Hanked EKV

Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas mart2 »

AMvA kirjutas:... Mida sa mõtled tuletoetuse all? Tulejuhtimissoomukid peaks tulema. Äkki ajad midagi segi?
Lugupeetud kaasfoorumlane peaks ometigi mäletama seda pikka ja tulist vaidlust ning kihlvedu miinipildujate paigaldamisest CV-90 keredele?
Tulejuhtimise masinad vist ei sõida ringi ei 81mm ega 1230mm miinipildujatega? :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Veiko Palm »

Borja sai õlled selle eest, et "mõistliku aja" jooksul ei õnnestunud miinipildujaid CV90 keredele paigutada. Mis muidugi ei tähenda, et seda ei sünni :)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Enda arust sain ma nood õlled ikka selle eest, et minu väide, et 120mm ei õnnestu(gi) noile keredele paigaldada, osutus tõeks :|

Sest esialgne hurraaoptimism 120mm-te paigaldamisest asendus ju kuidagi järsku ebamääraste vihjetega 81mm-test - mis ei ole muuseas üldse soomuspataljoni tasandi tuletoetusrelv :?

Aga whatever - õlled nagunii ammu konsumeeritud // alati avatud uutele (kihlveo)pakkumistele :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas aj1972 »

Otsene uudise allikas:Võrreldes 2017. aastal läbi viidud hankega on nüüd täiendatud soomukite võimekust. Uutel soomukitel saab olema öise sõidu võimekus ning kaitstud kuulipildujatorn. Lepingupartneri ülesandeks on tagada ka järgmisel seitsmel aastal soomukite elutsükli toetuse teenuseid.

Pakkujal tuleb ümberehitatud soomukid Kaitseväele üle anda 31 kuu jooksul pärast lepingu sõlmimist. Leping sõlmitakse eduka pakkujaga pärast hankemenetlusprotseduuride lõplikku läbiviimist.

https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toe ... -eesti-as/
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas AMvA »

Borja kirjutas:Enda arust sain ma nood õlled ikka selle eest, et minu väide, et 120mm ei õnnestu(gi) noile keredele paigaldada, osutus tõeks :|

Oot-oot, see on nüüd küll huvitav väide. Millel see põhineb?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Amva oo suur pois joo // hambid ka suus - otsib ise siit Eesti kaitse teemadest välla, kus nood kihlveo asjaolud olid (minu mälust päris mitme teema vahel laiali) :twisted:
Et minu jaoks lõpetatud teema // 3 x pdl Saku Tumedat kihlveoõlut ka ammu ää joodud :mrgreen:

Aga heast südamest võin ju vihje anda: http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=8775
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas AMvA »

Borja kirjutas:
Aga heast südamest võin ju vihje anda: http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=8775
Suured tänud su piiritu lahkuse eest, kuid ei suutnud küll leida kohta, kus on selgelt ära öeldud, et miinipidujaid ei ole võimalik CV90 platvormile paigaldada.
Aga eks sa eladki mingis omas maailmas.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

AMvA kirjutas:Aga eks sa eladki mingis omas maailmas.
..lahmib keegi, kes on ise end hoolega ära peitnud tuvastamatu aliase varju :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Veiko Palm »

Borja kirjutas:Enda arust sain ma nood õlled ikka selle eest, et minu väide, et 120mm ei õnnestu(gi) noile keredele paigaldada, osutus tõeks
Veelkord - õlled said Sa ikka selle eest, et 120mm miinipildujat ei õnnestunud paigaldada ostetud CV90 keredele mõistliku aja jooksul. Mõistlik (meie ühepoolse kihlveo puhul) oli viis aastat. Viisakalt juhiti Sinu tähelepanu sellele, kuid millegipärast Sa hakkasid kohe isiklikult ründama. Minu arvates ei ole see viisakas käitumine.
Borja kirjutas:Sest esialgne hurraaoptimism 120mm-te paigaldamisest asendus ju kuidagi järsku ebamääraste vihjetega 81mm-test - mis ei ole muuseas üldse soomuspataljoni tasandi tuletoetusrelv
Ja see on jälle kuidagi arusaamatu. Kui ühe argumendina Sa tümitad teisi foorumlasi, et nad on "mitte keegi" ja asjadest ei tea, siis teisalt, kui see Sulle muidugi kasulik on, võtad Sa iga postitust siin foorumis "ametliku kullana". Imelik ja ebajärjekindel.

Eesmärk on ikka veel saada 120mm miinipildujad CV90 alustele.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veiko Palm kirjutas:Eesmärk on ikka veel saada 120mm miinipildujad CV90 alustele.
-- tubli on - ja millisel "viisaastakul" selline eesmärk võiks (lõpuks) teostuda :?:

-- ja kas siis üüberkallis AMOS-torn või miski odavam 120mm variant dessandiruumi :?:

-- kas üüberkallis AMOS, mikroseerias ja nende vanade kerede peal, nats jabur input-output suhtes ei tundu :?:

-- kas miski muu 120mm aparaat dessandiruumis neid vanu keresid puruks ei pragusta - ja jällegi, kuda see vahendite input // soorituse output suhe pärast välla näeks :?:


Tõestada ei suuda aga sisimas tunnen, VEIKO - ma näen nagu uut kihlvedu paistmas a la projekti "eestinorra kered + 120mm" lõplik häving :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas nimetu »

Tõestada ei suuda aga sisimas tunnen, VEIKO - ma näen nagu uut kihlvedu paistmas a la projekti "eestinorra kered + 120mm" lõplik häving :roll:
Kiidan järgnevat kihlvedu takka, et akf Palm saaks ka kõri niiskeks. :wink:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kriku »

Panuseid võiks ka tõsta.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Panuseid võiks ka tõsta.
Just - pange ikka kast vahele pahatahtlik ning solvav kommentaar eemaldatud - Kriku .
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas aj1972 »

Viimane lahendus Mjölner mis CV kerele pandud peaks odavam ja lihtsam olema kui pakutud AMOS(mida enam ei plaanita toota) või NEMO. Rootslased nüüd aastake seda kasutanud kuigi tootja BAE.
https://www.army-technology.com/news/ba ... em-sweden/
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Medusa »

Rheinmetallil on ka hästi huvitav poolautomaatne süsteem Ragnarok (tean arendusest seda, et plaan on seda jooksutada Boxeri, Fuchsi ja 4x4 veoka peal, naljaga pooleks ka Toyotaga). Poolautomaatne selliselt, et arvuti juhib-sihib, ühildub lahinguvälja juhtimise süsteemidega jne, kuid laadimine käib käsitsi mis vähendab laadimisautomaatikaga seonduvat keerukust (ca topelt laskekiirusega iselaadivatega võrreldes, ei ole kindel kas võib numbreid öelda) ja teeb relva lihtsamaks-odavamaks. Lisaks siis juba väljatoodud Mjolnirile. Amos on liiga keeruline süsteem.
CV90 kannatab 120 mm ilusti, küsimus on ju relvasüsteemi ülesehituses ja tagasilöögileevenduses.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist