REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Itaalia tegi suure sammu kohustuslikule vaktsineerimisele lähemale:
Itaalia valitsus kiitis eile heaks uued nõuded, millega riigist saab üks maailma rangeimate koroonareeglitega maid. Võimud otsustasid muuta kõigile töötajatele koroonapassi kohustuslikuks, kirjutab uudisteagentuur AFP. See tähendab, et inimestel peab ette näidata olema vaktsineerimise või läbipõdemise tunnistus, kuid sobib ka negatiivne koroonaviiruse test. Uued reeglid hakkavad kehtima alates 15. oktoobrist. Igaüks, kel pole koroonapassi ette näidata, jääb kohustuslikus korras palgata puhkusele, kuid vallandada teda ei saa, kirjutab Itaalia valitsuse dokumendi mustandit näinud Reuters. Uue kohustuse ignoreerijat hakkab ähvardama 600–1500 euro suurune rahatrahv.
https://www.delfi.ee/artikkel/94612755/ ... stuslikuks
richard
Liige
Postitusi: 1088
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

Kriku Lutsari artiklist... :shock:

„Miks see nii on, ma ei tea. Mehed peavad siin ilmas kehvemini vastu, ilmselt neid ka siis väga palju vaja ei ole vanemas eas,“ naljatles Lutsar.


Haiglasse sattumise jälgimiseks on hea tabel siin: https://biit.cs.ut.ee/covid/#/agegroups?lang=et
0-4 satub haiglasse lastest kõige rohkem, septembri kuu jooksul 15tk. Ehk pea iga päeva kohta peaaegu 1 isend selles vanuses satub haiglasse. Kõige vähem satub üldarvestuses haiglasse 5-9 aastaseid. Septembri kuu jooksul 2tk.

Selle tabeli järgi 0-2 on päris kõrge risk.
Pilt
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Enam kui kolm miljonit iisraellast on saanud kolmanda COVID -vaktsiini
https://www.jpost.com/health-and-wellne ... ine-679681
Viimati muutis Turist 47, 17 Sept, 2021 19:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Musashi
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 15 Mai, 2020 1:36
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Musashi »

richard kirjutas:Ma vist loobun Madise kuulamisest. Väga kahtlasi ütlusi tuleb sealt. Tundub, et nagu oleks ühe jalaga lamemaalaste paadis.


Ahah.

Räägin neutraalselt positsioonilt ja kommenteerin.
Õiguskantsleri kodulehelt: "Õiguskantsler kontrollib õigustloovate aktide põhiseadusele ja seadusele vastavust kas avalduse alusel või omal algatusel."
Ehk siis misiganes uued seadused peavad olema põhiseadusega kooskõlas.

Tüütuks on juba muutunud, et paljudel selle teema lehekülgedel laksitakse kellelegi tempel otsaette "lamemaalane". Arvaku ta siis mida tahes, aga natuke teistmoodi.

Tsitaat artiklist: "Ei maksa olla nii ülbe, et arvata, et kõik peaksid olema nagu mina või sina."

EDIT: Otse õiguskantslerile näkku sellist soga vaevalt öelda julgetakse. Väiklane ei tundu kuidagi?
Märkimisväärsele osale siinsest kaadrist vist ei tundu. Mulle isiklikult tundub.
Pioneer/TT Pioneeripataljon, Tapa 2004/05
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tuna »

Ega väga ei tahakski, et õiguskantsler oleks nagu mina. Tõsiselt. Küll aga eeldaks, et õiguskantsler suudaks - kuidas seda nüüd öeldagi - ennast kõrvalt vaadata. Et ta mitte ainult ei oleks mingi kindla inimgrupi esindaja, vaid ta ka ei näiks sellisena. Seda et Madise seisukohad on kahtlaselt lähedased mõningatele avalikkuses silmatorkavatele eriarvamust esitavatele tegelastele, on silma jäänud ka laiemale ringile kui siinne foorum. Näiteks:
Eriti õiguskantsler tundub olevat tarbinud sama vandenõueliksiiri nagu Donald Trump, vaidlustades ilma tõendusmaterjalita teadusuuringuid ning rõhudes Eesti erandlikkusele.
Allikas: https://leht.postimees.ee/7122328/rainer-kattel-maskid-paastavad-elusid-ja-majanduse
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

richard kirjutas:0-4 satub haiglasse lastest kõige rohkem, septembri kuu jooksul 15tk. Ehk pea iga päeva kohta peaaegu 1 isend selles vanuses satub haiglasse. Kõige vähem satub üldarvestuses haiglasse 5-9 aastaseid. Septembri kuu jooksul 2tk.

Selle tabeli järgi 0-2 on päris kõrge risk.

Kui sa pisutki oleksid süvenenud metoodikasse ja sul endal oleks lapsed, siis saaksid aru. Graafikud näitavad kiretult haiglasse sattunud inimesi, kel on diagnoositud COVID. Mitte "sattusid haiglasse COVID tõttu". Väga oluline vahe. Väikelapsed käivadki suhteliselt suure tõenäosusega haiglas, sest on õrnad ja ei suuda oma probleeme adekvaatselt ise seletada. Mõlemad on põhjuseks, miks ambulatoorse ravi asemel eelistatakse statsionaarset. Minu kolmest lapsest 2 on enne 2-aastaseks saamist haiglas käinud. Ammu enne COVID tulekut. Samas peale 2ks saamist pole neist keegi kordagi haiglas käinud.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Mul tuttava viis kiirabi pimesoolepõletiku tõttu PERH i , seal oli jutt selline : kui oled covid isse nakatunud siis , operatsioonile ei pääse .
Kas on mingi operatsioonivaba pimesoolepõletiku ravi olemas ?
See tuttav siiski õnneks nakatunud polnud ja nüüdseks haiglast väljas .
richard
Liige
Postitusi: 1088
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

2korda2 kirjutas:Kui sa pisutki oleksid süvenenud metoodikasse ja sul endal oleks lapsed, siis saaksid aru. Graafikud näitavad kiretult haiglasse sattunud inimesi, kel on diagnoositud COVID. Mitte "sattusid haiglasse COVID tõttu". Väga oluline vahe. Väikelapsed käivadki suhteliselt suure tõenäosusega haiglas, sest on õrnad ja ei suuda oma probleeme adekvaatselt ise seletada. Mõlemad on põhjuseks, miks ambulatoorse ravi asemel eelistatakse statsionaarset. Minu kolmest lapsest 2 on enne 2-aastaseks saamist haiglas käinud. Ammu enne COVID tulekut. Samas peale 2ks saamist pole neist keegi kordagi haiglas käinud.


Millest sellised järeldused? Mul on juhtumisi ka mõned lapsed täitsa olemas. Ja mul on üks laps ka peale 2ks saamist haiglas käinud. :shock:

TA info palju on tänase seisuga Covid-19 tõttu haiglas ja palju on neist seal mingil muul põhjusel. See protsent on reeglina ikkagi kuskil 90 ligi. Kindlasti oleks võimalik luua ka vanusegrupiti see statistika kuid TA täna sellist statistikat ei paku.

17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 123 ehk 70,7% ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 51 ehk 29,3%.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Poti soldat »

Minule isiklikult eelmise koroona laine ajal paistis, et kui asjad olid kahtlased aga mitte veel ülikriitilised, siis oli õiguskantsler väga usin igasugu piiranguid kritiseerima. Kui jõuti juba staadiumisse kus siililegi oli selge et senised piirangud ei vea välja ja kinni tuleb keerata peaaegu kõik mis võimalik, siis jäi õiguskantsler ka üsna vaikseks.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tuna »

Musashi kirjutas:Tsitaat artiklist: "Ei maksa olla nii ülbe, et arvata, et kõik peaksid olema nagu mina või sina."

EDIT: Otse õiguskantslerile näkku sellist soga vaevalt öelda julgetakse. Väiklane ei tundu kuidagi?
Märkimisväärsele osale siinsest kaadrist vist ei tundu. Mulle isiklikult tundub.
Ja mille järgi teeb akf järelduse, et otse õiguskantslerile näkku ei julge keegi oma arvamust välja öelda? Enda järgi? Ei maksa olla nii ülbe...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Musashi kirjutas: ... Õiguskantsleri kodulehelt: "Õiguskantsler kontrollib õigustloovate aktide põhiseadusele ja seadusele vastavust kas avalduse alusel või omal algatusel."
Ehk siis misiganes uued seadused peavad olema põhiseadusega kooskõlas... Mulle isiklikult tundub.
Mulle tundub, et kõigil oleks parem, kui Õiguskantsler selgelt iga kord teavitaks, kas kontrollis ühte-teist kellegi avalduse alusel või omal algatusel.
Jääks ära spekulatsioonid ning annaks õige arusaama konkreetse hinnangu eesmärgist. On ju "mõlemal pool rindejoont" juriste!
Praegu on paljudel kahtlused... :scratch:

Lihtsalt mõte.

Lisatud: Mitmel korral on Madise öelnud, et las kodanikud kaebavad kohtusse ja kohus otsustab. Kas ta ise ei ole kindel omas hinnangus? :dont_know:
Viimati muutis mart2, 18 Sept, 2021 7:26, muudetud 1 kord kokku.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1262
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Siki »

Kirjutasin siin mõned päevad tagasi, et haigestusin Jansseniga vaktsineerimisest hoolimata koroonasse. Nüüd olen jälle terve, väike kokkuvõte:

Nakatusin ilmselt 05. septembril rahvarohkes kohas viibides. Sümptomid ilmnesid 07. septembri õhtul. Mõned päevad oli külmetuse tunne, köha ja nohu. Pea ja silmad valutasid ning füüsilist tööd ei oleks jõudnud teha. Palaviku tunne oli, aga üle 36,9 C termomeetri näit kordagi ei tõusnud. Siis oli mitu päeva ainult kurk veel kibe, ja kui see ka üle läks, oli imelik mageda pannkoogitaigna maitse suus oma 48 tundi :mrgreen: Täna, 18. septembri hommikul andsin esimest korda negatiivse kiirtesti. Maitse- ja lõhnataju olid vahepeal veidi häiritud, praegu oleks nagu täielikult tagasi.

Lähikontaktsed ei ole keegi nakatunud, kõik on testitud ja negatiivsed.

Hea et niigi läks, ja loodetavasti on mul nüüd siis mitmekordne kaitse 8)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas:Lisatud: Mitmel korral on Madise öelnud, et las kodanikud kaebavad kohtusse ja kohus otsustab. Kas ta ise ei ole kindel omas hinnangus? :dont_know:
Tema võib hinnnanguid anda, aga tema ei mõista õigust. Niiöelda lõplik tõde tuleb ikkagi kohtust. Õiguskantsleri hinnang ei asenda kohtuotsust, kuigi sellesse suhtutakse vahel samasuguse aukartusega (mis ei ole õige).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

PM nädalalõpulisas arutatakse, miks on vaktsineerimine nii hädine: https://www.postimees.ee/7341004/mida-m ... sti-tegime. Noppeid:

Professor Merits:
Küsimus ei ole selles, mida on praegu tehtud või tegemata jäetud. Probleem on selles, mida on viimased 30 aastat tegemata jäetud. Praegu üritatakse tagasi teha 30-aastast prohmakat. Selle eest vastutavad kõik, kes on riiki selle aja jooksul juhtinud.

Meil ei ole loodud süsteemi ega praktikat täiskasvanute vaktsineerimiseks. On kaks riiki, Läti ja Bulgaaria, kellel Covid-19 vaktsineerimine on veel kehvemini läinud.

Taanis oli gripivastane vaktsineerimine 50 protsenti lähedal, pole mingi ime, et nad said riskirühmades Covid-19 vaktsineerimise 96 protsendi peale.

Suurbritannias on vaktsineerimine gripi vastu peaaegu sama, nüüd ligi sada protsenti riskirühmas. Taani loobus passidest, Suurbritannia otsustas neid mitte kasutusele võtta. Nad võivad seda endale lubada, sest ka kõige mustemate stsenaariumite korral ei suuda Covid-19 nende riikide meditsiinisüsteemi käpuli ajada.

Vaktsineerimine on meie kirstunael, ütlesin aasta tagasi, ja ma oleks tundnud ennast paremini, kui oleksin eksinud.

Aastakümnete jooksul ei eraldatud sentigi, et inimesi gripi vastu vaktsineerida.

Hooldekodudega hakati tegelema paari aasta eest, täiskasvanute gripivastane vaktsineerimine: kust tulevad absurdsed mõttetud hirmud, kust tuleb see, et ma olen nii vana ja väeti, mind see vaktsiin enam ei aita? Kes tekitas suurepärase pinnase vaktsiinikõhklustele? See on pikaajalise tegematuse vili.

Balti riikidest on alati kõige parem Leedu. Üllatus-üllatus, see on nüüd ka nii: neil on traditsioon viletsam kui Lääne-Euroopas, aga siiski parem kui meil. Ma ei süüdista ei Tanel Kiike ega Martin Helmet, see on süsteemne tegematajätmine. Kui midagi on tegemata aastaid, seda kahe aastaga järele ei tee.

Ilmar Raag:
Eestis ei ole kriis olnud kunagi selline, et iga inimene oleks tundnud vahetut hirmu. Uuendusmeelseid on kolmandik ühiskonnast, siis tuleb hall mass, siis inertne põhimõtteliste vastaste mass. Inertse massi puhul võib see venida aastaid ja aastaid. Mujalt on näha, et tuleb kehtestada mingisugused reeglid, turvavöö kandmine või baaris mittesuitsetamine, see aitab inertse massi pikale veninud kaasamisperioodist üle.

Kui palju on Eestis ID-kaardi kasutajaid? Kui meil oli kriis, siis tuli välja, et aktiivseid kasutajaid oli alla veerandi ühiskonnast. Need, kes lähevad kaasa, see on kolmandik. Sealt edasi lihtne kommunikatsioon enam ei tööta.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart69x »

Siki kirjutas:Kirjutasin siin mõned päevad tagasi, et haigestusin Jansseniga vaktsineerimisest hoolimata koroonasse. Nüüd olen jälle terve, väike kokkuvõte:

Nakatusin ilmselt 05. septembril rahvarohkes kohas viibides. Sümptomid ilmnesid 07. septembri õhtul. Mõned päevad oli külmetuse tunne, köha ja nohu. Pea ja silmad valutasid ning füüsilist tööd ei oleks jõudnud teha. Palaviku tunne oli, aga üle 36,9 C termomeetri näit kordagi ei tõusnud. Siis oli mitu päeva ainult kurk veel kibe, ja kui see ka üle läks, oli imelik mageda pannkoogitaigna maitse suus oma 48 tundi :mrgreen: Täna, 18. septembri hommikul andsin esimest korda negatiivse kiirtesti. Maitse- ja lõhnataju olid vahepeal veidi häiritud, praegu oleks nagu täielikult tagasi.

Lähikontaktsed ei ole keegi nakatunud, kõik on testitud ja negatiivsed.

Hea et niigi läks, ja loodetavasti on mul nüüd siis mitmekordne kaitse 8)


Kuidas digilugu nüüd covid tõendi kehtivust näitab? Kas 6 kuud peale läbipõdemist või ikka endiselt 1 aasta Jansseni vaktsiini süstist ?
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist