Käpardlikud operatsioonid :(

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Mudakoon »

hjl85 kirjutas: ainuvõimalik reaktsioon auto romulasse rammida ja koer kallale saata?
ainuõige lahendus rammida auto sodiks, ässitada koer kallale?!?
kui tammida ja koer kallale

ainuõige kahenduse olevat-rammida ja koer kallale.

Jääb mulje , et olite seal autos.....
Et millest muidu nii "tormilised" emotsioonid ühes postituses.
Loodan , et isand Vaher sirvib kah foorumit ja teeb omad järeldused. Avalikkuse , eriti kohalike varajane teavitus politsei kinnipidamisoperatsioonidest , koerte asemel võiks sigu kasutada , haistmine parem ja agressiivsust vähem ja ametnikele näiteks jalgrattad , kui rammivad , siis auto ei lähe mahakandmisele....
Ja lõpuks väga oluline asi , mis Te välja tõite , ei pea olema ekspert , et politseinike taktikalisele tegevustele hinnangut anda. "Keep going!" :wink:
Manused
413027.jpg
413027.jpg (23.3 KiB) Vaadatud 1912 korda
Viimati muutis Mudakoon, 24 Mär, 2021 7:37, muudetud 1 kord kokku.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas mongol »

41Degree kirjutas:Selles Ambla-ürituses on vist umbes kolm taktikaliselt huvipakkuvamat osist:
1) objekti jälgimine nii, et kohalikud asjast haisu ninna saavad: väikeses kohas on ikka kuramuse keeruline olla piisavalt suurte jõududega reageerimisulatuses niimoodi, et kohalikud tähele ei paneks, aga sihtmärgil koguaeg silmad peal oleks. Eks tuleks vast saadaolevaid tehnilisi lahendusi kasutada vähe leidlikumalt.
Huvitav möödapanek jah, K vähemalt jagab maastikul tegutsemist ka, aga ju nad siis pole varjatud jälgimist nii hästi käppa saanud, et rohelises tegutsemisele mugavalt autodest jälgimist tegid. Nii pisikestes kohtades ei tohiks just "teata võõrast autost"-kampaania tõttu ise "võõra autoga" olla. Aga noh, tagatjärele tarkus :)
professional retard
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas AMvA »

hjl85 kirjutas:"Ainuõige" oli siis neile tundmatu auto sodiks rammida, koer läbi akna kallale saata ja vigastusi tekitada!?! Krt, Rambod ma ytlen ja täielik ülereageerimine kuidas ka ei vaata.
Täiesti ainuõige tegevus. Igasugustel külatöllidel pole vaja minna koos naise ja lapsega põnevust otsima.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Kriku »

Pea nüüd hoogu - minu teada on suvalisel autol järel sõitmine täiesti seaduslik tegevus :|

Võimalik, et eksin, aga minu arust on seda isegi värvides politseiauto järel sõitmine. Politsei võib dokumente kontrollida või anda seadusliku korralduse järelsõitmine lõpetada, aga iseenesest pole järelsõitmine rikkumine.
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas 41Degree »

Ma vist jätsin mõtte pisut lühikeseks selle teise komponendi õigsuse osas. Tegemist ei ole kindlasti must-valge olukorraga ning eksimuse tagajärjel tehtud kahju tuleb loomulikult heastada. Kui aga panna end oppi läbi viinud politseinike nahka, siis on nendeni jõudev info umbes järgmine:
1) ollakse püüdmas narkoärikaid, kes on märksa suuremad kalad kui suvaline ühtainumast Lasna paneelmaja varustav tänavadiiler
2) on olemas teadmine, et iga hetk on asi minemas kuumaks - st küsimus on minutites, mitte tundides
3) ühele osalistest tekib "saba" taha

Mis variandid peast läbi käivad?
1) Tegemist on objektide kaasosalistega, kes üritavad aru saada, kas "võõraste meestega" auto on juhuslikult piirkonnas ja varsti on õhk puhas või on asi hapuks läinud. See, et konkreetne masin ja selle omanik pole objektidega kontaktis varem olnud, ei puhu pilli - suhtlus võib olla varjatud jms.
2) Tegemist on juhusliku kõrvalseisjaga, kes sõidab niisama mingile autole järgi - Krikul on õigus, et see on lubatud, kuid kuni ebaseadusliku jälitustegevuse piirini. See piir loomulikult mõne(teistkümne?) kilomeetriga veel vastu ei tule.

Kui on tegemist variant 1-ga, siis mida teha?
1) Viia "saba" piirkonnast välja ning teha nägu, et "ma täiesti kogemata sõitsin mööda". Sellisel juhul jääb üks ekipaaž vähemaks siis, kui päriselt asjaks läheb.
2) Minna siniste-punastega dokumente, ohukolmnurka ja rehvimustrit kontrollima. On selge, et sellisel juhul läheb kohe õigesse kohta kõne, et s*tt on ventikas, ja see kõne tehakse ära enne seda, kui masin on viisakalt tee äärde tõmmanud.
3) Mitte anda võimalust seda kõnet teha. Selle kohta sai juba eestpoolt lugeda...

Jääb ka võimalus, et "saba" oleks pidanud objektidele mingi märguande andma, et patrullring oli puhas, sellisel juhul oleks muidugi käikuläinud tegevusplaan ürituse tuksi teinud.

Seda aga ei saanud ametnikud kuidagi kindlalt ette teada, et realiseerub vähemtõenäoline variant 2 - see saigi selguda ainult tagantjärele. Arvestades seda, et opp oli lõpuks tulemuslik, vääris mäng küünlaid ning leian, et ka otsuse tegemise hetkest ettevaatavalt oli võetud risk õigustatud.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas taara »

hjl85 kirjutas:...bla bla bla...
Mina ei andnud hinnangut ei politsei ega kohalike tegevusele. Konstateerisin lihtsalt fakti, et nii oli ja vsjo.

Raske on kommenteerida politsei salajast tegevust mingi vigase ja sita ajalehe artikli järgi. Ei tea mina ega sina nende tüüpide tausta (v.a. üks paar korda kinni istunud ja teine väga tubli ja nunnu poiss), ohuhinnangut, kuritegelikku organiseeritust ja võimalikku relvastust.

Võibolla peeti seda jälitavat autot mingit moodi ohtlikuks, kas kambajõmmideks või nendeks endiks. Kurat seda teab, aga vist sina tead. Lugesid ju põneviku laadset artiklit ja lisaks oled ju selliste teemade ekspert, nagu foorumit jälgides selgunud on.

Tegelikult oled sa samasugune tegelane nagu üks postimehe staarkommentaator, kes iga artikli juures nõuab nimede avalikustamist. Kunagi midagi ei tea, aga alati targutab ja nõuab, et politsei kogu operatsiooni üksikasjaliku info sulle lauale põrutaks. Alates info laekumisest tüüpide kohta, jätkates kogu jälitamise teostamisega ja lõpetades kinnipidamisega.

PS! See ei ole esimene ega ole ka viimane selline operatsiooni, mis lõppeb püsti pandud eesmärgi saavutamisega, aga samal ajal on läinud üle kivide ja kändude. Peaasi, et nende käigus ledagi ära ei tapeta ega üleliia liiga ei tehta. Nagu ARTIKLISKI KIRJAS, siis PPA hüvitab kulud ja küllap makstakse ka veidi valuraha.
Viimati muutis taara, 24 Mär, 2021 10:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Kriku »

41Degree kirjutas:2) Minna siniste-punastega dokumente, ohukolmnurka ja rehvimustrit kontrollima. On selge, et sellisel juhul läheb kohe õigesse kohta kõne, et s*tt on ventikas, ja see kõne tehakse ära enne seda, kui masin on viisakalt tee äärde tõmmanud.
3) Mitte anda võimalust seda kõnet teha. Selle kohta sai juba eestpoolt lugeda...
Isegi nii äkilise tegutsemise puhul jõuaks kõne teha, kui telefon oleks näpus ja näpp nupu peal.

Sellest vaatenurgast häirib mind üks teine võimalik stsenaarium. Külamehed lähevad kahtlast autot jälitama, eeldades, et selles võivad olla kuurivargad või muud sellised. Mis oleks loomulikum, kui külamees sellises kontekstis seadusliku relva kaasa võtaks, näiteks püstoli? Edasi oleks arvestatav võimalus, et tal oleks relv autos ka vinnastatud. Järgnev äkiline tegevus politsei poolt looks kõik võimalused õnnetuks lõpuks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

hjl85 kirjutas:Lisaks häirib veel salatsemine ning tahtmatus avalikult vabandada. Avalikult mingit joga saavad küll ajada.
..ex-politseiprefektist uuele siseministrile riigikogu ees ametlik järelepärimine (ühes täiendavate küsimustega) - küllta vasstab // kussta pääseb :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Kriku »

41Degree kirjutas:3) Mitte anda võimalust seda kõnet teha. Selle kohta sai juba eestpoolt lugeda...
Mul tekkis küsimus, kas selleks erivahendit ei ole? Mobiililevi mobillset segajat?
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:
41Degree kirjutas:3) Mitte anda võimalust seda kõnet teha. Selle kohta sai juba eestpoolt lugeda...
Mul tekkis küsimus, kas selleks erivahendit ei ole? Mobiililevi mobillset segajat?
Selle nimi on jammer. Nagu Klandorfi kabinetis oli kunagi. :)
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas taara »

Kriku kirjutas:Mis oleks loomulikum, kui külamees sellises kontekstis seadusliku relva kaasa võtaks, näiteks püstoli? Edasi oleks arvestatav võimalus, et tal oleks relv autos ka vinnastatud. Järgnev äkiline tegevus politsei poolt looks kõik võimalused õnnetuks lõpuks.
Olgem ausad, kuurivaraste maha laskmine või relvaga ähvardamine oleks nagunii juba õnnetu lõpp mõlema osapoole jaoks.

Üldiselt Kriku teema püstitus on väga keeruline ja halb mõlemale poolele. Politsei muidugi alati tutvustab kinnipidamise käigus ennast. Alati saab vastu vaielda, et kurat mina arvasin, et ikkagi pätid. Aga oled sa ikka kindel, et ellu jäämise puhul see päästab sind vanglast? Mina ei ole.
Äkki oleks kõige parem vastus selline, et tuleb meenutada Lihula sündmust mootorratturi vaatevinklist. Kas on alati mõistlik ise sekkuda? Äkki vaadata võõras reg.number ära ja piirkonnapolitseinikule vahejuhtumist teada anda? Ma ei tea. Raske pähkel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Kriku »

taara kirjutas:Üldiselt Kriku teema püstitus on väga keeruline ja halb mõlemale poolele. Politsei muidugi alati tutvustab kinnipidamise käigus ennast.
Jah, justnimelt igas mõttes väga halb. "Head" ju madistaksid omavahel :(

Kui kinnipidamine algab teelt välja rammimisega, siis tutvustamine ju ilmselgelt jääb hilisemaks...
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas taara »

Kui keegi sind teelt välja rammib ja sa kohe tulistama hakkad, siis olen üsna veendunud, et vangi sa ka lähed. Seal või vähemalt paar lolli või vähem lolli põhjendust olla (näiteks tehniline rike autol või tehniline rike juhil). Kinnipidamiseks minnakse ikkagi juhi juurde ja antakse tegevusest teada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas Kriku »

Nõus, aga teelt välja rammija kohe maha laskmist ei kujuta ma eriti ette, kuidas see käima peaks. Selleks peaks üks või mõlemad pooled ikka autost välja tulema ja mingi tegevus järgnema. Välja rammimine annab aga välja rammitule tugeva signaali, et nüüd on fekaal ventikas. Ta ei hakka selle peale tulistama, sest sihtmärki pole esialgu näha - aga relva kätte võtab küll, kui vähegi saab. Millal siis veel seda teha?

Kui keegi rammitakse teelt välja, tormatakse ta auto juurde ja aken katki lüüakse - ta võib kuulda, kuidas selle juurde "Politsei!" karjutakse, aga võib ka mitte kuulda. Kui ta paugu ära paneks, poleks selles midagi niiväga imelikku. Vangi võib ta ju pärast panna, aga mis sellest kasu on, kui keegi on juba surma saanud?
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Käpardlikud operatsioonid :(

Postitus Postitas taara »

Täpselt sama teema oli ju sellega, kes ametnikest üle sõitis. Ma ei saanud aru, ma ei kuulnud, ma arvasin... 8 aastat.

Jah, surnud politseinikut karistus tagasi ei too. Samas politseiniku töö ei olegi 100% ohutu ja selliseks seda ka teha ei saa.
Samas peab ka relva omanik mõtlemisvõime säilitama ja analüüsima oma tegevusi. Hmm... keegi jookseb minu poole relvaga ja koeraga ja karjub midagi "politsei, pikali, käed nähtavale". Äkki ta on politseinik, samas äkki ei ole. Äkki on mingi kuurivaras või rivaalitsev narkoärikas. Ei tea, lasen igaks juhuks maha (samas natuke õigus kah). Vot pigem siin oleks tegemist rambotamisega ja liigse hollywoodi vaatamisega. Ütleme nii, et ilma põhjuseta (ala ise kuidagi oled omale haigeod vihavaenlasi tekitanud või midagi sellist) ma ei kujutaks sellist situatsiooni Eestis ette.
Selles mõttes on Elmar Vaher õigesti öelnud, et Eesti on vägagi turvaline riik ja siin enese kaitseks relva tegelikult vaja ei ole. No olgem ausad, tegelikult nii on. PS! Ma ei ole relvavastane. Oman ise ja kannan kaasas ka.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist