"Tankid EKV-le"

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Viiskümmend kirjutas:BAE Systems vahetab Hollandi CV9035 MLU käigus nende olemasolevad tornid uue disainiga tornide vastu, 35mm kahurid tõstetakse üle ehk ka 122 Hollandi vana torni on lähiajal Eesti jaoks siis saadaval.
..ahahh - ja siis teeme Eestisse üleeuroopalise "CV kerede // tühjade tornide" romula vä :? et milleks :roll: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
aj1972
Liige
Postitusi: 916
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

CV90

Postitus Postitas aj1972 »

Väidetavalt Hollandi CV uuendamise programmis vahetatakse ära torn ja veermik. Võib-olla võimalik neilt neid varuosadeks osaliselt osta. 660 miljoni eest siis uuendatakse 122 tk. Mingi kogus(umbes 20 tk) jääb neil uuendamata.
Võib-olla 2023 uuendab Taani oma CV parki ja jäävad kered üle siis ostame kahuri ja elektroonika juurde ning Eesti tööstus saab uue tööpõllu.
https://defbrief.com/2021/01/13/dutch-m ... e-upgrade/
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..selle eelmise õkva fantastikasse kalduva hulloptimistliku postituse kohta saaks öelda vaid niipallu, et päike tõusis ja lollidemaal algas jälle vilgas siblimine :mrgreen:
Eesti tööstus saab uue tööpõllu.
..siin on kogu asja eesmärk kuidagi "sujuvalt vahetunud" - et meie eesmärk on ju ikka riigi kaitsevõime tõstmine - aga "tööstusele uue tööpõllu" leidmiseks võiks pigem muid (mitte kaitseeelarvelisi) lollusi genereerida :lol:
Üks paduoptimistlik "norra CV kerede" projekt siin riigis juba hallitab eitea kuipallu aastaid // ei ela ega sure - et katsuks tolle jama enne ära lõpetada selmet uut (ja samasugust) jura juba hoovi pääle tassima hakata :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
aj1972
Liige
Postitusi: 916
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas aj1972 »

Varuosasid võiks ikka samatüübi masinatele varuda...
Samas kehva majandusega riik ei saa tugevat kaitseväge pidada ning 10 aastat tagasi arutleti siin kuidas roomikud EKV ei sobi lõhub sambla ära ja liiga keeruline :D
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9067
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kilo Tango »

Borja kirjutas:...
Üks paduoptimistlik "norra CV kerede" projekt siin riigis juba hallitab eitea kuipallu aastaid // ei ela ega sure - et katsuks tolle jama enne ära lõpetada selmet uut (ja samasugust) jura juba hoovi pääle tassima hakata :lol: :lol:
Peata hoogu. Norra soomukite projekt on ilmutanud elumärke: https://www.kaitseinvesteeringud.ee/toe ... -eesti-as/
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas HeiniR »

Akf Kilo Tango, sellest samast jutt ju käibki :)
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tankid EKV-le elik "soomusmanöövrivõime"

Postitus Postitas hillart »

Veel midagi oma fantaasia kannustamiseks ja ulmemõtetes unelemiseks.

https://www.youtube.com/watch?v=5EPOU6qM5kw

Päris tasemel ja käibivad liikurid ju. Kuna Eestil on kombeks fännata just parasjagu nende tehnikat ja varustust, kellega kõige enam sidemeid omatakse, siis peaks nüüd ka briti tehnikale meil juba piisavalt tugev ja arvestatav toetus olema. Arvestades meie praegust koostööd prantslastega ei saa seega välistada, et peatselt hakatakse juba ka prantsuse sõjavarustust meil n.ö. parketikõlbulikuks pidama (seni pole seda tehtud). Aga see viimane on meil veel tulevikumuusika.

P.S.
Tegelikult on aga nii, et mistahes militaarse kogemusega riigi sõjatehnika on tegelikult täiesti tasemel. Lihtsalt mõnikord on koomiline see meie nn. spetsialistide tõsimeelselt peetav arutelu selle või teise riigi sõjavarustuse kõlbmatusest või küündimatusest (näiteks) meie tarbeks. :-)
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Tux »

Ikkagi on mul küsimus, et kas ei saaks Poolast või Bulgaariast või Tsehhist näiteks Gvozdikasid? Moon nende jaoks on ju olemas, logistika mõttes ei tekiks uut moona liiki juurde. Maastikul nad CV90-st maha ei jääks, lisaks on võimalik nendega otse tuld anda kas või 50m peale kui vaja peaks olema. Muidugi tuleks nad kapitaalselt uuendada aga nad ei jääks oma tulejõult ilmselt 120 miinipildujale alla. Või jääb? Mis selle miinipilduja minimaalne distants oleks?
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas hillart »

Mis selle miinipilduja minimaalne distants oleks?


Väidetavalt 500m.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Xender
Liige
Postitusi: 1690
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Xender »

Olen aru saanud, et CV90nele tõstetud MP oleks lihtsalt Scoutsile ehk ühe pataljoni tuletoetuseks, kes nagunii kasutab CV90nt.

"Nelkide" puhul jääks aga arusaamatuks meie täpne kasutamise idee. Osta mõned masinad 6 - 9 tk Scoutsile ? Uuendada jne. Lisaks ühe suht kapriise veermiku, hulka arenduskulu jne. Ma sügavalt kahtlen, et Scoutsi tuletoetuse vajaduste rahuldamiseks oleks tegemist mõistliku sammuga.

Sellel kõigel oleks siis ideed, kui D30ned ka juba välja vahetada. Millega tekib juba küsimus, et miks mitte siis üldse 122 mm loobuda ja osta juurde pataljon K9?

122 mm puhul ei näe ma meie puhul suuremat ideed - need D30ned, mis on, las olla aga praeguseks on see kaliiber pmt arendamisest maas, kui jätta välja Hiina - kes kasutab neid dessantvõimekusega masinatel (kus kaal oluline). Näiteks poolakad asendavad ka oma "Nelke" 120 MP iseliikuvate M120 Rak-idega ja 155mm Krab-idega

Pmt 120 MP teeb sama asja meie jaoks ära, kuid kõvasti odavamalt. Kui vaja tõesti kaugemale lasta või vaenlase SPG maha suruda on 155 mm.

Ma muidugi eeldan, et kui poolakad mõne aasta pärast oma Nelke maha kandma lõplikult asuvad, nõuab Trumm nende äraostmist ... seega sellel teemal saab veel "arutatud" :)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Hanked EKV

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma muidugi eeldan, et kui poolakad mõne aasta pärast oma Nelke maha kandma lõplikult asuvad, nõuab Trumm nende äraostmist ... seega sellel teemal saab veel "arutatud" :)


Xender on jälle kõvasid seisukohti evimas - paraku aga teemas, mis ligi 40 aasta taguse N. armee seersandist tankikomandöri militaarpädevusest päris mitu korrust kõrgemal. Ma ei nõua ega eelda midagi, aga tänane suurtükiväe tuletoetus jalaväele jääb meil kordades alla vastase omale, see oli ja jääb probleemiks, ka siis kui K9d kohal on.

Seepärast ei tohiks minuarvates sülitada ühegi kättesaadava/ülalpeetava suurtükiväerelva peale ning 122 10+ km on siiski parem kui Soltami K6 7 km. Isegi Talvesõja aegsed Soome 105-sed lasevad kaugemale.

Kui vaja tõesti kaugemale lasta või vaenlase SPG maha suruda on 155 mm.


"Vaenlase SPG" mahasurumiseks meil ressurssi taolise relvastuse hulgaga (12 relva brigaadi peale) ei hakka eales olema. Selliseks tegevuseks on meil suurtükiväge liiga vähe. Vastasel on ühe brigaadi peale 4-5 kaudtulepataljoni (igas 18 relvasüsteemi).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Xender
Liige
Postitusi: 1690
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: "Tankid EKV-le"

Postitus Postitas Xender »

No vähemalt olen ma "nelki" näinud, katsuda saanud ning näinud teda ka lahinguolukorras. Tegemist on lihtsalt MT-LBu peale tõstetud D30nega. Kuna ruumi vähem ja muud jamad siis on laskekiirus väiksem kui D30nel.

Alusvanker on D30ne ja muu mudru juurdelisamisel suht piiripeal kaaluga, lisaks tehtud alumiiniumist ja kippus mõranema.

See, et laseb kaugemale kui MP120 olen ka teadlik. Kuid kas meie pataljonid reaalselt vajavad vahendeid mis suudaks oluliselt kaugemale lasta kui nende vastutusala ning silmad näevad ... on juba selline "igaks juhuks" teema.

Samal ajal reaalses tuleulatuses mida pataljon kasutab teeb MP120 laskekiirus vaba randmega "nelgile ära" samuti suudaks me oluliselt rohkem torusid omada ning mis peamine ka laskemoona MP120 jaoks kui see Nelgi/D30ne puhul võimalik oleks.

Ühesõnaga 122 mm on selline ei liha ega kala teema. Pole kuigi palju parem kui 120MP aga oluliselt kallim, samal ajal 155mm võrreldes oluliselt väiksema suutlikusega (kuid ka odavam) ... meie piiratud võimaluste juures, ei näe ma tal suuremat ideed.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Tankid EKV-le"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

120 MP-ga on selle vastase suurtükiväe ülekaalu tasategemine veel võimatum kui 122ga.
120 MP on lihtsalt jalaväepataljoni enda toetamiseks ja kui lugeda Sõdurit, siis tundub, et ka meil on need patareid ratsitud väiksemaks, st ka selle relva võimsus pole enam see, mis 10a tagasi. Soome soomusväelased ütlesid Gvoziku kohta (ma ei saanud jätta küsimata, et kuidas ka on), et kui olnuks saada analoogsete omadustega toode, lihtsalt 155 relvaga, oleks nad küsimusteta selle võtnud, sest tanki kaaluga K9 jääb Soome vesises metsas oma massiga lihtsal hätta ja see piirab tema kiidetud positsioonivahetust, teest väljapoole see (analoogselt veetava haubitsaga) suurt ei sõida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: "Tankid EKV-le"

Postitus Postitas Martin Herem »

:lol:
Soome soomusväelased ütlesid Gvoziku kohta (ma ei saanud jätta küsimata, et kuidas ka on), et kui olnuks saada analoogsete omadustega toode, lihtsalt 155 relvaga, oleks nad küsimusteta selle võtnud

Kui ma saaks asju mis mahub taskusse aga teeb ära selle töö mis mahub kärusse, siis ma ka võtaksin selle!
Kui mina küsisin Soome suurtükiväelastelt, kuidas K9 Gvozdikaga võrreldes on, hakkasid nad värisema - see on palju parem. Mingit juttu hinnast, raskusest vms ei olnud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: "Tankid EKV-le"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle lihtsalt oli üllatav soomlaste küllalt positiivne suhtumine vene sõjatehnikasse - taolist suhtumist nagu siin foorumis, eriti ei kohanud.
Või kaine suhtumine. Ja siin väga maatasa tehtud BMP suhtes oldi üllatavalt neutraalsed.
Ma ootasin mingit kalambuuri või irvitamist, aga seda ei olnud.
Nt moderniseeritud BMP-2 kohta ütlesid, et jah, CV90 on ägedam, aga BMP on Soome maastikul antud ülesanneteks edukalt kasutatav.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist