Arvamus ajateenistusest

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina sain sellest tibikultuuri ... asjast aru, et ainult asutuse ülem saab selliseid otsuseid vastu võtta. Seega siis KVJ. Nii see ei ole.

Kui valesti aru sain, siis kihlvedu muidugi ei tule :(
Aga kihla võiksime vedada küll selle peale, et rms Pikk sai linnaloale ilma igasuguse käskkirjata. Ilma KVJ-i ja ilma SiStP ülema käskirjata. Ma pole tegelikult kunagi kuulnud, et linnaloale lastakse kk-ga. Puhkusele küll.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Reedeks saadi aga paberid korda ning kaitseväe juhi isiklikul loal liitus Pikk Inglismaa mänguks koondisega.
..see text vihjabki ju selgelt, et jalgpallurist võitleja äralubamine vormistati miski puhkusena ja läbi KVJ käskkirja :|

Kas ma tunnen selles teema jaoks ebaolulises küses siin kerget "ärategemise vajadust" :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas TangoViktor »

Eelpool mainitule lisaks, et ka minu ajateenistuse ajal käis üks kompaniikaaslane nädal aega norras mingisugustel enesekaitse laagri kursustel juhendamas vms. Sai samuti ära KV juhataja allkirjaga, sest ma ei mäleta nüüd kas alaliit või ettevõte kus ta töötas kirjutas KV-sse, et asjalood on sellised. Said positiivse vastuse ning kutt sai ära käia.

Mis aga puutub ajateenistusse, siis ma jätkuvalt toetan arvamust, kus kaader kelle juures sa aega teenid määrab ära selle, kui hea kogemuse sa KV saad. Isiklikult arvan, et minu teenistuskäik luurekompaniis oli üks parimaid mis Eesti KV pakkuda on nii kvaliteedi kui kaadri poolest. Väljaõpe oli huvitav ja mitmekesine, väga palju ühe koha peal passimist ega motivatsiooniharjutusi erinevate voodirallide näol ei toimunud. Enamust aega veetsime metsas, kui soomukitestid ära tegime, sai ka iga mees oma teenitud linnaloa kätte. Sisse jäid aind siis, kui testi läbi kukkusid või metsas hakkama ei saanud asjadega. Samas jälle tagala mardid käisid iga nv väljas, aga samas neil oli ka kohati palju passimist. Niiet pigem ma arvan, et tuleb parandada kvaliteeti väljaõppekeskustes, muuta asju sisutihedamaks, kaotada ära üleliigsed motivatsioonipaketid, allüksuse kursuse ajal. SBK ajal on neid kindlasti vaja.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma ei taha kellelegi ära teha.
Ma ei tahtnud, et siin jääks kellegil mulje, nagu oleks KVJ arulagedalt ainuotsustajaks muudetud. Ei mingit rünnakut Borja või kellegi teise vastu.
KVJ allkiri võib tõesti olla alaliidu poolt esitatud taotlusel. Tavaliselt on see umbes nii: Toetan või Võimalusel lubada. Ja sinna alla tuleb tema allkiri. Mina isiklikult olen sellisele Laaneotsa teatele ka negatiivselt vastanud (vot kus mees!). Ja ma tean et ka teised. Ma räägin seda selleks, et selgitada kuidas ja kes KVs mingi tasandi tegevuste üle otsustab.
NGolf
Liige
Postitusi: 3077
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas NGolf »

Servapidi ka ajateenistusest:

Urve Kaur: kaplani­laadne toode
http://arvamus.postimees.ee/2967671/urv ... adne-toode
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas TTA »

Kah servapidi ajateenistusest:

Ühendriikide soomusüksus osaleb ajateenijate väljaõppes


http://www.mil.ee/et/uudised/8433/%C3%B ... %C3%B5ppes

Väljaõppest osa võtnud ajateenijad olid igatahes väga vaimustuses kogu asjast.
888
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 12 Juul, 2014 21:00
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas 888 »

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36640
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kriku »

Arvamus ajateenistusest: nutiseadmete kasutamine on käest ära :shock:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80759359

Mida järgmisena "Delfist" näeme?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Idioodid on ikka lõppematu ressurss. Selline "show" kuskilt Facebookis võib kergesti lõppeda sellega, et tuuakse üks papist kast ja telefonid pannakse sinna sisse, kast läheb kompaniiveebli kubrikusse luku taha, kust nad tulevad välja nt reservi mineku päeval.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 4019
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Idioodid on ikka lõppematu ressurss. Selline "show" kuskilt Facebookis võib kergesti lõppeda sellega, et tuuakse üks papist kast ja telefonid pannakse sinna sisse, kast läheb kompaniiveebli kubrikusse luku taha, kust nad tulevad välja nt reservi mineku päeval.
See oleks ju igati kerge lahendus - käis siin hiljuti läbi pilt venelaste lähenemisest, kus kättesaadud nutiseade lasti lihtsalt kruviga seina külge.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Hetzer
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 08 Jaan, 2018 10:56
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Hetzer »

Kui 11 aastat tagasi aega teenisin, siis meie väeosas olid vähemalt noorteajal telefonid keelatud. Aga igas rühmas oli paaril poisil ikka mobiil kusagil peidus ning kui ühtegi ülemat ligiduses ei olnud, võeti need välja ja helistati koju või surfati veidi netis. Peale noorteaega olid juba enamusel telefonid väeosas ning ei mäleta, et oleks sellega seoses mingeid intsidente olnud. Praegu on vist isegi isiklikud laptopid kasarmus lubatud? Kui nutividinad seoses taoliste ajakirjandusse lekkivate ja Kaitseväe mainet kahjustavate juhtumitega keelata, siis ulgumine ja hammaste kiristamine tõuseks taevani.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36640
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kriku »

Paar nädalat uluks, siis rahuneks maha ja elu läheb edasi. Praegune juhtum ei ole mitte mingit pidi normaalne.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Fucs »

DELFI kirjutas:Reamees toob aga enda õigustuseks selle, et ta on isegi saapad ära viksinud ning palub järgnevalt abi kasarmu korrapidajalt.
Reamees ütleb, et kui suitsule ei luba, et hea küll ma lähen siis n.ö. hoopis "saapaid viksima" mitte, et "ta on ISEGI saapad ära viksinud" :wall:
Kasutaja avatar
Hetzer
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 08 Jaan, 2018 10:56
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Hetzer »

Loomulikult ei ole normaalne. Võib arvata, et telefonide ärakeelamise korral paljud jätaksid mobiili salaja ikka alles ning kasutaksid kasarmus ja metsas edasi. Aga kui on selgelt välja öeldud, et telefonide kasutamine on keelatud ning taoliste videote postitamisele järgneb karistus, siis küllap jääb neid klippe sotsiaalmeedias vähemaks. Kuid võib ka juhtuda, et postitatakse hiljem, peale ajateenistuse lõppu. Linnaluba enam ära võtta ei saa. Kümmekond aastat tagasi oli midagi sarnast, Kevadtormil filmitud lollimängimisega.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas nimetu »

Kui nutividinad seoses taoliste ajakirjandusse lekkivate ja Kaitseväe mainet kahjustavate juhtumitega keelata, siis ulgumine ja hammaste kiristamine tõuseks taevani.
Probleem pole ju selle avalikuks tulemises, ega nutiseadmetes, vaid hoopis konkreetse ajateenija suhtumises. Vähemalt minu silmis. Ega sellise asja vaka all hoidmine tingimata olukorda paremaks ei teeks. Tegeleda tuleks ikka asja juurega, ehk siis ajateenija distsipliiniga. Kellelgi teisel ma siin mingit otsest süüd ei näe. See, et Delfi vinti juurde keerab käib lihtsalt asja juurde (millal nad sellest ikka keeldunud on?).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist