Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36338
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Kriku »

Põlluaasa artikkel läks koos kommentaaridega eelarve teemasse.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas oleeg »

Omapärase kokkuvõtte leiab tänasest Postimehest (31.01.2022) lk14-15, autoriteks Oidsalu ja Lill. Teemadeks KV juhatajad, skandaalid läbi taasiseseisvuse aja ja hetkeprobleemid.
Esineb lünki ja tsiviilmaailmale omast teadmatust, samas on ka uusi teemasid iseenda jaoks avastatud: sõjaväelaste mõistmine...
Igatahes... soovitan tutvuda. Ka milnett ära mainitud ja puha.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

oleeg kirjutas:Omapärase kokkuvõtte leiab tänasest Postimehest (31.01.2022) lk14-15, autoriteks Oidsalu ja Lill. Teemadeks KV juhatajad, skandaalid läbi taasiseseisvuse aja ja hetkeprobleemid.

..OIDSALU ilmutas ju midagi samateemalist seal Postimehes alles 2 näd tagasi (vt kõrvalteemas) - memuaristiks hakanud vä :twisted:

Aga misiganes - saab keegi selle uue artikli ka siia hindamiseks panna :roll:


P.S.
ja OIDSALU kahenädalataguse artikli võiks ka kõrvalteemast siia tuua - oleks parem // ülevaatlikum // teemakohasem
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
andrus
Liige
Postitusi: 4322
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas andrus »

Neeme Väli: tõlkes kaduma läinud (kaitseväe) ajalugu
https://www.err.ee/1608509351/neeme-val ... ae-ajalugu
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas nimetu »

Lugesin. Sain aru autori lähtekohast ja mitmes mõttes nõustun tema mõtetega. Aga veidi jäi kriipima ka.

Näiteks:
Paraku on nii, et piiride tunnetamine nõuab kogemust ja sisemist küpsust, seda aga sõjakoolis ei õpetata. Ministrile võib ju tunduda mugav, kui kindral avalikus meedias teise erakonda kuuluva parlamendi liikmega kraakleb, aga varem või hiljem annab sellise praktika soosimine tagasilöögi. Mida lähemale valimistele, seda tõenäolisemalt.

Muuseas, kui keegi arvab, et kinnises veebifoorumis võib lasta rihma lõdvaks ja hoolimata ametikohast paisata digitaalsesse avarusse kõike, mida sülg suhu toob, siis mõelge uuesti. Selline käitumine on iga luuraja unistus. Kui pagunikandja seda ise ei mõista, siis on kuskil tehtud valesid valikud.

Kui veebifoorumis esinemise otstarbekuse ja sellega kaasnevate riskide üle võib veel vaielda, siis ma arvan, et "parlamendi liikmetega kraaklemine" on ilmselgelt liiga ühepoolne ja lihtsustatud sündmuste kirjeldus. Siinkohal pole KVJ valinud kraaklemise nimetatud isikutega, vaid nimetatud isikud on valinud otsese rünnaku Eesti kaitsevõime pihta (jah, ka selle tunnetusliku osa suhtes). Muud moodi ei saa seda selget laimukampaaniat nimetada. Ma leian, et see ongi koht, kus ei KV ega KVJ ei saa lihtsalt kõrvalt vaadata kui avalik teadvus täidetakse täielike valedega. See õõnestab meie riigikaitset ning antud juhul teod loevad. Loomulikult oleks parem kui seda teeks minister, aga kui ei tee...
Ja paraku on päriselu üsna keeruline.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas mart2 »

Akf võttis sõnad suust.
Kuna militaar.net ei ole kinnine foorum, vaid koht, kus kõik saavad avalikult lugeda - oma kommentaari lisamiseks on vaja registreeruda. Nähes, kui lihtsalt mõned trollid siin vahepeal ennast (korduvalt?) sisse möllisid, siis on juba väite eeldus vildak.
No ja luurajatel pole siin midagi uut avastada, mida mujalt meediast ei leiaks ... :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Paraku on nii, et piiride tunnetamine nõuab kogemust ja sisemist küpsust, seda aga sõjakoolis ei õpetata. Ministrile võib ju tunduda mugav, kui kindral avalikus meedias teise erakonda kuuluva parlamendi liikmega kraakleb, aga varem või hiljem annab sellise praktika soosimine tagasilöögi. Mida lähemale valimistele, seda tõenäolisemalt.
Nõus.
Et siin räägitakse ilmsesti HEREMi kemplusest KUNNASega läbi ajakirjanduse.
Selline avalik kemplus oleks kindlasti pidanud olemata jääma - elik siis jääma RK riigikaitsekomisjoni seinte vahele.
Muuseas, olen koguaeg mõelnud, et kesse toona niilolli PR-nõu võis HEREMile anda :?


Muuseas, kui keegi arvab, et kinnises veebifoorumis võib lasta rihma lõdvaks ja hoolimata ametikohast paisata digitaalsesse avarusse kõike, mida sülg suhu toob, siis mõelge uuesti. Selline käitumine on iga luuraja unistus. Kui pagunikandja seda ise ei mõista, siis on kuskil tehtud valesid valikud.
Siin vihjatakse ilmselgelt HEREMi "lühikesele süütenöörile" siinsamas militaar.net-is.
Millele ma ka ise olen siinsamas tähelepanu juhtinud - muideks.
Millest järeldub aga, et ka VÄLI ise on kursis selle foorumiga - huvitav, on tal ka alias siin olemas :roll:


President annab küll kindrali auastmeid, aga mitte kindrali sisu. Hoolimata seadusandja taandamisest pelgalt nõuandjaks, määratakse Eestis kaitseväe juhtkond ikkagi paika poliitilise otsusega. Ja järgmine otsus pole ju enam mägede taga. See tuleb teha järgmisel aastal peale riigikogu valimisi moodustataval valitsusel.
Noojahh - oma artikli viimases lõigus teeb VÄLI juba vääga huvitavaid vihjeid - mida ma aga (piisava huvi puududes) enam lahti shifreerima ei hakka :mrgreen:

Ei ole Neeme VÄLIga kunagi sõber olnud (minu jaoks jäi ta alati vaid kõvasti ülekatuse edutatud puuduliku sõjalise haridusega amatöörteoreetikuks) aga tema artikli ülaltsiteerit järeldustega seekord nõus :|
Parema ülevaatlikkuse huvides sodisin oma arvamuse sinisega otse VÄLI originaaltexti vahele :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kuidas siis jõutakse, parafraseerides rahvasaadik Kruusimäe sõnu, mõhk-tölpaliku järelduseni, et sõjaaja 40 000-se koosseisu vähendamisega kasvatati tegelik võitlusvõimeline struktuur kahekordseks ehk umbes 20 000-ni? Seda isegi peale tõdemust, et ohustsenaariumid ja nendest tulenevad sõjalised vajadused on jätkuvalt samad11.


Sellise jutu tulek kindralipagunitega inimese suust näitab, et kuskil on miskit valesti läinud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas mart2 »

Ei hakka kõike kommenteerima, kuid
Borja kirjutas:... Muuseas, kui keegi arvab, et kinnises veebifoorumis võib lasta rihma lõdvaks ja hoolimata ametikohast paisata digitaalsesse avarusse kõike, mida sülg suhu toob, siis mõelge uuesti. Selline käitumine on iga luuraja unistus. Kui pagunikandja seda ise ei mõista, siis on kuskil tehtud valesid valikud.
Siin vihjatakse ilmselgelt HEREMi "lühikesele süütenöörile" siinsamas militaar.net-is.
Millele ma ka ise olen siinsamas tähelepanu juhtinud - muideks... :roll:
...
Esiteks pole siin "mida sülg suhu toob" ja teiseks tunnistad ise ennast provokaatoriks, kes iga natukese aja tagant nõuab Heremilt ja Palmist selgitusi?
Ausalt?
Osta koju peegel, siis on, kuhu vaadada ennem teistele etteheidete tegemist ...

Sellega omapoolsed kommentaarid antud artikli osas lõpetan.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas:..bla-bla.. bla-bla-bla.. no täitsa sinu tase, mart - a (sinu) õnneks oled mode kaitse all :lol:
Kuna kommentaar ei puuduta KV arengut ja Väli artiklit, siis vastan lühidalt - mode kaitset ei ole ja isiklikult ei tunne. Ma lihtsalt kirjutan ilmselt natuke kultuursemalt ja ei lahmi üleolevalt.
Ja kui väga tahad teada, siis võid modede käest küsida, kui palju minu kommentaare on ühel või teisel põhjusel siit eemaldatud. Mina pole vastu.
Alati ma põhjust ei tea, kuid ma eeldan, et mingi põhjus oli ja aksepteerin.

Lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36338
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Kriku »

Sisutühjad "bla-bla-bla.. no täitsa sinu tase" kommentaarid lähevad edaspidigi kustutamisele. Siin ootame lasteaiast kõrgemat väitlusoskust.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1685
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Viitan lisaks, et erasõnumeid saab otse saata PS nupu abil.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..tublid olete - avaldan tänu teenistuse nimel :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
aero+
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 29 Juun, 2007 0:15
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas aero+ »

[...]

Kvj tahan avaldada tänu foorumisse kiire ja operatiivse info, ning seisukohtade / selgituste / arvamuste ning arengute selgitamiste eest. [...]

---
Teemaväline eemaldatud.

E.T.
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kokkuvõtte Eesti Kaitseväe arengust

Postitus Postitas A4 »

Borja kirjutas:
Paraku on nii, et piiride tunnetamine nõuab kogemust ja sisemist küpsust, seda aga sõjakoolis ei õpetata. Ministrile võib ju tunduda mugav, kui kindral avalikus meedias teise erakonda kuuluva parlamendi liikmega kraakleb, aga varem või hiljem annab sellise praktika soosimine tagasilöögi. Mida lähemale valimistele, seda tõenäolisemalt.
Nõus.
Et siin räägitakse ilmsesti HEREMi kemplusest KUNNASega läbi ajakirjanduse.
Selline avalik kemplus oleks kindlasti pidanud olemata jääma - elik siis jääma RK riigikaitsekomisjoni seinte vahele.
Muuseas, olen koguaeg mõelnud, et kesse toona niilolli PR-nõu võis HEREMile anda :?


Muuseas, kui keegi arvab, et kinnises veebifoorumis võib lasta rihma lõdvaks ja hoolimata ametikohast paisata digitaalsesse avarusse kõike, mida sülg suhu toob, siis mõelge uuesti. Selline käitumine on iga luuraja unistus. Kui pagunikandja seda ise ei mõista, siis on kuskil tehtud valesid valikud.
Siin vihjatakse ilmselgelt HEREMi "lühikesele süütenöörile" siinsamas militaar.net-is.
Millele ma ka ise olen siinsamas tähelepanu juhtinud - muideks.
Millest järeldub aga, et ka VÄLI ise on kursis selle foorumiga - huvitav, on tal ka alias siin olemas :roll:


President annab küll kindrali auastmeid, aga mitte kindrali sisu. Hoolimata seadusandja taandamisest pelgalt nõuandjaks, määratakse Eestis kaitseväe juhtkond ikkagi paika poliitilise otsusega. Ja järgmine otsus pole ju enam mägede taga. See tuleb teha järgmisel aastal peale riigikogu valimisi moodustataval valitsusel.
Noojahh - oma artikli viimases lõigus teeb VÄLI juba vääga huvitavaid vihjeid - mida ma aga (piisava huvi puududes) enam lahti shifreerima ei hakka :mrgreen:

Ei ole Neeme VÄLIga kunagi sõber olnud (minu jaoks jäi ta alati vaid kõvasti ülekatuse edutatud puuduliku sõjalise haridusega amatöörteoreetikuks) aga tema artikli ülaltsiteerit järeldustega seekord nõus :|
Parema ülevaatlikkuse huvides sodisin oma arvamuse sinisega otse VÄLI originaaltexti vahele :P


Vaidleks vastu mõnedele erukindrali ja erukoloneli hinnangutele-arvamustele.

Esiteks, kas ametis oleval KVJ-il ikka sobib avalikult vaielda parlamendi liikmete või terve erakonnaga. Eks see demokraatlikus ühiskonnas selline väga kahe otsaga asi ole, aga samas – mida peab KVJ tegema, kui üks erakond (st erakonna mitmed liikmed, mitte Kunnas üksi) varsti juba poolteist aastat ise avalikult väidavad, et kaitseväe juhataja ei ole pädev, ei hooli riigikaitsest, ei saa aru, milliseid võimeid ja millises järjekorras tuleb arendada. St siin ei käi jutt mitte mingist ühest ainsast Riigikogu riigikaitsekomisjonis toimunud arutelust, vaid ikka üsna pidevast ja pikaajalisest jutust ühe konkreetse erakonna poolt. Ühel hetkel pole see enam mitte KVJ isikliku autoriteedi, vaid terve Kaitseväe tõsiseltvõetavuse ja kogu riigikaitse senise ülesehituse usaldusväärsuse küsimus. Jah, meil on ka mitmeid teisi riigiasutusi-institutsioone, kelle osas see sama erakond on analoogseid kampaaniaid pidanud (nt PPA ja PPA peadirektor; Riigiprokuratuur, aegajalt ka kogu meie kohtusüsteem) ning kus nende asutuste apoliitilised juhid on pigem valinud selle tee, et avalikult vastu ei vaidle. Mina pole kindel, et selline viisakas ja poliitkorrektne vaikimine („las poliitikutega vaidlevad teised poliitikud“ ühel hetkel enam mõistlik on).

Teiseks, KVJ sõnavõtud militaar.netis. Ei ole mina nende aastate jooksul täheldanud, et Herem oleks siin eetrisse paisanud seda „mida sülg parajasti suhu toob“. Kas keegi teine teab selliseid momente? Kui jutt käib sellest, et KVJ räägiks siin militaar.netis mingeid „luuraja unistusi“, siis see viitaks justkui sellele, nagu oleks Herem siin foorumis paljastanud mingeid riiklikke või sõjasaladusi, või äärmisel juhul asutusesiseks kasutamiseks mõeldud infot. No ei ole mina ka selliseid asju veel tuvastanud – kaitseväe juhataja jutt vastab sellelesamale infole, mida ta räägib nt avalikes intervjuudes ja esinemistes. Argumenteeritud, faktipõhine jutt teistele riigikaitsehuvilistele selle kohta, miks ja kuidas Kaitseväge arendatakse. Mõistlik ja kasulik PR. Ja mille poolest olemuslikult erineb militaar.net näiteks Facebookist või Twitterist, mis väga suurele osale poliitikutest ja riigiametnikest on juba ammu muutunud täiesti normaalseks ja legitiimseks kommunikatsioonivahendiks. St kas aastal 2022 peab kaitseväe juhataja oma seisukohti ja arvamusi avaldama vaid ametlike käskkirjade ja kroonu kulul välja antavate aastaraamatutena, või ongi igati mõistlik kasutada kanalit, kust väga suur hulk reservväelasi, kaitseliitlasi ja riigikaitsehuvilisi niikuinii oma infot ammutab?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist