Eesti õhukaitse imeline maailm..

Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas nimetu »

Selline muskel eeldaks ju mastaapseid relvastusprogramme nagu tõesti see sama õhutõrje?!

Esiteks, vaadake palun uuesti neid kenasid pilte mis ma postitasin. Seal on selgelt näha kui palju kaitseväel on mingil ajahetkel hangeteks (ja üldse kõigeks muuks) raha olnud. Pidage ka meeles, et selle rahasumma eest on tulnud arendada ja ülalpidada kõiki seniseid võimekusi - kaudtuli, tankitõrje, side, pioneerindus, transport, õhutõrje, radarid, laevastik, infrastruktuur jne jne jne. Ja siis öelge mulle palun, mille arvelt te neid n-ö mastaapseid asju oleksite arendanud? Kui sellele vastata ei oska, siis pole meil siin midagi enam arutada.

Suuremad hanked on hakanud toimuma viimase viie või kuue aasta jooksul puhtalt tänu sellele, et kaitse-eelarve (ja üldse riigi majanduslik võimekus) on jõudnud vastavale tasemele. Pidage ka meeles, et maailmaturult ostame maailmaturu hindadega. Kui kaasfoorumlased siiralt arvavad, et neil on mingi imeline idee, millega oleks saanud veel enamat teha, siis ma olen valmis kuulama. Ja mingist laenurahast ega annetustest ei maksa siin heietada, sest meil on sisuliselt kõik parteid mingil hetkel võimul olnud ja mitte ükski neist pole hoolimata lubadustest tõstnud kaitse-eelarve taset ega suutnud välja kaubelda mingeid miljardilisi abisid.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Martin Herem »

Mitmikraketiheitjad ehk näiteks 6x 10t veokit paikneb hajutatult Eestis.
Veel prem 12x.
Ootepositsioonil katuse all. Tuleülesandeks sõidab 1-2 minutiks välja + ülesanne 30 sek.
Pärast seda kuni 10 min sõitu järgmisele positsioonile.
Sihtmärkide kaugus 70 -300 km.
Kuidas õhuründevahend neid leiab? Mitte võimatu, kuid mitte liiga lihtne.

Lisaks päris laskeseadmetele liigub Eestis veel mitu sellist autot.
Laevatõrjega põhimõtteliselt sama.
Mõlemama süsteemi maksumus ütleme 100 milj + 15milj igal aastal.

Samal ajal keskmaa ÕT patarei. Ütleme 6× 10t veokid.
Paikevad hajutatult aga mitte kaugemal juhtimismasinatest (3-5) kui 10km. Radarid, ütleme 2-3 samas alas.
ÕT "mull" nende ümber 30-40km.
Radarite positsioonid kõrgematel kohtadel. Pidevalt positsioonivahetus. Radari töötamisel asukoha määramine 100km kaguselt minutite küsimus.
Raketi, õhuründevahendi, eriüksuse kohale jõudmine X aja jooksul.
Süsteemin maksumus ütleme 300milj + 20milj igal aastal.

Kõiki kolme süsteemi on hädasti vaja. Raha on 300 milj ostuks ja 40milj igal aastal ülalpidamiseks.
Relvastusse saab kaks esimest 3e aastaga, ÕT 5 aastaga.
Kiiremini ei saa tootja+ taristu+väljaõpe.

Kõrval on 9000 kaitseliitlast kelle 90mm moon hakkab lõppema. Tuleks uus relv hankida ...
2.brigaadi 3 pataljoni vajaks mobiilsuse ja hukukindluse tõstmiseks veidi soomustatud sõidukeid ...
Jne
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Martin Herem »

RKIK teeb täna ära selle töö mida enne tegid kehvasti õhutõrje ettevalmistusega tegevväelased ...
Mahtu on igal aastal mitusada miljonit. Sealhulgas taristu ja õppeväljade hooldus, toitlustamine, osaliselt tehnika remont.
Õhutõrjujad saavad nüüd selle võrra rohkem oma erialaga hästi tegeleda.
Kasutaja avatar
von Kaerahelves
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 12 Apr, 2018 13:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas von Kaerahelves »

Martin Herem kirjutas:[...]

Kõiki kolme süsteemi on hädasti vaja. Raha on 300 milj ostuks ja 40milj igal aastal ülalpidamiseks.
Relvastusse saab kaks esimest 3e aastaga, ÕT 5 aastaga.
Kiiremini ei saa tootja+ taristu+väljaõpe.



Vabandust, postitusest jäi veidi segaseks.
Raha on 300 milj ostuks ja 40milj igal aastal ülalpidamiseks.
Kas see raha on olemas, või vaja alles "leida"
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas nimetu »

See on teoreetiline (ja osalt praktiline) dilemma tänaste kaitseplaneerijate ees. Summad ei pruugi täpsed olla, kuid idee on sama.

Ja kõige selle taustal unustatakse, et tehniliselt võttes on meil vähemalt neli õhutõrjesüsteemi aastaringselt Ämaris. Ning kui vaja siis tuuakse neid juurde (nagu Ukraina konflikti alguses).
Kasutaja avatar
von Kaerahelves
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 12 Apr, 2018 13:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas von Kaerahelves »

[...]


Strateegiliste sõjaliste või infraobjektide olemasolu oleks vast see võluvits, mis võiks tekitada liitlastes võidujooksu- kes siinset maalapikest paremini kaitseb.
Island oleks vast see ilmekas näide või võimalik tuumajaam

---
Palun mitte tsiteerida tervet vastatavat postitust, eriti, kui see on viimane.

E.T.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Martin Herem »

Ikka leida vaja kui 300st räägime
Kasutaja avatar
von Kaerahelves
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 12 Apr, 2018 13:32
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas von Kaerahelves »

Martin Herem kirjutas:Mitmikraketiheitjad ehk näiteks 6x 10t veokit paikneb hajutatult Eestis.
Veel prem 12x.
Ootepositsioonil katuse all. Tuleülesandeks sõidab 1-2 minutiks välja + ülesanne 30 sek.
Pärast seda kuni 10 min sõitu järgmisele positsioonile.
Sihtmärkide kaugus 70 -300 km.
Kuidas õhuründevahend neid leiab? Mitte võimatu, kuid mitte liiga lihtne.

Lisaks päris laskeseadmetele liigub Eestis veel mitu sellist autot.
Laevatõrjega põhimõtteliselt sama.
Mõlemama süsteemi maksumus ütleme 100 milj + 15milj igal aastal.

Samal ajal keskmaa ÕT patarei. Ütleme 6× 10t veokid.
Paikevad hajutatult aga mitte kaugemal juhtimismasinatest (3-5) kui 10km. Radarid, ütleme 2-3 samas alas.
ÕT "mull" nende ümber 30-40km.
Radarite positsioonid kõrgematel kohtadel. Pidevalt positsioonivahetus. Radari töötamisel asukoha määramine 100km kaguselt minutite küsimus.
Raketi, õhuründevahendi, eriüksuse kohale jõudmine X aja jooksul.
Süsteemin maksumus ütleme 300milj + 20milj igal aastal.

Kõiki kolme süsteemi on hädasti vaja. Raha on 300 milj ostuks ja 40milj igal aastal ülalpidamiseks.
Relvastusse saab kaks esimest 3e aastaga, ÕT 5 aastaga.
Kiiremini ei saa tootja+ taristu+väljaõpe.

Kõrval on 9000 kaitseliitlast kelle 90mm moon hakkab lõppema. Tuleks uus relv hankida ...
2.brigaadi 3 pataljoni vajaks mobiilsuse ja hukukindluse tõstmiseks veidi soomustatud sõidukeid ...
Jne


Kergsoomukid luureks, üksuste- allüksuste juhtidele?
Kõige suuremad kaotused ju just nooreohvitseride seas
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Martin Herem »

von Kaerahelves - ma ei pea tegelikult õigeks selle "paugutamisega" kaasa minna aga püsige siiski teemas.
Kas eelpool toodud ÕT küsimused said mingigi vastuse?
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Veiko Palm »

Täiesti üleliigne postitus minult, aga need "kaerahelbed" suudavad mind ikka ja jälle üllatada. Olgu, mina olen konveieril vorbitud parketikindral, selge see, kuidas teisiti. Ja on loomulik, et seetõttu, sest olen tühine ussike, teen ma kõike valesti ja mailma asjadest (kaasa arvatud sõjandusest) on mul ebaadekvaatne ja hägune pilt. Mul vastuväiteid pole. Siis aga võiks mõne autoriteediga lajatada, noh sellise kindraliga, kel kindraliks saamine juba võttis 50-60 aastat aega ja kes praegugi kirjutaks neid ridu toetudes kaevikuveerele. Aga ei, võta näpust, kaerahelves pakub hoopis enda arvamust tõe pähe. Olemata kaevikus istunud, olemata riigi kaitset planeerinud, olemata võimeid üles ehitanud, olemata isegi, kurat võtaks, kindral. Selline uskumatu sümbioos põhjatust enesekindlusest, vähesest haridusest, olematust kogemusest ning moonutatud maailmapildist.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas nimetu »

Selline uskumatu sümbioos põhjatust enesekindlusest, vähesest haridusest, olematust kogemusest ning moonutatud maailmapildist.

Tere tulemast internetti!
:lol:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veiko Palm kirjutas:Täiesti üleliigne postitus minult, aga need "kaerahelbed" suudavad mind ikka ja jälle üllatada.
..
Selline uskumatu sümbioos põhjatust enesekindlusest, vähesest haridusest, olematust kogemusest ning moonutatud maailmapildist.

..täiesti üleliigne postitus ka minult - lihtsalt minu moderaatoriks olles kadusid sellised "kaerahelbed" siit foorumist kiiremini kui sitt sandi ihust :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas vaad »

Veiko Palm kirjutas:Täiesti üleliigne postitus minult, aga need "kaerahelbed" suudavad mind ikka ja jälle üllatada. Olgu, mina olen konveieril vorbitud parketikindral, selge see, kuidas teisiti. Ja on loomulik, et seetõttu, sest olen tühine ussike, teen ma kõike valesti ja mailma asjadest (kaasa arvatud sõjandusest) on mul ebaadekvaatne ja hägune pilt. Mul vastuväiteid pole. Siis aga võiks mõne autoriteediga lajatada, noh sellise kindraliga, kel kindraliks saamine juba võttis 50-60 aastat aega ja kes praegugi kirjutaks neid ridu toetudes kaevikuveerele. Aga ei, võta näpust, kaerahelves pakub hoopis enda arvamust tõe pähe. Olemata kaevikus istunud, olemata riigi kaitset planeerinud, olemata võimeid üles ehitanud, olemata isegi, kurat võtaks, kindral. Selline uskumatu sümbioos põhjatust enesekindlusest, vähesest haridusest, olematust kogemusest ning moonutatud maailmapildist.


Väga raske on oma ala tippspetsialistina kuulata Dunning-Krugeri kõvera "lollidemäe" tipus valjusti karjuvaid diletante, kes suudavad ainult emotsioonidele tuginedes kritiseerida, aga midagi konstruktiivset ei formuleeri, kuna see tegevus nõuaks juba erialaseid teadmisi, mida neil pole. Kahjuks on viimase 2 aastaga selline tegevus kasvanud ühiskonnas läbivalt, kus sõimatakse spetsialiste lollideks ja ebapädevateks, nende nõu ei kuulata, nende argumentidele ei vastata ning aetakse inimesi keema puhtalt ainult emotsioonidele ja pooltõdedele toetuva tekstiga. Töötan ise tervishoiu valdkonnas, mistõttu tunnen teie valu väga hästi, härra Herem ja härra Palm. Aga kiiduväärt on teie töö, sest selliste inimestega vaidlemine ei ole mitte selleks, et nende arvamusi muuta, sest faktidega ei saa muuta arvamusi, mis ei põhine faktidel, vaid selleks, et kolmandad inimesed, kes seda kõike kõrvalt näevad, saaksid informeeritud pildi ja ei muutuks samasugusteks trollideks.
Kasutaja avatar
Porutšik
Liige
Postitusi: 574
Liitunud: 14 Apr, 2014 14:13
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Porutšik »

See küll pole ehk otseselt Eesti õhukaitsest, kuid kuidas võtta...

Soome tõi Eestisse õppusele keskmaa õhutõrje raketisüsteemi NASAMS.

Soome kaitsevägi tõi esmakordselt Eestisse õppusele keskmaa õhutõrje raketisüsteemi NASAMS. USA korraldatav õppus Saber Strike keskendub seekord õhukaitsele.

Eestis osalevad selles Belgia, Prantsusmaa, Briti ja Poola hävitajad. Lisaks on kasutusel Briti, Soome ja Eesti õhutõrje raketisüsteemid.

Esmakordselt tõi Soome kohale kaks Norra päritolu keskmaa õhutõrje raketisüsteemi NASAMS.

Süsteem on mõeldus õhusihtmärki tabama paarikümne või enama kilomeetri kauguselt olenevalt laskemoonast. Tapa külje all asuvat seadet juhitakse tegelikult juhtimiskeskusest Tallinnast.

"Alates juhtimiselemendist Tallinnas õhuväe juhtimiskeskusest kuni pataljoni juhtimiskeskuseni välja maastikul. Ja tuleüksused täidavad käske vastavalt juhtimiskeskusest saadud infole," rääkis õhutõrjepataljoni ülem kolonelleitnant Tanel Lelov.

https://www.err.ee/1608532945/soome-toi ... emi-nasams
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..

Postitus Postitas Lemet »

Vaatasin telekast seda soomlaste süsteemi ja tekkis hoobilt küsimus selle mobiilsuse osas. See peaks ju üks hädavajalikest eeldustest olema, aga sellise videos olnud kaadervärgi kokku- ja lahtipakkimine tundus üpris aja- ja töömahukas olevat... :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 5 külalist