REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei ole niivõrd selle "passi" vastu vaid minu hinnangul ei tohi seda teha ENNE KUI ON VAKTSIIN VABALT SAADAVAL. Neid porgandeid ja lamemaalasi võib paralleelselt jahtida.


Rahvas siinpool ekraani karjub "õige, õige"
Selleks, et vaktsiineerimispass annaks mingeid eriõigusi, peab vähemalt 50% rahvast vaktsineeritud olema.
Muidu saab sellest eliitvaktsineeritud tõusikute eriõigus ja see tekitab laiemat rahulolematust ja pettumust oma riigis.
See, kas tõusik saab suusareisile või mitte, on mingu silmis kümnendajärguline probleem.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Madis Reivik kirjutas:
Mitte ükski vaktsineerimislubadus pole pidanud.
Mitte mingit adekvaatset ja teadusel põhinevat infot pole PRis kasutatud, lihtsalt üritatakse meele järgi olla
Mitte mingit kontrolli ennetusmeetmete osas ei ole olnud.
Mitte mingi vaktsiini tarnegraafik pole pidanud.

Ma ei ole niivõrd selle "passi" vastu vaid minu hinnangul ei tohi seda teha ENNE KUI ON VAKTSIIN VABALT SAADAVAL. Neid porgandeid ja lamemaalasi võib paralleelselt jahtida.

Ehkki see vaktsineerimispass avab ka miljon kuritarvitamise võimalust ja parem kui seda üldse poleks..

Millinelubadus ei ole pidanud? Paluks näidet.
Vaktsiini tarnegraafik teatavasti ei sõltu Vabariigi Valitsusest.

Vaktsiini vabalt saadavus on jama. Sa võiks ikka aru saada, et meil on vaja peaaegu korraga vaktsineerida üle 7 miljardi inimese ja kuni see pole tehtud ei tule vaktsiini vabalt saadavust. Sellepärast ei pea need, kes juba vaktsineeritud loobuma reisimisvõimalustets ja muust.
Mõttetu vingumine.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Muidu saab sellest eliitvaktsineeritud tõusikute eriõigus ja see tekitab laiemat rahulolematust ja pettumust oma riigis.
See, kas tõusik saab suusareisile või mitte, on mingu silmis kümnendajärguline probleem.


Õnneks tuleb see üle-Euroopaline vaktsineerimispass vaatama Trummi vingumisele.

Ja mis sa üldse virised, sul ei ole ju seda passi ka vaja sest sa ei reisi ju. See on neile kes ostavad liisinguga auto ja eluasemelaenuga kodu. Sina ju ei ole selline.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3349
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Lased ehk natuke õhku välja, lähed lõhki muidu ?
parkija
Liige
Postitusi: 1074
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Seda et : Meie "ajakirjandus" ja seal avaldatu , vist pole sellisel määral usaldusväärne nagu võiks olla , kahjuks , pigem on tegemist klikimeediaga .
Seda kapten Trumm i ihaldatavat solidaarsust ehk sotsiaalset võrdsust ei ole kunagi olnud , ei ole ja ei saagi kunagi olema , inimene on juba selliseks loodud et peab liigikaaslasest parem olema , selle demonstreerimiseks kõlbab näiteks , olümpiamängud .
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Seda kapten Trumm i ihaldatavat solidaarsust ehk sotsiaalset võrdsust ei ole kunagi olnud


Osa teist on vist piisavalt militaarkauged, aga mina ei kujutaks ette olukorda, kus sõdurid mäluvad katelokist ilma liha ja võita keedetud maitsetut tatraputru, aga mulle ulatab väliköögi kokk näiteks suitsulõhet. Ja kui ulataks, ma ei võtaks sellist ka vastu. Ainult mõttetu tsivilistimolkus võtaks.

Õnneks on Eesti valitsusel olnud piisavalt arukust selle passiga oodata, ka solidaarsus ühiskonnas maksab midagi.

Mul pole miskit selle vastu, kui selle passiga diskrimineeritaks igasugu paljaid porgandeid, lamemaalasi ja muud taolist elementi, aga tavainimeste vahele vahe tõmbamise vastu olen küll. Lisaks tekitab taoline eriseis igasugu ebavajalikke probleeme nagu võltsimine, haiguse tahtlik üleskorjamine, korruptsioon (et saada järjekorras ettepoole) jne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

AMvA kirjutas: Ja mis sa üldse virised, sul ei ole ju seda passi ka vaja sest sa ei reisi ju. See on neile kes ostavad liisinguga auto ja eluasemelaenuga kodu. Sina ju ei ole selline.


Lubage, ma refraseerin.
Passi on vaja tõusikutele, kelle arvates on normaalne ronida üle teiste inimeste peade, elada teiste arvelt ja enda heaolu nimel lasta üle teistest. On arusaadavam? Tavainimene on viisakas ja ei kipu nii häälekalt enda (teiste arvelt) eriõigusi nõudma.

Lisaks minu maja- ja autoharjumustele on mul sees selline pisike kompass, mis ei lase mul teha ebamoraalseid asju. Kahjuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

" Nepal võib olla järgmine, mida India Covid-19 variant tabab"
https://www.france24.com/en/video/20210 ... riant-hits
T.
Viimati muutis Turist 47, 04 Mai, 2021 21:04, muudetud 2 korda kokku.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2643
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

Vaktsineerimispassi puhul tuleb eristada reisimist ja selle siseriiklikku kasutamist.
Ma Maalehele ei raatsinud raha maksta ja Taani plaane ei tea. Aga lugesin Sanna Marini mõtteid (need olid tasuta).

No Soome valitsuse arvates võib selline pass olla kasutusel reisimisel , koos tavalise passiga ja see võib (aga ei pea) hõlbustada mõnda riiki pääsemist. Siseriiklikult (ainult passiomanikud saavad restorani vms )see eeliseid anda ei saa.

Selliseid asju määrab iga riik ise ja mulle jäi silma Euroopas on hetkel hingega asja kallal ainult Eesti, Horvaatia ja Island. Teised vast mitte niiväga või on üldse vastu.
Kui üleeuroopaline pass tulebki ja näiteks Eesti seda aktsepteerib saavad passiomanikud üsna lihtsalt Eestisse reisida. Kui mõni riik ei aktsepteeri siis pass võib olla aga piiri ületamise reeglid kehtestab ikkagi konkreetse riigi piirivalve.

Siseriiklik kasutamine on teine asi ja EL riik võib põhimõtteliselt samuti punahiinat teha et ainult QR- koodiga saab trammipileti osta vms. Need kes niimoodi teevad ei suuda hoomata laiemat pilti ja perspektiivis lähevad hävingusse sest niisuguseid hakatakse vältima.
Neid küsimusi määrab jälle iga riik ise.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:
Seda kapten Trumm i ihaldatavat solidaarsust ehk sotsiaalset võrdsust ei ole kunagi olnud


Õnneks on Eesti valitsusel olnud piisavalt arukust selle passiga oodata, ka solidaarsus ühiskonnas maksab midagi.

See pass on juba täitsa valmis. Täitsa ametlikult.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

R_4.05.jpg
R_4.05.jpg (77.88 KiB) Vaadatud 1008 korda

Terviseameti nakkushaiguste osakonna koostatud koroonaviiruse eilses ülevaates seisab aga, et R ehk nakatumiskordaja püsib üle Eesti 0,88 piires. Samas ülevaates aga märgitakse, et Pärnu- ja Tartumaal on R juba üle 1. "Arvestades piirangute leevenemist, inimesti ohutaju langevust ja riskikäitumise suurenemist, on üsna selge, et väga suure tõenäosusega kasvab R üle 1 (kui see nädal veel ei peaks kasvu tooma, siis kõik märgid näitavad, et ülejärgmine nädal peaks selle juba tooma)," kirjutab nakkushaiguste osakond.

Lisaks kasvas möödunud nädalal haigestunute arv eriti palju just koolilaste ning eakate seas.
https://www.delfi.ee/artikkel/93329697/ ... -ule-selle
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Lasin end huvi pärast torkida. Ca 7,5 nädalat pärast 1. AZ sutsu oli IgG ca 624 AU/ml. Hetkel 2. sutsust 10h möödas ja erinevalt esimesest mingeid teadvustatavaid kõrvalnähte pole. Esimesel korral tekkisid üsna täpselt 8h möödudes. Mõtlen nii 3 nädala pärast mõõdan uuesti IgG taset, eks valgustan, kas võimendas.
IgG mõõtmise protsess ise Synlabis oli väga lihtne ja kiire. Ca 14:00 paiku maksmise (vist 19€) ja asjaajamise peale paar minutit, torkimise peale paar minutit, tulemused olid 5h hiljem postkastis. Midagi ennem ei bronninud vms.
hjl85
Liige
Postitusi: 6397
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Akf Trumm: reisilie minekut ei otsusta sina ja mis alusel teine riik turiste sisse lubab ei ole ka sinu otsustada. Seega suusareisid ja puhkused palmide all on vaktsineeritutele saadaval. Meeldigu see sulle või mitte
Ja see, et inimesed ei suuda end gripivaktsiini järjekorda panna on juba sygavalt nende isiklik asi.
Kui iga aasta tulevad uued siis tulevad ja kas siis ( kui iga aasta uus vaktsiin) peaksid kõik vaktsiini saanud isikud istuma solidaarselt koos teistega just for fun kodus?!?!?
Aga nagu ma kirjutasin-siis õnneks ei ole sul, Eestil ega kellegil s...gi teha kui Türgi vm riik lubab sisse ja vabalt reisida neil, kes on vaktsineeritud.
Viimati muutis hjl85, 05 Mai, 2021 0:39, muudetud 1 kord kokku.
hjl85
Liige
Postitusi: 6397
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Madis Reivik kirjutas:Hj85 kas sa trollid või oledki nii rumal ?
Kas praegu on vaktsineerimine läbipaistev, sujuv, mõistlik ? Kas mingi plaan on ? Meil mingi Lanno kulutab 20k mõttetuteks kohtukuludeks, tal pole aegagi päris tööd teha.
Kas on välistatud et populistlik valitsus hakkab "nimekirjade" abil hääli meelitama ?

Kus ma olen kirjutanud, et on sujuv või mõistlikult korraldatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist