"Tankid EKV-le"

Vasta
Kasutaja avatar
Qtec
Liige
Postitusi: 663
Liitunud: 08 Veebr, 2008 10:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Qtec »

Huvitav palju see slovakkide riistapuu maksta võiks?
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Leidsin ühe tunduvalt taskukohasema variandi. Sellise jõuaks iga kaitseliitlane endale õue soetada.
http://www.lobzik.pri.ee/modules/news/a ... toryid=999
Vabandan nende ees, kelle arust risustan tõsist teemat.
Ida-poolse sõnavara mittevaldajatele: asi tehtud vineerist ja muust sellisest, väidetavalt sõdurite vabaaja looming, mille kõrge komisjon võttis arvele kui maskeeringu!
Ajet175
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Sept, 2006 18:47
Kontakt:

Postitus Postitas Ajet175 »

Huvitav uudis..
http://www.strategypage.com/htmw/htarm/ ... 80505.aspx

Kui rääkida tankidest EKVle siis Leclerc on küllaltki arvestatav kandidaat ühel lihtsal põhjusel: minu teada see on ainus Lääne tank mis on varustatud laadimisautomaadiga, ehk meeskond on kolmeliikmeline mis Eesti jaoks väga tähtis.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Mõned teemas sõna võtnud pooldavad EKJ'le mõne tanki ostmist väljaõppe eesmärgil argumentidega nagu tankihirm, oma-silm-on-kuningas jne jne. Olin nüüd lõpuks oma silmaga tunnistajaks, kui tankigrupp lähedalt-lähedalt mööda kolistas. No ma ei saa neist argumentidest küll aru?Ei lõtvunud mul soolestik, ei tõmmanud higiseks otsaesine. Võib-olla on probleem minus. Eesti Põlevkivi kaevanduskallur tekkitas suurema respekti :)
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

No kui sellest tankikahurist tulistatud mürsu kild oleks su soolestiku lõdvestanud siis ....
Kasutaja avatar
Error404
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov, 2007 21:15
Kontakt:

Postitus Postitas Error404 »

kaur3 kirjutas:Mõned teemas sõna võtnud pooldavad EKJ'le mõne tanki ostmist väljaõppe eesmärgil argumentidega nagu tankihirm, oma-silm-on-kuningas jne jne. Olin nüüd lõpuks oma silmaga tunnistajaks, kui tankigrupp lähedalt-lähedalt mööda kolistas. No ma ei saa neist argumentidest küll aru?Ei lõtvunud mul soolestik, ei tõmmanud higiseks otsaesine. Võib-olla on probleem minus. Eesti Põlevkivi kaevanduskallur tekkitas suurema respekti :)
aga paneks su nyyd lahinguväljale, mida mõni minut tagasi vene raketiväge nagu põldu kündis ja koh-kohe veereb üle läbi songitud maastiku sinu positsiooni poole terve tankipolk, mis niidab kuulipildujaga ja paneb veel huupi tuld torust ka, vb on mõnel ka leegiheitja peal..kuidas siis tunduks ?
"The society prepares the crime, the criminal commits it."
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

Mõned teemas sõna võtnud pooldavad EKJ'le mõne tanki ostmist väljaõppe eesmärgil argumentidega nagu tankihirm, oma-silm-on-kuningas jne jne. Olin nüüd lõpuks oma silmaga tunnistajaks, kui tankigrupp lähedalt-lähedalt mööda kolistas. No ma ei saa neist argumentidest küll aru?Ei lõtvunud mul soolestik, ei tõmmanud higiseks otsaesine. Võib-olla on probleem minus. Eesti Põlevkivi kaevanduskallur tekkitas suurema respekti 
Parafraseerides -
Paljud teemas sõnavõtnud pooldavad ajateenistust KV-s väljaõppe eesmärgil argumentidega nagu, et valmistaks ette reservarmeed, õpiks kasutama relva ja organiseeritud tegutsemist allüksuse koosseisus jne. jne. Olin nüüd lõpuks oma silmaga tunnistajaks, kui üks jalaväerühm viis läbi rühmaharjutust koos lahinglaskmistega ja, kujutage ette, sain isegi ise seda relva käes hoida. No ma ei saa neist argumentidest küll aru? Ei lõtvunud mu soolestik, ei tõmmanud higiseks otsaesine, ei tundnud end selles asjas sugugi oskamatuna. Võib-olla on probleem minus. Arvutiekraanil Blitzkrieg-i "ohtlikud" situatsioonid ja oma isikliku pangaarve uperpallide jälgimine U-netis tekitas suurema respekti.
:lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.
Ju siis on probleem tõepoolest sinus. Loll lihtsalt ei oskagi karta.
Õnneks on KV kaadripoliitika ennast väga õigele suunale seadnud - ajateenistsse eelistatakse siiski vähemalt keskharidusega poisse, ja ega kaadrissegi madalama haridustasemega eriti soovitud (v.a. Scout-i reakoosseisu) ei ole.
Targad poisid loevad raamatuid, rumalad ei loe.
Kui puudub oma kogemus (aga neid mõnel meist siiski õnneks on), siis õpi teiste omadest.

Ja veel! Mina kah ei värise põrmugi hirmust ja ei kanna alaliselt bamperseid, kui igapäevaselt linnaliiklusse sööstan. Ja seda, kuigi tean, et näiteks isegi pisikese Fiat-127 kasvõi 20 km/h tunnikiirusega otsasõit minule, on tõenäoliselt letaalse toimega minu edasisele elulisusele. Olen ma kangelane? Superman? Üliinimene? :roll: :roll:
Mõtteainet jätkub. Võib-olla tõesti? :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

kaur3 kirjutas:Mõned teemas sõna võtnud pooldavad EKJ'le mõne tanki ostmist väljaõppe eesmärgil argumentidega nagu tankihirm, oma-silm-on-kuningas jne jne. Olin nüüd lõpuks oma silmaga tunnistajaks, kui tankigrupp lähedalt-lähedalt mööda kolistas. No ma ei saa neist argumentidest küll aru?Ei lõtvunud mul soolestik, ei tõmmanud higiseks otsaesine. Võib-olla on probleem minus. Eesti Põlevkivi kaevanduskallur tekkitas suurema respekti :)
Oma kogemusest võin öelda, et üks asi on mingilt distantsilt tankigrupi möödasõitu vaadata, aga hoopis midagi muud on istuda kaevikus, kui see kolakas otse peale tuleb. Vägisi jookseb pähe mõte, et järsku on see kaevik kellegi demblitöö, jne jms. Ja see jutt 30% on ikka pädev küll...(30% laseb jalga, 30 % püksi ja 30 % vastu )
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Postitus Postitas maanus »

Sai kah kunagi (97) TT-d õpitud ja M-69 ga mööda metsa joostud. Lahinggranaati lasta ei saanud kuna need ei plahvatanud tabamisel!!! Sai vaid alakaliibrilist ja seda ka ilma trasseeriva padrunita. Esimest BTR-ri (kui polügoonil märklauaks olev vrakk välja arvata) nägin alles teenistusaja lõpus veebruari paraadil. Nüüd aga olen(oleme kõik) nii kõva TT mees, et vaenlase tankid löön lihtsalt jalaga lömmi muust plekikolust rääkimatta! Vot selline VÄLJAÕPE on meil :evil: Need kes ütlevad (Kamin-is) et ühtegi tanki ega ka tanki moodi asja ei ole väljaõppeks vaja need tuleks tugeva luubialla võtta!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust tankide ja soomuse teemal on viimasel ajal kuulda ka soojadel maadel tekkinud suurustavat arvamust, et soomustehnika on üldse mõttetu.

Loomulikult mõttetu, kui vastane on relvastatud ära saetud päraga AK-47 ja vana moonaga RPG-7ga, mida õieti tarvitada ei osata. Ei Taliban ega Alkaaiida ei ründa õhust ega kasuta suurtükiväge. Samas jätavad tankivastased meelega tähelepanuta tõsiasja, et isegi väheintensiivsetes sõdades ei pääseta ilma tankide-soomukiteta ning IED-d, mis kergejalaväele surma külvavad, ei see enamasti Abramsi sugusele tankile mitte midagi peale kerge raputamise.

Kahjuks üle idapiiri Bagdadi turult 50 dollari eest värvatud väljaõppeta kaltsakate hordid Datsuni pikapi kastis ei tule.

Suurtükitule või õhurünnaku all pakuvad parimat kaitset vaid soomusmasinad. Punkrid pakuvad ka, aga viimaste ehitamiseks kulub aega minimaalselt ööpäev, mis on tänapäeva manööversõjas terve igavik ja seda aega ei pruugi olla. Ja punker peale avastamist ära ei manööverda. Pealegi ei paku käepärastest materjalidest ehitatud peamiselt kildude eest kaitseks mõeldud varjed märkimisväärset kaitset vaakumrelvade ja napalmi kasutamise korral (nad pole lihtsalt hermeetilised ja ukse kohas piisaval tugevad). Sellised kaitsemeetmed on olemas isegi üleeelmise põlvkonna soomukites, nt T-55 tankides. Massihävitusrelvade teemast oleme parem vait.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Njah seda muidugi,et lõppude lõpuks on parim relv see mis on olemas ning ka jõuab lahingusse.

Ega täitsa t-55,t-62,t-72 seeriat täitsa maha ei maksa kanda kuid kindlasti ei tohiks neile usaldada MBT tiitlit. Minu nägemus oleks,et Leo2(näiteks) oleks EKV MBT ning siis vanem vene raud lihtsalt toetuseks kuna natukene on massi ka vaja. Hetkel pole ju peale PASi ka miskit muud jalaväe toetust,T seeria tanki veermikud oleks head relvaplatformid mida muidu veetakse lihtsalt veoauto kastis või lidutakse mööda metsa relv seljas ringi.
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Postitus Postitas maanus »

On palju jahutud selles ja ka teistes teemades, et Vene tehnikale ei ole saada ja, et Venelased ei müü meile varuosi ja muud sellist kraami. Polevat isegi saada ZIL-idele varuosi!!!
Ma ei saa pärishästi aru kuidas nad ei müü? Kas meie dollaritel on mingi eriline hais?
Võibolla nende ministeeriumid ei müügi meie ministeeriumitele spetsiaalselt aga igal ärikal on küll jumalast suva kes ostab. Peaasi, et maksab. Kui ministeeriumid ei ole nõus müüma siis tuleb kasutada muid kanaleid. Maffioosnikud, illegaalsed relvaärikad, korrumpeerunud sõjaväelastest varganäod -- kõigile meeldib kui kohver on dollareid täis :)
Ja meile ongi kasulikum kui soodustame nende majanduses sellist tegevust :)

Tahaks uunikumi vendade nägusid näha sellise jutupeale, et mingit juppi ei ole saada!
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Hmm miks just venelased?

T-seeria tanke tootis pmts terve ida euroopa!Oli ju alles paari aasta eest kui pakuti vist t-55 või t-72 võileiva hinna eest ning Eesti lihtsalt keeldus ostmas kuna "mõtetu vanaraud".
Ma otsin selle uudise kuskilt ülesse.
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Vana teema,mis siin ikka surnud raibet toksida. Kõrgemad riigipead lihtsalt ei pea vajalikuks mitte millegi ostmist ning EKV pole isegi väärt kandma sõjaväe nimetust! Krdi skaudilaager.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist