1. leht 1-st

Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 23 Dets, 2012 17:38
Postitas trafomees
Mõtlen liituda KLiga ning huvi oleks just meditsiini eriala vastu. Mis kursused selleks vaja läbi teha on vaja ja kas meedikutele ka srs paguneid antakse või mitte? Üldiselt tundub kogu see valdkond olevat vaeslapse osas eriti KLis.

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 23 Dets, 2012 17:46
Postitas hillart
:cry:

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 23 Dets, 2012 17:50
Postitas trafomees
Aga milline näeb välja, siis meediku karjäär KLis?

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 23 Dets, 2012 19:06
Postitas oleeg
Üldiselt tundub kogu see valdkond olevat vaeslapse osas eriti KLis.
On olnud mõnevõrra paremaid aegu, kuid hetkel oled situatsiooni üsna täpselt määratlenud.

Sellise olukorra kujunemisel on ka oma ajaloolised ja veel ajaloolisemad põhjused: juba algselt on meditsiiniproblemaatika olnud NKK pärusmaa ja KL ehk meesisendid pole palju sõnaõigust saanud. Kaasaegne KL mäletab ka mõnevõrra maskuliinsemat med.teenistust, kuid ka see on allakäiguringrajale sattunud.
Aga milline näeb välja, siis meediku karjäär KLis?
:shock:
Täpselt selline, nagu Sa ise selle kujundad! Piirdud jaoga või täiendad ennast ja tõstad taset... kuid on võimalus, et liigud kiiresti ülespoole ja minetad igasugu huvi praktilise meditsiini vastu. :scratch:
Olen näinud mitmeid erinevaid karjääre ja toonitan: kõik sõltub Sinust enesest! Kui palju tahad teha ja panustada - see on Sinu otsustada.

terv
o

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 23 Dets, 2012 19:29
Postitas Almond
Kaitseliiduga liitumise järel pead läbima sõduri baaskursuse (juhul kui pole ajateenistuses käinud), seejärel ideaalis toimub sinuga arenguvestlus, kus saaksid koostatud ka sinu arengu- ja koolitusplaanid. Sind on võimalik planeerida struktuuris kindlale ametikohale, mis eeldavad teatud väljaõppeid. Madalaim tase on jao laskursanitar, mida reeglina koolitavad malevad iseseisvalt või tellivad analoogse koolituse väljaspoolt. Järgmine tase on juba rühma parameedik, mille väljaõpet teostab Kaitseliidu Kool. Sinna toimuvad pingsad sisseastumiskatsed, seejärel kursus ise ja järgneb ligi aastane praktika reaalkiirabis. Seejärel oled vastava tunnistuse omanik. Minu teada peavad rühma parameedikuks kandideerijad viimastel aastatel koolitusplaanides omama ka nooremallohvitseri kursust, aga kas see peab toimuma enne või pärast parameediku tunnistuse saamist jään vastuse võlgu. Loodetavasti saad täpsema ülevaate suheldes otse või uurides linki
http://uusweb.kaitseliit.ee/et/kaitseliidu-kool või kodumalevast.

Ilusaid pühi!!!

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 23 Dets, 2012 19:48
Postitas alari
Tean paari inimest, kes on läbinud rühmaparameediku kursuse reameestena, NAKi läbimine on soovituslik. Toimub see kursus üle aasta, sel sügisel algas see kursus teist korda.

Meditsiini võetakse tõsiselt juttude järgi Järva malevas, mujal tehakse midagi, aga mitte nii korralikult.

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 24 Dets, 2012 0:04
Postitas setu
Järvas tehakse ka põhjalik ülevaade ka näiteks igapäeva kiirabi najal. Mujal niipalju kui Järvast kutsutakse koolitama.

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 24 Dets, 2012 10:43
Postitas Leo
Ma ei saa nüüd Almondi jutust päris hästi aru. Mis tähendab see aastane parameediku praktika kiirabis? Kui palju selle ajaga reaalselt töötunde tehakse? Täpsed tunniplaanid saab teada KJ meditsiini VÕKist, näiteks kol-ltn Hillar Tintil. Härra kolonel parandab, kui ma eksin, kuid jaosanitari erialakursus kestab tänapäeval 4 nädalat ehk 160 tundi ja rühma parameedikul 8 nädalat ehk 400 tundi, mille sees on ka praktika kiirabis.

Hoopis huvitavam on see, kui kaitseliitlasel on õe või arsti pädevus. Siis ei ole mingist jao sanitarist juttugi, vaid räägitakse kohe õele minimaalselt rühma parameedikust, pigem kompanii meedikust või arstile kompanii-pataljoni taseme ametikohtadest. Selliseid spetsialiste on väga vähe KLis ja eriti vähe on neist mehi. Kui leitakse, siis kohe võimalikult asjalik ametikoht hoolimata auastmest. Kuigi parameedikul võiks olla allohvitseri auaste ja arstil vähemalt lipnik. Tegelikult on meditsiinikohad KLis valdavalt tühjad või ebapädevate inimestega komplekteeritud. Isegi 2-päevane jao sanitar on parem kui tühi koht, kui ta taipab raskel hetkel vigastatud võitleja tule alt varju vedada ja verejooksu sulgeda. Mis edasi toimuma hakkab, ma ennustama ei hakka, kuid pigem ladustatakse haavatud tee veerde surma ootama, sest viia pole neid eriti kuhugi ja millegagi. Jälle pean tsiteerima soomlasi, kus on SA välihaiglad brigaadis, pataljoni metsitsiinirühm jne kuni jao sanitarideni. Enamik meessoost arste, medõdesid ja parameedikuid on SAs eriala ametikohal ja saavad regulaarselt kordusõpet. Lühidalt, süsteem on üles ehitatud ja töötab. Eestis suudetakse läbi häda RA vajadused katta, SA on sisuliselt tühjad kastid, mis ilmselt tähistavad eesti meeste kirste.

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 24 Dets, 2012 16:38
Postitas Almond
Parandan ennast! Praktika peab saama teostatud aasta jooksul peale kursuse lõpetamist. Tundide arvu ei oska ütelda. Kindlasti oleks asjakohane suhelda Kaitseliidu Kooliga sellel teemal.

Häid pühi!

Re: Kaitseliitu meedikuks?

Postitatud: 24 Dets, 2012 17:26
Postitas hillart
:wink: