Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas ruger »

Borja kirjutas:...et Austria julgeolekualase riskianalüüsi kohaselt on Euroopas suur rahuaeg algamas vist :lol: :lol:
Ega, kui pole tehnikat ja väljaõpet ning üksusi siis pole ju sõda üldse oodata, kuna pole põhjust vastu hakata. Kes see ikka rahuarmastavaid riike ründama hakkab, kui kaitsta pole millegagi. :write: Austrial tõsi on seda kraami veel küll.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Ezy
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Nov, 2010 22:54
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Ezy »

Uurisin natukene nende M109 kohta lisa. Austria ostis nendest 54 tükki 97-98 aastal uutena. (kuigi need toodeti vist 95)
Ülejäänud peaksid olema A2 või A3 versioonid, mis osteti 95 aastal brittide käest, aga nende algsed kered võeti kasutusele 1965 aasta ringi ja hiljem uuendatud.
Niiet osa neist polegi väga vanad, teised jälle pea 50 aastat teeninud.

Leo2A4 osteti siin 99 aastal Hollandi käest ja need on algselt toodetud kuskil 81-86 aasta vahel.
Palju nad sellest on olnud pidevas kasutuses? Seda ma muidugi ei tea.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas TTA »

Ezy kirjutas:Uurisin natukene nende M109 kohta lisa. Austria ostis nendest 54 tükki 97-98 aastal uutena. (kuigi need toodeti vist 95)
Ülejäänud peaksid olema A2 või A3 versioonid, mis osteti 95 aastal brittide käest, aga nende algsed kered võeti kasutusele 1965 aasta ringi ja hiljem uuendatud.
Niiet osa neist polegi väga vanad, teised jälle pea 50 aastat teeninud.

Leo2A4 osteti siin 99 aastal Hollandi käest ja need on algselt toodetud kuskil 81-86 aasta vahel.
Palju nad sellest on olnud pidevas kasutuses? Seda ma muidugi ei tea.

Kas need 54 on ka nende seas mis maha müüakse?
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas vk1 »

mx77 kirjutas:
mikks kirjutas:Miks see soomuse ujuvus nii oluline on, et seda siin nii väga rõhutatakse?

Vaatsin seda Vene jõeületuse videot. Kui palju meil Eestis on selliseid kohti, kus saaks (oleks vaja) niimoodi ületada? Miks näiteks seal videos on mõlemale kaldale ehiatud sisse ja väljasõidu teed ja veel mitu tükki kõrvuti? Kui palju selliste sisse ja väljasõidu teedega jõgesid tegelikult on? Ja kui selliseid asju jõeületamiseks vaja on ning neid reaalselt on vaja ehitada, et BMP-d ja tankid suudaksid jõkke ja jõest välja sõita, siis kes need ehitab? Kuidas need ehitatakse reaalse lahingutegevuse ajal? Kui on vaja ka teiselpool jõge väljasõidu teed, siis kes originaalis (ja mis tehnikaga jõe ületas), et sellised asjad valmis kaevata?
No see õppus oli ju tüüpiline vene pokazuhha. Kui siin veel Varssavi pakti nimeline moodustis eksisteeris, siis viidi vist Valgevenes kah kunagi läbi vägevad õppused, mida vaatlesid erinevate riikide sõjaatasheed. Siis seal mindi veel kaugemale: selles kohas kus tankid pidid snorkelitega jõge "forsseerima" oli jõe põhja betoonplaatidest tee rajatud.

Kui ikka vähegi mööda jõgede ääri käia, siis reaalses elus ei ületaks ükski neist masinatest jõge, vahet pole, on ta roomikutel või ratastel.
tankneti gurud kunagi arvasid selle teema kohta, et see oli ehk lääne-saksamaa kanalite jaoks mõeldud, mis tavaliselt olevatki betoonplaatidega vooderdatud, mitte ´´1945 aasta oderi ületamise taasesituse´´ jaoks
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Viktor Suvorov (koolituselt muideks tankist) kirjeldab seda oma raamatus "Vabastaja" siiski kui spetsomm välisvaatlejatele mulje avaldamiseks mõeldud esitust(seda enam, et sel kombel forseeriti üht laiemat jõge toonases NSVLs- Dneprit) ja kirjeldab selle juurde ka sedasorti ületamistega kaasnenud probleeme. Nii näiteks muutub tanki maismaal igati soliidne kaal vee all tükkis väikeseks, sellega ka roomikute haardumine jõepõhjaga nigelamaks, tanki juht-mehaanikutelt eeldab see märksa paremat koolitatust etc, etc. Mis muidugi ei muuda mingil kombel põhjendatuks siinseid väiteid üüratust pakasuhhast. Vaieldamatult tegeletakse sealpool piiri kõvasti sedasorti asjade treenimisega ja seda kõike vaid pakasuhhaks kuulutada ja selle peale üleolevalt muiata on ikka ilmselge ignorantsi tunnus. Ja ei julgeks mina küll kindel olla ses pakasuuhas, sest juba pea 50 aastat tagasi tegeleti sellise asja õppimise-õpetamisega tõsiselt, olid spetsiaalsed basseinid, tankid kulgesid 2,5 m sügavusel jne.
В дальнейшем в войсках фундаментальные знания и практические навыки, которые получили в училище, здорово помогли. Должен сказать, что в танковых войсках вопросам форсирования водных преград, движения танков под водой, преодоления водных преград на гусеничных самоходных паромах и понтонно-мостовых парках уделялось очень большое внимание. Тема была ключевой. Мне трудно даже припомнить учения в масштабе полка и дивизии по наступательной тематике, на которых бы не отрабатывалось преодоление водных преград.
http://weaponscollection.com/2012/06/26 ... atsya.html

See ülaltoodud viide oleks isand mx-le (ja mitte ainult talle) enne järgmist postitust teemal "pakasuhha" ja "reaalses elus ei ületaks ükski neist masinatest jõge" lausa kohustuslik lugemine silmaringi laiendamiseks. Nagu ka selle 2012 aasta video vaatamine.

https://www.youtube.com/watch?v=RYmPJck4MB8#t=25
Viimati muutis Lemet, 08 Okt, 2014 23:43, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Ezy
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Nov, 2010 22:54
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Ezy »

TTA kirjutas:

Kas need 54 on ka nende seas mis maha müüakse?
Vot seda ma täpselt ei tea. Kui võtta ette see minu antud Jane's-i artikkel, siis seal on kirjas, et olemas olevast 136 müüb Austria maha 106.
Võib oletada, et ta jätab võimalikult palju kõige uuemaid endale ehk siis müüki läheks ikka 24 A5te.
Leidsin siin vahepeal, et Austria on 70datel ja 80datel ikka USAst ka mingi osa juurde ostnud, nii et kõik peale nende 54 kõige uuema polegi täiesti rondid.
Kõige tõenäolisemalt on need USAst ostetud A2 versioonis.
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Xender »

Norra maksis 90 laskeseadme ja 526 raketti ( + nats muud nänni ) eest 86 miljonit dollarit ...

"350 Javelin Guided Missiles, 120 Command Launch Units (CLU) with Integrated Day/Thermal Sight, 102 Battery Coolant Units, 16 Enhanced Performance Basic Skills Trainers (EPBST), 102 Missile Simulation Rounds (MSR), spare and repair parts, rechargeable and non-rechargeable batteries, battery chargers and dischargers, support equipment, publications and technical data, personnel training and training equipment, U.S. Government and contractor representative engineering, technical and logistics support services, and other related logistics support. The estimated cost is $55 million."

Võrdluseks võiks öelda, et me saime siiski täitsa hea tehingu.

Ütleme nii, et 120 Javelini laskeseadmega + Milanitega oleks meil umbes sama palju juhitavaid TT jalaväerelvi, kui on Soomel ( millega siin meid pidevalt võrreldakse ) või 3X rohkem kui Leedul. Igal juhul võib selle kohapealt päris kindlalt ristikese ära tõmmata, et on nii kvaliteeti kui kvantiteeti.

Austria puhul võiks vaadata Leo 2A4 + muud toetusmasinad... muu kraam kõige uuem pole ja nende M109 ei hakkaks üldse mässama kui saada on piisavalt ka Phz 2000 ... Mis on igas mõttes mõistlikum ost. Sealjuures saaks, kui meile KM-il oleks nats julgust ... arvestatavas kvantiteedis ... Hollandi ja sakamaa peale 90 - 100 tk kokku ehk 4 pataljoni. Need tuleks umbes 200 miljoni euroga kätte ning sellega oleks meil suurtükkivägi täiesti välja arendatud. Järgnevad 30 aastat poleks meil suurtükkiväele midagi juurde vaja. Võiks sellisel juhul täiesti võrrelda VF Lääne sõjaväeringkonnaga suurtükkiväe võimsuse poolest ...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

TT-rakettide puhul on kõige tähtsam just ostetavate laskeseadmete arv.
See näitab, palju raketimeeskondi on kavas moodustada/formeerida, millises mahus väljaõppesüsteemi üles ehitada.
Lihtsalt rakette saab(nagu igasugust laskemoona) alati igaaastaselt juurde osta.
Teema, mille kohta isegi eraldi pressiteadet ei väljastata.
Enam kui 13 miljonit eurot kasutatakse kaitseväe rahuaegse väljaõppetegevuse tagamiseks vajaliku laskemoona, tankitõrjerakettide, vormiriiete ja lõhkemoona soetamiseks
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Lemet kirjutas: Vaieldamatult tegeletakse sealpool piiri kõvasti sedasorti asjade treenimisega ja seda kõike vaid pakasuhhaks kuulutada ja selle peale üleolevalt muiata on ikka ilmselge ignorantsi tunnus. Ja ei julgeks mina küll kindel olla ses pakasuuhas, sest juba pea 50 aastat tagasi tegeleti sellise asja õppimise-õpetamisega tõsiselt, olid spetsiaalsed basseinid, tankid kulgesid 2,5 m sügavusel jne.

http://weaponscollection.com/2012/06/26 ... atsya.html

See ülaltoodud viide oleks isand mx-le (ja mitte ainult talle) enne järgmist postitust teemal "pakasuhha" ja "reaalses elus ei ületaks ükski neist masinatest jõge" lausa kohustuslik lugemine silmaringi laiendamiseks. Nagu ka selle 2012 aasta video vaatamine.

https://www.youtube.com/watch?v=RYmPJck4MB8#t=25
Kas sa tõesti ei saa aru, mida teised räägivad või ajad lihtsalt oma jonni..??

Ma ei tea, mida pidas silmas kodanik mx(küllap ta suudab enda eest ise rääkida), kuid minu küsimus, miks oli eelnevalt demonstreeritud videolõik üks paras pakazuhha oli täiesti asjakohane.
Ja näiteks mikks sai asjale ka kenasti pihta.(loe see veelkord läbi)

Teema, kas Bmp tüüpi masin on ujumisvõimeline(ma tean, et on, olen ise näinud) või kas VF tankivägedes harjutatakse tankidel veetõkete ületamist(harjutatakse küll, nagu seda tehakse ka lääne tankiüksustes) on puhtalt sinu enda poolt siia juurde mõeldud.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

mikks kirjutas:Vaatsin seda Vene jõeületuse videot. Kui palju meil Eestis on selliseid kohti, kus saaks (oleks vaja) niimoodi ületada? Miks näiteks seal videos on mõlemale kaldale ehiatud sisse ja väljasõidu teed ja veel mitu tükki kõrvuti? Kui palju selliste sisse ja väljasõidu teedega jõgesid tegelikult on? Ja kui selliseid asju jõeületamiseks vaja on ning neid reaalselt on vaja ehitada, et BMP-d ja tankid suudaksid jõkke ja jõest välja sõita, siis kes need ehitab? Kuidas need ehitatakse reaalse lahingutegevuse ajal? Kui on vaja ka teiselpool jõge väljasõidu teed, siis kes originaalis (ja mis tehnikaga jõe ületas), et sellised asjad valmis kaevata?
Lisaks eelnevatele pinnasetöödele, oli selgelt tunda ka see, et väljumiskohas oli jõepõhja tugevdatud.
Tõenäoliselt mitte betoonplaatidega :) , vaid pakuks spetsiaalset terasvõrku....
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Tommy, pakasuhha all mõeldakse tavaliselt väljapoole suunatud ilutsemist, mida tegelikuses ei olda suutelised toimetama. Antud juhul siis spetsiaalselt filmi jaoks lavastatud veealust jõeületamist, millline lahingutingimustes oleks vene tankivägedele kättesaamatu. Mina väidan, et sa eksid sügavalt, seda treeniti seal vanasti, treenitakse peale vahepealset alarahastamist ka tänapäeval ja pakasuhhaks pidada pole sedasorti toiminguid vähimatki alust. Vabandust OT pärast.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nagu sa Lemet aru saad, on siin küsimus religioonis.
Nagu ma paar korda varasemalt öelnud olen, on Eestis piisavalt tõsiusklikke, kes taovad pead vastu moshee püha mosaiikpõrandat ka siis, kui Pirital taoliste "korstnate" abil maabunud tankid kesklinna jõuavad "ei saanud ju võimalik olla, see kõik on mõttetu pokasuhha" jne

Kui sa natuke viitsid netist otsida, siis sealt leiab kõvasti taolisi videoid veetõkete ületamisest isegi mittesõjaväelise seltskonna poolt ja märksa rämedamalt kui seal. Kõik need masinad ujuvad, sõidavad ettevalmistamata kaldalt (teatud piiranguga) vette ja veest välja. Olles 30 aastat vanad, ei lähe ka vett täis ega upu ära.

Mina olen seda religiooni, et meie vastast tuleb austada ja sellevõrra rohkem pingutada.
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Okt, 2014 9:47, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Tommy, pakasuhha all mõeldakse tavaliselt väljapoole suunatud ilutsemist, mida tegelikuses ei olda suutelised toimetama. Antud juhul siis spetsiaalselt filmi jaoks lavastatud veealust jõeületamist, millline lahingutingimustes oleks vene tankivägedele kättesaamatu. Mina väidan, et sa eksid sügavalt, seda treeniti seal vanasti, treenitakse peale vahepealset alarahastamist ka tänapäeval ja pakasuhhaks pidada pole sedasorti toiminguid vähimatki alust. Vabandust OT pärast.
Lemet, loomulikult treenitakse, nii nagu sõjaväes ikka asju tehakse. Aga esiteks see video oli ikka väga karm pokazuhha ja panna seda üles mingite masinate võimekuse tõestamiseks oli ikka väga lati alt läbi jooksmine.
Mu klassivend teenis Kaliningradi oblastis tanki komandörina aega ja tema vähemalt väitis, et kui õppustel "võimalikult lähendatud lahinguolukorrale" paar tankiekipaazhi ära uppus, siis edasipidi leiti sellise asja harjutamiseks korralik sileda liivapõhjaga tiigikene ja tundmatus kohas jõkke enam ei trügitud.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Ja minu teenis töökaaslane tankistina Schwerinis(oli seal GSVGs selline tankipolk, kus palju eestlasi olla teeninud) ning teadis väita, et neil oli taoline veetõkete ületamine õppustel üpris rutiinne tegevus ja toimus erinevates kohtades. Küll väga hoolika kontrolli ja käehoidmise saatel, aga siiski looduses ja erinevates kohtades. Kusjuures harjutatud olla ka nimelt sedasorti ekstremaalolukordi nagu tanki kummuli- ja ümberminek jmt. Ja mis vahet on näiteks minu ülesriputatud ja Trummi poolsel videol, ilmselge on ju fakt, et selline võimekus eksisteerib ja see pole midagi müstiliselt näituslikku, seda treenitakse tavarutiinis. Helikopterite kasutamine ja nendelt dessanteerumine vastaskalda kindlustamiseks on samuti sellisel puhul rutiin, helikoptereid ja neid katvaid krokodille peaks venelastel olema samuti päris rohkelt, nii et ka seda mingiks eriliseks pakasuhhaks pidada poleks nagu alust. Kui just ei taha ise endale sisendada, et see seda on.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Ja minu teenis töökaaslane tankistina Schwerinis(oli seal GSVGs selline tankipolk, kus palju eestlasi olla teeninud) ning teadis väita, et neil oli taoline veetõkete ületamine õppustel üpris rutiinne tegevus ja toimus erinevates kohtades. Küll väga hoolika kontrolli ja käehoidmise saatel, aga siiski looduses ja erinevates kohtades. Kusjuures harjutatud olla ka nimelt sedasorti ekstremaalolukordi nagu tanki kummuli- ja ümberminek jmt. Ja mis vahet on näiteks minu ülesriputatud ja Trummi poolsel videol, ilmselge on ju fakt, et selline võimekus eksisteerib ja see pole midagi müstiliselt näituslikku, seda treenitakse tavarutiinis. Helikopterite kasutamine ja nendelt dessanteerumine vastaskalda kindlustamiseks on samuti sellisel puhul rutiin, helikoptereid ja neid katvaid krokodille peaks venelastel olema samuti päris rohkelt, nii et ka seda mingiks eriliseks pakasuhhaks pidada poleks nagu alust. Kui just ei taha ise endale sisendada, et see seda on.
Ega Lemet, ma ei tahagi sinu postitatud infot kkahtluse alla seada. Küsimus on ksf Trummi väga tendentslikes postides, nii nagu ka selle T-55 oma, kus oli ilmselgelt täpselt see alatoon, et kui me oleks need poola tankid omal ajal võtnud, siis oleks Abramsid kindlasti ka eestisse tulnud.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist