1. leht 30-st

Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitatud: 13 Okt, 2010 13:24
Postitas kert122
Viru malev on viinud kahel viimasel aastal läbi harjutusi koostöös teiste malevatega(Tln ja Järva)
2009 aastal viidi läbi harjutus Viru kaitsel ja teised malevad rünnakul.
galerii: http://picasaweb.google.com/virumalev/K ... gSugis2009
http://picasaweb.google.com/virumalev/K ... g2009Tapal#

2010 viru ründas ja tallin&järva kaitsel
galerii: http://picasaweb.google.com/virumalev/J ... susIRunnak#

ideena on olnud katkematu lahingolukord, kus on põhimõtteliselt kõik võtted lubatud, mängus on olnud miinipildujad(imitatsioon lõhkelaengute ja rootsi suitsudega), luurajad, tagala, snaiprid jne.

küsiks, kas ka teistes malevates on midagi analoogset korraldatud, või on äkki mõnel maleval huvi mõne üksusega punti lüüa?! :write:

Postitatud: 13 Okt, 2010 16:33
Postitas Larry
Väga lahedad pildid kert122! Osalesin 2009. aastal, pilte vaadates tuli kõik see külm, märg ja pori taas meelde nagu eile :lol: . Kahjuks ei olnud eriti aega pilte klõpsida, kogu aeg olid käed- jalad tööd täis, kuna meid oli lihtsalt nii vähe. Oleks saanud ka kaitsjale näidata, millega ründajad tegelesid. No mõned pildid siiski on, aga need pole otseselt lahingupildid, vaid tehtud enne- ja peale viimast rünnakut. Elu on näidanud, et korralikuks ürituse jäädvustamiseks on vaja eraldi inimest, kes ainult sellega tegelebki. Sel aastal kahjuks ei olnud mahti osaleda, kuigi heameelega oleks tulnud. Nagu piltideltki näha oli selle aasta õppusel saavutatud midagi, mida varem pole veel kunagi olnud - öövaatlusvõimekus mõlemal poolel. Täiesti uus tase! Üldiselt on mul lootus, et nendest üritustest võiks kujuneda tore traditsioon, kasu on sellest kindlasti kõikidel osalejatel. Lõunapoolsed mehed võiksid mõelda enda analoogi peale.

Postitatud: 13 Okt, 2010 17:11
Postitas sven
Larry, pane oma pildid ka üles. KL-i peab igal võimalusel tutvustama, kasvõi oma nägude hinnaga. Milnet on selleks üks hea koht.

Pilte ja filmilõike peab alati tegema. Sest kui möödub sündmusest aasta ja pildimaterjali sellest ei ole, siis on tunne nagu seda sündmust ei olegi kunagi olnud. Päev pärast sündmust ei olegi neil piltidel erilist tähtsust aga nt. 20 aastat hiljem tuleb lausa pisar silma kui neid vaadata.
Peale nostalgia saab pilte ja filmilõike kasutada ka promoks ja õppematerjaliks.

Postitatud: 26 Jaan, 2011 11:46
Postitas sven
Viimasest ühismadinast väike videolõik http://www.youtube.com/watch?v=m_sF-4elPNw Tallinnal, Järval ja Virul hea vaadata. Lõik on lühike aga midagi ikka.

Postitatud: 27 Jaan, 2011 12:09
Postitas soesilm
Sven - kiiduväärt tükk.
1.40 on huvitav kusti lask :shock: . Kas tagumise mehe nurk paistab või ongi nii ... päris lasu puhul vist nii hästi ei lõppeks?

Postitatud: 27 Jaan, 2011 13:13
Postitas KategorieC
soesilm kirjutas: ... päris lasu puhul vist nii hästi ei lõppeks?
Kaitseliidu õppustel on palju asju, mis "päris lasu" puhul hästi ei lõppeks :D

Postitatud: 27 Jaan, 2011 20:02
Postitas sven
Selle lasu pärast ei tasu muretseda, see näib lihtsalt nii, et mees on liiga lähedal( juhuslik filmimisnurk, kaugelt suumitud). Kui hästi vaadata, siis näeb, et ta ei liiguta isegi eriti pead lasu hetkel, kuigi ka imitatsioonpauk teeks lähedal olles kõvasti haiget ja kurdistaks.
Hea uudis on ka see, et kusti taha roninu ei ole väljaõpetatud üksuse liige vaid vahekohtunik (mapp käes), palgaline kaader, ltn. Sellest seltskonnast on kuuldavasti varemgi kusti taha ronimist esinenud ja ka viga saadud.

Rõõmustav on, et sellist mitme maleva koostööd ikka esineb.

Postitatud: 27 Jaan, 2011 21:32
Postitas scout22b
ei taha olla just buzz killa kuid antud videos on näha nii mõnigi tõsine väljaõppe viga... eraldi tooks välja läbi video kostva tuledistsipliini vajakajäämise, mida võib nähaga 2:00. Aga muidu väga tore ja vinge... Kõige aluseks on alati motivatsioon, mida selles videos oli küll.

Postitatud: 27 Jaan, 2011 21:37
Postitas kert122
[/quote]

Kaitseliidu õppustel on palju asju, mis "päris lasu" puhul hästi ei lõppeks :D[/quote]

oot, sõber, mis siis nüüd nii hullusti järsku lahti on?! Äkki täpsustad?

Postitatud: 28 Jaan, 2011 8:09
Postitas KategorieC
Lihtsalt ülemate koolitus on endiselt väga nõrgal tasemel ja palju tehakse asju, mis reaalses olukorras lihtsalt ei toimi. On õnnestunud mõnda KL õppust näha ja kõikides oli täpselt sama viga. Palju paukukärtsumöllu ja sõdurid nagu tahaks teha ka, aga juhtivad ohvitserid lihtsalt ei ole piisavalt pädevad et asi tööle hakkaks (näiteks olen näinud, kuidas KL kompanii ründab vastase positsiooni JÄRJESTIKUS!!, ehk siis mehed lihtsalt jooksid puusalt tulistades vastase poole - kui eest mehed surnuks määrati, astusid nood kõrvale ja tagant tulid sama taktikaga uued - nii lasti terve kompanii läbi ja kompaniiülem lihtsalt ei saanud aru, et mis nüüd siis valesti oli et nii palju surnuid määrati. Ka üksiksõduri poolelt olen näinud, kuidas linnalahingus Carl Gustafiga lasti mööduvat "soomukit" ehk veoautot 4m kauguselt ja jälle sõduriga hiljem räääkides ei saanud too aru, miks tema tegevusega nüüd siis rahule ei jäädud, et käis ju pauk ja oli lahe - ehk uuesti ülemate tegemata töö. Selliseid näiteid on õppustel masendavalt palju.). Selles suhtes oleks vahva, kui saaks selle süsteemi jälle tööle, et kaitseväe ohvitserid mingil hetkel roteeruksid mõneks ajaks ka KL'ist läbi, mitte ei jääkski KL'i kus nad ka ära manduvad. Osad kaitseväe ohvitserid kes vabal ajal ka kaitseliitlasi õpetamas käivad on öelnud, et kui kaitseliitlasi hakata sama korra ja distsipliiniga õpetama, nagu kaitseväelasi, siis paljud niisama paugutajad ei oleks enam nõus kohale tulemagi jne.

Postitatud: 28 Jaan, 2011 12:20
Postitas kert122
kas sa pead silmas vabatahtlikke ülemaid või palgalist kaadrit?

Postitatud: 28 Jaan, 2011 16:20
Postitas KategorieC
Mõlemaid. Vabatahtlikkus on ju tore asi, aga kui ikka oskusi ei ole ja ennast ei arendata, siis ei ole sellest midagi tolku, et rind on medaleid täis ja uhke vorm on ka seljas.

Postitatud: 28 Jaan, 2011 17:44
Postitas kert122
aga äkki tuled ja koolitad meid?!
Mina olen alati kahe käega poolt proffesionaalidelt saada lisakoolitust üksustele ja nende ülematele.
kahjuks medaleid pole antud, et nendest ei oska midagi paugutada:(

Postitatud: 28 Jaan, 2011 18:32
Postitas KategorieC
Mitte et ma nüüd mingi professionaal oleks, aga isegi seda mõelnud et võiks ju KL astuda ja oma panuse anda, aga hetkel selleks võimalused puuduvad - lihtsalt aega ei ole.

Postitatud: 28 Jaan, 2011 19:14
Postitas hummel
Et KL malevad koostööd teha üritavad, on igati kiiduväärt. See võiks (peaks) isegi kõrgemalt tasemelt alla kästud olla.
Hilissügis on sellisteks ettevõtmisteks õigeim aeg, sest saak koristatud ja mehed ning põllumaad lahinguteks vabad. Samas lumi pole vast veel maha tulnud. Pean silmas novembrikuud.

Minu nägemusel võiks olla suisa igas KRK-s eelnimetet ajal oma kohustuslik "Sügistorm", kus osaleks vähemalt 2 KRK malevat. Üks aasta näit Valga vs Tartu (ja vahekohtunikud Põlvast?), teine aasta Võru vs Põlva, kolmas aasta Põlva vs Tartu jne. Eks kui finants ja personal välja veab, võib ju ka 3 malevat kaasata. Eks kaitseliitlasi ka motiveeriks see action värk jälle!
Veel saaks kaasata õppustele sügisel ajateenistuse lõpetavaid ajateenijaid.

Mis KL pealike taset puudutab, siis KategorieC-l on ilmselt laias laastus õigus. Üks asi on siin kindlasti asjaolu, et KL-is toimub reaalne tegevus üsna harva ja pealikud ei saa piisavat praktikat kusagilt saadagi, teine asi ehk KL mittetoimiv personalipoliitika ning juhtimiskoolituse poliitika.
Minu nägemusel ei peaks praegu KV ohvitsere/veebleid KL-i saatma, vaid tuleks roteerida KL kaadrit tähtajaliselt Kaitseväkke. Miks? KL on ikka selline suht pisike ja piiratud süsteem. Paari aasta kaupa väeosas (sh rivikompaniis) teenides on KL ohvitseridel-allohvitseridel võimalus isiklikult kogeda suuremat ja toimivat süsteemi. Arvestades just varasemat KL kogemust võib KV-s laiemas pildis nähtu tekitada neis head sünteesi ka edaspidi KL-is asjade arendamiseks. Kui KV ohvitser-allohvitser läheb KL-i ja räägib, et "vot meil oli pataljonis nii", siis ei võta teda keegi tõsiselt.