Hanked EKV

Vasta
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Veiko Palm »

nimetu kirjutas:Hiljuti hangiti Elbiti 120 mm MP komplektid. Ma küll ei tea kas just selle projekti jaoks.
Ei, pigem "üleminekuetapiks".
Borja kirjutas:Huvitav mõte - aga enne saada mulle info minu ametikohast meie reservväes (seniajani pole ma seda kusagilt avastanud - vist on niisalajane).
Üritan harida Sinusugust reservväelast, tsiteerides Kaitseväeteenistuse seadust (tausta arvestades peaksid Sa seda kõike muidugi une pealt teadma) :)
§ 2. Kaitseväekohustus, kaitseväekohustuslane [...]
(1) Kaitseväekohustus on Eesti kodaniku kohustus osaleda riigikaitses ja käesolevas seaduses sätestatud toimingute tegemises. Isik, kellel on kaitseväekohustus, on kaitseväekohustuslane.

(2) Kaitseväekohustuslane on:
[...]
2) 18–60-aastane meessoost isik;
3) kaitseväekohustuse võtnud üle 18-aastane isik;
[...]
(4) Reservis olev isik on kaitseväekohustuslane, kes ei ole kutsealune ega teeni asendus- või kaitseväeteenistuses.
Seega - Sina oled reseservväelane, kuigi Sa pole määratud konkreetsele SA ametikohale. Palju õnne!

Nii nagu korralik reservväelane ja Eesti patrioot ikka, peaksid Sa ennast pidama heas füüsilises vormis. Seega - üldfüüsiline test?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kirik keset küla oleks siis alkovaba õlu?
Mitte et see kuidagi teemasse puutuks :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Kirik keset küla oleks siis alkovaba õlu?
Mitte et see kuidagi teemasse puutuks :)
Kirik keset küla oleks testi tegemine (iga aasta) nii kaotaja kui ka võitja poolt. Enam võrdsemaks minna ei saa :)
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas AMvA »

nimetu kirjutas:
MP masinate põhjaliku ümberehitus saaks toimuda vaid siis, kui on tehtud MP enda hange, muidu on seda ümberehitust raske teha, kui ei tea, mis sinna tuleb.
Hiljuti hangiti Elbiti 120 mm MP komplektid. Ma küll ei tea kas just selle projekti jaoks.
Need olid minu teada järelveetavad.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ohtralt häid mõtteid - kaalusin neid:
-- alkovaba õlle naudisklemise jätame pigem siiski perefoorumi tydrikutele, eks ole
-- ja spordiga liialdamise jätame askeetlikele karsklastele (või muidu hulludele) - sest mina ise omandasin sõjakoolis esimese praktilise kogemusena, et "lutše huijovo jeehatj, tšem horošoo idti" :mrgreen:


Uue kihlveo tingimused minu poolt:

(1) 120mm aparaadid kas saavad või ei saa meie "norra keredele" siinmääratud ajalises raamistikus: https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toe ... -eesti-as/
Pakkujal tuleb ümberehitatud soomukid Kaitseväele üle anda 31 kuu jooksul pärast lepingu sõlmimist. Leping sõlmitakse eduka pakkujaga pärast hankemenetlusprotseduuride lõplikku läbiviimist.
..millist ajaraamistut kinnitab ka PALMi enda aus ülestunnistus:
..on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet.
(2) kihlveo vahele pannakse 1 x kast SAKU Tumedat - nagu foorumiraffas on soovitanud 8)

(3) kui PALMile need tingimused ei sobi, võib mõni tema siinsetest sekundantidest(-A4 :?: ) väljakutse üle võtta :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Viiskümmend »

Lätlased said ju hakkama?
Manused
428594_original.jpg
428594_original.jpg (123.78 KiB) Vaadatud 6228 korda
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No taolised masinad olid ka meil, kuid läksid lätlastele.
See hulk pannvaageneid oligi Rootsis nende samade 1941. a miinipildujate vedukiteks/alusteks.

Muidugi on tõsi see, et tendipataljoni need BW-d hästi ei sobi oma aeglase kiiruse poolest - pigem sobisid nad Rootsi külma sõja aegsetele territoriaalpataljonidele, mis liikusid jalgsi või talumeestelt rekvireeritd traktorite abil, taoliste 20-30 kmh liikuvate üksuste juurde sobiks BW paremini kui Unimogidel jalaväepataljoni.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Veiko Palm »

Borja kirjutas:120mm aparaadid kas saavad või ei saa meie "norra keredele" siinmääratud ajalises raamistikus: https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toe ... -eesti-as/
Et asi selge ikka (Sulle) oleks - 120mm ei ole selle lepinguga seotud. Kaks eraldi asja.

Ja loomulikult ei sobi mulle ei üks pudel, ega ka üks kast õlut. Kardad, et ei saa testist läbi? Tee trenni siis. Ja pole mul ka mingeid sekundante.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kurb - kihlvedu seega ei tule :cry:

Niisama kui ei tule ka 120mm aparaate noil "eestinorra keredel" - m.o.t.t :|
Veiko Palm kirjutas:..on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas tommy »

Võiks vist öelda, et selle "toetusmasinate hankega" valmistatakse MP-süsteemidele alusvankrid ette. MP-süsteemid tulevad eraldi hankega. Tavaliselt on ka kombeks, et võitnud tootja instaleerib ise oma toote hankija alusvankrile..
aj1972
Liige
Postitusi: 916
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas aj1972 »

Borja kirjutas:Ohtralt häid mõtteid - kaalusin neid:
-- alkovaba õlle naudisklemise jätame pigem siiski perefoorumi tydrikutele, eks ole
-- ja spordiga liialdamise jätame askeetlikele karsklastele (või muidu hulludele) - sest mina ise omandasin sõjakoolis esimese praktilise kogemusena, et "lutše huijovo jeehatj, tšem horošoo idti" :mrgreen:


Uue kihlveo tingimused minu poolt:

(1) 120mm aparaadid kas saavad või ei saa meie "norra keredele" siinmääratud ajalises raamistikus: https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toe ... -eesti-as/
Pakkujal tuleb ümberehitatud soomukid Kaitseväele üle anda 31 kuu jooksul pärast lepingu sõlmimist. Leping sõlmitakse eduka pakkujaga pärast hankemenetlusprotseduuride lõplikku läbiviimist.
..millist ajaraamistut kinnitab ka PALMi enda aus ülestunnistus:
..on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet.
(2) kihlveo vahele pannakse 1 x kast SAKU Tumedat - nagu foorumiraffas on soovitanud 8)

(3) kui PALMile need tingimused ei sobi, võib mõni tema siinsetest sekundantidest(-A4 :?: ) väljakutse üle võtta :twisted:
Ma ootaks järgmise nädala valitsuse eelarve strateegia ära kui KV kulusid tõstetakse võtan kihlveo pakkumise vastu.
Vähendamise korral pannakse healjuhul 120 mm Elbiti järelveetavad uuendatud CV haakesse siis jääb õigus Borjale.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas nimetu »

Vahepeal on avaldatud 7.62 mm KPde hange.
https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/p ... neral-info
Paistab, et seekord tehakse relvatestid n-ö sõltumatu osapoole, ehk RUAGi juures.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

aj1972 kirjutas:Ma ootaks järgmise nädala valitsuse eelarve strateegia ära kui KV kulusid tõstetakse võtan kihlveo pakkumise vastu.
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=2085

..et sellise uudise valguses oled sa vist juba ette hävinud(-keri alla minu postini) - täpsemini, sul nagu ei olegi enam midagi sinna "järgmise nädalani" oodata :cry:

Ja näed ka, et PALM juba loobuski - ning tema infohorisont on oluliselt laiem kui meil sinuga...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas nimetu »

Komistasin sellise postituse otsa:
https://twitter.com/KeskinAtalay2/statu ... 7321865220

Tundub kahtlane, sest mingit infot sellise plaani kohta pole küll liikunud. Leedukad muidugi olevat juba varem asja uurinud ning Läti kaitseminister külastas just nüüd Türgi UAV tehast (vaata all olevat viidet). Samas Eesti kohta pole mina midagi kuulnud ega näinud.
:dont_know:

https://twitter.com/Baykar_Savunma/stat ... 2924370947
Roamless
Liige
Postitusi: 3793
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Roamless »

Peastaabi lähedases parklas seisis paar EKJ numbrimärkidega tendiga ca 2014 aasta Ategot, välimuselt paistsid päris kõvasti kasutatud, huvitav, kas mingis kasutatud veokite hankega kaasa tulnud üksik paar?
Unforeseen consequences
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist