www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Mai, 2021 2:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9413 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621 ... 628  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 27 Mai, 2020 12:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 2946
Asukoht: Tallinn
KIK on jõudnud uuele tasemele kantseliitlikest sõnavärdjatest koosnevate lausevärdjate koostamisega ja rahvusringhäälingu Marko Tooming laseb ainult niksu ning paneb kogu sooda ülesse ilmarahvale irvitamiseks. Huvitav, kas nende strateegiliste kommunikaatorite hulgas mõni eesti keelt oskav inimene ka on või toodetakse idiootlikud eduraportid ainult inglisekeelseid lauseid guuglisse sisestades? Panen siia siis kogu teksti üles, eesti filoloog võib seda lugedes saada peavalu koos oksendamise hoogudega :dont_know:

Kaitsevägi ostab Saabilt kõige moodsamad Carl-Gustavid

Eesti ostab koos Lätiga Rootsi ettevõttelt Carl-Gustav M4-d, et asendada kasutusel olevad vanemad relvad. Esimene partii jõuab Eestisse 2022. aastal. Saab teatas Eesti ja Lätiga sõlmitud lepingust teisipäeval. Eesti poolt hankega tegeleva kaitseinvesteeringute keskuse relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp ütles ERR-ile, et eesmärk on uuendada lähimaa tankitõrje võimekust ja asendada osaliselt kasutusel ja oma eluea lõpusirgele jõudvaid Carl-Gustavi vanemaid relvi M2. Esimesed relvad jõuavad Eestisse aastal 2022 ja viimane tarne on planeeritud aastal 2024. Uusi granaadiheitjaid hakatakse kasutama paralleelselt praegu kaitseväe varustusse kuuluvate modifikatsioonirelvadega M2 ja M3. Uued relvad asendavad vanemaid versioone nii 1. kui ka 2. jalaväebrigaadis. Seni on kaitseväes kasutatud Carl-Gustavi mudeleid M2 ja M3. Lipu sõnul langeski otsus M4-de kasuks seetõttu, et uued relvad ühilduvad olemasolevate relvadega. "Uued relvad kasutavad sama laskemoona, seega ei pea hakkama hankima uute relvade juurde uut või teistsugust laskemoona. Samuti on tähtis väljaõppeline pool, sest M4 käsitsemisel on kõik juba tuttav ja arusaadavalt sarnane M2 ja M3 relvadele," märkis Lipp. Uut tüüpi granaadiheitja võib tulistada kolme tüüpi soomust neutraliseerivaid mürske, kolme tüüpi multifunktsionaalset laskemoona hoonete, transpordi ja elujõu hävitamiseks, kahte tüüpi laskemoona vaenlase jalaväe vastu võitlemiseks, samuti suitsu- ja kerggranaate. Uus relv võib tulistada ka spetsiaalselt Carl-Gustavi granaadiheitjate jaoks loodud multifunktsionaalseid juhitavaid rakette, kirjeldas Lipp.

Carl-Gustav uute, M4 granaadiheitjate kõige olulisem eelis on nende oluliselt vähendatud kaal, märkis Lipp.

"Kui seni kasutatud M2 mudelite puhul ulatus see 14,2 kilogrammini, siis nüüd kaalub uus relv üle poole vähem – vaid seitse kilogrammi. Ka Carl-Gustavi tootjad juhivad tähelepanu sellele, et M4 mudel on ergonoomikat märkimisväärselt parandanud, muutes relva sobitamise iga laskuri individuaalsete kehakontuuridega palju mugavamaks. Sellel on nii reguleeritav õlatugi kui ka reguleeritav käepide. Erinevalt seni kasutatud relvast suudab sõdur seda missiooni ajal laetud viisil kanda, vähendades oluliselt reaktsiooniaega, olles võimeline esimesena tulistama," kirjeldas Lipp.

Samuti on uued Carl-Gustavid 13 sentimeetrit lühemad.

Saabi sõnul on Carl-Gustav M4 ehitatud tulevasi vajadusi silmas pidades, sobib seetõttu intelligentsete valvesüsteemidega ja on programmeeritava laskemoona jaoks valmis. Samuti on märkimisväärselt täiustatud sihtimissüsteemi, võimaldades kasutada mitte ainult mehaanilist granaadiheitjat, vaid ka niinimetatud "punase punkti" sihtimisseadet, aga ka multifunktsionaalseid viimase põlvkonna sihtimisseadmeid. Need mõlemad parandavad tulistamistulemusi ja vähendavad sihtimisele kulutatud aega. Lipu sõnul tähendab uute relvade soetamine, et kaitseväe üksused muutuvad sõna otseses mõttes kergemaks, mis tähendab, et jalaväelase manöövervõime jalgsi suureneb ja tagab vajaliku kiiruse lahinguväljal.

Koos Lätiga saadi soodsam hind

Uute Carl-Gustavite tellimus on jätk mitme aasta eest loodud kaitsekoostööle Skandinaavia partneritega, ütles Lipp. 2019. aasta juunis sõlmis kaitseinvesteeringute keskus ühislepingu Rootsi kaitsevarustuse ameti ja Saab Dynamics AB-ga. Et Eesti ja Läti viisid läbi ühishanke, saadi Lipu sõnul soodsam hind, seda nii laskemoona kui relvade puhul. "Tänu ühishankele säästsime osade artiklite pealt kuni 30 protsenti võrreldes eelmise raamlepinguga. Mis puudutab konkreetseid koguseid ja hinda, siis võin öelda, et saime oluliselt parema hinnaga ja kogus on piisav, et katta kaitsevõime viie aasta vajadus," lausus Lipp. Lipu sõnul on oluline, et samu relvasüsteeme kasutavad ka Eesti liitlased regioonis. Carl-Gustavi granaadiheitjaid kasutavad mitmed NATO liikmed, sealhulgas USA. Praeguseks on 13 riiki tellinud Carl-Gustavid uusimas modifikatsioonis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 24 Juul, 2020 12:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Aug, 2006 18:19
Postitusi: 376
Asukoht: Tartu
Ühe ajastu lõpp: Robinsonid saavad ajalooks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2020 20:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:57
Postitusi: 235
Esimesed kaitseväe liikursuurtükid jõudsid Eestisse
Esmaspäeval jõudsid Eestisse esimesed kaks Lõuna-Koreast ostetud kaitseväe liikursuurtükki K9 Kõu, mis lähevad Tapal asuva 1. jalaväebrigaadi suurtükipataljoni relvastusse.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/7048587/esimes ... d-eestisse

_________________
Alati võib pakkuda Eesti üliõpilasorganistasioonide sümboolikat, fotosid 2MS eelsest ajast


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2020 22:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Apr, 2008 19:19
Postitusi: 1401
Asukoht: Soome
Mitu Eesti on kokku ostnud neid K9?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2020 22:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mai, 2019 14:27
Postitusi: 218
herman30 kirjutas:
Mitu Eesti on kokku ostnud neid K9?

18 (12+6)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 04 Sept, 2020 22:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9470
Eesti kavatseb muretseda meremiine ja 2 uut mobiilset merevaatlusradarit
Tsiteeri:
Venemaa on koroonakriisi ajal jätkanud oma sõjaväeõppusi plaanipäraselt: augustis toimusid Läänemerel Balti sõjalaevastiku õppused, mis muutis valvsaks Läänemereäärsed riigid. Kaitseminister Jüri Luige sõnul on ka Eestil plaanis sealset teadlikkust suurendada, vahendas Aktuaalne Kaamera.

Augustis toimus Läänemeres mereväeõppus, mille käigus harjutati meredessanti. Selleks kasutas vene laevastik dessantlaevu. Kaitseminister Jüri Luik sõnas Aktuaalsele Kaamerale, et kõige murettekitavam selle juures on see, et Venemaa kasutab õppustes kolme suurt dessantlaeva, mis on suutelised ühe pataljoni viima ükskõik kuhu venelased soovivad seda maha panna.

Rootsi saatis vastureaktsioonina oma merejõud Gotlandile ning tõstis selleks ajaks lahinguvalmiduse taset.

«Augusti lõpus loomulikult hoiti silma peal Venemaa õppustel, aga erinevatel põhjustel rootslased otsustasid 24. augustil, et suurendatakse kohalolekut Gotlandil ja tõstetakse oma valmidust ja suurendatakse ka oma võimet koguda infot sellest, mis merel toimub,» sõnas Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Martin Hurt intervjuus.

Luige sõnul on ka Eestil plaan Läänemerel olukorra teadlikkust suurendada ning muu hulgas hankida radareid ja täiustada sidesüsteeme. «Meie lähema aja plaanides on kaks mobiilset merevaatlusradarit, mis tegelikult hangitakse koostöös Ameerika Ühendriikidega. Sidesüsteemid, mis võimaldavad sidet pidada merel liikuvate NATO laevadega ja üks element on kindlasti ka miinid,» ütles Luik Aktuaalses Kaameras ja lisas, et arutelu selle üle, et kas ja kui palju Eesti peaks meremiine hankima, on praegu käimas.

https://maailm.postimees.ee/7055410/ees ... suurendada

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 05 Sept, 2020 17:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5933
Merevaatlusradarite hankimine oli juba varem riigikaitse arengukavas sees. Miinide hankimine tuleb veidi üllatusena. Samas artiklis öeldakse, et seda alles arutatakse, seega midagi kindlat veel pole.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2020 16:12 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 12 Sept, 2020 15:30
Postitusi: 7
RKIK'i hangete lehte uurides avastasin, et eile lõppes uute järelveetavate 120mm MP pakkumuste tähtaeg. Pakkumuse olid esitanud Hirtenberger Defence Europe ning Elbit Systems.

Ehk siis uued MP'd on kas Hirtenbergeri M12 või Elbiti poolt toodetav Soltam K6? Viimast kasutavad mitmed teised NATO liikmed (nt USA, Läti, Poola, Taani), kuid selle M12 kasutajaskonna kohta ei leidnud interneedumist midagi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 12 Sept, 2020 16:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5933
Tsiteeri:
kuid selle M12 kasutajaskonna kohta ei leidnud interneedumist midagi.

Selle eelkäija, Granatwerfer 86 peaks olema teenistuses Austrias ja Lätis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 14 Sept, 2020 14:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5933
K9 ümberehitamise hange korraldatakse.
https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/p ... neral-info

Muuseas on seal ka kirjas masinate eeldatav saabumisaeg:
Tsiteeri:
*6 (kuus) sõidukit saabub 2020 aasta lõpuks, millest kahe (2) eeldatav saabumisaeg on september 2020;
*6 (kuus) Sõidukit saabub 2021 aasta jooksul;
*6 (kuus) Sõidukit saabub 2022 aasta jooksul.


Ümberehitus ise sisaldab järgnevat:
Tsiteeri:
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas sõiduki välisvalgustuse eemaldamist ja uue välisvalgustuse paigaldamist. Uus valgustus peab vastama Euroopa seadusandlusele.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas side ja elektrisüsteemi kaablite tootmist ja paigaldamist.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas vana tulekustutussüsteemi eemaldamist ja uue tulekustutus ja plahvatussummutus süsteemi paigaldamist meeskonna ruumi ja mootori ruumi.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas sõiduki mehaanilist ümberehitust. Mittevajalike kinnituste, kastide ja rakiste eemaldamist (sh keevitatud), ümberkohandamist ja uute tootmist ning paigaldamist.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas töid soomusterastega, nii töötlust kui ka keevitamist.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas RKIK-i poolt tarnitavate toodete ja süsteemide paigaldamist (arvuti, kuvar, sidesüsteemid, võrgu kommutaator, asukoha määramise süsteemid).
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas elektrisüsteemide ümberkohandamist ja paigaldamist.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas libisemisvastaste materjali paigaldamist, sõiduki sisemuses värviparanduste tegemist ja sõiduki täielikku värvimist väljast.
K9EST ümberehitus võib sisaldada muuhulgas juhtimis- ja kontrollsüsteemi arvutite ja ekraanide paigaldamist, tahavaate kaamerate paigaldamist, raskekuulipilguja aluste paigaldamist ja pardaakude laadimissüsteemi paigaldamist.
K9EST ümberehitus sisaldab muuhulgas EVS-EN ISO 3834-2, elektromagneetilise ühilduvuse (EMC) standardite ja riiklike regulatsioonide rakendamist.
K9EST ümberehitus eeldab pakkujalt K9EST prototüübi arendamisel mitmekülgset koostööd K9 tootjaga (Hanwha Defence) disaini verifitseerimisel ning laiapindse logistilise toetuse (ILS-integrated logistics support) tagamisel. Täpne tööjaotus täpsustatakse hankelepingus.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 11:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Jaan, 2005 16:02
Postitusi: 3247
Asukoht: Tallinn
Ümberehitused, kui pole masinaid veel kättegi saadud? Hämmastav. :shock:

Aga miks seda kõike poleks võimalik juba tootja juures ära teha, kellel ometi selle aparaadiga hoopis paremad kogemused ja vilumused olemas on, kui mingil asja alles õppival hankevõitjal? Ja arvata võib, et see protsess oleks tootja juures ka odavam, arvan ma. Kogu kaasnevast sekeldusest rääkimata. :roll:

_________________
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 12:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 10:23
Postitusi: 887
hillart kirjutas:
Ümberehitused, kui pole masinaid veel kättegi saadud? Hämmastav.

Aga miks seda kõike poleks võimalik juba tootja juures ära teha, kellel ometi selle aparaadiga hoopis paremad kogemused ja vilumused olemas on, kui mingil asja alles õppival hankevõitjal? Ja arvata võib, et see protsess oleks tootja juures ka odavam, arvan ma. Kogu kaasnevast sekeldusest rääkimata.
austatud hillart - seda teemat ollakse parajasti lahkamas hoopis kaitse-eelarve all.

Aga küsimusest lõpuni aru ei saa. Loomulikult tehakse (ennetav) hange ja hanke tegemine ei eelda ju kõikide masinate kohalolekut, või mida Sa silmas pidasid?!?

Isiklike arvamuste kohta käib päris mitu mahlakat rahvatarkust, ma neid ära tooma parem ei hakka. Aga siiski - kuidas need vilumused siis siin maarjamaal peaksid tekkima kui mitte ise tehes? Ja palun loe seda nimekirja - tegemist on ümberehitustega, et asjad vastaksid meie nõudmistele. Relvad on laske- ja sõidukorras. Värv ju laskmist ei sega või mis?

Ma vaatan, et ka siin foorumis on tavapärase süüdistused ikkagi äärmustesse kalduvad. Igasugune töötempo on kas liiga aeglane või liiga kiire. Ning asjad tuleb teha kas kõik välismaal või kõik kodumaal. Vahepealset nagu ei olegi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 12:11 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Jaan, 2013 12:56
Postitusi: 119
hillart kirjutas:
Ümberehitused, kui pole masinaid veel kättegi saadud? Hämmastav. :shock:

Aga miks seda kõike poleks võimalik juba tootja juures ära teha, kellel ometi selle aparaadiga hoopis paremad kogemused ja vilumused olemas on, kui mingil asja alles õppival hankevõitjal? Ja arvata võib, et see protsess oleks tootja juures ka odavam, arvan ma. Kogu kaasnevast sekeldusest rääkimata. :roll:

Ehk aitab šokki ja hämmingut leevendada see kui siin samal leheküljel postistusi lugeda. Esimesed K-9'd on juba kohal:
skulmars kirjutas:
Esimesed kaitseväe liikursuurtükid jõudsid Eestisse
Esmaspäeval jõudsid Eestisse esimesed kaks Lõuna-Koreast ostetud kaitseväe liikursuurtükki K9 Kõu, mis lähevad Tapal asuva 1. jalaväebrigaadi suurtükipataljoni relvastusse.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/7048587/esimes ... d-eestisse

Lisaks võib-olla polegi nii halb, kui kohapeal tekib samuti mingi teadmine ja vilumused nende masinatega tegeleda + raha jääb siinsesse majandusse?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 17 Sept, 2020 18:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Veebr, 2015 23:06
Postitusi: 229
Pidid olema ju peaaegu tutikad masinad ja nüüd tuleb peaegu köik mis vahetada saab ise ära vahetada ?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uued relvasüsteemid EKV-le
PostitusPostitatud: 17 Sept, 2020 18:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 5933
Tsiteeri:
Pidid olema ju peaaegu tutikad masinad ja nüüd tuleb peaegu köik mis vahetada saab ise ära vahetada ?

Ei ole peaaegu kõik. Ainult need asjad tuleb kohandada, mis meie seaduste ja kaitseväe jaoks on vajalikud. Ehk siis tööriistakastid, tuled, lahinguhaldussüsteem jms. Põhiline tehnika jääb ikka samaks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9413 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 615, 616, 617, 618, 619, 620, 621 ... 628  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt