Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
üks okas
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 09 Apr, 2016 20:43
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas üks okas »

Point on ju tegelikult väga lihtne.
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse eksperte pole vaja veenda, et käsirelv x on parem, kui käsirelv y. Eksperdid peaksid olema nii teravad pliiatsid käsirelvade alal, et nad PEAKSID valdama piisavalt informatsiooni ja sellele informatsioonile tuginedes PEAKSID NAD LANGETAMA kõige parema otsuse.

Kuid kas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse eksperte saaks siiski kinnisilmi usaldada? Kõhedusttekitavad on kuulujutud, et järgmiseks käsirelvaks valitakse SigSaueri toodang.

Tegelikult ei peaks olema vajadust siin foorumis kellegile tõestada, et käsirelv x on parem, kui käsirelv y.

Milleks tõestada midagi Kriku-ke või alari-le või kellegile teisele?
Varem oli tõestada palju keerulisem, sest vastuväideteks olid, et ka HK416 on väga sarnane M16-e ja selle derivaatidega.

Parimaks ja veenvamaks tõestusks on praegu aga Heckler & Koch-i uue põlvkonna käsirelv HK433.
Heckler & Koch annab ju selgelt mõista, et HK433-ga loodetakse võita Saksamaa käsirelvade hange 2019. aastal. Luuakse uus ja parem käsirelv, mis peaks edestama M16-e ja selle derivaatite.

Eestisse arvatavasti ei osteta uueks käsirelvaks HK433-e, sest hind on liialt kallis, vaja oleks teha soodsam valik jne jne.

Kuid arvestama peaks igal juhul sellega, et lähitulevikus hakkavad KA TEISED RELVATOOTJAD kasutama sarnaseid lahendusi nagu HK433-l. Ka teiste relvatootjate sarnased lahendused võiks sobida Eestile. Hind poleks liialt kallis?

Tegelikult ei peaks olema vajadust siin foorumis kellegile tõestada, et käsirelv x on parem, kui käsirelv y. Kahjuks mõjuvad mõningad väited sulaselge propagandana, kui need väited kontekstist eraldada.

Saan hästi aru, et näiteks ksf nimetu ja ksf pagan-a käsirelvade eelistused on teistsugused, kuid kahjuks mõjuvad mõningad valed väited sulaselge propagandana, kui need väited kontekstist eraldada.

http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 28#p501328
nimetu kirjutas:HK416 kõrghetkel kasutasid seda võib-olla kusagil 1/3 USA SOF meestest, peale seda mindi jälle valdavalt M4A1 peale tagasi. Miks?
Ksf pagan üritab leida kodurahu. Minu arvates üritab ksf pagan kiita samaaegselt HK36-t ja M4-a ning samaaegselt väita, et Trumm ei saa ideest aru. :mrgreen:
Ksf pagana näited pole eriti õnnestunud. Mina olen uurinud käsirelvi aastate jooksul kümneid tuhandeid tunde. Väga olulistes valdkondades ma midagi siiski tean. Kuid järjest rohkem saan ma teada, kui vähe ma tean. :mrgreen:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 80#p501780
pagan kirjutas:See luku raskuskeskme ja vintraua kaalu arutelu oli rohkem akadeemilist laadi ja kontekstis "Mispärast M4 on täpsem?" Et kuidas kaalujaotus mõjutab relva käitumist. Ja sai alguse sellest, et Trumm ei saanud M16-te ideest aru.
See on uks olulisematest legendidest, mida kasutatakse. Kuul on juba ammu rauast lahkunud, alles siis hakkab M4-a täpsust mõjutama luku raskuskese jne jne. Samuti võiks väita, et Mosin-Nagant vintpüssi täpsusele mõjub luku raskuskese ja luku liikumisel jõuvektorid :mrgreen: Mosin-Nagant vintpüssi lukk on ju lasu hetkel (praktiliselt) samas asendis ja ei liigu.
Viimati muutis üks okas, 15 Veebr, 2017 13:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36639
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

üks okas kirjutas:Tegelikult ei peaks olema vajadust siin foorumis kellegile tõestada, et käsirelv x on parem, kui käsirelv y.
Siia foorumisse kirjutamiseks pole üldse mingit vajadust. Kui juba selline tänamatu ja raske töö ette võetakse, tuleb aga oma väiteid argumenteerida.

Isikute asemel võiks kommenteerida väiteid.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas 2korda2 »

üks okas kirjutas:Mina olen uurinud käsirelvi aastate jooksul kümneid tuhandeid tunde.
/offtopic?
Normkoormusega töötav terve inimene panustab aastas ~1900 tundi. Keeledidaktika küsimus aga "kümned tuhanded" võiksid viidata väärtusele >20000. Seega on ksf panustanud "põhikohaga töötades" ainult käsirelvade uurimisele vähemalt 11 aastat. Minu lugupidamine.
üks okas
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 09 Apr, 2016 20:43
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas üks okas »

2korda2 kirjutas:
üks okas kirjutas:Mina olen uurinud käsirelvi aastate jooksul kümneid tuhandeid tunde.
/offtopic?
Normkoormusega töötav terve inimene panustab aastas ~1900 tundi. Keeledidaktika küsimus aga "kümned tuhanded" võiksid viidata väärtusele >20000. Seega on ksf panustanud "põhikohaga töötades" ainult käsirelvade uurimisele vähemalt 11 aastat. Minu lugupidamine.
Täpselt nii. Selliseid inimesi on Eestis palju ja maailmas väga palju kes on "käsirelvi uurinud vähemalt 11 aastat" :mrgreen:
Ma arvan, et maailma mastaabis ei peaks ma häbenema selle aja jooksul saadud tulemuste üle. Arvan, et kasvõi ainuüksi kakskümmend aastat tagasi, 1996 aastal saavutatu põhjal, võiks minu "käsirelvade uurimist" edukaks pidada.


Loba kustutatud. Nüüd on nii, et sa tood punkt punkti haaval lühidalt ja asjalikult välja enda eelistuse voorused ja konkureeriva platvormi puudused või saad jääva bänni.

Arvuti kinni panna ja metsa jooksma minna on kolmas alternatiiv :mrgreen:

Kriku
üks okas
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 09 Apr, 2016 20:43
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas üks okas »

Alustaks siis punkt punkti haaval, lühidalt ja asjalikult. Tooksin välja enda eelistatud käsirelva voorused ja konkureeriva platvormi puudused.

1. Alustuseks võrdleks siis HK433 ja M4 vinnastushooba.

Kui võrrelda HK433-e ja M4-a, siis HK433 vinnastushoova konstruktsioon muudab relva raskemaks ja keerulisemaks.

M4 ja ka M16 derivaatide vinnastushoob on sarnase konstruktsiooniga. Vinnastushoova asukoht muudab kindlasti relva lihtsamaks (positiivne omadus) ja kergemaks (positiivne omadus). Küsimusi tekitab aga asjaolu, miks teised relvatootjad ei kopeeri sarnast lahendust? Patendid ei peaks olema takistuseks, sest sarnased lahendused olid kasutusel juba varem.

Miks näiteks hilisematel Kalashnikovi automaatidel ei ole vinnastushoob sarnase konstruktsiooniga. Võimalik oleks muuta relva lihtsamaks ja kergemaks? Kahjuks ei oska mina neile küsimustele ammendavalt vastata :(

Järeldus. Olen siiski arvamusel, et tänu vinnastushoova konstruktsioonile on M4 ja ka M16 derivaadid lihtsamad ja kergemad.

(jätkub)
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

nimetu kirjutas: EDIT: Üks huvitav fakt, millest ma sain alles nüüd teada. Sig 516 üheks projekteerijaks on sama mees, kes osales HK416 projekteerimises.
Küsimus ei ole projekteerimises, küsimus on kvaliteedis. Kas SIG516 suudab pea poole odavama hinna juures tagada HK-416ga samaväärse kvaliteedi? Seni netist loetu põhjal võib järeldada, et ei suuda. Seega teema on ennast ammendanud, SIG516 sobib poolautomaadina müüa kommertseesmärkidel tsiviilturule aga mitte kasutada armee standardkäsitulirelvana.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2024
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Naised saunas rääkisid siiski BW varude/mahakantavate relvade ehk G36 võimalikust hankimisest. Kordan, tegu on siiski kuuldustega :mrgreen:
Samas kui saaksime väga hea hinnaga end frau Merkeli poolt kiidetud käsitulirelvadega varustatud (võibolla isegi enam kui 2 brigaadi jagu), oleks ma väga rahul...
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Küsimus ei ole projekteerimises, küsimus on kvaliteedis. Kas SIG516 suudab pea poole odavama hinna juures tagada HK-416ga samaväärse kvaliteedi? Seni netist loetu põhjal võib järeldada, et ei suuda. Seega teema on ennast ammendanud, SIG516 sobib poolautomaadina müüa kommertseesmärkidel tsiviilturule aga mitte kasutada armee standardkäsitulirelvana.
Ma arvan, et sul ei ole infot kumbagi kohta adekvaatse hinnangu andmiseks.
Netist võid sa igasuguseid asju lugeda.
Naised saunas rääkisid siiski BW varude/mahakantavate relvade ehk G36 võimalikust hankimisest.
Kui saadakse odavad ja kvaliteetsed relvad, siis why not.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

kallek kirjutas:Seni netist loetu põhjal võib järeldada, et ei suuda.
Linki, ma kiire otsinguga midagi sellist ei suutnud leida. Ülevaated sig-ist olid kas neutraalsed või positiivsed
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

alari kirjutas:Linki, ma kiire otsinguga midagi sellist ei suutnud leida. Ülevaated sig-ist olid kas neutraalsed või positiivsed
Turunduslikel eesmärkidel poolautomaatide baasil tavatarbijale koostatud pealiskaudsed ülevaated ei maksa midagi ega nende baasil ei saa hakata armeele standardkäsitulirelva valima.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

kallek kirjutas:Turunduslikel eesmärkidel poolautomaatide baasil tavatarbijale koostatud pealiskaudsed ülevaated ei maksa midagi ega nende baasil ei saa hakata armeele standardkäsitulirelva valima.
No aga jaga siis meiega neid põhjalikke ülevaateid, mille põhjal sa oled oma kategoorilised väited välja käinud
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

alari kirjutas:No aga jaga siis meiega neid põhjalikke ülevaateid, mille põhjal sa oled oma kategoorilised väited välja käinud
Antud relvast põhjalikumad ülevaated puuduvad sest relv on mõeldud eelkõige müügiks kommertslikel eesmärkidel tsiviilturule ja keegi pole seda võimaliku armee standardkäsitulirelvana isegi veel oma valikusse võtnud. Türgi politsei eriüksused on vist praktiliselt ainukesed, kellel on antud relvaga reaalne kogemus ja neilt pärineb läbi vahendaja selline tagasiside.
From what I've understood, speaking to some Police colleagues who are the first (and to my knowledge) the only military/law enforcement to use SIG516 in combat, the rifle had issues with double feeding or even fully cycling in general. Not all of the rifles but enough that SIG had to be contacted.
Eesti tahab vist olla esimene, kes läheb SIG516ga katse-eksituse meetodil Ameerikat avastama?
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

Kokkuvõtvalt teed sa internetist leitud pealiskaudse info põhjal järeldusi. Tuletaks meelde, mis sa ise kirjutasid
kallek kirjutas:Turunduslikel eesmärkidel poolautomaatide baasil tavatarbijale koostatud pealiskaudsed ülevaated ei maksa midagi ega nende baasil ei saa hakata armeele standardkäsitulirelva valima.
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Kas selline info, pealiskaudne aga siiski ei peaks tegema mõtlemisvõimelist inimest veidike ettevaatlikumaks? Kas selliste odavate relvadega, mille ühtlane kvaliteet ei ole garanteeritud tasub ikka hakata mässama, lõppkokkuvõttes maksame topelt ja kasutame riigikaitseks ettenähtud nappe ressursse ebaefektiivselt?
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4872
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

alari kirjutas:Kokkuvõtvalt teed sa internetist leitud pealiskaudse info põhjal järeldusi. Tuletaks meelde, mis sa ise kirjutasid
Mis on muide sinu seisukoht? Et senimaani Buenos Aires Metropolitan Police ja UK politseiüksuste poolt kasutatav relv on targim võimalik ost EKVle?

Minumeelest on ikka äärmiselt kummaline võtta kasutusele selline käsirelv, mida ükski sõjavägi tavaüksustes laiatarbeliselt kasutanud ei ole.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist