REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

an2 kirjutas:...
Inimese telefoni viibimist ajas ja ruumis on võimalik kontrollida. Igas uues riigis tuleb telefoni tervitussõnum ehk siis meie operaator teab kus sa asud. Aga no muidugi läheb see info andmekaitse alla ja riik ei tohi teda jälgisa.


Liiga lihtsalt teete järeldusi teadmata, kuidas mobiilsidevõrk toimib ja kuidas see teavitus toimib. Sellel teavitusel ei ole midagi pistmist kodanike asukoha jälitamisega. Lihtsalt telefon ilmub välisoperaatori võrku (kärg alajaamale > alajaam keskjaamale teade "sihuke tundmatu telefon") ja see küsib kodumaise operaatori käest midagi umbes sellist, et "kuule, mulle tundub, et see võiks sinu telefon olla. On või". Selle pärimise peale saadabki operaatori nii pärijale vastuse, kui ka kodanikule sõnumid.

Muidugi on võimalik kõiki võrgus olevaid seadmeid teoreetiliselt jälitada, kuid praktiliselt tehakse seda ainult siis, kui selleks on olemas kohtu luba. Niisama lihtsalt need asjad ei käi väga lihtsal põhjusel - inimesed ei taha selle eest vangi minna. Lisaks on see jälitamine ka üsna ressursimahukas ja kulukas, mistõttu on seda praktiliselt võimatu "peita" igasuguste audiitorite jms. kontrollide eest.
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas smr »

Kapten Trumm kirjutas:Mis kihu see 2 nädalaks ajab lapsi kooli, jääb segaseks. Minu lapsed küll vaimustust ei näidanud, harjumine võtab aega ja lisastress.

See, et sulle paljud asjad segaseks jäävad, on siin enamus juba aru saanud
Minu laps oli nõus oma taskuraha ära maksma, et kooli saaks
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Fuchs »

smr kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Mis kihu see 2 nädalaks ajab lapsi kooli, jääb segaseks. Minu lapsed küll vaimustust ei näidanud, harjumine võtab aega ja lisastress.

See, et sulle paljud asjad segaseks jäävad, on siin enamus juba aru saanud
Minu laps oli nõus oma taskuraha ära maksma, et kooli saaks

See mida laps tahab või mitte, ei puhu siin pilli. Küsimus on mida selle 2 nädalaga nüüd loodetakse korda saata, kas on olemas programm, kuidas kuudepikkune poolpidune õppimine kuidagi tagasi teha? Topime lastel jõuga pea tarkust täis?
hjl85
Liige
Postitusi: 6382
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

CDC (usa) kiitis heaks PZ kasutamise 12-15 aastastel
https://twitter.com/disclosetv/status/1 ... 06308?s=21
Siili
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 07 Juun, 2005 0:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Siili »

Unetutele.
Terviseportaalis on avatud Covid-19 vastu vaktsineerimisele registreerimine vanusele 40+
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Manurhin »

Siili kirjutas:Unetutele.
Terviseportaalis on avatud Covid-19 vastu vaktsineerimisele registreerimine vanusele 40+

Esimesed 10-15 min. oli sellega mingi jama, aga siis sain ca. 25 min. ooteaja järel registreeritud. Homme saan oma suraka Pfizerit kätte 8).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas smr »

Fuchs kirjutas:
smr kirjutas:Küsimus on mida selle 2 nädalaga nüüd loodetakse korda saata, kas on olemas programm, kuidas kuudepikkune poolpidune õppimine kuidagi tagasi teha? Topime lastel jõuga pea tarkust täis?

Ma ei proovi isegi mitte teeselda, et mul on pedagoogilise planeerimise alane haridus või töökogemus, nagu enamusel siit :)

Aga me räägime hetkel 4 koolinädalast ehk u 12,5% kogu kooliajast. Ja kool on NIIPALJU rohkem, kui ainult õppimine.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

smr kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Mis kihu see 2 nädalaks ajab lapsi kooli, jääb segaseks. Minu lapsed küll vaimustust ei näidanud, harjumine võtab aega ja lisastress.

See, et sulle paljud asjad segaseks jäävad, on siin enamus juba aru saanud
Minu laps oli nõus oma taskuraha ära maksma, et kooli saaks


See on ikka päris ehe eduraportöörlus, vähemalt mina olen nii aru saanud (enamuse eest ma ei hakka sõna võtma).
Ei ole seal mingit 4 täis nädalat õppetööd pluss selle solgutamisega kaasneb päris arvestatav risk, et sulle midagi koju ka tassitakse.
Osad koolid käivad vahetuste kaupa, pool klassi üks ja pool klassi teine nädal. Ja noh, see ei päästa ju kõike, kui kooli jõudmiseks tuleb lapsel loksuda pool tundi näiteks Tallinna täistatistatud ühistranspordis, kus igal sammul võib midagi üles korjata.

Kindlasti on ka enamus siin juba aru saanud, et foorumis osaleb rohkelt tegelasi, kelle ametiülesannete hulka taoline eduraportöörlus kuulub.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Fuchs »

smr kirjutas:Aga me räägime hetkel 4 koolinädalast ehk u 12,5% kogu kooliajast. Ja kool on NIIPALJU rohkem, kui ainult õppimine.

Aa, ok, kui 4 nädalast jutt siis teeb tegemata töö tagasi küll :D Nali naljaks aga jutt siin teemas käib ju jutt ikka tõsisest haigusest mis vaja seljatada, see kooliaasta on igal juhul paljude laste jaoks poolpidune.
Edit: hakkasin sellel teemal mõtlisklema ja avastasin äkki, et sel talvel ei olnud ma kordagi haige (harilikul talve jooksul vähemalt paar korda köha-nohu). Kindlasti ise ka vähem ringi liikunud aga arvan, et oma osa on siin ka lastel, kes kodus istunud ning pole koolist või lasteaiast midagi põnevat kaasa tassinud. Näete, leidsin midagi positiivset ka kogu sellest corona jamast :D
Viimati muutis Fuchs, 13 Mai, 2021 8:13, muudetud 2 korda kokku.
an2
Liige
Postitusi: 1401
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

Kilo Tango kirjutas:
an2 kirjutas:...
Inimese telefoni viibimist ajas ja ruumis on võimalik kontrollida. Igas uues riigis tuleb telefoni tervitussõnum ehk siis meie operaator teab kus sa asud. Aga no muidugi läheb see info andmekaitse alla ja riik ei tohi teda jälgisa.


Lihtsalt telefon ilmub välisoperaatori võrku (kärg alajaamale > alajaam keskjaamale teade "sihuke tundmatu telefon") ja see küsib kodumaise operaatori käest midagi umbes sellist, et "kuule, mulle tundub, et see võiks sinu telefon olla. On või".


No aga selle järgi saab ju teada, et telefon asub näiteks Saksamaal. Rohkem pole vajagi teada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nende kaugjälgimise peensuste juurde - mismoodi teete mobiilivõrgu abil kindlaks, kui
1. ma jätan oma, "organitele" teada päristelefoni koju ega suuna seda kuskile
2. ostan lähimast poest sularaha eest ühe 15 eurose nuputelefoni ja sinna ettemakstud kõnekaardi. Räägin sealt, mida vaja ja väldin sealt oma harilikele kontaktidele helistamist
3. kui PPA käis ukse taga ja ei saanud kätte, siis vabandan, et ups, võtsin natuke liiga palju paratsetamooli peavalu vastu ja magasin nagu nott, telefon oli hääletu peal.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siin võiks parafraseerida kunagist VF peaministrit Tsernomõrdinit
https://www.delfi.ee/artikkel/93420515/ ... imise-aega

Kas mõnda asja korralikult meil ei võiks ka teha? Või tuli see e-f***up jälle üllatusena?
Viimati muutis Kapten Trumm, 13 Mai, 2021 8:32, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Mispärast? Minu ooteaeg näiteks oli alla tunni, enne mind üle 6000 kasutaja.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tööl käiva inimse jaoks peab selline asi lahenema ikka minutitega, mitte pool tundi oodates.
See muidugi, et vaktsineerimist "vabaks andes" tekib tohutu surve IT lahendustele, tuleb meil taas üllatusena.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36569
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Tööl käiv inimene leiab pärast tööd selle aja.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 7 külalist