Eesti ohvitserikoolitusest

Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas Lemet »

Eks see oleneb suuresti ka usutlejast, milliseid radu saade rändab, kõik pole paraku isand Heremi kätes.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas Martin Herem »

No kus te teate, et küsimused pole ammu ette saadetud ... või saadet ei lõigata vastavalt vajadusele? :) Ikkagi peavool ja kallutatud ...
Ühte ma teile luban - saate ikkagi samu mõtteid, mida ma siiani siin olen ajanud. Te lihtsalt ei pea lugedes silmi pingutama ja minul on oluliselt ebamugavam! :)
Ja nüüd ma palun jätkata siin BDCOLi teemal, muidu ... on juba ebamugav.
KVÜÕA teema on tegelikult ka kuskil eraldi olemas http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=35&t=36382
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas aj1972 »

Vaatasin Kahekõnet ning minule väga meeldis, tubli hr.Herem!!!
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas maksipoiss »

Sama siin.Väga head vastused.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2022
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas HeiniR »

Sümpaatne tegelane :)
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas Larry »

Herem is da´man! 8) Oli jah igati ok saade ka minu arust. Intervjueerija oli küll pigem Aristoteles, kui U. Ott, aga no saatekülalise esitust see ei lahjenda.
Saade ise kah järelvaadata: http://etv.err.ee/v/elusaated/kahekone/ ... rtin-herem
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas Mercurius »

No ma ütleks, et siin on materiali sihtimaks Kaitseväe kõige kõrgemaid ametikohti.

Esialgu siiski veel natukene kandiline, nagu lihvimata teemant ikka, kuid tundub, et kõige teravamad nukid on juba aastate jooksul maha treitud.

Sellest siis (natukene ehk liigagi?) poliitkorrektne jutt, kuid jah, nõustun, ega see rahva psühholoogiline kaitse ole peen köiel laveerimine.

Kes siis süsteemi poolt inimesi arendab (mugavustsoonist natukenegi välja lööb), kui mitte koolmeister?

Aga muidu sümpaatne.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle tuli kergelt kananahk ihule selle "nuppude asetuse" jutu peale. Kui mingi "nuppude asetusega" õnnestub meid paari päevaga outi mängida, siis on midagi selgelt jamasti.
Nuppude asetus "nädalane eelhoiatus" on ausalt öeldes vägagi soodne meile. See ongi meie asi tagada, et 99% "nuppude asetusest" (olgu selleks nt totaalne tuumarünnak või kogu VF maaväe toomine piiri taha) meid ei saaks outi mängida. Mulle lihtsalt tundub (kordan tundub) näiteks teemas "Venemaa ootamatu rünnak", et neid nupukombinatsioone kiireks sahh-matiks siiski on ning selle mõistmise asemel keskendume pigem vastase pähe enda mõtete panemisele (venelastel pole mõtet Eestit vallutada) ja ettekujutamisele, et mäng hakkab toimuma meile soodsate nuppudega. Õnneks olen märganud taolist positiivset nihet taolistes teemades, et ära on kadunud need rusikatega vastu rinda tagumised ja jutud kuudepikkusest ettevalmistusest. Juba taoline mõtteviisi muutus on kiiduväärt.

On tõsi, et rabeleda pole arukas, kuid sellised RANDi kirjutised ei tule siiski päris eimillestki. Taoliste asjade üks põhjus on ikka selles, et ju me pole siis liitlastele jätnud piisavalt tugevat muljet. Ootaks huviga, milline oleks RANDi tulemus, kui eeskujuks võtta nt operatsioon Shtorm-333 taoline üritus ja palju neid tunde stopperi peatamiseni siis kulub ning kuidas oleks tulemus siis.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Karm hinnang Balti Kaitsekolledžile

Postitus Postitas Fucs »

Mulle tuli kergelt kananahk ihule selle "nuppude asetuse" jutu peale.
No IMHO pole võimalik nt ühes 30 minutilises telesaates ühel profil rahvale ja profaanist küsijale, põhjalikult selgeks teha, mis värk selle RAND-iga ja nende "nuppudega" on. Selleks peaks rahvas ja küsija kõigepealt läbi lugema alustuseks kasvõi siinse foorumi mõned teemad, milleks kulub mitte 30 minutit vaid 30 päeva.

Oskus anda ühe lausega vastus, mis eeldaks mitmepäevast koolitust, on väga hea oskus!

Siin on meile varemalt teistes teemades tsiteeritud ka teisi kaitseväelasi, kes pole ajalehe veergudel (tihti võimalusega pikemalt oma vastused läbi mõelda ja formuleerida) ka kolmekümne lausega suutnud küsimustele vastata. Osad neis on isegi siinses foorumis sõna võtnud rohkemate lausetega, kui kolmkümmend.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Mulle tuli kergelt kananahk ihule selle "nuppude asetuse" jutu peale. Kui mingi "nuppude asetusega" õnnestub meid paari päevaga outi mängida, siis on midagi selgelt jamasti.
Mulle tuleks ka kananahk ihule, kui malemängu alguses pole mul paari etturit ja vigurit, laualt on võetud ruute ja teises kohas on neid juures. Ja ära nüüd keskendu malejutule (kui sa just ei taha minuga ühte mängu teha).
Sõnum oli, et kui RAND alustas käike meie arvates valest kohast, siis me peamegi tema tulemust nii hindama.
Sellel jutul ei ole mingit seost kellegi reaalselt nurka mängimisega.
Ja muuseas seda malet ma mõtlesin tõsiselt ... kuidagi peab sinu vastu saama :)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle tuleks ka kananahk ihule, kui malemängu alguses pole mul paari etturit ja vigurit, laualt on võetud ruute ja teises kohas on neid juures.
Kas see pole mitte asjade seis mängu alguses, kuhu vastane üritab asja ajada......?
Vahepeal tuuakse mängu kabenupud ja käigud, siis bridzi kaardid ning lõpuks ka pesapalli kurikas. Kas peaks siis malereegleid kramplikult jälgima, või tooks analoogse tööriistakasti lauale?
Ära nüüd saa valesti aru, ma pole ei Sinu ega KV vastane, ega ma muidu ei viitsiks vist oma aega ja tervist sellele kulutada, vaid hädaldaks niisama, ise midagi tegemata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Minu vastane oled sa siiani küll olnud, selles pole kahtlust :)
Unusta nüüd see male ja muud mängud. Ilmselt oli minu poolt ebaõnnestunud näitlikustamine.
Algus oli ka RANDi analüüsi pärast ühe nädalast eelhoiatust (mis on täiesti omaette teema).
Kui me selle jooksul ei tee otsust, siis on seis sitem kui RANDil stsenaariumis.
Kui teeme otsuse, siis on meil jõude rohkem ja VA peab Eesti okupeerimiseks igal juhul tegutsema laiemal alal, kui ainult Balti riikide territoorium.
Muidugi võid sina öelda, et mitte üksuste arvus, vaid eelhoiatuses oli hoopiski RANDi eksimus. Ja sel teemal ma enam sõna ei võta. Seda on kedratud mitme teema all juba ... kus me alati oleme olnud vastased :wink:
Ja ma ei saa jätta praalimata - see väljakutse males, ei läinud siis kaubaks? Prooviks midagi muud? 8) Et see läheks teemasse: Eesti ohvitseri koolitusest
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Lemet »

Oli kunagi lausa sihuke spordiliik- kirimale... :roll:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Peeter »

Minule see malemänguga võrdlemise lahendus tegelikult meeldis. Ei olnud vähemalt mingit valetamist ega naeruvääristamast ning see oli ju kokkuvõttes kõik õige, et kolme päevaga meid ei võeta.

Kogu selle loo juures ei ole ju ka RAND mitte kunagi väitnud, et selle 36-60 tunniga oleks kõik läbi. Mõnevõrra on tõesti arusaamatu, kuidas on nad Eesti üksuste hulka kokku arvutanud ja härra kolonelil on selles osas raudselt õigus, et nuppe on meil rohkem. Kui nüüd lugeda RAND-i kriitikat, siis peamine oli, et tõesti see tohutu tulejõuga ja õhust toetatud soomustatud löögirusikas võib maastikul väga kiiresti edasi liikuda, mööda liikuda ja ka ümber piirata ning selle ees ei jõua soomustamata jalavägi korralikult taganedagi. Aga kas üldse oleks vaja, et suured üksused selle tulerulli all enesetapjalikult lidumisega tegeleks, kui vaenlased nii kontsentreeritud lööki soovivad anda? Võib-olla hoopis astuks korraks kõrvale? Siit tuleneb ka see, et suur osa sellest pealetungivast jõust (mis see Eesti suunal oligi - 10 pataljoni-taktikalist gruppi) jääks hoidma ligi 180 km varustusteed Maardust Alutaguseni. Trass lõigatakse kindlasti mitmes kohas läbi (ja neid kohti saab juba ise valida) pealöögisuunalt kõrvale jäänud üksuste ja KL poolt, jäävad vastupanevad üksused (kahjuks ka kotid ilmselt mõnes asulas). Ei oleks selle 60 tunni pärast väga kiita olukord neilgi, kui nad otsaga ka Tallinna all oleks. Muidugi oleks see olukord meile ka väga halb ja väga palju oleneks õhukontrollist ja liitlaste abi rakendumisest, ent kindlasti poleks see lõpp.
Siinkohal mõelgem, et Riia peale minev kiil on selles osas veel ebakindlamas seisus, sest lõuna poolt võib ikkagi tulla NATO üksuseid, mis nad koos vasakpoolse julgestusega väga viletsasse olukorda jätavad.
Suurtes piirides on RANDil selles osas õigus, et üsna kiiresti võidakse kaotada suur lahmakas territooriumi, mida on pärast väga raske tagasi võtta, logistiliselt on raske siia ka juba puhkenud sõja korral üksuseid tuua ning see oli ka nende hoiatuse tuum. See, mitu tundi Tallinnani, ei ole põhiküsimus. Isegi, kui 60 tunniga Rakvereni jõutaks, oleks NATO territoorium nimega Virumaa kiirelt okupatsiooni all ja ees on samad pahad valikud.
Aga ma mõistan ka, et Eesti riik ei saa ametlikul tasandil selle üle väga trummi taguda, sest majandus vajab toimimiseks kindlust ja pole mõtet ka ise endale uut majanduskriisi kraesse kutsuda oma retoorikaga. Eriti olukorras, kus Venemaal esialgu tõenäoliselt veel tõsist kavatsust meid rünnata ei ole. Mis muidugi ei takista rapsimata (ja ka selles osas võib nõus olla) oma kaitsealaseid pingutusi suurendada, sest teha on palju. Ma olen endiselt seda meelt, et rohkem panustades, saab ka parema tulemuse.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas metssiga »

Lemet kirjutas:Oli kunagi lausa sihuke spordiliik- kirimale... :roll:
10 punkti, Lemet :D Hirmus tõsiseks on foorum läinud, taolist head nalja pole ammu olnud. Aga nüüd asjast - kui nad võtavad tundide või päevadega, mis siis edasi? Kes ja kuidas hakkavad hõivatud territooriumi haldama? Sõjaväelased sellega ju ei tegele?? Kohapealsed kollaboratsionistid töötavad edasi kogu senise KOV aparaadiga, nii nagu see oli Dombastaanis? Narvas täiesti mõeldav, aga sealt lääne poole? Seal, kus kõik tunnevad kõiki; niikaugele, et linnakeses, kus mina suvitan, on kaitseliitlastel teada mõne kohaliku putinisti nimed-näod-aadressid. Ja on öeldud juba veerand sajandit, et kui kellelegi meeldib vene võim, siis meil ei ole kuulist kahju ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist