Arvamus ajateenistusest

Vasta
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas vk1 »

Kapten Trumm kirjutas:Uskumatu, et taolise tekstikasutusega taune veel kaadri hulgas kohtab :oops:
Kas nad konflikti korral oma sõduritelt tina ei karda saada?
taoliseid tourette ( maakeeli turette ?)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle ütles kunagi reservohvitseride kursust kanseldanud staazikas vanemveebel, et teiesugustega on päris raske kohe õppetööd teha, et peab hoolega oma käitumist kontrollima ja mõtlema, mida ja kuidas öelda, et see kõrg- ja magisterharitud seltskond sind lihtsalt välja ei naera. Pean ütlema, et Lahingukooli veebelkoosseis sai oma ülesandega lausa hiilgavalt hakkama, oli vaid üks tegelane, kes tõesti välja vilistati (tagasiside järel teda rohkem meile ei pakutud).
Selle taustal lugedes sellist roppu tekstikasutust sõdurite ees - no tule taevas appi. Enda mainet ei karda alla lasta?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Kapten Trumm kirjutas:Enda mainet ei karda alla lasta?
Mitte ainult enda mainet, vaid ka institutsiooni mainet, mida esindab.
Viimati muutis Z03, 12 Aug, 2020 18:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Trumm ja Z03 - mul on teile mõned poindid, mille üle te võiksite nõksa järele mõelda:

-- esiteks, te ei tunne kõnealust kaadrikaitseväelast - mistap ei ole te kindlasti ka asised siin temale hinnanguid andma..

-- teiseks, tolle kaadrikaitseväelase kohta ülimalt segase oopuse kirjutanud "ex-esindusmees" tundub selgelt tüüpne "peale kaklust rusikatega vehkija" - elik vanade komplekside väljaelaja..

-- kolmandaks, siin teemas on sõna võtnud mitu antud kaadrikaitseväelast tundnud foorumlast ning nende hinnagud tollele isikule on valdavalt positiivsed..

-- neljandaks, üks "toimiv" esindusmees on "ex-esindusmehe" oopuse juba avalikus vastulauses kukele saatnud..

-- lõpetuseks on ka teemas oma nime all esinev KVJ oma hinnangu öelnud, mis (laias laastus) seisneb selles, et antud isik on tunnistatud kaitseväele vajalikuks..

Seega, sõbrad - mida teie siin üldse plõksite :dont_know:
Toodate "klikke" ühele (ilmselt) läbikukkund ja vimmakiskuvale kunagisele esindusmehele vä - milleks :?:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 12 Aug, 2020 18:04, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina ei näe põhjust tolereerida/õigustada taolist sõnakasutust. Vormikandja, eriti veel kaadri vormikandja, peab olema elav eeskuju igale tsivilistimolkusele, punkt. Selle "teksti" kohta on ju olemas salvestused, mitte ainult "ex-esindusmehe" ütlused.

Ilmselt leidub taolistele inimeste sobivamaid kohti, kui meie vähemalt keskharitud ajateenijate kurilkajuttude objektiks olemine. Mina küll ei kujuta ette sõduritega taolist tekstikasutust, maine oleks vist päevapealt peldikust alla lastud.
Viimati muutis Kapten Trumm, 12 Aug, 2020 18:06, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Millest Sa üldse räägid, hea Borja? Siin võiks küll suuta vahet teha üldisel arutelul ja kellegi suhtes isiklikuks minemisel.

Mina võib-olla räägin hoopis millestki muust kui kellestki tundmatust kaadrikaitseväelasest. Inspireerituna antud teemaarendusest muidugi, mis minus ka tundeid, mõtteid ja mälestusi on äratanud. Selle jaoks ju foorumid ongi, ei?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Võttis kõigest 10min - kui te mõlemad jõudsite minu teileadresseeritud postitusele vastata..

Eeskujulik - ja mida ma tegelt taotlesingi :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Borja kirjutas:Eeskujulik - ja mida ma tegelt taotlesingi :mrgreen:
Kõrge saavutusvajadus on igati positiivne iseloomujoon.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nõus
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas muhgel »

Kapten Trumm kirjutas:. Mina küll ei kujuta ette sõduritega taolist tekstikasutust, maine oleks vist päevapealt peldikust alla lastud.
Millal sul see võimalus oli, on või tuleb?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Nii et miski ei muutu kunagi? Süsteem tõmbub omade ümber ringkaitsesse ja õigused on ainult neil, kes teistele kannatusi põhjustavad. Kannatunutel pole õigust isegi kaevata?

Ma olen seda muidugi alati teadnud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ee - kesskussneed "kannatanud" on :shock: :roll: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas muhgel »

Z03 kirjutas:Nii et miski ei muutu kunagi? Süsteem tõmbub omade ümber ringkaitsesse ja õigused on ainult neil, kes teistele kannatusi põhjustavad. Kannatunutel pole õigust isegi kaevata?

Ma olen seda muidugi alati teadnud.
Tegevväelane sai ju karistada, mis ringkaitsest me räägime?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kriku »

Ja peale selle eemaldati tööst ajateenijatega.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kapten Trumm kirjutas:Mulle ütles kunagi reservohvitseride kursust kanseldanud staazikas vanemveebel, et teiesugustega on päris raske kohe õppetööd teha, et peab hoolega oma käitumist kontrollima ja mõtlema, mida ja kuidas öelda, et see kõrg- ja magisterharitud seltskond sind lihtsalt välja ei naera. Pean ütlema, et Lahingukooli veebelkoosseis sai oma ülesandega lausa hiilgavalt hakkama, oli vaid üks tegelane, kes tõesti välja vilistati (tagasiside järel teda rohkem meile ei pakutud).
Selle taustal lugedes sellist roppu tekstikasutust sõdurite ees - no tule taevas appi. Enda mainet ei karda alla lasta?
Maine põhja laskmiseks harituma seltskonna ees piisab kui vangla žargoonist tuntud väljendeid kasutada.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist