Hanked EKV

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Piisava tagasilöögileevendusega võib sinna ka 155 mm peale panna.
Küsimus on, nagu alati, antud aretuse mõttekuses ja maksumuses.

Aga tuletades meelde, millise raevukusega võideldi omal ajal konkureeriva, M113 põhise toetusmasina vastu, siis antud 120 mm üritus on kui illustratsioon kogu probleemile, irooniana, 120 MPd M113 peal on ammuilma leiutatud. Üks argument oli näiteks see, et mõelge, millise dilemma ees on vastase luure, kui võsast paistab CV90 tagaots. :oops:

Raadiod või meditsiiniseadmeid meeskonnaruumi monteerida pole suurem asi väljakutse, see 120 probleem on kohe 2 suurusjärku keerukam küse.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Illike »

Kapten Trumm kirjutas:Piisava tagasilöögileevendusega võib sinna ka 155 mm peale panna.
Küsimus on, nagu alati, antud aretuse mõttekuses ja maksumuses.
........
Kuidas siis nüüd selle kastist välja mõtlemisega?
Mereteemas oli AKF-i meelest küll võimalik mitu laevatõrje raketti ühte paati mahutada, kuid nüüd järsku ei ole mõtekas ja maksab palju?
Millest selline kahepalgelisus?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sa mõtlesid seda paati, kus raketi energia kohe lasu hetkel alusele kantakse? :D
Ja ei olnud mitu, kaks oli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas AMvA »

Medusa kirjutas:Rheinmetallil on ka hästi huvitav poolautomaatne süsteem Ragnarok (tean arendusest seda, et plaan on seda jooksutada Boxeri, Fuchsi ja 4x4 veoka peal, naljaga pooleks ka Toyotaga). Poolautomaatne selliselt, et arvuti juhib-sihib, ühildub lahinguvälja juhtimise süsteemidega jne, kuid laadimine käib käsitsi mis vähendab laadimisautomaatikaga seonduvat keerukust (ca topelt laskekiirusega iselaadivatega võrreldes, ei ole kindel kas võib numbreid öelda) ja teeb relva lihtsamaks-odavamaks. Lisaks siis juba väljatoodud Mjolnirile. Amos on liiga keeruline süsteem.
CV90 kannatab 120 mm ilusti, küsimus on ju relvasüsteemi ülesehituses ja tagasilöögileevenduses.
Midagi sarnast siis Elbiti süsteemile.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Viiskümmend »

Mingit sellist Mjölneri, Amose, Elbiti ja Singapuri SRAMSi 120mm hanget on kunagi juba korra tehtud, või on see deja vu?
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas tuna »

Mis tähendus on RKIKi pressiteates väljendil "kaitstud"?
Võrreldes 2017. aastal läbi viidud hankega on nüüd täiendatud soomukite võimekust. Uutel soomukitel saab olema öise sõidu võimekus ning kaitstud kuulipildujatorn.
https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toe ... -eesti-as/

Kaitstud mille eest? Või kui küsida teistpidi, milline kuulipildujatorn on kaitsmata?
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Mudakoon »

Näiteks Pasi XA-180 torn oli algselt pea täiesti avatud.
Manused
24296342_1632047283485321_6452965398282440833_n.jpg
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Originaalkujus soome PASI-l torni kui sellist ei olnudki - oligi vaid ümmargune luugiga ava kere ülaosa keskel, mille ümber paiknes raskekuulipilduja torukonstruktsiooniline pöördturell.

"Kaitstud torn" tekkis PASI Est mudelile eesti osapoole (täpsemini toonase jalaväeinspektori) nõudmisel, kes visandas ka tolle torni esialgse kuju. PASI kogenud insenerid reageerisid kärmelt ning "kaitstud torn" oma lõplikul kujul valmis juba mõne nädalaga.
Kõik jäid rahule.

Ning tollest "kaitstud tornist" on siin foorumiteemades ka varasemalt küllalt kirjutatud.

Arvan, too uus "kaitstud torn CV keredele" tuleb midagi sarnast - milleks jalgratast leiutada.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas tuna »

Selge. Mõiste on natukene hajunud: avatud torn - torni kui sellist ei olegi, kaitstud torn - torn kui selline on olemas. Iseenesest tavaline nähtus protsessi sees olles, pressiteates ehk väljapoole suunatud sõnumis võiks natuke rangem olla.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas nimetu »

Paistab, et üks parajalt suur sõidukite hange tulemas:
https://hanked.kaitseinvesteeringud.ee/ ... ise-hange/
Ligikaudu saja miljoni euro eest rivisõidukeid. See teeks siis kusagil pool tuhat masinat. Võrdluseks, leedukad hankisid ~70 miljoni euro eest 340 Unimogi.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Veiko Palm »

Borja kirjutas:Tõestada ei suuda aga sisimas tunnen, VEIKO - ma näen nagu uut kihlvedu paistmas a la projekti "eestinorra kered + 120mm" lõplik häving :roll:
Nii see Sinuga kipub tavaliselt olemagi, et tõestada ei suuda, aga ... :)

Ma tegelikult ei saa aru, mille osas me kihla veaksime? Palun täpsusta. Eelmise kihlveo olemusest saime ka erinevalt aru ju.

Aga kui küsid aegadest, siis on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet. Ja lihtsalt täpsustuseks, et praegune hange on veninud ikkagi meist (kaitseväest) mitteolenevatel põhjustel.

Ja lõpuks - mingite õllede peale ma küll kihla vedama ei hakka, õlut (üleüldse alkoholi) ma ei joo, sestap kasutu värk. Aga pakun, et kaotaja teeb ära kaitseväe üldfüüdilise testi. Niikaua teeb, kui ära teeb. Reservväelane peab ju heas vormis olema või mis?
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas nimetu »

Mulle jääb tegelikult veidi segaseks, et kas MP masinate ümberehitus tuleb eraldi hankega?
Ei taha hästi uskuda, et nende valmistamine selle viimase hanke raamesse mahtus.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veiko Palm kirjutas:Ma tegelikult ei saa aru, mille osas me kihla veaksime? Palun täpsusta. Eelmise kihlveo olemusest saime ka erinevalt aru ju.
Paistab tõesti, et saime. Võimaliku uue kihlveo asjus on minu point siis endine: meie "norra kerede" sisse(-peale/alla/külge) ei tule kunagi 120mm MP-jaid.

Aga kui küsid aegadest, siis on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet.
Nonäedsa - vähemalt ühes oleme täiesti ühel nõul.

Ja lõpuks - mingite õllede peale ma küll kihla vedama ei hakka, õlut (üleüldse alkoholi) ma ei joo, sestap kasutu värk.
Ma teadsin seda ammu - aga too on ju sinu probleem. Mina ise avastasin hea õlle maitse peale suitsetamise mahajätmist (mis juhtus enamvähem kohe peale minu lahkumist RKA sõjaloolist).

Aga pakun, et kaotaja teeb ära kaitseväe üldfüüdilise testi. Niikaua teeb, kui ära teeb. Reservväelane peab ju heas vormis olema või mis?
Huvitav mõte - aga enne saada mulle info minu ametikohast meie reservväes (seniajani pole ma seda kusagilt avastanud - vist on niisalajane).
Sinisega Borja :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas AMvA »

nimetu kirjutas:Mulle jääb tegelikult veidi segaseks, et kas MP masinate ümberehitus tuleb eraldi hankega?
Ei taha hästi uskuda, et nende valmistamine selle viimase hanke raamesse mahtus.
Viimase hanke raames renoveeritakse MP soomukid samale tasemele, kui teised masinad, kuid mingeid lisaseadmeid ei intalleerita. MP masinate põhjaliku ümberehitus saaks toimuda vaid siis, kui on tehtud MP enda hange, muidu on seda ümberehitust raske teha, kui ei tea, mis sinna tuleb.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas nimetu »

MP masinate põhjaliku ümberehitus saaks toimuda vaid siis, kui on tehtud MP enda hange, muidu on seda ümberehitust raske teha, kui ei tea, mis sinna tuleb.
Hiljuti hangiti Elbiti 120 mm MP komplektid. Ma küll ei tea kas just selle projekti jaoks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist