ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

NA-st saadud kogemuste põhjal arvan, et agressiivsetele tegelastele tuleks esimesel võimalusel rusikas ninaauku toppida.
Niikaua kui selline võimalus puudub, tasub end ette valmistada ja hästi läbi mõelda, kuidas nii v naasuguses olukorras olla ja käituda :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Slinky kirjutas:noh ivanid koos kõik, ja eks nendega alati probleeme, sellised agressiivsed tüübid nii et tuleb selles suhtes ettevalmistada, et üllatusi poleks.
see oleks vist häving kui peaks üksi venelastega samas toas elama?
ei noh niipalju kui ma ennast tean, siis ma rääkida ei oska ja saab rusikatega hakkama küll... aga oleneb muidugi olukorrast, nende russidega pole ma kunagi läbi saanud
Demon
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Jaan, 2007 13:41
Asukoht: Tartumaa, Tõravere
Kontakt:

Ajateenistuse pakutavad võimalused

Postitus Postitas Demon »

Tere!

Sain mõni aeg tagasi kutse, et juuli alguses oodatakse Kuppi aega teenima, 11. kuuks. Ega ma selle üle just õnnelik ei ole, kuid lolli mängima ja ennast vigaseks või hulluks valetama ka ei hakka. Kui tuleb minna, siis tuleb minna. Idee poolest sõjaväe teema isegi huvitab, kuid hetkel rikub ajateenistusse minek eraelus üht-teist olulist ära. Kui saaks minna sügisel, läheks palju parema meelega. Aga see selleks ..

Kirjutan seepärast, et uurida ajateenija elu. Mõte on selline, et kui ajateenistusse minek, siis eesmärk oleks seda 11. kuud võimalikult kasumlikult ära kasutada. Kuidas seda kõige õigem teha oleks? Mis valikuid ja kuna ajateenija teha saab? Erinevad suunad, väljaõpped, lisakoolitused, juhiload? Kas on asju, mida ei pakuta avalikult välja, vaid peab oskama ise huvi üles näidata? Ehk lühidalt - kus, kuna ja kuidas peaks olema, et sellest 11. kuust maksimum kätte saada?

Parimat soovides,
Madis
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

saada mulle privasse, mida sa ISE ajateenistuselt ootad ja mida saavutada tahad. olen ise KUPi lend. ja võib öelda, et ma võtsin sealt suht maksimumi
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

ja muidugi võid ka seda lugeda... see annab lihtsa ülevaate sellest algusest
http://www.mil.ee/index.php?menu=valjaope&sisu=karjaar
Kasutaja avatar
Wolfen
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 20 Nov, 2005 16:36
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Wolfen »

http://www.sodur.com/ Ka siin peaks olema piisavalt informatsiooni sõdurielu kohta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Põhiline on see, et ise tahad. Ole väljaõppele, st kõigele pakutavale avatud ja vastuvõtlik, ära "pidurda" oma jao või rühma tegevust, täida ka endale ebameeldivana tunduvad tööd ja ülesanded ilma ohkimata-ähkimata, aita oma kõrval olevat meest, kui vaja ja ole samal ajal valmis ise ka raskes olukorras hakkama saama ainult iseenda jõuga jne. jne.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
caudillo
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 18 Dets, 2006 21:39
Kontakt:

Postitus Postitas caudillo »

aga tegelikult. inimesed, foorumi liikmed. kes on äsja läbinud ajateenistuse. no nii viimase 5-6 aasta jooksul või natukene rohkem, 10 isegi. võiksid mulle rääkida ajateenistusest Tapa suurtükiväes. Miinuseid ja asju, et teaksin, mis mind ees ootab ?
Pro patria, pro liberate, pro grex!
vihm
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Juun, 2007 20:44
Kontakt:

aega teenima!

Postitus Postitas vihm »

tere kõik see pere!
mõne päeva tagasi sain kirja, kus teatati, et olen kaitseressurside hulka arvatud. varsti läen tehnoülevaatusele.
kui ainsaks tervislikuks probleemiks on mingised kroonilised kergelt kontrolli all hoitavad haigused (nt suhkruhaige/astmahaige), kas siis saab aega teenima või peab ülikooli minema?
kas 'püssi all' tolereeritakse arstimite kaasas kandmist või peab täiesti täiusliku tervisega olema?
olavik
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 02 Apr, 2007 11:13
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: aega teenima!

Postitus Postitas olavik »

vihm kirjutas:...kas siis saab aega teenima või peab ülikooli minema?
...
Kas PEAB ülikooli minema? :) Mis ajast ülikool kohustuslik on? :P
degrelle
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Mär, 2007 14:37
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas degrelle »

Mul põlveliigesed totaalselt läbi ja antud juba 2 korda aega ravimiseks. Järgmine aasta aga täitub 28 eluaastat ja ei teagi, mis siis otsustatakse :?

Nii, et ei pääse sa sealt "väga kergelt" :D
potentate
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 29 Dets, 2005 11:22
Kontakt:

Postitus Postitas potentate »

Mul on ka põlvedega häda! Käisin opil just, meniski rebend oli. Mai saa aru, nii paljudel on mingi viga küljes. Kas vanasti oli samamoodi, kuid ei tehtud välja ?
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Oh, vanasti oli rohi rohelisem ja vesi vesisem… :lol:
Ainus mida tean mis kroonust päästis oli 2 last ja üks poiss käis ka siis 6 kuud ära (tal oli naine 5 kuud rase teise lapsega kui võeti). Isegi puhkusele ei lubatud lapse sündimisel.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Jah,olid ajad...
Nüüd ei taheta võtta siis ka kui ise trügid!
Mõned aastad tagasi kutsuti mind kah "kordusõppustele" ,et neil miskil sõjalisel üritusel veokate peale pädevaid inimesi vaja.
Minu sõjaline kvalifikatsioon neile väga meeldis ( see oli mäletamist mööda miski "voditel mnogoosnõh karburatornõh ...." jne - lõppu täpselt ei mäleta)
Ma siis ütlesin ,et tahan väga tulla,ainult et ma olen nõus ainult rooli taga istuma või ka auto all roomama.Rivisammu või lihtsalt seismist ei talu - mul üks koib pikalt ei kanna - alumine liigend poolde säärde välja on kruvide,poltide talade ja muu vanarauaga asendatud/toestatud.
Selle peale muutus komissariaaditädi morniks ja teatas ,et seda nad mulle garanteerida ei saa,seega mingu ma parem koju ja nemad arvavad mu kasulike inimeste seast välja,ning kriipsutavad maha.Ma küll ütlesin,et pole hullu - ma võtan kargu kaasa ning pikema seismise puhul nõjatun veidi ,või siis kui vaja sõjaväelikum välja näha,andku pikk püss,saab sellele toetuda.Aga ei.
Nii ma kordusõppustele ei pääsenudki.
degrelle
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 20 Mär, 2007 14:37
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas degrelle »

Ehk kardetakse seda, et kui võtavad pooltõbised endi ridadesse, siis nende tõbi aina süveneb ja nii tõmbavad endale jama kaela...lihtsalt sihuke mõte tekkis
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist