Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Dr.Sci »

Crispy kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Kas konkreetsed relvad (millele isegi pole keegi suutnud tüübinimetusi taha keevitada) on siis mõne EL/NATO riigi relvastuses?
Loe ikka lõpuni.
Mille lõpuni? Riigi? Hanke eesmärk oli kaitseväele osta töökindlaid (ennast tõestanud) relvi, praegu, niipalju kui ma siit pudrust välja loen saame prototüübi põhjal läbi töötamata masstoodangut? (Ma väga vabandan kui olen valesti aru saanud).
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas AMvA »

Crispy kirjutas:SiGi poolt vaidlustamine ei tähenda veel ju automaatselt nende relva valimist. Või...?
SIG-il on lootust, et nende relv valitakse, ainult juhul, kui nad said punktiarvestuses teise koha.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mille lõpuni? Riigi? Hanke eesmärk oli kaitseväele osta töökindlaid (ennast tõestanud) relvi, praegu, niipalju kui ma siit pudrust välja loen saame prototüübi põhjal läbi töötamata masstoodangut? (Ma väga vabandan kui olen valesti aru saanud).
Umbes nii ongi ju kui teema läbi lugeda. Uus-Meremaa relvajõud on ainuke armee, kus neid üksiksõduri relvana kasutatakse ja nagu ma siit aru sain, on nende relvad erineva ehitusega (väliselt sarnane, kuid tööpõhimõte erinev). Ülejäänud kasutajad on juba politsei-tüüpi. Taoline sõjaväerelva valik on kindlasti maailmas kummaline, riskiga saada katsejäneseks, aga võibolla siis tootja andis väga odavalt ja pingutab püksid lõhki, et meile meele järele olla ja see saigi kaalukeeleks. Uued tulijad pingutavad rohkem.

Samas on selge, et kuitahes hea kliendisuhtlus ja tehniline tugi ei korva läbi töötamata (mida saab ainult aja ja kogemusega) tootega kaasnevad probleeme kasutajale. Kes on vähegi kokku puutunud tehniliselt keerukate toodetega, saavad sellest väga hästi aru. Relvade puhul on enamasti kurat peidetud pisiasjadesse - mingi allhanke jupi kehv töötlus, mingi asja läbimõtlematus jne. Kohutavalt kaalukas on siiski praktiline kogemus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

"Pakkujate kvalifitseerimiseks oli hankes seatud nõue, et pakutavad relvad oleksid vähemalt ühe EL-i või NATO liikmesriigi relvastuses ja pakkuja peab esitama loetelu riikidest, kelle riiklike jõustruktuuride – näiteks armee, politsei, piirivalve, kodukaitse – relvastusse need kuuluvad. Lisaks paluti ka kinnitusi, et pakkuja on viimase viie aasta jooksul nõuetekohaselt täitnud 5,56-millimeetrise ja 7,62-millimeetrise kaliibriga automaattulirelvade müügilepingud vähemalt 25 000 relva ulatuses," ütles Mühling.

"See nõue ei olnud seotud ja vastavalt riigihangete seadusele ka ei tohi siduda ühegi kindla relvamudeliga, vaid selle alusel kontrolliti pakkuja võimekust soovitavas mahus lepingut täita. Pakkujate poolt esitatud müüdud relvade täpsed kogused pole avalik informatsioon, küll võime kinnitada, et LMT poolt USA ja teiste riikide relvajõududele tarnitud relvade kogus vastas nõutule," märkis ta.
https://www.err.ee/885731/sveitsi-relva ... vade-hanke
Nii lihtne ongi.

Lihtsalt kõrvalmärkuseks veel niipalju, et Šveitsi SIG ja meile relvi pakkunud Sig Sauer Inc on täiesti erinevad asjad. Ainuke asi mis neid praeguseks seob on sarnane nimi.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Dr.Sci »

Et me saame siis umbmäärases koguses indentifitseerimata LMT-d? (kui kogu eelnev temaatika kokku võtta). Tahaks lõpuks ikkagi näha mida soetatakse - ntx jalaväe põhirelv - tüübi nimi, parameetrid jms, kes on kasutanud, tagasiside, võimalikud probleemid? Kui vaadata alternatiivpakkumisi siis ntx HK416 või SIG516 annavad otsingutes piisava tausta, aga LMT puhul tundub et relv on nii salajane et tulevikus võetakse kaitseväelaselt allkirjastatud vaikimiskohustus enne kui relv kätte usaldadatakse.

ps. Ma ei tee siinkohal relva ennast üldse maha - ei saagi teha - aga bürokraatlikus mõttes asi kergelt haiseb - (nagu alati kui teemaks on riigihange,ja toodud sõna põhjustab hetkel spontaalse pilgu relvakapi suunas, (nagu ka TalTech jms))
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas AMvA »

Dr.Sci kirjutas:Et me saame siis umbmäärases koguses indentifitseerimata LMT-d? (kui kogu eelnev temaatika kokku võtta). Tahaks lõpuks ikkagi näha mida soetatakse - ntx jalaväe põhirelv - tüübi nimi, parameetrid jms, kes on kasutanud, tagasiside, võimalikud probleemid? Kui vaadata alternatiivpakkumisi siis ntx HK416 või SIG516 annavad otsingutes piisava tausta, aga LMT puhul tundub et relv on nii salajane et tulevikus võetakse kaitseväelaselt allkirjastatud vaikimiskohustus enne kui relv kätte usaldadatakse.

ps. Ma ei tee siinkohal relva ennast üldse maha - ei saagi teha - aga bürokraatlikus mõttes asi kergelt haiseb - (nagu alati kui teemaks on riigihange,ja toodud sõna põhjustab hetkel spontaalse pilgu relvakapi suunas, (nagu ka TalTech jms))
Lõpetaks selle hala nüüd ära, kuniks need relvad kohale pole jõudnud ja keegi foorumlastest neid ka reaalselt proovinud on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas keegi riigihangete registris kodus olev tegelane paneks siia pakkumuste maksumused kah? Kes need 3 finalisti olid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas TangoViktor »

Need ei ole veel väljas, enne kui vaidlustusperiood läbi on ning lepingud sõlmitud. Sinna läheb mõni kuu kuni aasta aega.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas AMvA »

Pakkumuste avamisprotokolli ja kvalifitseerimise ja vastavaks tunnistamise otsuseid peaks nägema ainult pakkumiste esitajad, muud mitte (hanke korraldaja ka muidugi)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma siis ajan oma mõtet edasi ...
Mingi hulk, konkreetseid isikuid, kes vastutavad asja eest, tunnevad asja üle keskmise, on relvadega kätt ja pabereid pidi tutvunud, peavad pärast hanke teostumist sellega elama - on veendunud, et tegemist on õige otsusega.
Teine hulk, valdavalt anonüümseid isikuid, kes asja eest mitte mingisugust vastutust ei oma, kes tõenäoliselt siiski vastavaid tehnilisi teadmisi omavad ja võib olla tulevikus hanke tulemusega elama peavad - omavad piisavalt aluseid, et nimetada otsust viletsaks, haisvaks, kaheldavaks.

Oleks ma üks nendest anonüümsetest, kuid asja tundvatest, siis ma muidugi usaldaksin kõige rohkem iseend ... muidugi tingimusel, et ma teaksin hankest ja seda ümbritsevast (KVst) sama palju kui hankijad ...
Naljakas. :)
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Dr.Sci »

Martin Herem kirjutas:Ma siis ajan oma mõtet edasi ...
Mingi hulk, konkreetseid isikuid, kes vastutavad asja eest, tunnevad asja üle keskmise, on relvadega kätt ja pabereid pidi tutvunud, peavad pärast hanke teostumist sellega elama - on veendunud, et tegemist on õige otsusega.
Teine hulk, valdavalt anonüümseid isikuid, kes asja eest mitte mingisugust vastutust ei oma, kes tõenäoliselt siiski vastavaid tehnilisi teadmisi omavad ja võib olla tulevikus hanke tulemusega elama peavad - omavad piisavalt aluseid, et nimetada otsust viletsaks, haisvaks, kaheldavaks.

Oleks ma üks nendest anonüümsetest, kuid asja tundvatest, siis ma muidugi usaldaksin kõige rohkem iseend ... muidugi tingimusel, et ma teaksin hankest ja seda ümbritsevast (KVst) sama palju kui hankijad ...
Naljakas. :)
Antud olukorras on meil diskussioon kahe eraldi asja üle.

Esimene on see, kas valitud relv vastab kõige paremini sellele mida kaitsevägi vajaks. Siin on ilmselt kõige pädavamad asja hindama need kes selle relvaga läbi Eesti pori ja Aafrika liiva peavad roomama. Ülejäänud kõik oleme me vaid numbrites ja artiklites kinni.

Teine asi on see - kas hange viidi läbi korrektselt, kas pakkuja kvalifitseerus, kas võitja valiti õiglaselt. Siin on tegemist bürokraatiaga ja kui kellegil on kuskilt kinni hakata, võib seda protsessi tükk aega edasi-tagasi väänata. Wi kadesta üldse neid kes seda hanget (või üldse suvalis avaliku sektori suuremat riigihanget) läbi viivad, isiklik kogemus on selline et kui antaks valida kas korraldad sellise hanke või passid tollesama LMT prototüübiga kaevukus, eelistaks viimast varianti.

ps. Oskab keegi lahti seletada, millest tuleb hinnavahe: Uus-Meremaa sai oma relvad hinnaga ~$6000 relva kohta, (59 miljonit, 9000 relva) meie saame 11000 relva 22 miljoni € eest...
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6198
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Martin Herem kirjutas:Ma siis ajan oma mõtet edasi ...
Mingi hulk, konkreetseid isikuid, kes vastutavad asja eest, tunnevad asja üle keskmise, on relvadega kätt ja pabereid pidi tutvunud, peavad pärast hanke teostumist sellega elama - on veendunud, et tegemist on õige otsusega.
Teine hulk, valdavalt anonüümseid isikuid, kes asja eest mitte mingisugust vastutust ei oma, kes tõenäoliselt siiski vastavaid tehnilisi teadmisi omavad ja võib olla tulevikus hanke tulemusega elama peavad - omavad piisavalt aluseid, et nimetada otsust viletsaks, haisvaks, kaheldavaks.

Oleks ma üks nendest anonüümsetest, kuid asja tundvatest, siis ma muidugi usaldaksin kõige rohkem iseend ... muidugi tingimusel, et ma teaksin hankest ja seda ümbritsevast (KVst) sama palju kui hankijad ...
Naljakas. :)
Kui naljasoonel jätkata, siis EKV hange, mille aluseks on 1 NATO riigi sõjaväes kasutatavad 3000 püssi (need UK tellipüssid) ja kol Tamme aastate tagune üleskutse varustada sõjaväelaseid politseipüssidega (need hankijate poolt nimetatud politseiorganisatsioonid), jooksevad ju sündmused kõige loogiliseimaid radu pidi :o

Kuidas elavad oma otsusega politseile esimese ringiga Walteri valinud? Kas ei ole mitte täesti elus ja terved? Rumalad ei leidvat vaid vabandusi (tootja garantiid, odav hind jne).
Kaitseinvesteeringute Keskuse kommunikatsioonijuht Ingrid Mühling ütles BNS-ile, et LMT on tarninud lisaks Ühendkuningriigi eriüksusele SAS täpsuspüssidele ka suurtes kogustes relvi USA kaitseministeeriumile ja erinevate osariikide politseistruktuuridele. Samuti kasutavad LMT relvi mitmete Euroopa Liidu ja NATO riigi politseijõud, teiste hulgas Ühendkuningriik, Taani, Soome ja Türgi.
Kui jätkata tõsisemalt, siis väga huvitav kommentaar kommunikatsioonijuhi poolt. Mis üksused USA relvajõududes seda kasutavad? Kas jutt ei käi mitte Afganistani, Iraagi, kurdide, süürlaste jne üksuste relvadest? Keegi USA "Train & Equip" programmi partner (nagu grusiinid, kellel Bushmasterid pihku pisteti 2008, millede osade saatus lõppes Donetski lennuväljal). Kelle pealt see 25 000 kokku tuleb?
https://www.bellingcat.com/news/2015/01 ... k-airport/
"Pakkujate kvalifitseerimiseks oli hankes seatud nõue, et pakutavad relvad oleksid vähemalt ühe EL-i või NATO liikmesriigi relvastuses ja pakkuja peab esitama loetelu riikidest, kelle riiklike jõustruktuuride – näiteks armee, politsei, piirivalve, kodukaitse – relvastusse need kuuluvad. Lisaks paluti ka kinnitusi, et pakkuja on viimase viie aasta jooksul nõuetekohaselt täitnud 5,56-millimeetrise ja 7,62-millimeetrise kaliibriga automaattulirelvade müügilepingud vähemalt 25 000 relva ulatuses," ütles Mühling.
Brittide kiirhange toimus avalike allikate kohaselt 2009.-2010.

https://www.defenseindustrydaily.com/Ta ... 9A1-06426/

Nõustun siinkohal kaasfoorumlaste üleskutsega oodata ära relvad ja mitte muliseda teadmata hankest ja seda ümbritsevast (KVst) sama palju kui hankijad ... Teadmatus on õnnistus :wink:
gorilla
Liige
Postitusi: 669
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Seal Donetski lennujaamas müstiliselt leitud ''NATO'' relvade kohta arvasid venelased ise:

- На самом деле это винтовка ХМ-15 производства фирмы «Бушмастер». Эта фирма оружие в американские войска не поставляет. Для армии США винтовки поставляет «Кольт». Характеристики бушмастеровской винтовки ниже. Ими вооружаются так называемые частные армии, проще говоря ЧОПы. Конструктивных отличий нет, ствол покороче, и требования к качеству не столь высоки. А в инструкции к винтовке «Бушмастер» целых девять страниц посвящено устранению неисправностей!

Pilt

-Вытащили мы из ящика винтовку, новую абсолютно, без смазки, и она дала задержку сразу на втором магазине. Понятно, что насухую оружие работает не очень, но «калашников» работает всегда. После чистки и смазки результат тот же - на втором магазине ее клинит.

Pilt
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

kaur3 kirjutas:Kelle pealt see 25 000 kokku tuleb?
Selle järgi 25 000 ei pea olema sõjaväes kasutusel, vaid üldse riiklikes struktuurides.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

Kriku kirjutas:
kaur3 kirjutas:Kelle pealt see 25 000 kokku tuleb?
Selle järgi 25 000 ei pea olema sõjaväes kasutusel, vaid üldse riiklikes struktuurides.
Ma sain aru, et selle numbri alla käivad ka tsiviilsektorisse müüdud relvad.
Viimati muutis alari, 18 Dets, 2018 22:12, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist