ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Minimalist
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Juun, 2018 19:57
Kontakt:

Vahipataljon

Postitus Postitas Minimalist »

Tere!

Pole veel (järgmisel aastal lähen) kaitseväe teenistust alustanud, aga eesti.ee lehel olen andnud sooviavalduse juba sisse, kuhu pataljoni soovin minna aega teenima. Kui siit keegi teab, kuidas vahipataljonis või mõnes teistsuguses väeosas see erialade jaotamine käib, siis võiks veidi informeerida. Mis nagu selleks tegema peab, et Sa saaksid oma soovitud eriala õppida. Mina isiklikult tahaks sõjaväepolitsei selleks sõidukijuhiks vms see värk on, et a'la kontrollid kv masinate kiirust ja muu selline värk. Igasugune muu informatsioon antud väeosast oleks ka meeleldi oodatud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

Siin teemas veidi ülalpool selgitatakse seda, loe eelmised leheküljed läbi.

Tere tulemast foorumisse!
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Bjorn »

Kriku kirjutas:Milles seisneb ASJALIK küsimus?
Saan aru, et kodanikul on tegelikult mure selles, et käis 7 korda med komisjonis kus on tõendatud? probleemid selja ja põlvedega, mis nüüd teenistuses reaalselt on ka välja löönud. Ilmselt tema vaikimisi küsimus on selles, et kuidas nii.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas man21 »

Ei oskagi kuhu see küsimus paigutada. Aga küsimus on selline: kui vanalt arvatakse reservist erru? Kunagi kuskilt lugesin, et see sõltus aukraadist, mida kõrgem, seda hiljem. Oskab keegi sellele vastata?
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas A4 »

Kaitseväeteenistuse seaduse paragrahvid 2 ja 90 ja 139 peaksid sinu küsimusele ilmselt vastused andma. Eruväelaseks loetakse täna kehtivas seaduses endist tegevväelast, kellel ei ole enam kaitsekohustust. Kaitseväekohustus nii reserv- kui ka endistel tegevväelastel lõppeb 60. eluaastaga, välja arvatud kõrgematel ohvitseridel, kui nad on veel tegevteenistuses. Tegevväelaste piirvanused (st. vanus, millest alates peab tegevteenistusest lahkuma) on kuni staabiveeblini ja majorini 55 aastat; ülemveeblil, kolonelleitnantil ja kolonelil 60 aastat ja kindralitel-admiralidel 65 aastat. Ehk siis – kui nt kolonelleitnant lahkub mingil põhjusel 40-aastaselt tegevteenistuses, siis on ta järgmised 20 aastat veel n-ö reservkolonelleitnant, pärast seda juba eruväelane (mitte et selle viimase terminiga enam mingeid sisulisi kohustusi või õigusi tekiks).
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vahipataljon

Postitus Postitas mongol »

Minimalist kirjutas:Tere!

Pole veel (järgmisel aastal lähen) kaitseväe teenistust alustanud, aga eesti.ee lehel olen andnud sooviavalduse juba sisse, kuhu pataljoni soovin minna aega teenima. Kui siit keegi teab, kuidas vahipataljonis või mõnes teistsuguses väeosas see erialade jaotamine käib, siis võiks veidi informeerida. Mis nagu selleks tegema peab, et Sa saaksid oma soovitud eriala õppida. Mina isiklikult tahaks sõjaväepolitsei selleks sõidukijuhiks vms see värk on, et a'la kontrollid kv masinate kiirust ja muu selline värk. Igasugune muu informatsioon antud väeosast oleks ka meeleldi oodatud.
Föönitajaks sa ajateenistuses ei satu ega saa, see natuke teist masti sõjaväepolitseinike rida. Vahis saad aga sõjaväepolitsei eriala omandatud, mille pealt (seeruna) elukutselisse sõjaväepolitsei üksusesse kandideerida saad. Kui see mendivärk siis veel huvi pakub :)
professional retard
MaratoniMees
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Okt, 2018 22:32
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas MaratoniMees »

Tere!

Selline küsimus ilmunud. Kas Viru pataljoni ajateenijad ja reservväelased (2016,2017,2018) on olemas siin? Milline olukord praegu pataljonis, sest tsiviilelus lähevad mingid juttud, et Viru 4 on kõige õudsem koht ajateenistuseks, kuna ise ma ei usu sellele 100%.

Kuidas jooksutreeningutega toimub? Tahaks jooksuvormi säilitada jooksuhooajaks.
Lähen kohe pärast kõrghariduse saamist ehk juuli kuus.

Ette tänades ja kerget jalga!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Martin Herem »

No ma pole nendel aastatel teeninud Virus aga ...
Kui kõva vorm see on mida säilitada? 21km, 42km?
MaratoniMees
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Okt, 2018 22:32
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas MaratoniMees »

Martin Herem kirjutas:No ma pole nendel aastatel teeninud Virus aga ...
Kui kõva vorm see on mida säilitada? 21km, 42km?
Iga jooksuhooaeg: 1-2 maratoni ja 5-6 poolmaratoni, lisaks keskmised distantsid + Scoutsrännak (läbijooksjana).
Ehk vorm on nii hea tasemel, et üldse ei taha kaotada. :)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma mõtlesin keskmist aega.
MaratoniMees
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Okt, 2018 22:32
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas MaratoniMees »

Martin Herem kirjutas:Ma mõtlesin keskmist aega.
42 km: 3:33-3:40
21km: keskmine on alla 1:30
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sellise küsimisega tavaväeosas riskeerid sattumisega erilise tähelpanu alla, kui ülejäänud koosseis telgis veel magab, teed kell 05.00 oma 10 km vormis ja saabastes ja kell 06.00 on hügieen tehtud ja võtad katelok näpus pudrujärjekorda :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kaido002
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Nov, 2014 17:23
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kaido002 »

MaratoniMees kirjutas:Tere!

Selline küsimus ilmunud. Kas Viru pataljoni ajateenijad ja reservväelased (2016,2017,2018) on olemas siin? Milline olukord praegu pataljonis, sest tsiviilelus lähevad mingid juttud, et Viru 4 on kõige õudsem koht ajateenistuseks, kuna ise ma ei usu sellele 100%.

Kuidas jooksutreeningutega toimub? Tahaks jooksuvormi säilitada jooksuhooajaks.
Lähen kohe pärast kõrghariduse saamist ehk juuli kuus.

Ette tänades ja kerget jalga!
Alustasin enda ajateenistust 4.juuli 2017 samuti Viru pataljonis, vahepeal olin Tapal pioneeris, seejärel olin uuesti käesoleva aasta juunini Virus. Kogemus on seega olemas mõlemast.

Jooksutreeningut on Virus olles võimalik teha küll. Käisin ka ise vabal ajal perimeetri ringi jooksmas(u.3km), samuti toimus ühisjooksmisi erinevates kiirusgruppides. Aeglasemate jooksjatega alati koos olema ei pea, saad kiirema pundi valida soovi korral. Tapal on linnak palju suurem, seega saab ka suurema ringi teha.

Toitlustus Virus nii kõrgel tasemel võrreldes Tapaga kindlasti ei ole. Tapal esimest korda sööklas käies oli võimalus ise toitu taldrikule tõsta vägagi meeldiv, Virus saad ise reguleerida vaid supi kogust. Linnaloalt tulles võtsin tavaliselt Virusse magusat kraami kaasa.

Kas ta nüüd kõige õudsam on-no ei tea? Ellu jäime me kõik, samas selliseid tegevväelasi, kellest ajateenijate seas legendid on saanud, on seal küll.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Mudakoon »

Kapten Trumm kirjutas:Sellise küsimisega tavaväeosas riskeerid sattumisega erilise tähelpanu alla, kui ülejäänud koosseis telgis veel magab, teed kell 05.00 oma 10 km vormis ja saabastes ja kell 06.00 on hügieen tehtud ja võtad katelok näpus pudrujärjekorda :D
Aitab "kollijuttudest" Trumm , elad minevikus.Millal viimati "tavaväeosa" seespoolt nägid? :)
Saab sporti teha igal pool kui tahtmist ja tõsidust on,hoia lihtsalt teenistus ja suhtumine korras , pigem on "oht" sattuda fanaatikust ülema otsa.
SBK ajal ehk on pisut keerulisem aga muul ajal on spordidressis sõdureid ringi keerlemas küllaga.
Kui nüüd veel ausalt siis 1:30 poolmaratonil ei ole just "tippaeg" nii et selle aja raamidesse mahud ka pärast teenistust. :)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas nimetu »

SBK ajal ehk on pisut keerulisem aga muul ajal on spordidressis sõdureid ringi keerlemas küllaga.
Ja üks neist fanaatikutest võib täiesti juhuslikult olla PSÜ. Küll ta ehk oskab mõned soovitused anda kuidas neid asju ajateenistusega kombineerida. :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist