Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas nimetu »

Igasuguse asja parandamine on kõige odavam siis, kui seda teeb asja valdav kasutaja ise palka küsimata.
Ja siin ongi põhimõtteline viga sinu argumendis. Tasuta asju pole olemas. Ka aeg maksab midagi. Ning ei, ajateenija aeg pole ka tasuta, sest see kõik on millegi arvelt.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas MilLT »

Valmistajatehas ja erafirma on meie mõistes ja logistiliste liinide mõttes põhimõtteliselt sama asi või üksteisest sammu võrra erinevad - nii et see ei päde kuidagi (MilRem ongi Soome erafirma ametlik partner Eestis, või ei?)

Näited USA ja vangide kasutamise kohta tehnika remondi/toomise juures - ei ole kuidagi sama, kui sinu väide, et seda peaks kaitsevägi/armee ise tegema. Sisuliselt on ka tegu teenuse väljast ostmisega, tõsi, kindlasti odavam, kui tsiviilist. Kui sa just ei tõmba nüüd paralleele vangide ja ajateenijate vahele ja ei ütle, et see peaks niipidi käima hakkama?

PS. Trollimises pole vaja küll süüdistama hakata, aga see pole ka sul esimene kord seda teha.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

USA vangide poolt tegemine on ju ka riikliku sunni korras tegemine. Umbes sama laias laastus, et paneme ajateenija põrkamise asemel mutreid keerama.
Ma lihtsalt kutsun üles vähe avaramale silmaringile kui "meil toimiv teenuse ostmine on parim ja efektiivseim". Paralleelina - ka VF armee käes on üllatavalt paljud asjad vangide kätega tehtud. Rummus valmistati 80ndatel lisaks paekillustikule ka tiibrakettide transpordikärusid.

Iisraelis eksisteerib lisaks sellele vabatahtlike "mõjutusorganisatsioonile" ka täiesti kaadrist/ajateenijatest/reservistidest koosnev Tehnoloogia- ja Hoolduskorpus. Kui natuke otsida, sain ka sellise huvitava info, et see logistikakeskuse moodi asi paneb ka Merkava tanke (ilmselt siis erafirmade toodetud juppidest) kokku :shock:

https://en.wikipedia.org/wiki/Technolog ... ance_Corps

Maailm on natuke laiem ja värvilisem kui meie lõplik tõde.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas tuuba »

kiidan takka akf Kapten Trummile!

sõduri teenistuses olles on juhtkonna peamine ülesanne mitte lubada soldatile vaba aega ,et iseseisvalt mõtlema hakata. (Suvorov või keegi teine, vahet pole.)

ajateenistuse KOGU aeg 24/7 tuleb kasutada kaitseväe huvides,mitte ludridele lõnkumise jaoks.
tegid oma päevatöö 8 h ära--puhka tund paar, mine siis paariks tunniks täiendõppele kas tehnika, geodeesia või trigonomeetria alal, tuled sealt siis maga oma 8 tundi ja järgmisel päeval edasi .

ja milles praegu see "päevatöö" seisneb ma ausalt öeldes ei tea aga kolleegide sõnul ,kes viimase paari aasta jooksul kaitseväes olnud,sisaldab see 30 minutit asjalikke õppusi ja 7 tundi 30 minutit mölutamist.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas Health »

Ei võta just palju sõna aga veel suhteliselt hiljutise "päevatöö" läbinuna ei jaksa seda hülgemöla kuulata. Seda ütlen inimesena, kes ei teeninud rinde "põrkavas üksuses", vaid TaPis. Tol hetkel jagasime kasarmut luurajatega ning ei ütleks, et nendest kuidagi vähem aega mätta otsas oleksime veetnud. KVM moodustas määramatult väikse osa tegelikult liikumises ning tegevuses oldud ajast. Seega saab ning tehakse küll. Võrreldes SBK ning ülejäänud teenistuses veedetud nädalavahetusi ei saa öelda, et midagi olulist oleks ülejäänud teenistuse jooksul kaotanud. Asjad olid jonksus, mehed õigel ajal uuesti rivis ning sai alustada uut, enamjaolt maastikul paiknevat, õppenädalat.

Selle 24/7 kogu kasutamise kohta... Lõpeks on sõdur ning ajateenija ka inimeseloom ning tahab peale õppimise, magamise ning ülesannete täitmise ka süüa ning kempsu külastada. Rääkimata teistest suurepärastest ideedest, millele võllid võivad tulla. Täiendõppe... Nojahm, pole midagi võimatut, aga mis suuremat ideed see taga ajab? Ma olen siiamaani arusaanud, et ajateenistuse idee oleks nagu kasvatada reservväge, kes tegelikult vajadusel ka kohale tuleb. Mingi käegakatsutava põhjuseta ajateenijatele geodeesia või trigonomeetria pähe tagumine seda minu arvates ei teeni.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas Martin Herem »

sõduri teenistuses olles on juhtkonna peamine ülesanne mitte lubada soldatile vaba aega ,et iseseisvalt mõtlema hakata.
ajateenistuse KOGU aeg 24/7 tuleb kasutada kaitseväe huvides,mitte ludridele lõnkumise jaoks.
tegid oma päevatöö 8 h ära--puhka tund paar, mine siis paariks tunniks täiendõppele kas tehnika, geodeesia või trigonomeetria alal, tuled sealt siis maga oma 8 tundi ja järgmisel päeval edasi .
ja milles praegu see "päevatöö" seisneb ma ausalt öeldes ei tea aga kolleegide sõnul ,kes viimase paari aasta jooksul kaitseväes olnud,sisaldab see 30 minutit asjalikke õppusi ja 7 tundi 30 minutit mölutamist.
Kuulge härra tuuba - lõpetage see kõvatamine.
See on nii asjatundmatu jutt, et iiveldama ajab.
Paar põhilist asja
a) sõdur peab iseseisvalt mõtlema. Ajateenistusest tulevad rühmaülemad ja jaoülemad, kui nemad ei mõtle on allüksus kasutu või rutt otsas. Kui reamees ei mõtle, siis juhtub sama, ainult et ükshaaval.
b) 24/7 tuleb ära kasutada - see on puhas kõvatamine. Ma ei oskagi seda jama kommenteerida. Päevatöö ongi õppimine. Sellele otsa veel õppida on muidugi võimalik, kuid lühiajaliselt. Varsti on see õppimise imiteerimine. Tulemuseks loll ja alamotiveeritud sõdur. NL armee näited ainult kinnitavad seda.
c) tuuba - lase oma allikad lahti. Nad söödavad sind puhta sitaga!

Ja lõpetuseks
Shoigu ütleb, et koristamine, remontimine, kartulite koorimine ja asjade pesemine ei tee ajateenijast mitte kuidagi paremat sõdurit.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas tuuba »

akf Herem

läheme nüüd ristamisi.
a) sõdur peab iseseisvalt mõtlema. Ajateenistusest tulevad rühmaülemad ja jaoülemad, kui nemad ei mõtle on allüksus kasutu või rutt otsas. Kui reamees ei mõtle, siis juhtub sama, ainult et ükshaaval.
sõdur peab mõtlema antud piires iseseisvalt kuna kui iga sõdur hakkab mõtlema täitsa ise , siis jookseb ta oma peret/kodu/linna/nahka päästma ja sõjaväest kui organiseeritud struktuurist jääb järele...punaarmee 1941 suvel-sügisel.

selge see,et sedasorti--kodu/maa/pere --kaitsmise võimalikkust AINULT suurema organisatsiooni--armee--osana tuleb selgitada õpetada sünnist saati.kui see on emapiimaga sees, siis tulebki anda sõdurile võimalus ise mõelda-otsustada-tegutseda Soome armee 1939-40 Talvesõda, suurem jagu 40.armeest afgaanis alates 1982.
b) 24/7 tuleb ära kasutada - see on puhas kõvatamine. Ma ei oskagi seda jama kommenteerida. Päevatöö ongi õppimine. Sellele otsa veel õppida on muidugi võimalik, kuid lühiajaliselt. Varsti on see õppimise imiteerimine. Tulemuseks loll ja alamotiveeritud sõdur. NL armee näited ainult kinnitavad seda.
sõduri õpe ei koosne ainult kirjatähest,püssist, määrustikest vms. sõduri PEAMINE JA PÕHILINE õpe sisaldab seda, kuidas olla valmis supostaadile vastulööki andma 24/7
see sisaldab suuresti füüsilist vastupidavust, ärkvelolekut ka magades jmt, vt. näiteks erivägede väljaõpet ja siis lahjenda ja saadki normaalse 24/7/365 toimiva kaitseväe sõdurid. (linnaload my ass)
c) tuuba - lase oma allikad lahti. Nad söödavad sind puhta sitaga!
selle soovituse võtan kuulda,kui kuulen/näen vastupidist.

ma olen vana ka juba--54 ,ja ühe kadunud riigi kadunud armee motopehhota seeru,kel kogemusi nii noorte väljaõpetamisel kui vastaste füüsilisel likvideerimisel. mis ma ikka tean....
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas Martin Herem »

sõduri õpe ei koosne ainult kirjatähest,püssist, määrustikest vms. sõduri PEAMINE JA PÕHILINE õpe sisaldab seda, kuidas olla valmis supostaadile vastulööki andma 24/7
Tuuba, ma tõesti arvan, et meie sõdurid on lahingusse minnes parema ettevalmistusega kui "pehhoota" mis 80ndatel afgaani läks.
Kirjatäht ja määrustik omavad väga väikest kaalu väljaõppe mahus.
ma olen vana ka juba--54 ,ja ühe kadunud riigi kadunud armee motopehhota seeru,kel kogemusi nii noorte väljaõpetamisel kui vastaste füüsilisel likvideerimisel. mis ma ikka tean....
- nagu eespool öeldi: KV tegevväelased on asjatundmatud teoreetikud :)
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas tuuba »

akf Herem
Tuuba, ma tõesti arvan, et meie sõdurid on lahingusse minnes parema ettevalmistusega kui "pehhoota" mis 80ndatel afgaani läks.
Kirjatäht ja määrustik omavad väga väikest kaalu väljaõppe mahus.
loodan seda. ja Sa saad ju aru,et me oleme ühel poolel.me mõlemad tahame parimat,me Kaitseväele ja Rahvale.

peale Einselni oled Sa ainuke KVJ ,kellele annan au uhkusega, et löön kulpi Eesti Kaitseväe Juhatajale.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas tuuba »

health
Mingi käegakatsutava põhjuseta ajateenijatele geodeesia või trigonomeetria pähe tagumine seda minu arvates ei ole
miski muu teema vanast raskest rauast--pole pädevaid tulejuhtijaid.
geodeesia ja trigonomeetria on matemaatika harud mis võimaldavad pädevatel heathidel süveneda sellesse kergesse õppusesse.

täpsustan , eriti ohvitseridele, eriti täpsustan kõrgematele ohvitseridele:
geodeesia on
Geodeesia on teadusharu, mille ülesanne on määrata täpne Maa suurus ja kuju kokkuleppelises koordinaatsüsteemis ning kindlustada maapinnal geodeetilised punktid koos koordinaatide, kõrguse ja raskuskiirenduse täpsete väärtustega.[1] Samuti uurib geodeesia Maa asukoha uurimisega kosmosesüsteemis ja gravitatsioonivälja. Nende tegurite uurimist tehakse GPS-i abiga ning see toimub ööpäevaringselt
ehk siis kogu tule, eriti kaugtule ja eriti kaug-kaugtule sihtmärkide täpseks määramiseks...
Trigonomeetria on kolmnurga külgede ja nurkade seoseid käsitlev matemaatika osa.
siit tuleb see koht ,kus mõned kisavad, et pole D30 jaoks inimesi, ohvitseridest ei räägigi.

õpi rajakas, siis tuleb sinust hobusevaras.
õpi matemaatikat, siis saab Sinust inimene.
inimene ,kes ei saa aru diferentsiaalarvutusest on vaid kolmas tuletis orangutangist
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas Health »

Tänan, et akf jaksab muretseda ka teiste, sh minu, matemaatilise hariduse pärast, aga inseneeria tudengina tunnen end selles valdkonnas, kui mitte kodus siis piisavalt kodus, et leida sobilik matemaatik ning talle piisavalt kohvilaadset toodet vastuse eest sisse valada. Multitalentide õppetamine on muidugi tore asi, kes ei tahaks olla Arnie või Sylvester, kes ühel hetkel ripub pea alaspidi puu oksa küljes ning magab õiglase mehe und, kuid ainult hetke pärast kutsub täpset turmtuld vaindlasele pähe. Samas tundub see hetkel olevat mingi ühte auku mäng, et just õkva kaitsta D30sid "tampkadeks lõikamisest" nagu akf ise väljendas ning nagu ma mainisin mingi sügava puändita.

Vastu küsiks ma aga, miks just neid asju ja mitte näiteks midagi muud? Kuna vestlust vaadates olen juba arusaanud, et akfi jaoks on sõdur lihtsalt lihakeha, kelle saatus pärast teenistust kedagi huvitama ei peaks ning vahet ei ole, mis temast saab siis miks ainult tulejuhtimist? Päevas on ju teadagi 24 tundi, 8 ja 8 on muidugi kadunud, aga 8 on ju veel. Sellest saaks vähemalt 5 tundi õppet lebolt välja pigistada ja kui me juba sellel teemal oleme siis miks ainult ajateenija?

KVTSi järgi laieneb kaitseväekohustus kõikidele 18-60-aastastele meessoost isikutele ehk tuleks 54-aastane akf isiklikult ning vabatahtlikult järgmisele RÕKil ja demonstreeriks poistele, kuidas siis asjad käima peaksid - muidugi iseenda näitel. St siis erialapärast motolaskur seersandi tööd - ehk 8 tundi kontaktidrille, tuld ja liikumist ning kõike muud huvitavat, vahepealsed toidu ja peldikupausid on muidugi väljaarvestatud, sest ega vabaaeg on kurjast ning seejärel 5 tundi valgustavat klassiõpet logistika peensuste kohta sh siis vilgastavaid liigutusharjutusi mingis toredas laos.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas TTA »

Õnneks trigonomeetria põhialuseid ei pea kõigile sõduritele õpetama sest tänapäeval õpitakse see enne koolis selgeks.

Kui tõhus on peale 8+ tunnist tööpäeva matemaatika õppimine jääb ehk pedagoogika valdkonna spetsialistide tõestada. Julgen siiski pakkuda, et mitte väga tõhus :)
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas mongol »

Oh jummel küll, ragistasin juba näpud lahti, aga õnneks suutis KVJ õiged vastused tuubale anda. Sõdur (ajateenija, sõdur, seersant, veebel jne) ei ole rida excelis või tegelane Simsis, kes kliki peale kohe teist ülesannet täitma hakkab ja ei oma erilisi vajadusi kui üldse.
Lp tuuba, ära palun praeguse sõdurikoolituse osas enam sõna võta. Aitäh.
professional retard
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas mäger »

Ma saan aru, et kogu juhtimis- ja tegutsemismudel on üles ehitatud "ülesandepõhise juhtimise" põhimõttel, mis eeldabki mõtlemisoskust kõigilt, ka. ludrilt. Ma küll ei saa aru, miks kaitseväelaselt mõtlemisoskuse eeldamine on ühendatud mõne akf meeles niisama 7h30´ passimisega. :scratch:
otsin puude taga metsa
NGolf
Liige
Postitusi: 2982
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused

Postitus Postitas NGolf »

KVJ kindral Heremi põhjalik intervjuu ajaloost, ajateenistusest ja oma nägemusest EKVst aastal 2030.
https://www.youtube.com/watch?v=Ii3-89O ... neG-DWn12_
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist