ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas mart2 »

Kui oled tõsine spordimees, siis peaks teadma, et periooditi ongi vaja vaheaasta, millal lased kehal jooksust puhata (väiksemad jooksu koormused) ja paned rohkem rõhku üldfüüsisele. Ainult jooksmine, ilma korraliku üldkehalise ettevalmistuseta, on magu magnet, mis tõmbab vigastusi ligi.
Saad igas väeosas koormust - kui ise tahad! Kui oled kõva mees, siis lasevad ülemad ka võistlustel käia.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Ras
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 04 Nov, 2014 20:50
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Ras »

MaratoniMees kirjutas:Tere!

Selline küsimus ilmunud. Kas Viru pataljoni ajateenijad ja reservväelased (2016,2017,2018) on olemas siin? Milline olukord praegu pataljonis, sest tsiviilelus lähevad mingid juttud, et Viru 4 on kõige õudsem koht ajateenistuseks, kuna ise ma ei usu sellele 100%.

Kuidas jooksutreeningutega toimub? Tahaks jooksuvormi säilitada jooksuhooajaks.
Lähen kohe pärast kõrghariduse saamist ehk juuli kuus.

Ette tänades ja kerget jalga!
Tervist

Olin 2017 lähetatud Viru Pataljoni SBK-d läbi viima.
Kindlasti ei ole ükski koht õudne ajateenistuse läbimiseks. Tuleb ise teenida kohusetundlikult ja kõik uksed on sinu jaoks valla.
Kindlasti leiab teenistuse vältel aega jooksutreeninguteks. Perimeetri suuruse pärast ei pea muretsema. Käisime tihti sõduritega Jõhvi linna vahel jooksmas. Ülematega suheldes saad seda ka iseseisvalt teha - ülem peab kõigest pääslat teavitama.
Samuti toimuvad rännakud ja müüd füüsilised tunnid (liikumisviisid, orienteerumine, üldfüüsiline treening).
Jõhvis on uus ja korralik pallisaal treeninguteks. Seal on ka korralik varustus crossfit-i laadse treeningu harrastamiseks või lihtsalt jõutreeninguks.
Sööklas töötavad samuti inimesed - kellele on võimalik öelda - palun mulle veidi rohkem/vähem.

Kui veel küsimusi võta ühendust.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Martin Herem »

Nagu Mudakoongi, arvan ka mina, et seda taset saab hoida.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

http://www.stena.ee/blog/prakticheski-s ... -mishenyam

..narvavenelaste eestivaenulik propasait väidab siin, et sel sügisel võeti kaitseväkke teenima üks suisa poolpime venelasest noormees - kes nüüdseks olla küll tänu venek ajalehe MolodjossEstoonii vahelesegamisele siiski teenistusest vabastatud :?

Teab keegi midagi lähemalt sest absurdsevõitu jamast :?:
Või ongi see siis järjekordne pläkk KRA "medkomisjoni geeniuste" valdkonnast :oops:

Siia juurde sobib hästi viimase aja moesõna "täiendav profileerimine".
Mikks - kuna on ilmne, et igasugune jama venekeelsete ajateenijatega leiab kiiret ärakasutamist eestivaenulikus venekeelses meedias, siis ei peaks väga raske olema venekeelseid kutsealuseid "suurema luubiga" uurida (oludes, kus niikuinii vaid alla poole kutsealustest teenima võetakse).
Eesmärgiga siis max välja sõeluda varjatud füüsilisi vaevusi ja/või mentaalset labiilsust.

Aga KRA jaoks on selline mõte vist liiga lihtne - või vastupidi, liiga keeruline :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
McMace
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Sept, 2018 12:04
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas McMace »

3. Juulil on mul minek, avaldasin arstlikus soovi 1. Jalaväkke(kuhu ma ka sain) ja eraldi mainisin LuKo-t aga ei öeldud kuhu täpselt saadetakse.

Kas on võimalus enne minekut teada saada kuhu lähen või astungi bussi ja satun sinna kuhu viidakse?
Kui ma mäletan õieti siis 1. Jalavägi on tapal,virus ja paldiskis?
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas alari »

Praegu pidi nii olema, et saadki teada, kui buss kohale jõuab.
McMace
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Sept, 2018 12:04
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas McMace »

Olen kuulnud, et kohe tapale ka ei saa, vastab see tõele?
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas kulda18 »

Helista sellesse KRAsse või mis iganes asutus see on ja küsi, kuhu linnakusse sellel päeval kui sa pead kohal olema, bussid inimesi viivad. Linnakutes jagatakse sõdurid kompaniidesse ning neile viiakse läbi laskuri kursus (SBK). Nagu ma olen aru saanud, toimub selle järel esimene spetsialiseerumine (NAK, autojuht) ning samuti väeosa valik (PiP, ÕTP, LuKo, TaP...). Minu teada on siis võimalik valida kõikide 1JVBr üksuste vahel. Nt teenid Jõhvi linnakus, kuid teoreetiliselt peaks olema võimalus sattuda Paldiskisse KaP´i. Siin võin ka eksida, räägin oma varasemate kogemuste ja hetkel seal teenijate juttude põhjal. Kui ühte väeossa on tung suurem kui kohti, siis eelistatakse paremate tulemustega sõdureid. Kui tung on väiksem, kui kohti, siis saadetakse kohustuslikus korras.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

EPL-i tänases reportaažis sisaldub selline stseen:
„Nii, millega tegeled – õpid, töötad?” küsib kitsehabemega veebel agressiivselt ja vaikse tüdimusenoodiga. Ta istub koos kolme tegevväelasega viimases lauas ja sõelub ajateenijaid nende tulevastesse allüksustesse. Nagu Harry Potteri sõelumiskübargi, sama salapära ja dialoogiga, aga kümme kraadi kärsitumalt.

Noormees vastab, et on turvamees.

„Luba on?”

Noormees vastab, et on.

Neli sõelujat hakkavad omavahel elavalt arutlema. Nad justkui unustavad küsitletava olemasolu ja peavad isekeskis seltsimehelikku vestlust. Järsku naer lõpeb nagu lülitist.

„Paneks su luuresse.”

„Ei, see pidi just see kõige kehvem olema,” vastab noormees.

„Just hea, kõige karmim,” hakkab veebel poissi keelitama, kuid nõusse teda ei saa. Väelased veel arutlevad, kulm kortsus, ning otsustavad siis noormehe tagalasse autojuhiks määrata.
https://epl.delfi.ee/uudised/nadal-ajat ... d=86803935
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mina, näed, leidsin sealt aga päris hämmastava lausungi :?
Esimese õpperühma ülem nooremleitnant Oliver Simmerman kiidab ajateenijaid, keda on tema alluvuses 43. „Nii suurt ühtsust eelmisel aastal ei olnud,” ütleb ta. Vene emakeelega poisse on enam-vähem eestlastega pooleks. Ainult üks neist ei räägi üldse eesti keelt, kuid teda aitavad nii mõlemat keelt valdavad kaaslased kui ka ajateenijatele mõeldud eesti keele kursused. Häda korral tuleb appi ka lingua franca – vene ja eesti noormehed jalutavad mööda kasarmut ning vestlevad omavahel inglise keeles.
..et lausa idüll kohe ju :mrgreen:
Aint ma ei saa (enam) aru, mis toimub - vanaks hakkan jääma vist...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas TTA »

Noh, tjagala, voditel, on vist märksõnad siin kuna võetakse arvesse ka ajateenijate enda soove
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

Samal ajal siia teemasse hiljuti just postitati küsimus, et kuidas luuresse saaks... :roll:

Kas turvamehe litsentsi omandamine võiks tõesti olla hüppelaud sõjaväeliseks karjääriks...?
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas sadist »

Kriku kirjutas:Samal ajal siia teemasse hiljuti just postitati küsimus, et kuidas luuresse saaks... :roll:

Kas turvamehe litsentsi omandamine võiks tõesti olla hüppelaud sõjaväeliseks karjääriks...?
Ei, see ei ole eriline hüppelaud. Küllap nägi noormees välja, nagu ta võiks olla füüsiliselt heas vormis, ning juhilubadega poisse läheb luures ka alati tarvis. Aga ilmselt oli tal oli soov ajateenistus võimalikult lihtsalt läbida, luurajate teenistus on karmim, kui mõnes teises allüksuses. Mõni noormees jälle tahab ajateenistusest maksimumi võtta ja selleks on luure sobiv.
Lähenvistkaitseväkke
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Aug, 2020 15:06
Kontakt:

H53.5 Nägemishäired. Värvusaistinguvaegused

Postitus Postitas Lähenvistkaitseväkke »

Tere,

Sain arstlikult komisjonilt positiivse otsuse aga otsusele pandi Diagnoos: H53.5 Nägemishäired. Värvusaistinguvaegused.

Esimene arst ütles, et kaitseväkke saabudes tehakse uuesti kontroll ja võib juhtuda, et saadetakse tagasi.
Teine arst ütles, et kui on arstlikult komisjonilt positiivne otsus saadud ei saadeta kedagi tagasi.

Kuna suur soov on kaitseväkke saada, siis on hetkel võimalik veel spetsiaalsed prillid välismaalt tellida, mis parandaks nägemist.
Kas keegi on kuulnud,et kedagi oleks tagasi saadetud kuna ei näe värve kõige paremini ?
ra4anik
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 04 Okt, 2020 17:17
Kontakt:

Luurekompanii

Postitus Postitas ra4anik »

Tere, oleks soov minna LK väeossa, kuidas avaldan soovi/tahtmist sinna saamiseks.

(vabandan kui postitan vale teema alla, esimene postitus siin c:)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist