Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
üks okas
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 09 Apr, 2016 20:43
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas üks okas »

https://riigihanked.riik.ee/register/hange/180426
Vaidlustusmenetluse tulemus.jpg
5.3.9. Hankija kinnitus, et ta ei ole lubanud ega luba Kolmandal isiku (Kirjaviga. Riigihangete vaidlustuskomisjon pole isegi viitsinud teksti kontrollida. Peaks olema "Kolmandal isikul") oma pakkumust muuta,
on segadusse ajav. Riigikogu Riigikaitsekomisjoni kuulamisel on Kaitseväe,
Kaitseministeeriumi ja Hankija esindajad kinnitanud teadaolevalt Riigikogu liikmetele, et relva
punatäppsihik, kaba, salved ja relvarihm asendatakse kvaliteetsete USA toodetega. Samuti
annab Kaitseväe juhataja teada militaar.net foorumis :mrgreen: muu hulgas, et tehas on nõustunud
ettepanekutega täienduste osas.
Puutuvalt VORTEX ja Holosun sihikusse, siis tuginedes valdkonna infovahetuskanalile
militaar.net, kus osaleb ka kaitseväe juhataja, on Vaidlustajal põhjendatud kahtlus, et praegusel
juhul on Hankija ise palunud pakkujal pakkuda VORTEX punatäppsihiku asemel Holosun
punatäppsihikut. Pärast verifitseerimist pole see enam õiguspärane, samuti ei ole võimalik
täiendada Pakkumiskutse vormidel II (rida 11) ja VII (rida 5) toodud hinnakirja.
Martin Herem kirjutas:Ma ei tea kas minu kommentaarist on kasu, kuid igaks juhuks siiski.
Ja ma nõustun, et siin foorumiski võib olla suuremaid relvaeksperte, kui KVs. Sellegi poolest ...

Hankes konkureeris lõpuks 3 ettevõtet. Hankekomsjon otsustas LMT kasuks.
Peamised põhjused
1. Laskurid on relvaga rahul
2. Tehas nõustus ettepanekutega täienduste osas
3. Relvale anti väga hea garantii
4. Majanduslikult on see hea pakkumine

Kokkuvõttes - parem pakkumine kui teised.

Siit edasi läheb juriidikaks.
Sõjaliselt või pigem sõjalise riigikaitse seisukohast on hästi!
Kui hange ei õnnestu, siis ei ole katastroof, kui vilets lugu küll.
Karambul kirjutas:
Martin Herem kirjutas: Peamised põhjused
1. Laskurid on relvaga rahul
2. Tehas nõustus ettepanekutega täienduste osas
3. Relvale anti väga hea garantii
4. Majanduslikult on see hea pakkumine
AkF Herem, kui tohib uurida siis missuguseid täiendusi tehti? Ja kas see kõlakas mis tiirleb ja mida ka siin teemas juurutatakse, et tulevad meile Holosun ehk Hiina sihikud vastab tõele?
Martin Herem kirjutas:Ei tea kõiki täiendusi.
Minu teada Hiina sihikuid ei tule LMTga.
Aga täna pole veel see tehing kindelgi.
üks okas
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 09 Apr, 2016 20:43
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas üks okas »

https://riigihanked.riik.ee/register/hange/180426
Vasak hiireklikk fotol ja fail avaneb suuremalt
Vaidlustusmenetluse tulemus.jpg
Viimati muutis üks okas, 17 Jaan, 2019 17:49, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Mingi jamps.
12. Vaidlustajale teadaolevalt on Kolmandal isikul lubatud pärast pakkumuse verifitseerimisprotseduuri välja vahetada salv, punatäppsihik ja raudsihik. Vaidlustusmenetluses pole see kinnitust leidnud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Dr.Sci »

Mjah. Otsuse failist:

11.10. Lähtudes käesoleva otsuse p-dest 11.7.2. ja 11.8. on vaidlustuskomisjon seisukohal, et
Hankija otsus lugeda Kolmanda isiku pakutud relvade verifitseerimine edukalt lõppenud
(Otsuse p 1.1.) ei ole kooskõlas eelkõige RHS v.r § 3 p-s 2 sätestatud riigihanke üldpõhimõttega,
mille kohaselt hankija tegutseb riigihanke korraldamisel läbipaistvalt ja kontrollitavalt, mistõttu
see Hankija otsus tuleb tunnistada kehtetuks.
13. Kuna Hankija otsus Kolmanda isiku relvade verifitseerimise eduka lõppemise kohta
tunnistatakse kehtetuks, siis tulenevalt hankemenetluse etapiviisilisuse põhimõttest RHS v.r-is
ei saa Kolmandate isikute pakkumuse edukaks tunnistamise otsus, millele ei eelne õiguspärast
otsust verifitseerimise kohta, iseenesest olla kooskõlas RHS v.r-ga. Seetõttu tunnistab
vaidlustuskomisjon kehtetuks ka Hankija otsuse Kolmanda isiku pakkumuse edukaks
tunnistamise kohta.


Ehk siis hankekomisjonile ei meeldinud see et testimise/verifitseerimise aruanne ei toonud välja kas relvadel oli kaba, punatäpp ja rihm, ja milliseid kahjustusi nad said... Muud vaidlustused lükati tagasi, niipalju kui ma seda dokumenti diagonaalis sirvides välja lugesin.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas AMvA »

Vaidlustaja läks muidugi kah kirvega kurge püüdma, üritades milnetti tõendusväärse algallikana näidata. Huvitav, kui keegi oleks võtnud siin kasutajanimeks realDonaldTrump ja paar krõbedamat postitust teinud, siis kas need oleks kah ära toodud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Ja akf Herem ju ei öelnud siin seda, mida vaidlustaja väitis teda ütlenuvat. Nagu öeldud, jamps.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..aga foorumis peabki lõbus olema :mrgreen:

Täna juba teist korda kirjutan seda lauset - hommikul kirjutasin kõrvalteemas aga Kriku krt kustutas ära :cry:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Vaidlustaja läks muidugi kah kirvega kurge püüdma, üritades milnetti tõendusväärse algallikana näidata. Huvitav, kui keegi oleks võtnud siin kasutajanimeks realDonaldTrump ja paar krõbedamat postitust teinud, siis kas need oleks kah ära toodud?
Ma usun, et identiteedi kontrollimiseks oleks piisanud sellest kui akf Heremilt otse küsida. Aga kasutatud argument oli nõrk jah. Tema raporteeris kaudselt ainult seda, mida tema sellel hetkel teadis või arvas teadvat. Oma olemuselt võiks seda sihiku kohta kirja pandud lauset pidada pigem spekulatiivseks. Jah, sellest on võimalik sabast kinni hakata, et tuvastada ebavõrdset kohtlemist või protseduuride rikkumist, kuid sellega ei saa neid tõendada.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas AMvA »

nimetu kirjutas:
Vaidlustaja läks muidugi kah kirvega kurge püüdma, üritades milnetti tõendusväärse algallikana näidata. Huvitav, kui keegi oleks võtnud siin kasutajanimeks realDonaldTrump ja paar krõbedamat postitust teinud, siis kas need oleks kah ära toodud?
Ma usun, et identiteedi kontrollimiseks oleks piisanud sellest kui akf Heremilt otse küsida. Aga kasutatud argument oli nõrk jah. Tema raporteeris kaudselt ainult seda, mida tema sellel hetkel teadis või arvas teadvat. Oma olemuselt võiks seda sihiku kohta kirja pandud lauset pidada pigem spekulatiivseks. Jah, sellest on võimalik sabast kinni hakata, et tuvastada ebavõrdset kohtlemist või protseduuride rikkumist, kuid sellega ei saa neid tõendada.
Probleem ei ole selles mida foorumikasutaja nimega "Herem" on kirjutanud või mitte vaid probleem on pigem selles, et foorum on anonüümne ja siin võiks põhimõtteliselt suvaline isik postitada Heremi nime all. See, et admin teeb siin ehk põhjalikumat taustauuringut ei ole juriidiliselt pädev. Riigihangete vaidluskomisjon on käsitletav esimese kohtuastmena ja sela peaks apelleerima ainult selliste väidetega, millel on tõendusväärtus.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Fucs »

AMvA kirjutas: Probleem ei ole selles mida ....
Just.
Ja nüüd ilmselt (IMHO kohe päris kindlasti) loetakse KV juhatajale ja ka PS ülemale sõbralikult sõnad peale, et ei ole vaja kusagil foorumites igasuguseid asju kirjutada.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Nagu ma ütlesin - tõendamiseks piisab sellest kui küsida otse mehelt endalt.
loetakse KV juhatajale ja ka PS ülemale sõbralikult sõnad peale, et ei ole vaja kusagil foorumites igasuguseid asju kirjutada.
Kes loeb? :D
Ma arvan, et vajadusel tehakse ise järeldused.

Igatahes... ega antud juhul polnud probleemiks see, et KVJ foorumis midagi ekstra salajast avaldas, vaid see, et KV ei täitnud hankeprotseduure nii nagu ette oli nähtud. Siin ei ole selles osas midagi kaebelda. Tehti viga ja nüüd tuleb seda parandada. See tähendab tõenäoliselt seda, et Vabariigi aastapäeval me neid pille ei näe.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Fucs »

Kes loeb? :D
:D
No ma ei tea.... Ratas Luigele, Luik Heremile, Herem Palmile... 8)
See on kindlasti lihtsalt sõbralik mõttevahetus, mitte... eeee... noh see... see mida Te mõtlete :P

See vist on suht pretsedenditu, et ühe riigi KV juhataja või ka PS ülem oma nime all kusagil avalikus foorumis üldse sõna võtavad.
Üks suur + jälle meie EE RIIGI kuvandile !

Edit: Ma väga loodan, et see "teevad ise järelduse" ei tähenda seda, et härrad ainult foorumit lugema hakkavad ilma osaluseta :!:
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

No pidage nüüd hoogu!
Eesti on normaalne riik, sõnavabaduse, vastutuse jne jne.
Mitte keegi pole mulle mitte midagi "lugenud". Ja mille eest peaks?
Hange on iseasi. Millisel aastapäeval me mingeid torusid näeme, see pole üldse selge.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Fucs »

No pidage nüüd hoogu!
Eesti on normaalne riik, sõnavabaduse, vastutuse jne jne.
Mitte keegi pole mulle mitte midagi "lugenud".
Einoh, jumal tänatud 8)

Magan täna rahulikult.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Lugesin ka lõpuks terve vaidlustuse läbi. Ma saan asjast nii aru, et KV veaks oli see, et ei olnud verifitseerimisprotsessi raportites piisavalt detailselt kirjeldanud mis esemed/detailid osalesid testis ja mis olid tulemused. Tänu sellele sai Sig punktivõidu, sest vaidlustuskomisjoni hinnangul kahjustas see hanke läbipaistvust ja muutis seeläbi verifitseerimise tulemused kehtetuks.
Ma pole kindel, et mis see järgmine samm peaks olema. Ma hetkel ei usu, et Sig tunnistatakse võitjaks, nagu nemad seda taotlesid, sest nii nagu mina seda asja mõistan, terve verifitseerimise etapp on nüüd kehtetu (sh ka Sig-i tulemus). See siis peaks tähendama seda, et see etapp tuleks uuesti teostada. Sellisel juhul on aga ebatõenäoline, et hange saaks Vabariigi aastapäevaks teostatud nagu viimane plaan oli. Verifitseerimine ise peaks kestma kuni 5 tööpäeva (sisuliselt üks nädal) ning sinna lisandub kindlasti uus vaidlustusperiood, mis peaks vist olema kaks nädalat. Lisa sinna veel muu bürokraatia ja kogu see asi venib minimaalselt paari kuu pikkuseks.

Muuseas, akf Heremi osalemine siin foorumis paistab olevat kõige ebaolulisem detail seal vaidlustuses.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist