Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alban »

sada kirjutas:(vastu õlga seda niikuinii ei saa sättida, sest kaba on liiga pikk).
AG3F2 kabad on enamuses reguleeritavad (3 pikkust), mõnedel eksemplaridel on tõesti vanematüübiline kaba, millel ainult on/off asend. Samuti soovitan hankida Saksast originaal G3 kaba (hind 35-50 raha), sest see on paar senti lühem kui AK4 kaba. Ning kui eriti patrioot oled, siis võib hankida Tartus toodetava küljele kokku klapitava kaba.
sada
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas sada »

alban kirjutas:AG3F2 kabad on enamuses reguleeritavad (3 pikkust), mõnedel eksemplaridel on tõesti vanematüübiline kaba, millel ainult on/off asend.
Rühmas on eranditult kõigil 2 asendi on/off kabad ja kompaniis vist ka suurem osa ainult 2 asendiga (täpselt pole üle lugenud).

Eks seda, et kui ei meeldi osta ise parem saab iga asja kohta öelda... Olen üksjagu varustust ise ostnud aga relvastus on selline asi, mis on ülevalt poolt lükata/tõmmata ja vabatahtlikel siin mingit sõnaõigust ei ole, ei taha ehku peale sinna raha kulutada kui pole teada, kui kauaks mingid x torud kätte jäävad. Aga tänud viite eest, kui sinu mainitud kaba on tõesti lühem, siis kuni 35€ hinna puhul väärib kaalumist (NordArmi 150€ maksev isend mitte).
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

sada kirjutas:kui sinu mainitud kaba on tõesti lühem, siis kuni 35€ hinna puhul väärib kaalumist
Jutt peaks siis olema plastikust kabast - nende pikkuse erinevus on paar sentimeetrit. Arvatavasti ei ole kokkukäivate kabade pikkus erinev (maksimaalses pikkuses), kuid tuleks üle mõõta.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Üks punt, kus kunagi olin, kutsus aeru "kolme rünnaku relvaks", istusid oma liivastel positsioonidel karumustika männikus, tõrjuti esimene rünnak, no üsna veenvalt (kõik lasid suure hooga), tõrjuti teine ja kolmanda rünnaku ajal oli laskude vahel juba mitmelt poolt kuulda helisid, mida toob kaasa aeru vinnastushoova tagumine jõuga, kui lukuraam püssirohutahma, tolmu-liiva ja niiskuse koostoimel liikumise lõpetab ning mustunud padrunipesasse hakkavad kestad kinni jääma. Muide, meil nõuti relva täispuhastust igal õhtul, telgis nühkisime tubli tunni ja loogiliselt oli see ka tehtud kõigil. 10 a jooksul Galiliga tunnistan, et taolist fenomeni pole kohanud - aga võib-olla lihtsalt sellest, et Galjad olid lobedaks kulunud ja lasevad selle kõntsa lihtsalt läbi, mis väiksetolerantsilise aeru umbe ajab :dont_know:
Mõni ütleks, et erilist praktilist vahet tegelikult pole.
https://www.youtube.com/watch?v=DX73uXs3xGU
https://www.youtube.com/watch?v=eYdoG4_Hmyc

Muuseas, vanadelt piltidelt on võimalik näha, et missioonimehed teipisid ka oma Galilidel suuremad avad kinni (peamiselt gaasitoru ning
lukukoja kaane küljed).
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kulibin »

http://www.guns.com/2012/04/04/special- ... 15-market/
Vabandust ette ja taha reklaami eest, aga Bereta fännina ei saa teisiti. Ja hinna kvaliteedi suhe on ikka parim !
P.S. Bereta ARX on siiani parim tatiprits, mida on õnnestunud proovida. 8)
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Rühmas on eranditult kõigil 2 asendi on/off kabad ja kompaniis vist ka suurem osa ainult 2 asendiga (täpselt pole üle lugenud).
Arvan, et sa pole korralikult uurinud - ka mulle kaevati alguses, et on ainult on ja off asendid.
Tegelikult on seal asendeid 3 - kokkupandud, täiesti lahtitõmmatud ja lühendatud. Tõsi kahe viimase vahe on mingi 2 cm ehk.
Mina pole kahe asendiga kaba näinud - aga võib-olla olen lihtsalt vähe näinud. Tõenäolisemaks pean isikooosseisu nappi mõtlemisvõimet :)
(siinkohal ma ei üritagi antud püssi kiita).

Relva külge kruvitud vidinad on seal suuresti mõttetud, hoidekäepide on isegi pikema mehe jaoks liiga kaugel ja kasutatav üksnes siis, kui kaba koos on (ruumides nt).
See imelik hoidekoht salve ees on samuti liiga kaugel, mõlema asemel võinuks olla üks bipodi moodi asi, mis paljude lähemate meeste jaoks lahendaks relva pikkuse probleemi.
Loomulikult lisab soomusvest veelgi relvale "pikkust", sest relv nihkub veel paar senti ettepoole.

Põhiliseks probleemiks pean ikkagi salve vähest mahtu- samas HK 30 lasuline salv maksab 70 eurot ja neid 6 tk osta on tiba valus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Madis22 kirjutas:Kõigist erinevatest versioonidest, mis hiljem minu käest läbi on käinud, on vaid juutide oma viisakalt lasknud ning seegi mitte ilma tõrgeteta, vaatamata regulaarsele hooldusele ja õlitusele.
..ja kõigist erinevatest versioonidest, mis minu käest läbi käind, on vaid juutide oma tavalise tiirulaskmise käigus üldse ära lagunenud (päästikuvedru võllike otsustas lukukojas "vabalt" võtta) :mrgreen:

Kusjuures seda jama on mul aastate jooksul juhtunud suisa 2 korda - kahe erineva GALIL-automaadiga :oops:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
sada
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas sada »

Kapten Trumm kirjutas:Arvan, et sa pole korralikult uurinud - ka mulle kaevati alguses, et on ainult on ja off asendid.
Tegelikult on seal asendeid 3 - kokkupandud, täiesti lahtitõmmatud ja lühendatud. Tõsi kahe viimase vahe on mingi 2 cm ehk.
Mina pole kahe asendiga kaba näinud - aga võib-olla olen lihtsalt vähe näinud. Tõenäolisemaks pean isikooosseisu nappi mõtlemisvõimet :)
Hästi, Trumm, ma millegi pärast eeldan, et Sa oled samuti järgmisel esmaspäeval teatud põhjustel Plangus. Võin näiteks 20€ peale kihla vedada, et minu AG3 kabal on ainult kaks fikseeruvat asendit. Peaks olema Sinu jaoks win-win saad 20€ või siis saad näha kahe asendiga kaba ja selle võrra jälle rohkem näinud, millest internetti täis kirjutada :)

Kui huvi on, siis võib privas telefoninumbreid vahetada, ma nägupidi Sind siiski ei tunne.

Edit: kui ma peaks juhtumisi kihlveo võitma, siis luban selle kanda tolle rahvasoomuki fondi!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma pole öelnudki, et võimatu on - pole lihtsalt käes olnud võimalus taolist hoida. Äkki on konks selles, et osa üksusi said ühest ja teised teisest kastist.
Ja see juhtus ka tõepoolest, et vennad ei pannud seda vahepealset asendit tähele.
Tehniliselt peaks olema muidugi võimalik need paar hammast sinna relssidele juurde freesida, karta on ainult, et seda tegevust keegi lubama ei hakka.
Et kaba kehvalt õlas püsib, nõustun samuti.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Neid G 3 kloone on minu teada ostetud vähemalt 3 riigist - Saksa, Rootsi ja Norra ja kindlasti on seal kabadel erinevaid tehnilisi lahendusi kasutatud. Kaba pikkus on oluline peamiselt neile, kelle laskeoskus kütiklasside tasemel. TLide relvade kabad peavad olema laskuri järgi sätitavad, ülejäänutel ei ole see kriitiline, sest pauk käib ära ka siis, kui kaba kaenla all hoida või üldse mitte kasutada. G3 suuremast salvest olen kuulnud, kuid ei ole ise kätte saanud, olevat trummelsalv olnud kergekuulipilduja asendamiseks, kuid need ei läinud kunagi massidesse, vaid lihtsam oli 20-lasulisi rohkem kaasa tassida ja kiiret salvevahetust harjutada.
Kasutaja avatar
kobra
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 30 Juul, 2007 19:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kobra »

Kapten Trumm kirjutas: Relva külge kruvitud vidinad on seal suuresti mõttetud, hoidekäepide on isegi pikema mehe jaoks liiga kaugel ja kasutatav üksnes siis, kui kaba koos on (ruumides nt).
See imelik hoidekoht salve ees on samuti liiga kaugel, mõlema asemel võinuks olla üks bipodi moodi asi, mis paljude lähemate meeste jaoks lahendaks relva pikkuse probleemi.
Loomulikult lisab soomusvest veelgi relvale "pikkust", sest relv nihkub veel paar senti ettepoole.
Ma loodan, et sa oled ka teadlik, et mõlemaid vidinaid seal relva küljes on võimalik liigutada lähemale ja kaugemale või üldse üks või mõlemad eemaldada.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19534
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ruger »

Brasiilia valib endale lisaks 5,56 ka 7.62 mudelit 2015 aasta ostetud relvadele
https://warisboring.com/brazil-wants-a- ... .9w8s2b87u
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

7,62 omab teatud plusse seinte ja okste läbimisel, 5,56 eelis on laskemoona kergus ja parem kiivrite ning kaitsevestide läbivus. Ma ise olen ikka rohutanud, et kaliibrist olulisem on laskeoskus, ehk 1 kuul pihta on vastasele ohtlikum kui salvetäis mööda. Jah, seda tean ka, mis on mahasuruv tuli ja keskmise jalaväelase tule efektiivsus, seega polegi peale eriyksuse eriti vahet, millega vastase suunas kärtsutatakse.
Kasutaja avatar
Porutšik
Liige
Postitusi: 574
Liitunud: 14 Apr, 2014 14:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Porutšik »

Natukene tõstame teemat. Mingi mõju on sel nii või naa.
Military.com | Jan 19, 2017 | by Matthew Cox and Hope Hodge Seck

LAS VEGAS -- The U.S. Army on Thursday awarded Sig Sauer a contract worth $580 million to make the next service pistol based on the company's P320 handgun.
Sig Sauer beat out Glock Inc., FN America and Beretta USA, the maker of the current M9 9mm service pistol, in the competition for the Modular Handgun System, or MHS, program.
http://www.military.com/daily-news/2017 ... istol.html
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

No terve see hange oli paras absurdsus. Kulutati tohutult aega ja raha mingi mõttetu püstoli ostmiseks. Ükskõik milline hetkel turul olev püstol oleks selle töö täiesti rahuldavalt ära teinud. Ja tegu ei ole ka mingi ilmatult tähtsa relvaga, et selle pärast mingeid detaile taga on vaja ajada.

Ühesõnaga - bürokraatia kõrgklass.

Annaks taevas, et meie hankeid kunagi selliselt läbi ei viida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist