www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Mai, 2021 14:26

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 581 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uus teema - pealkiri tuleb hiljem..
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2016 12:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Naljalt ei usu, et sellest midagi välja tuleb. "3. ööl juba relv kätte" oh ei....
Need kaks esimest nädalat on RÜ ja RV`l aeg nägemiseks mis meestega üldse tegu on jne jne jne.
Kindlasti saab teenistust efektiivsemaks muuta, aga kas just nii ?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Uus teema - pealkiri tuleb hiljem..
PostitusPostitatud: 05 Mär, 2016 13:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Pole vajagi uskuda. See on juba tehtud. Lihtsalt meedias kajastub nagu see alles hakkaks esimest korda rakenduma.

Üles

Teema pealkiri: Re: Ajateenistuse uuenduslik korraldus
PostitusPostitatud: 15 Mär, 2016 18:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sõduris on sama jutt märksa pikemalt ning autori enda kirjutatud.
https://issuu.com/sodur/docs/sodur2016_ ... 9/34031890

Autor nt väidab, et täna on SBK-s riviõppe maht 4 korda suurem kui liikumisviiside õppel. :shock:

Üles

PostitusPostitatud: 15 Mär, 2016 19:59 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Autor nt väidab, et täna on SBK-s riviõppe maht 4 korda suurem kui liikumisviiside õppel. :shock:

Senise süsteemiga oligi jama, et pärast SBKd ei olnud noored sõdurid tegelikult lahingvõimelised, sest sõdimist õpetati ja harjutati lihtsalt sedavõrd vähe. Kui ma pidin oktoobrilennust tulnud noortega jaotaktikat õppima hakkama siis mehed ei osanud jaotelkigi püstitada.. liikumisviisidest, orienteerumisest, sidest ja paljust muust rääkimata. "SBK ajal tegeleti mingite muude asjadega.." sain ma pehmemas esitluses vastuseks.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Mär, 2016 13:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Minu arusaam on, et kui väljaõppeks napib aega, siis need voodite tegemised ja rivis trampimised must go....tegeleda tuleb esmajärjekorras sellega, mis tagab ellujäämise ja organiseeritud tegevuse - liikumine igal tasandil, relvade kasutamine, enda julgeoleku tagamine jne.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Mär, 2016 14:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Oli juhust neil päevil telefoniga filmitud linnalahingu õppust vaadata...meenus ajaloost Rževi lahing ja Sinimäed. Ilmselt oli õppuse eesmärk koolitada sõdureid hooneid vallutama vastasel laskemoona ja granaatide lõppemise läbi...kui siis veel kellestki hõivajat on. Kasu sellisest õppusest... :dont_know:

Üles

PostitusPostitatud: 17 Mär, 2016 15:28 
Eemal
Liige

Selleks, et ei jääks muljet, et konkreetset telefoniga filmitud linnalahingu õpet laiendada kogu kaitseväele ja -liidule, siis palun täpsemalt: mis üksus harjutas, kus harjutas, mida harjutas ning mida harjutati. Kui neile küsimustele on olemas vastused, siis saab ka öelda kas midagi tehti valesti või õigesti. Kahjuks 30+ aasta taguse NA kogemusega lennuväljavalvurid ei ole minu hinnangul eriti pädevad EKV väljaõpet hindama.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Mär, 2016 15:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

"30+ aasta taguse NA kogemusega lennuväljavalvurid" :mrgreen: on piisavalt pädevad ennast hoonekaitsja seisukohta pannes terve ründava seltskonnaesimese kolme minutiga kasti panema. Naturaalselt. Muideks, samasuguse hinnangu andis tegevusele ka EKV tegevohvitser. Kes tähendas, et ründajatel pole sel kombel vähimatki šanssi ja et kaitsjate ainus oht on moona lõppemine.

Tsiteeri:
...konkreetset telefoniga filmitud linnalahingu õpet laiendada kogu kaitseväele ja -liidule...

Ei laiendagi, konkreetne õppus ja konkreetne hinnang...iga õppur võib ise oma õppust hinnata. Konkreetses õppuses osalejate hinnang oli...värvikas oleks vast õige sõna.

Üles

Teema pealkiri: Küsimus ajateenistuse kohta.
PostitusPostitatud: 03 Juun, 2016 23:33 
Eemal
Uudistaja

Tere kõigile! Otsutasin foorumiga liituda kuna paistab, et siin on üpris palju inimesi, kes on ajateenistusega kokku puutunud ning ehk aitaks mind natukene valgustada.

Nimelt algab mul ajateenistus sel sügisel. Kuna komisjonis olles polnud mul veel mul keskharidust omandatud, sain ma 8 kuulise aja Tapale (Kool jäi 2a. pooleli, olin elektrikuna tööl Soomes). Alguses olin ma sellega isegi üpris rahul, et ei läinud 11 kuu peale. Nüüdseks on saabunud see aeg, kus lõpetan ma keskkooli ja hakkasin üha enam huvituma sellest kaitseväest. Tutvunud veidi ajateenistusega, siis tundub mulle, et 11 kuu peal on ajateenistus palju põnevam, kuna sinna lisanduvad juurde eraldi õppekursused, mitte ainult põhibaaskursus.

Vot otsustasin siis kirjutada KRA-sse kirja ja veits uurida selle ajateenistuse kohta. Täna hommikul võttis KRA minuga ühendust telefoni teel ja mul tekkis võimalus saada Viru jalaväepataljoni sel suvel. Jäigi nii, et annan oma otsuse järgmiseks nädalaks. Vot nüüd on selline situatsioon, et ei suuda isegi otsustada, kas minna sinna selleks suveks. Samuti oleks vaja mul juhiload juunis ära lõpetada ja asi läheb kuidagi liiga kiireks. Ise oleksin ajateenistusest huvitatud, aga tahaks ka samamoodi füüsiliselt ette valmistuda, aga kõigeks selleks jääb aega väheseks.

Et kas on suur vahe, kas lähed teenima 8 kuud või 11 kuud? Ja kas on avatuid võimalusi palju, kui oled lõpetanud 8 kuulise põhibaasilise väljaõppe ja kas on võimalus siiski saada mingiks spetsialistiks? Samuti kuidas on väljaõpe Tapal, sest ise soosiks saada hea füüsilist treeningut. Endal on ka plaanis minna edasi õppima Sisekaitse akadeemiasse.

Ette tänades
Kristjan

Üles

Teema pealkiri: Re: Küsimus ajateenistuse kohta.
PostitusPostitatud: 04 Juun, 2016 4:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

11 kuud muidugi.

Ja kui Tapale, siis kindlasti Luurekompanii.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Juun, 2016 10:04 
Eemal
Liige

1) Kuigi KRA teatab Sulle väeosa, siis kohapeal võivad asjad muutuda. Kui satud Tapale, saad ise valida ühe Tapal paiknevatest väeosadest - eeldusel, et veel vabu kohti on;
2) Füüsiline tegevus kaitseväes, eriti SBK ajal ongi suuresti ettevalmistumine füüsiliseks ettevalmistuseks. Kuna enamus noorsõduritest on suhteliselt nõrgad, pole esimesed kehalise kasvatuse tunnid midagi hirmsat, pigem sissejuhatavad. Raskust tõstetakse samm-sammult, koos sõdurite füüsilise taseme paranemisega;
3) 11 kuud jagunevad jämedalt nooremallohvitserid (NAK) ja autojuhid. Reeglina NAKi ilma keskhariduseta ning autojuhikursusele ilma B-kategooria juhilubadeta ei pääse, kuid on olnud ka erandeid;
4) Ka kaheksakuulise ajateenistuse puhul on võimalik saada endale eriala - nt sidemehe, kuulipilduri, laskursanitari, tõstukijuhi, mehhaaniku etc. oma. Aga see keskendub pigem kitsamalt erialastele protseduuridele, kui suuremale pildile;
5) See, kas ajateenistus on huvitav sõltub pigem inimese enda huvidest. 11 kuu autojuhi teenistus võib olla tunduvalt igavam, kui 8 kuu laskuri oma.

Minu soovitus on, et käi võimalikult varakult ära. On endal lihtsam ning ei hakka edasist elu segama.

Üles

PostitusPostitatud: 08 Juun, 2016 16:05 
Eemal
Liige

Mina soovitan ka 11-kuulist, eriti kui püüad NAKi saada. NAK oli üks huvitavamaid perioode teenistuse ajal ja ei saa keegi öelda, et peale 3 kuud elu "leboks" muutub, vaid vastupidi.
Tapa ja Viru on mõlemad kindlasti ka huvitavad kohad ja passimist on seal täpselt nii vähe kui vaja :twisted:

Üles

PostitusPostitatud: 22 Juun, 2016 20:15 
Eemal
Uudistaja

Ära selle füüsilise ettevalmistuse pärast muretse. Füüsilise tase on tulenevalt keskmiste noorte tasemest küllaltki madal ja aktiivse eluviisiga noorele igasuguse pingutuseta kohane.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Juul, 2016 15:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

http://www.mil.ee/et/uudised/9289/1.-jalaväebrigaad-uuendab-ajateenijate-õppekava

Üles

PostitusPostitatud: 02 Juul, 2016 17:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
http://www.mil.ee/et/uudised/9289/1.-jalaväebrigaad-uuendab-ajateenijate-õppekava

Ajateenijate laskeharjutused tiirus pidid samuti muutuma rohkem sinna taktikalise või Practical laskmise kanti.
Või kuidas seda ütelda, hakatakse rohkem rõhku panema.

Oli kuulda, et ka kaks USA sõjameest tahavad läbida meil koos ajateenijatega SBK, et näha ja kogeda, misasi see meil on ja kuidas toimib :D

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 581 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Gideonic ja 15 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: