Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Vasta
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Markko »

Jutt peaks olema Soodla järvest põhja pool olevate aladega, elamuid pole, kuid pärijatele on antud maid tagasi. Ehk siis tegu pole päris Kosu-Härmskosu elamistega.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 988
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas davidsoniharald »



Tavaline "mina kolisin siia ja nüüd hakkame minu moodi elama" juhtum. Tavaliselt hakkavad linnast maale kolinud õpetama kuidas maakad peaksid elama. Iga ringraja ja lasketiiru ja tehase ja...... kõrval on selliseid kahjuks. Ostku paarkümmend hektarit kuskile sohu ja koligu sinna linnulaulu ja konna krooksumist nautima.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36343
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Ma elasin seal kunagi, Kangru külas teisel pool Viljandi maanteed päris tee ääres. Kostis jah vahel natuke ära, aga mitte kuidagi häirivalt. Teed mööda uhavad veoautod undasid palju hullemini.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas bodom »




Kevadel 2019 olin seotud seal Männiku külas ühe eramu valmimisel, mäletan omanik mainis, et ennem krundi omanikuks saamist pidi ta andma valllavalitsusele allkirjaga nõusoleku lasketiirust kostva müra kohta. Niiet kes sinna eramuid ehitasid, pidid vast olema teadlikud olukorrast. Paugutamine tiirus oli kenasti kosta sinna külla. Samas ta nii intensiivne ka ei olnud momeelest.
tolkkk
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 05 Mai, 2006 21:13
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas tolkkk »

Võib-olla on seal küla ja harjutusvälja vahelt metsa ka maha võetud, et nüüd heli paremini levib?
Näiteks Viljandis on pärast ühe maja lammutamist linna peal lauluväljaku kontserte palju paremini kuulda.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Peale 2015. a, mil seadustati riigikaitseliste objektide kaitsevööndid, tuleb omavalitsusel projekteerimistingimused kooskõlastada Kaminaga.
Enne krundi ostmist kuskil polüka ligi vaadake maa-ametist kitsenduste kihti. Vajadusel sõlmitakse notariaalne müraservituut, mis välistab hiljem raha küsimise.

Ma olen ise selle läbi teinud, meie maavaldus jäi napilt Klooga laskevälja 2 km mürakaitsevööndi sisse, vähemalt minu puhul kamin probleemi ei näinud ja sain sealt selle kooskõlastuse loetud päevadega.

Selle pea 2 km taha kostab kuulipildujavalanguid ja kusti pauke, mind need isiklikult ei häiri, olen üles kasvanud vene hävitajate mürina taustal :oops:
Ei häiri mind ka aeg-ajalt üle Pakri lendavad liitlaste hävitajad. See intensiivsus ja müra on väga väike võrreldes sellega, mida kogenud olen.

Männiku lasketiiru ümber käib see trall juba aastakümneid. Kuuldavasti pidi seal lähedal üks ridamaja olema ka selline, kus VF saatkonna personal elab. Seal akende all tuleks eriti kõvasti tulistada ja lõhkepakette kasutada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Boss
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 03 Juun, 2018 18:43
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Boss »

Terv. Küsiks ka ühe küsimuse! Miks ei võeta Nursipalus nende hülsikorjajate vastu midagi ette? Signal lipp üleval, väravas mehed valves, vahest ka tõkkepuu kinni. Hülsivennad jalutavad kuskilt kõrvalt ikka sisse ja kui lahingud käivad siis peidetakse end kuskile lähedale võssa, jäävad vahele ja saadetakse alalt välja, uuesti minnakse sisse peitu, linnalahing käib siis ka passitakse peale ja kui võitlejad korraks eemale lähevad, siis pannakse jooksuga ja rabatakse hüllsse nii majadest ja kus saab. Hiljuti mingi tüüp oli kokku kukkunud kui linnalahingud tehti, sõdurid kutsusid kiirabi sellele korjajale. Soomukid manööverdavad ja korjajad ka kuskil seal lähedal, keegi varsti tõsiselt viga saab seal. Mingi seadus peaks kehtima nendele hülsivendadele?
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas mongol »

Võta oma üksuse S2 tegelasega ühendust ja las too selgitab, kuidas KV harjutusväljadel kõrvalistega käituda. Las teeb seda kõigile, sh ajateenijad, rühmade tegevad, kaitseliitlased vms.

Lühidalt ja robustselt: kui näed kõrvalist, mine tuvasta, kes ta on. Kuna ta viibib KV aladel, siis on ta kohustatud kaitseväelase seaduslikku korraldust täitma ehk nõudmisel oma isikut tõendama. Kui ta seda ei tea, siis saad selgitada, kus ta on ja selgitada ka sellisel alal viibijate kohustused. Kui näitab mingit (enda) dokumenti, siis tee dokumendist foto ja juhata (pigem saada) ta alalt välja, koos selgitusega, et kolla-punane triip postil/puul on piir ja tegelikult on piisava sagedusega ka infotahvlid. Kui on aed, millest ta on üle/läbi tulnud, siis väljajuhatamise asemel kutsud talle politsei - teadlikult keelualasse ronimine.
Miks teha dokkidest pilti - satub sama vant uuest näppu (või su naaberüksustele), siis ei päde enam ta seletus, et kogemata sattus ja ei tea üldse, kus või mis ta on. Siis kohe politseisse.
Kahjuks muud teha ei saa.

Aa, inetu, aga kui provotseerida neid käega vehkima, võib hädakaitse raames ta kinni pidada ka, et politseile üle anda ametiisiku (kaitseväelase) ründamise eest. Nii pole aga ilus, kuid saab pikemaks ajaks lahti (ma ei tea, kust ma seda võtan :) )
professional retard
Leo
Liige
Postitusi: 3302
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Leo »

Ma ei ole Soomes kunagi näinud sellist padrunikestade korjamist SKJ alalt suvaliste korilaste poolt. Tavaliselt on laskespordiklubid hädas kogunevate kestadega, mis siis suurtesse 200-liitristesse tünnidesse kogutakse ja kord-paar aastas metalli kokkuostu tassitakse, kilo messingist kestasid maksab u 3€. SKJ lasketiirudes on sama süsteem. Kestasid korjavad ainult need, kes ümberlaadimisega tegelevad ja neid huvitab ainult oma relva kaliiber.
Eku
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 23 Mär, 2010 18:00
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Eku »

Leo kirjutas:Ma ei ole Soomes kunagi näinud sellist padrunikestade korjamist SKJ alalt suvaliste korilaste poolt. Tavaliselt on laskespordiklubid hädas kogunevate kestadega, mis siis suurtesse 200-liitristesse tünnidesse kogutakse ja kord-paar aastas metalli kokkuostu tassitakse, kilo messingist kestasid maksab u 3€. SKJ lasketiirudes on sama süsteem. Kestasid korjavad ainult need, kes ümberlaadimisega tegelevad ja neid huvitab ainult oma relva kaliiber.

Kilo hetkel 5.30 euri
Kasutaja avatar
ReneScorfield
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Apr, 2022 16:18
Asukoht: Lääne
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas ReneScorfield »

Vabariigi Valitsus kehtestas 16. juunil 2022 korraldusega nr 173 Kaitseväe keskpolügooni eriplaneeringu ning andis nõusoleku Natura erandi kohaldamiseks. Eriplaneeringu rakendamine parandab oluliselt sõjalise väljaõppe võimalusi, eelkõige soomusmanöövervõimekust ning toetab liitlaste kohalolekut Eestis.

https://www.kaitseinvesteeringud.ee/vab ... zMyve89V74
Kasutaja avatar
lamba-ants
Liige
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Juul, 2022 14:48
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas lamba-ants »

Riik soovib laiendada kaitseväe Nursipalu harjutusvälja. Kaitseministeerium ja kaitseinvesteeringute keskus on kolme valla esindajaid plaanist üldiselt teavitanud, kuid pole veel täpselt teada andnud, kui suurt ala vaja läheb. Et laiendus ähvardab aga neelata kümneid maavalduseid ja talusid, on kohalikud inimesed väga mures ja soovivad saada infot, juriidilist abi ja õiglaseid kompensatsioone.
https://www.err.ee/1608779041/riik-taha ... -infosulus
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Facebooki ajastu tüüpiline süüdistusformaat on "infot pole piisavalt" (loe kõike ei topitagi lusikaga suhu), "kommunikatsioon jätab soovida" jms laialivalguv möga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5086
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas: 07 Nov, 2022 15:34 Facebooki ajastu tüüpiline süüdistusformaat on "infot pole piisavalt" (loe kõike ei topitagi lusikaga suhu), "kommunikatsioon jätab soovida" jms laialivalguv möga.
Pigem asi selles, et igaüks tahab, et temaga individuaalselt tegeletakse - tullakse uksetaha kummardama, esitatakse üksikasjalikud plaanid ja küsitakse eriarvamust, pärast pakutakse midagi "kompensatsiooni korras" meeleheaks ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ElrikThunderson ja 4 külalist