Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

kallek kirjutas:
alari kirjutas:Kallek, nõrk. Kogu su argumentatsioon põhineb ühel postitusel kuskil foorumis - ise kirud pealiskaudseid ülevaateid, aga 3 rida kuskil foorumis on ok :wall:
Seda ma räägingi, et juba pealiskaudsel googeldamisel on võimalik mitmelt poolt foorumitest jne. leida SIG516 kohta mitmeid negatiivseid repliike...
Ja sama lihtsalt leiab ka kiitvaid postitusi, neid sa ignoreerisid ja teatasid ainult negatiivsete kommentaaride põhjal, et SIG516 ei ole hea relv. Argumentatsioon oli kehv, mott.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No see on ju fakt, et nad on seal kasutuses. Järelikult jutt, et tegu on mingi erilise eksootikaga on jama. Ma ei tea mis muud veenmist sa siin loodad. :dont_know:
Aga kui põhjus on lihtsalt konkreetse relvatootja aktiivne müügitöö, mitte relvastuse omadused?
Vanglate relvastatud üksuse (mis tegutseb üldiselt urbaansel maastikul või ruumides sees) kogemuse rakendatavusest jalaväele juba rääkisin.

Eestis on end igati õigustanud Kalasnikovi süsteem kvaliteetses teostuses. Kui IWI-l (endine IMI, Galili tootja) puudub siinkandis tõsine müügitöö, siis justiitsministeeriumi hankele nad pakkuja ei tule ja kui seal oligi 1-2 pakkujat, siis valikul ei pruugi üldse relva "välikindlusega" mingit seost olla ja sealset valikut ei saa automaatselt kaevikusse tuua.

Aga elame näeme, kui skaudid peale kahte järgmist kõrbesõda ütlevad, et on samahea kui Galil (hetkel kuuldu põhjal selles veidi kahtlen), siis hoian ka mina suu kinni. Seni olen kuulnud pahatihti ütlemist, et kui eestlaste galilid veel tärisesid, siis liitlaste M4-d töötasid juba WWII vintpüssi moodi (või olid üldse vait). Analoogset asja olen näinud ka Galili ja AK4 kooskasutuses - kui Galilid suht kenasti veel lasid, siis nende laskude vahele kostis helisid, mida ei saa segada ühegi teisega - kuidas liiva ja sodi tõttu kinni kiilunud AK4-sid vinnastushoova pihta tagudes üritatakse tööle saada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4872
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

nimetu kirjutas: No see on ju fakt, et nad on seal kasutuses. Järelikult jutt, et tegu on mingi erilise eksootikaga on jama. Ma ei tea mis muud veenmist sa siin loodad. :dont_know:
Ma pidasin eksootilisuse all silmas rohkem maailma-mastaapi ja kasutust sõjaväe ebaglamuurse igapäevarelvana -ajateenija käes, nädalaid metsas. Paar küsimust selle kohta:
  • Palju on vanglateenistusel neid relvi?
  • Kas see on nende põhiline (pmts ainus) käsirelv?
  • Kui kaua kavatsevad neid (aktiivselt ainsa käsirelvana) kasutada? 20, 30 aastat?
Politseiüksustes on see relv ju tõesti mitmel pool kasutuses, aga on ikka vaks vahet sees, kas paar rühmasuurust Politsei üksust või 1-2 brigaadi jagu sõdureid mitukümmend aastat ...

Oskad sa öelda näiteks palju maksaksid antud relva varuosad nii 2030. aastal (mil ei tohiks isegi pool kasutusaega täis olla)? Eriti siis kui kõik need eelmainitud politseiüksused juba ammu millegi uue ja seksikama peale üle kolinud? Eriti ei imestaks, kui G36 jupid näiteks, hoolimata peatset väljavahetamisest Bundeswehr'is, on ka selleks ajaks oluliselt rohkem levinud ning ka odavamad.

HK-416 puhul samas oleks ka 20 aasta pärast "kaaskannatajad" garanteeritud :D Seda siis nii prantslaste kui ka norrakate näol (kuigi relv ise võib tõesti meile sobimatu ning liiga kallis olla)
Viimati muutis Gideonic, 16 Veebr, 2017 14:00, muudetud 2 korda kokku.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

alari kirjutas:Ja sama lihtsalt leiab ka kiitvaid postitusi...
Ole kena ja näita meile SIG516 kohta neid kiitvaid postitusi, mis põhinevad reaalsel kogemusel?
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Ei ole vaid anonüümsed postitused kusagil foorumites, SIGi toodete kehvale kvaliteedile on viidatud nt. Tim Harmsen, kellele kuulub Youtubeis selline kanal nagu Military Arms Channel.
Jutt käib siis teatud mudelitest (peamiselt 556), mis on toodetud USAs. Samas on ta testinud teisi mudeleid, millega probleeme pole olnud.
Ma pidasin eksootilisuse all silmas rohkem maailma-mastaapi ja kasutust sõjaväe ebaglamuurse igapäevarelvana (ajateenija käes nädalaid metsas). Paar (ehk mõtlevapanevat) küsimust:
Vot allolevates punktides on sul igatahes õigus. Ja see risk on päris paljude relvadega mis on nö sisse ostetud. Meil on isegi hea näide MAPATSi näol olemas. Siiski on Sig maailma tasemel tegija, kes eeldatavasti mõne aastaga kuhugi ei kao. Ja tegelikult ei ole politseiüksustel sugugi lihtsam neid relvi vahetada. Neil võib see vahel isegi käia raskemalt kui sõjaväel, puhtalt eelarve küsimuste tõttu.
Viimati muutis nimetu, 16 Veebr, 2017 14:05, muudetud 1 kord kokku.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

kallek kirjutas:Ole kena ja näita meile SIG516 kohta neid kiitvaid postitusi, mis põhinevad reaalsel kogemusel?
Kui sa tõesti ise nende peale ei sattunud googledades, siis ma tõesti imestan
http://www.gundigest.com/reviews/ar-15- ... trol-rifle
http://www.alloutdoor.com/2016/05/24/si ... piston-ar/
http://www.m4carbine.net/showthread.php ... 516-Review
jne

Edasi otsi ise: https://www.google.ee/search?q=sig516+review
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Gideonic kirjutas:Oskad sa öelda näiteks palju maksaksid antud relva varuosad nii 2030. aastal (mil ei tohiks isegi pool kasutusaega täis olla)?
nimetu kirjutas:
M4 paremus HK416 ees väljendub lihtsalt märksa odavamas hinnasildis ja ei milleski muus.
See vahe on tegelikult üüratu. ~650 dollarit vs ~2800 dollarit (M27 puhul on optika ja harkjalg muidugi hinna sees). ACOG ise maksab veidi alla 900 dollari.
Kui me räägime hinnavahest suurusjärgus üle 4 korra, siis me tegelikult ei pea samast kasutusajast tingimata kinni hoidma.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4872
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

Kriku kirjutas:Kui me räägime hinnavahest suurusjärgus üle 4 korra, siis me tegelikult ei pea samast kasutusajast tingimata kinni hoidma.
Hea point. Kui vahe tõepoolest tuleb nii suur siis küll (vahe peakski olema kordades, et oleks üldse mida arutada IMO).

Veel parem oleks ilmselt mõne liitlase käest ülejääke sümboolse hinnaga kätte saada, nii et jaguks ka kannibaliseerimiseks. Bundeswehr'i G36e väljavahetamise hange ei kipu ajaliselt sobima :(
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alban »

SIG516 tsiviilversioone on Eestis päris palju kasutuses. Minu lähemas tutvusringkonnas on neid 3-4 tk. Lastakse võistlustel ja paarsada pauku päevas ja ei näe neid tõrkumas. Arvata, et sõjaväele tehtav täisautomaatne versioon on kuidagi töökindlam/teistmoodi tehtud, on natuke naiivne. Ei erine nad millegi poolest kui ainult ühe tihvti ja päästikumehhanismi poolest.
See kes väidab, et relv peab ilma hoolduseta olema võimeline laskma tõrkumata siis kui ollakse nädalaid kaevikus ja tehakse 500 laksu päevas, siis soovitan fantaasialend jätta ning maa peale tagasi tulla. Küsige mõnelt pädevalt veeblilt kui tihti maastikul relva hooldama peab ning kui tihti seda missioonil tehti/tehakse. Saate teada, et päriselus ei toimu mingeid sadade padrunite laskmist ilma vahepealse hoolduseta.
Mina olen aru saanud, et Eestis on uue relva "põllul" testijaid kaks tasandit: 1) SOF (kes testib kõiki maailma relvi) ja 2) Scouts, kes põrkasid erinevate torudega pikemalt kui üks nädalavahetus reaalsel maastikul. Nemad andsid sisendi relvade praktilise väärtuse kohta, edasi on hankijate ja staapide asi valida võimalike variantide hulgast parim ning seal ei hinnata enam vinnastushoova asukohta vaid hankimise ja elutsükli kulusid ehk majanduslikult sobivaimat varianti.
Ning diivanirangerite netis laiamise asemel soovitan päris maailmas erinevaid relvi proovida ja selle põhjal oma arvamus kujundada. Isegi Eestis on võimalik väga erinevaid relvi proovida kui asja vastu natuke tõsisem huvi on. Kõige lihtsam on muidugi mõnel tuttaval skaudil nööbist haarata ning ta räägib mida nad testisid ja miks nad midagi millelelgi eelistasid.
Porter
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Nov, 2012 21:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Porter »

alari kirjutas:
Ma arvan, et valik tuleks siiski teha proffessionaalidel ja selleks on vaja relva testida. Kui on mingid kuulujutud, siis tuleb kontrollida, lihtsalt kuulujuttude põhjal millestki loobumine on lollus, pärast võibolla selgub, et polegi midagi viga.
Erinevaid relvavariante testiti ka juba viimase paari aasta jooksul erinevate üksuste poolt, sealhulgas olid osad relvad ka Scoudis käes. Oli perioode kus testrelvad rippusid selliste inimeste käes, kes lihtsalt nendega ringi käisid ja poosetasid, aga mõningad sai ka allapoole testimiseks antud. Käidi ka tiirus laskmas erineva isikkooseisuga, erinevatest relvadest ja tagasiside pandi ka kõik pärast ülemistel astmetel otsuselangetajatele kokku.

''Kõiketeadja #1 - Paukmoonaga metsa all ringi jookmist ei saa nimetada testimiseks, oleks vaja teha liivatest,veetest,külmatest jne kaaluta olekus laskmised.''

Jah me ei räägi testimisest kus lastakse igas võimalikus asendis ja 60000 padrunit läbi. Miks? Ilmselt raha pärast? Isegi praeguste relvadega pole inimestel aega, moona ega väljaõppealasid, et soovitud laskeoskust säilitada.

Miks võetakse odavam relv? Sellepärast, et siis saab sinna peale osta ka sihikuid ja muid vidinaid. Variant on osta kallis relv ilma sihikuteta või odavam koos normaalsema sihikuga. Aimpointe praeguste hingehinna eest ostetud ''modifitseeritud'' galilide pealt ära pole mõtet kiskuda, sest siis jääb järele ainult terve hunnik raskeid galile. Teine teema on selles, et ilmselgelt võetakse 5.56. Aga vaja oleks ka jao taseme pikka püssi. Selle jaoks on jälle vaja kuskilt kärpida.

Scoudi inimesed käivad põllu peal nii, et peale igat laagrit on rühma peale vähemalt 2-3 laiali lennanud galili (reaalne igapäev - juhtvardad lendavad juppideks,gaasikolb murdub lukuraami küljest ära peale nädalast intensiivset laskelaagrit või kõike muud eirates ja relval kuluda lastes laseb relv oma suva järgi üksiklaskude asemel vahepeal 2-3 padruniga valanguid) MG-3 raam läheb jälle keevitamisesse ja negev pannakse sama targalt relvaruumi tagasi, sest see relv lihtsalt ei tööta normaalselt. Kui keevitamisesse ei saa, siis öeldakse, et lase oma MGga senikaua kuni see lõplikult seibideks lendab ja siis vaatame edasi, äkki saad KSP.

Ostame natukene odavama 5.56 automaadi, ostame peale normaalse sihiku ja jumala pärast ärme lase seda riigi julgeolekut õõnestavat Brasiilia paukmoona sealt nii palju läbi, ärme kurat nühi neid relvasid liiva ja biokadriga kuni väline värv on maas ja kestavad uued vähemalt sama kaua kui praegused Galilid.


*Vahemärkusena.
Lasti ka Swiss Armsi SG 550 seeria erinevaid relvasid erinevate rauapikkuste, kaliibrite ja modifikatsioonidega. Tõesti hea relv on, aga hind on ilmselgelt määravam.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Kui me räägime hinnavahest suurusjärgus üle 4 korra, siis me tegelikult ei pea samast kasutusajast tingimata kinni hoidma.
Ma siiski igaksjuhuks märgin uuesti, et 2800 dollarit on koos optika ja harkjalaga. ACOG maksab 900, seega mingi 1000 dollarit võib sealt maha võtta. Kuigi isegi siis jääb hinnavahe rohkem kui kahekordseks.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Antud näide on täielik jama, 650 dollariline hind võib kehtida USAle 120 000 partii korral, meie sellise hinnaga M4 karabiini eales kätte ei saa.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina olen aru saanud, et Eestis on uue relva "põllul" testijaid kaks tasandit: 1) SOF (kes testib kõiki maailma relvi) ja 2) Scouts, kes põrkasid erinevate torudega pikemalt kui üks nädalavahetus reaalsel maastikul. Nemad andsid sisendi relvade praktilise väärtuse kohta, edasi on hankijate ja staapide asi valida võimalike variantide hulgast parim ning seal ei hinnata enam vinnastushoova asukohta vaid hankimise ja elutsükli kulusid ehk majanduslikult sobivaimat varianti.
Antud (oma kriteeriumite järgi) katsetajad moodustavad EKV koosseisust, kes relvadega tegutsema peab, parimal juhul paar protsenti.
On päris selge, et kutseline kasutaja ja suvaline reservi mees või ajateenija on väga erineva arusaamaga relvast ja tema omadustest.
Kui kutseline (eriti eriüksuslane) peab relva hooldust ametiuhkuse osaks, siis kasutajate põhimass üritab lihtsalt nurki lõigata ja enda elu lihtsamaks teha.
Meil olid ka laskespordi fännid vaimustuses, kui aerud anti - sub-MOA, laseb üheksaid ja värk-särk. Eks neil õigus oligi.
Samal ajal võrreldes, kui palju aega (ja milliseid lisavahendeid on vaja) aeru normaalseks hoolduseks ja kui vähe oli seda Galjal, on minu silmis märksa olulisem kui laskespordi teemad.
Minu jaoks on täiendav tund relvade hoolduseks lihtsalt sitasti kulutatud aeg, millega võib teha midagi targemat.
Olen pidanud mõlemat relva õpetama ja näinud selle omandamise kiiruse drastilist vahet - sestap ütlen, et mida lihtsam ja lollikindlam, seda parem.
Eri sihtgruppidel on erinevad eesmärgid ja arusaamad.
Aga see on ainult minu arvamus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Antud näide on täielik jama, 650 dollariline hind võib kehtida USAle 120 000 partii korral, meie sellise hinnaga M4 karabiini eales kätte ei saa.
Ikkagi on tegu naeruväärse hinnavahega. Norrakad ostsid enda HK416 kahe tuhande eurose tükihinnaga, sinna peale läks veel tuhande eest Aimpoint punatäpp. Samas G36 maksumus on väidetavalt olnud 950 dollarit.
One of the most promising aspects of the G36 system is the cost. The G36 series costs roughly $950 for the basic rifle to U.S. LE agencies. This is significantly less than the roller locked rifles which start at about $1200. Dual optical sighted models are about $400 more.
http://www.hkpro.com/index.php?option=c ... es&catid=8
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

HK416 on kallis (ja korralik) püss, sestap kui siin sahistati nende ostmisest Kaitseväele, kergitasin kulmusid. Imesid ei juhtu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist