Üldmobilisatsioon Eestis?

Vasta
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas jackpuuk »

Olen selle üle siin mõtteid mõlgutanud, teab keegi, kas on mingid reaalsed mopi läbiviimise plaanid üldse olemas?
Kui need ongi olemas, siis kuidas sellest teavitamine peaks toimuma?
Minu jaoks on siin palju lahtisi otsi.
Sisse olen kirjutatud Tartumaale, elan aga Pärnus (selliseid on Eestis oi kui palju), kuidas mind teavitatakse ja kuhu peaksin suunduma? Teavitamise hetkel võin olla umbes 400-ja versta kaugusel sissekirjutuse kohast. Ok kuulen raadiost ja punun lähimasse asustatud punkti, kas mind võetakse sealt moppi või saadetakse edasi oma ringkonda?
Inimesi on võimalik teavitada ka telefoni kaudu, kuid paljud kasutavad firmatelefoni (millel pole siis reaalse isiku nimega midagi pistmist).
Vahel juhtub, et ma ei kuula päev otsa raadiot ega näe 10-ne tunni jooksul ka ühtegi inimest, st. töötasin sõja maha (mitte ei maganud).
Minu mõte on just see, kas isikud, kes peaksid mopi läbi viima, teavad üldse kuskohas nende mopialused umbkaudugi viibivad (Eestis, mitte Eestis jne.)?
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Koht kuhi mopi korral minna tuleb, peaks vist kirjas olema Kaitseväelase (kaitseväeteenistuse) tunnistuses, selles rohelises raamatukeses noh, a kuidas teavitakse, ei kujutagi ette, kui on rahuaeg ja tahetakse mingisugust suuremat kogunemist ette võtta, siis on võimalised kõik tänapäevased variandid( telef. internet jne ) aga sõja või ründe korral jääb vist ainult raadio või ka tele, niikaua kui vastav infra veel püsti on.
iseasi palju rahvast kokku tuleb. Paljud välismaal ja seal kas ei tule ( ei taha) või ei pääse kodumaale tagasi.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Minu sõjaväes käimine jäi veel "Suure ja Võitmatu" aegadesse, kordusõppustel pole käinud ja rohelist raamatukest oma silmaga näinud.
Küsimus tekibki, et kuidas ja kuhu minusugused parajalt paksud mehed parimates aastates?
sitt päev, kellele kurdad
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Küsimus tekibki, et kuidas ja kuhu minusugused parajalt paksud mehed parimates aastates?
Katteüksustesse loomulikult - saavad nooremad sääred teha! Iseenesest ongi see kogu strateegia ja taktika! Ainuke küsimus on, et kuhu jalga lasta - põhjalas juba neegrid ja kaltsupead ees ja kaugel seegi aeg, kui ka Helsingis Savisaare valijad ülekaalu saavutavad. Hellinn!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2598
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

Minul on umbes samasugune olukord (CA, kordusõppustel pole käinud, kaitseliitlane ei ole jne) , aga mulle on korrapäraselt saadetud teateid, kuhu vajadusel tulla. Mõned aastad tagasi anti uusi suuniseid ja kirjutati, et Jägalasse pole enam mõtet minna. Seal olevat aknad laudadega kinni löödud :)
Teistpidise side mõttes - ma olen ise oma toimiva telefoninumbri andnud.

Võib-olla asi selles, et minu kunagine BYC oli autojuht. Hea sõber, kes samal ajal Ida-Saksas T-80 tankiga ringi kolistas, on oma jutu järgi EKV-le ammusurnud isik.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Eks see üldmobilisatsioon ole totaalkaitse Achilleuse kand.
Kui enam-vähem kõike ülejäänut on võimalik (ja vajalik) pidada parasjagu salajas, siis üldmobilisatsiooni sa juba salaja läbi ei vii.
Põhimõtted peavad olema kõigile eelnevalt selged.
Aga ikka kuluks ju meeletult aega, enne kui õllekõhukesega tsivilist kodusest tugitoolist õnnestub välja sikutada, relvastada, organiseerida ja positsioonile paigutada.
Kaldun arvama, et arvestadaes Eesti territooriumi väiksust - absurdselt palju aega.
Ja kui pugeda vaenlase nahka - siis ongi ju esimene eesmärk takistada või välistada üldmobilisatsiooni korraldamine.
Rünnak peab olema just nii ootamatu ja kahjustama infrastruktuuri just nii palju, et välistda igasuguse info edastamine valitsuse poolt elanikkonnale.
Siis ühesõnaga peale KL ja parasjagu teenistuses viibivate meeste pole äkkrünnaku korral arvestada kellegagi.

Üks keskmine kodanik (mina näiteks) ei usu eriti selliste plaanide (kui nad ka olemas on) teostatavust
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ja kui pugeda vaenlase nahka - siis ongi ju esimene eesmärk takistada või välistada üldmobilisatsiooni korraldamine.
Rünnak peab olema just nii ootamatu ja kahjustama infrastruktuuri just nii palju, et välistda igasuguse info edastamine valitsuse poolt elanikkonnale.
No vaevalt need asjad ka nii käivad, et Putin öösel medvedjevi käest ei saanud ja otsustab hommikul seepärast kedagi rünnata! Teine asi, et potentsiaalne rünnatav ei julge esimeste märkide ilmnedes midagi teha.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Arnold kirjutas:
No vaevalt need asjad ka nii käivad, et Putin öösel medvedjevi käest ei saanud ja otsustab hommikul seepärast kedagi rünnata!
Igaljuhul kujutan ette, et "äkkrünnak" on vastase "maksimumprogramm".
Selge, et sellist aktsiooni plaanitaks dtailselt ning kaua ja oleks juba diplomaatide & eriteenistuste rida kuidas olukorda piisavalt kiiresti jõukasutuseni eskaleerida.
No üks "pronksiöö" + agrad libakaitseliitlased kes idavirus tsivilistide rahumeelse miitingu kuulipildujatulega laiali ajavad...
Casus belli,väga kiiresti
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Teemaalgataja esimese küsimuse vastuseks: Plaanid on olemas. Minu seljakotis ja sülearvutis. Elan Kapa-Kohilas Taara pst 1. Päevasel ajal ma kodus ei ole. :D

Siin tunti muret selle üle, et ollakse päev otsa tööl ja "magatakse" sõja algus maha. Lohutuseks võin öelda niipalju, et kui ikkagi teade tuleb, siis vähemalt 90% teenistuskõlblikest inimestest peaks vähemalt paari tunni jooksul miskit ikka kuulma. Kui mitte internetist/(auto)raadiost/telekast, siis teiste inimestega rääkides peaks selline asi nagu sõja algus ikka teemaks tulema. Samuti võivad tähelepanu äratada ka vilkuritega ringisõitvad operatiivteenistuse sõidukid või näiteks lähedusest kostuv tulistamine...
Seda minu mõistus ei võta, et kuhu lähevad need inimesed, kes ei tea oma kogunemiskohta. Raadios seda ju välja ei ütle, muidu on seal pool tundi hiljem pommitajad peal. Eks tuleb soovi korral ilmselt lähimasse sõjaväeosasse minna.

Mobilisatsioon on kahtlemata teostatav, iseasi kui hästi ta välja kukub. Mõni väiksem viimasel ajal olnud üritus on näinud märksa parem välja, kui varasemad analoogid.
Aga kukutusrünaku korral võib tõesti tekkida olukord, kus esimese etapi lõppedes (ükskõik missugune see tulemus ka on), ei ole veel suurem osa reservist koos.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Ok, midagi hakkab selguma, vahepeal tuli veel üks küsimus meelde.
Noorematega on asi selge, paljude minu vanuste kohta tõenäoliselt puudub igasugune mõistlik info a`la, kas ma oskan mingit tehnikat juhtida (veoautot näiteks), kellena teenisin "Suures ja Võitmatus" (ma ei kujuta ette kui oluline see viimane info on, relvastus on muutunud, kuid ma arvan, et Kustit on mulle tunduvalt lihtsam selgeks teha kui mõnele teisele, olin 2 aastat RPG mees).
Või käib mopi puhul nõuka süsteem, 1.60 tankist ja allveelaevnik, ülejäänud vastavalt vajadusele?
sitt päev, kellele kurdad
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Lisaks siin heietamisele saab loodetavasti mitte kunagi algava üldmobilisatsiooni toimimisse sellega kaasa aidata, et minna ise ja täiesti vabatahlikult KRA-sse ja täpsustada seal oma andmeid. Lisaks postiaadressile tuleks kindlasti anda ka oma uusim mobiili, ja lauatelefoni number ja ega värskeim emaili aadress ka paha ei teeks.

Lisaks tasub seda soovitada ka oma sõpradele, tuttavatele, mida rohkem inimesi seda teeb, seda suurem on tõenäosus, et mobilisatsiooni korral saadakse inimesed kätte.

Kõik, kes mobilisatsiooni pärast muretsevad, võiksid kõigepealt astuda ise selle esimese sammu, millest võib tulevikus tegelikult päris palju kasu olla.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Toddie kirjutas:Lisaks siin heietamisele saab loodetavasti mitte kunagi algava üldmobilisatsiooni toimimisse sellega kaasa aidata, et minna ise ja täiesti vabatahlikult KRA-sse ja täpsustada seal oma andmeid. Lisaks postiaadressile tuleks kindlasti anda ka oma uusim mobiili, ja lauatelefoni number ja ega värskeim emaili aadress ka paha ei teeks.
Seda saab vist isegi e-kirja teel teha. Võib-olla ka www.eesti.ee portaalis - EV-s ajateenistuse läbinutel on see kindlasti võimalik: http://www.eesti.ee/est/teemad/xtee/kai ... oparing_1/
Viimati muutis Shiim, 13 Jaan, 2010 22:37, muudetud 1 kord kokku.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Toddie kirjutas:Lisaks siin heietamisele saab loodetavasti mitte kunagi algava üldmobilisatsiooni toimimisse sellega kaasa aidata, et minna ise ja täiesti vabatahlikult KRA-sse ja täpsustada seal oma andmeid. Lisaks postiaadressile tuleks kindlasti anda ka oma uusim mobiili, ja lauatelefoni number ja ega värskeim emaili aadress ka paha ei teeks.

Lisaks tasub seda soovitada ka oma sõpradele, tuttavatele, mida rohkem inimesi seda teeb, seda suurem on tõenäosus, et mobilisatsiooni korral saadakse inimesed kätte.

Kõik, kes mobilisatsiooni pärast muretsevad, võiksid kõigepealt astuda ise selle esimese sammu, millest võib tulevikus tegelikult päris palju kasu olla.
Sinu jutus on iva, hmm kas selleks peaksin rattad Tartu suunas vurama panema või saan ka siin asja aetud? Loogiline oleks siin, sest viibin nagunii 90% ajast Pärnumaal.

Aga kuidas on lood nende sellidega, kellel 90-te alguses jäi sõjaväes käimata, kas need figureerivad üldse kusagil?
sitt päev, kellele kurdad
mulks
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 25 Sept, 2009 8:10
Asukoht: Lõunaosariigid
Kontakt:

Postitus Postitas mulks »

Shiim kirjutas:
Toddie kirjutas:Lisaks siin heietamisele saab loodetavasti mitte kunagi algava üldmobilisatsiooni toimimisse sellega kaasa aidata, et minna ise ja täiesti vabatahlikult KRA-sse ja täpsustada seal oma andmeid. Lisaks postiaadressile tuleks kindlasti anda ka oma uusim mobiili, ja lauatelefoni number ja ega värskeim emaili aadress ka paha ei teeks.
Seda saab vist isegi e-kirja teel teha. Võib-olla ka www.eesti.ee portaalis - EV-s ajateenistuse läbinutel on see kindlasti võimalik: http://www.eesti.ee/est/teemad/xtee/kai ... oparing_1/
Vaatasin enda andmeid seal www.eesti.ee portaalis, tekkis küsimus - mis on sõjalise eriala arvestuskood? Mingi numbrite ja tähtede jada - teab keegi nende tähendusi? Aga oma kontaktandmeid edastada oli seal jah lihtne...
... this fucking world is not any redemption, no mercy, no justification ... exist only repentance and sorrow!
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

mulks kirjutas:Vaatasin enda andmeid seal www.eesti.ee portaalis, tekkis küsimus - mis on sõjalise eriala arvestuskood? Mingi numbrite ja tähtede jada - teab keegi nende tähendusi?
Ka mind huvitaks see. Sooviks lõpuks teada, et mis eriala on minul.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist