Kaitseliit

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

Liitlaste kaptenid ongi hea kasvatusega :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See juhtus peale seda, kui liitlaskaptenid olid lahinguväljal "teiseks" jäänud, osalt ka minu nähtud vaeva pärast :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Mudakoon »

Kapten Trumm kirjutas:See juhtus peale seda, kui liitlaskaptenid olid lahinguväljal "teiseks" jäänud, osalt ka minu nähtud vaeva pärast :oops:

Kas see juhtus pärast seda kui Te järjekordselt osavalt Scoutidele koti pähe tõmbasite ja nad "munepidi rippuma" panite?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ma ei tea, kas see on varem teemaks olnud. Aga miks ei võiks teha kauem kestavamaid õppuseid. Näiteks kaks nädalat kord aastas või nädal kaks korda aastas, kus siis antakse järjepidevat väljaõpet.

Selmet nädalavahetustel veeta vähemalt kolmandik ajast organiseerudes, kohale sõites, ära sõites, varustust hooldades, jne. Siis õppusel tuletatakse meelde, kuidas relvarihma sättida sest keegi on uus, jne. Vähemalt ühel juhul läks Alus kuus tundi, et üldsegi organiseeruda.

Õppusevälisel ajal oleks siis varustus valmis, võitleja hoolitseb ka muidu oma vormi eest, jne.
stg44
Liige
Postitusi: 150
Liitunud: 19 Sept, 2005 15:17
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas stg44 »

Eks see on paljudel osalejatel pinnuks silmas aga ...
Seoses viimaste päevade sündmustega saame näha tuleviku õppuste sisu täpsustust kindlasti :)
Aga olen vist suutnud ära oodata Kaitseliidu olulise tähtsuse tõusu paarikümmne aasta jooksul, niipalju kui saab selle üle rõõmu tunda antud hetkel.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas mongol »

Kasutajanimi kirjutas:Ma ei tea, kas see on varem teemaks olnud. Aga miks ei võiks teha kauem kestavamaid õppuseid. Näiteks kaks nädalat kord aastas või nädal kaks korda aastas, kus siis antakse järjepidevat väljaõpet.

Sellega on üks häda - inimestel on erinevad ametid, töögraafikud, eraelu ja tegelikult on vägagi raske saada seda nädalat niimoodi paika, et sama rühma liikmetel samal nädalal on võimalik tulla ja osaleda. Mõttena ammu läbi käinud, aga teostus on vääääga keeruline. Instruktoritel oleks ka kõvasti lihtsam, saab lahingurütmi ka väljaõppesse tuua, sest reede->pühapäev on liiga lühike aeg, et roteerumisi jms efektiivselt väljaõppes läbi mängida.
No ja tegelikult on natuke häda ka selles, et siis oleks vaja natuke rohkem instruktoreid kui KL-i malevatele praeguseks alles on jäetud - ega sa väljaõpet jaksa läbi viia kvaliteetselt ka 24/7 + ettevalmistused järgmiseks tegevuseks/õppeks..

Kui aga kuidagi see riigi/tööandjate tasemel paika saaks (reguleeritud siis pigem), siis rohujuuremeeste arvates on see samm edasi praegusest küll. Ja praegunegi olukord väljaõppega pole üldse hull :)
professional retard
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Kevadtormi/Siili osana, võib-olla? Kui õnnestub käia aastas neli nädalat puhkusel ja oma töö ning muud ülesanded ära delegeerida siis ei tohiks olla suur probleem veel üks nädal otsa pühendada riigi kaitsmisele. Kasvõi malevapealiku kutsega-käsuga.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas mongol »

Minu teada on sarnased variandid laual ja ma ainult noogutan nõustuvalt. LÕK näol või "maleva RÕK" vormis kõlab kõige loogilisemalt, siis on tegelikult kaetud ka inimeste sissetulekute vähenemine selle nädala arvelt..
professional retard
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Fucs »

oleeg kirjutas:Nonii...

Enam ma ei imesta tsivilistide ja tsiviilmaailma üle - meil on paanika endal puhkemas?

Rahu, ainult rahu!
Krt, ukrainlastel on keeruline ja me ei suuda neid mitte kuidagi aidata kui sellist meelsust levitatakse. Sama ka siin postitajatele: vaadake foorumis ringi, ärge kiirustage postitusi tegema ja vaidlema asjede üle, millest te ei saa aru.

terv
o


Siseinf: Eestis on hüppeliselt kasvanud soov astuda Kaitseliitu ja selle alamorganisatsioonidesse.
Kaadri seast otsitakse abiks juurde inimesi, kes nendega tegeleks... :D
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 2000
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Fucs kirjutas:Siseinf: Eestis on hüppeliselt kasvanud soov astuda Kaitseliitu ja selle alamorganisatsioonidesse.
Kaadri seast otsitakse abiks juurde inimesi, kes nendega tegeleks... :D


KL pidi ka ise tunnistama, et mitte keegi pole suutnud putlerist edukamat värbamiskampaaniat korraldada.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Madis22 »

Kasutajanimi kirjutas:Ma ei tea, kas see on varem teemaks olnud. Aga miks ei võiks teha kauem kestavamaid õppuseid. Näiteks kaks nädalat kord aastas või nädal kaks korda aastas, kus siis antakse järjepidevat väljaõpet.

Selmet nädalavahetustel veeta vähemalt kolmandik ajast organiseerudes, kohale sõites, ära sõites, varustust hooldades, jne. Siis õppusel tuletatakse meelde, kuidas relvarihma sättida sest keegi on uus, jne. Vähemalt ühel juhul läks Alus kuus tundi, et üldsegi organiseeruda.

Õppusevälisel ajal oleks siis varustus valmis, võitleja hoolitseb ka muidu oma vormi eest, jne.

Ma näen selles idees koguni mitut häda.
- Ei lähe palju aega, kui tööandjatele sellised suhtkoht regulaarsed lisapuhkused pinnuks silmas olema hakkavad. Vaikimisi hakatakse eeldama, et inimesed kasutaksid selleks oma tavapuhkust.
- Väljaõpet on vaja läbi viia erinevates ilmastikuoludes - kevad-sügis; suvi; talv. Kui teha õpet nädala-kaheste tsüklitena kord aastas, jäävad erinevate ilmastikuolude õppuste vahele kolmeaastased vahed. Juhtub ühel talveõppusel ilm olema parajasti plussis ja porine ning järgnev suveõppus külm ja vihmane ....
- Suhteliselt sage õppuste rütm tekitab harjumuse end pidevalt õppustel ja vormis olema mõelda. Sageli õppustel käiv kaitseliitlane peab enda rohkem sõduriks, kui vaid korra aastas väljaskäiv.
- Varustus saab sagedamini üle vaadatud, kui sagedamini õppustel käia. Kui viimase õppuse järel on varustus märjana terveks aastaks kuhugi kopitama lükatud ja vahepeal märkamatult mõned kilod juurde võetud, võib varustus järgmiseks õppuseks juba kasutuskõlbmatu olla.
- Sõja puhul on üksuste harjumus kiirelt formeeruda ja kästud aladele liikuda ainult kasuks. Kuus korda aastas formeerumist harjutada annab ilmselgelt parema tulemuse, kui vaid kord aastas.

Selle asemel, et formeerumise venimise üle nuriseda, tuleks ehk ise kaasa mõelda ja tegutseda, et see protsess kiirelt kulgeks. Hästi kokkuharjunud üksus saab normaalsel ajal kogunedes tunniga liikuma. Kord aastas õppustel käies läheb teil varsti formeerumiseks terve päev ja lahkformeerumiseks teine, nagu tavalistel reservistidel.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Madis22 kirjutas: Hästi kokkuharjunud üksus saab normaalsel ajal kogunedes tunniga liikuma

Oletades, et keegi OT-allkirjadega lehte ära ei kaota.
see kah veel:
Kui viimase õppuse järel on varustus märjana terveks aastaks kuhugi kopitama lükatud

???
Siis avastatakse kopitus enne kui aasta hiljem? Aga äkki tihti väljas käies ei viitsita peale õppust enam varustust üle vaadata.
J.Nicholson
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept, 2020 21:29
Kontakt:

Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas J.Nicholson »

Kaitseliit v kaitsevägi võiks praegust rahva meeleolu/haipi ära kasutada.Võiks korraldada kursusi ,näiteks nädalalõppudes.Kuidas käsitleda relvi,kuidas tegutseda maastikul/linnas,üksi,paaris ,grupis jne.Teha kõik vôimalikult sarnaseks situatsiooniga,kui sôda peaks siia jõudma(magamine telkides,söögi valmistamine).Arvan ,et huvilisi oleks palju.Hiljem,kui ukraina sõda meile normaalsuseks muutub oleks kôik palju keerulisem.Sümboolse osavôtu tasu eest,mis annetataks edasi Ukraina sõjaväele.Isegi mina,diivani kindral,ajaks ennast püsti.
ksx
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Mär, 2022 16:29
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas ksx »

J.Nicholson kirjutas:Kaitseliit v kaitsevägi võiks praegust rahva meeleolu/haipi ära kasutada.i.

Viimase kuu jooksul on väga palju infotunde korraldatud kaitseliidus ja minu teada ka tavapärasest rohkem liitujaid selle tulemusel olnud, nii KL kui NKK-s. Ideepoolest on kõigil soovijatel ju võimalik end kirja panna.
Küll aga jah leiab selle info üles see, kes ise uudistab, selles suhtes kõigini ei jõua. Ma ei tea, kuidas neil laiem reklaamimisvõimalus või eelarve on.
J.Nicholson
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept, 2020 21:29
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas J.Nicholson »

Usu mind ,enamus inimesi ei soovi kaitseliitu astuda.Kiire koolitus ja asi ants.Tavamatsi jaoks on kaitseliit mingi ajast arust organisatsioon.Kaevasin netist,et 02.04 oli neil laskeharjutuspäev.Ei mingit reklaami ega midagi.Eelarve taha siin kûll pugeda ei saa.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist