www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 17 Sept, 2021 0:36

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 323 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hanked EKV
PostitusPostitatud: 19 Apr, 2021 19:13 
Eemal
Liige

Mingit sellist Mjölneri, Amose, Elbiti ja Singapuri SRAMSi 120mm hanget on kunagi juba korra tehtud, või on see deja vu?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 20 Apr, 2021 0:11 
Eemal
Liige

Mis tähendus on RKIKi pressiteates väljendil "kaitstud"?
Tsiteeri:
Võrreldes 2017. aastal läbi viidud hankega on nüüd täiendatud soomukite võimekust. Uutel soomukitel saab olema öise sõidu võimekus ning kaitstud kuulipildujatorn.
https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toetussoomukite-cv90-umberehituse-hanke-voitis-as-uhinenud-depood-ja-scania-eesti-as/

Kaitstud mille eest? Või kui küsida teistpidi, milline kuulipildujatorn on kaitsmata?

Üles

PostitusPostitatud: 20 Apr, 2021 7:22 
Eemal
Liige

Näiteks Pasi XA-180 torn oli algselt pea täiesti avatud.

Manused:
24296342_1632047283485321_6452965398282440833_n.jpg
24296342_1632047283485321_6452965398282440833_n.jpg [ 67.75 KB | Vaadatud 2270 korda ]

PostitusPostitatud: 20 Apr, 2021 9:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Originaalkujus soome PASI-l torni kui sellist ei olnudki - oligi vaid ümmargune luugiga ava kere ülaosa keskel, mille ümber paiknes raskekuulipilduja torukonstruktsiooniline pöördturell.

"Kaitstud torn" tekkis PASI Est mudelile eesti osapoole (täpsemini toonase jalaväeinspektori) nõudmisel, kes visandas ka tolle torni esialgse kuju. PASI kogenud insenerid reageerisid kärmelt ning "kaitstud torn" oma lõplikul kujul valmis juba mõne nädalaga.
Kõik jäid rahule.

Ning tollest "kaitstud tornist" on siin foorumiteemades ka varasemalt küllalt kirjutatud.

Arvan, too uus "kaitstud torn CV keredele" tuleb midagi sarnast - milleks jalgratast leiutada.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Apr, 2021 12:47 
Eemal
Liige

Selge. Mõiste on natukene hajunud: avatud torn - torni kui sellist ei olegi, kaitstud torn - torn kui selline on olemas. Iseenesest tavaline nähtus protsessi sees olles, pressiteates ehk väljapoole suunatud sõnumis võiks natuke rangem olla.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Apr, 2021 15:13 
Eemal
Liige

Paistab, et üks parajalt suur sõidukite hange tulemas:
https://hanked.kaitseinvesteeringud.ee/ ... ise-hange/
Ligikaudu saja miljoni euro eest rivisõidukeid. See teeks siis kusagil pool tuhat masinat. Võrdluseks, leedukad hankisid ~70 miljoni euro eest 340 Unimogi.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 9:16 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Tõestada ei suuda aga sisimas tunnen, VEIKO - ma näen nagu uut kihlvedu paistmas a la projekti "eestinorra kered + 120mm" lõplik häving :roll:
Nii see Sinuga kipub tavaliselt olemagi, et tõestada ei suuda, aga ... :)

Ma tegelikult ei saa aru, mille osas me kihla veaksime? Palun täpsusta. Eelmise kihlveo olemusest saime ka erinevalt aru ju.

Aga kui küsid aegadest, siis on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet. Ja lihtsalt täpsustuseks, et praegune hange on veninud ikkagi meist (kaitseväest) mitteolenevatel põhjustel.

Ja lõpuks - mingite õllede peale ma küll kihla vedama ei hakka, õlut (üleüldse alkoholi) ma ei joo, sestap kasutu värk. Aga pakun, et kaotaja teeb ära kaitseväe üldfüüdilise testi. Niikaua teeb, kui ära teeb. Reservväelane peab ju heas vormis olema või mis?

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 9:48 
Eemal
Liige

Mulle jääb tegelikult veidi segaseks, et kas MP masinate ümberehitus tuleb eraldi hankega?
Ei taha hästi uskuda, et nende valmistamine selle viimase hanke raamesse mahtus.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 10:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Ma tegelikult ei saa aru, mille osas me kihla veaksime? Palun täpsusta. Eelmise kihlveo olemusest saime ka erinevalt aru ju.
Paistab tõesti, et saime. Võimaliku uue kihlveo asjus on minu point siis endine: meie "norra kerede" sisse(-peale/alla/külge) ei tule kunagi 120mm MP-jaid.

Aga kui küsid aegadest, siis on selge, et järgmise kahe-kolme aasta jooksul peaks miinipildujad olemas olema, muidu ei ole tõesti asjal mõtet.
Nonäedsa - vähemalt ühes oleme täiesti ühel nõul.

Ja lõpuks - mingite õllede peale ma küll kihla vedama ei hakka, õlut (üleüldse alkoholi) ma ei joo, sestap kasutu värk.
Ma teadsin seda ammu - aga too on ju sinu probleem. Mina ise avastasin hea õlle maitse peale suitsetamise mahajätmist (mis juhtus enamvähem kohe peale minu lahkumist RKA sõjaloolist).

Aga pakun, et kaotaja teeb ära kaitseväe üldfüüdilise testi. Niikaua teeb, kui ära teeb. Reservväelane peab ju heas vormis olema või mis?
Huvitav mõte - aga enne saada mulle info minu ametikohast meie reservväes (seniajani pole ma seda kusagilt avastanud - vist on niisalajane).

Sinisega Borja :P

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 11:31 
Eemal
Liige

nimetu kirjutas:
Mulle jääb tegelikult veidi segaseks, et kas MP masinate ümberehitus tuleb eraldi hankega?
Ei taha hästi uskuda, et nende valmistamine selle viimase hanke raamesse mahtus.

Viimase hanke raames renoveeritakse MP soomukid samale tasemele, kui teised masinad, kuid mingeid lisaseadmeid ei intalleerita. MP masinate põhjaliku ümberehitus saaks toimuda vaid siis, kui on tehtud MP enda hange, muidu on seda ümberehitust raske teha, kui ei tea, mis sinna tuleb.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 12:14 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
MP masinate põhjaliku ümberehitus saaks toimuda vaid siis, kui on tehtud MP enda hange, muidu on seda ümberehitust raske teha, kui ei tea, mis sinna tuleb.

Hiljuti hangiti Elbiti 120 mm MP komplektid. Ma küll ei tea kas just selle projekti jaoks.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 12:34 
Eemal
Liige

nimetu kirjutas:
Hiljuti hangiti Elbiti 120 mm MP komplektid. Ma küll ei tea kas just selle projekti jaoks.
Ei, pigem "üleminekuetapiks".

Borja kirjutas:
Huvitav mõte - aga enne saada mulle info minu ametikohast meie reservväes (seniajani pole ma seda kusagilt avastanud - vist on niisalajane).
Üritan harida Sinusugust reservväelast, tsiteerides Kaitseväeteenistuse seadust (tausta arvestades peaksid Sa seda kõike muidugi une pealt teadma) :)
Tsiteeri:
§ 2. Kaitseväekohustus, kaitseväekohustuslane [...]
(1) Kaitseväekohustus on Eesti kodaniku kohustus osaleda riigikaitses ja käesolevas seaduses sätestatud toimingute tegemises. Isik, kellel on kaitseväekohustus, on kaitseväekohustuslane.

(2) Kaitseväekohustuslane on:
[...]
2) 18–60-aastane meessoost isik;
3) kaitseväekohustuse võtnud üle 18-aastane isik;
[...]
(4) Reservis olev isik on kaitseväekohustuslane, kes ei ole kutsealune ega teeni asendus- või kaitseväeteenistuses.
Seega - Sina oled reseservväelane, kuigi Sa pole määratud konkreetsele SA ametikohale. Palju õnne!

Nii nagu korralik reservväelane ja Eesti patrioot ikka, peaksid Sa ennast pidama heas füüsilises vormis. Seega - üldfüüsiline test?

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 12:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kirik keset küla oleks siis alkovaba õlu?
Mitte et see kuidagi teemasse puutuks :)

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 12:53 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Kirik keset küla oleks siis alkovaba õlu?
Mitte et see kuidagi teemasse puutuks :)
Kirik keset küla oleks testi tegemine (iga aasta) nii kaotaja kui ka võitja poolt. Enam võrdsemaks minna ei saa :)

Üles

PostitusPostitatud: 22 Apr, 2021 14:34 
Eemal
Liige

nimetu kirjutas:
Tsiteeri:
MP masinate põhjaliku ümberehitus saaks toimuda vaid siis, kui on tehtud MP enda hange, muidu on seda ümberehitust raske teha, kui ei tea, mis sinna tuleb.

Need olid minu teada järelveetavad.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 323 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: