Eesti ohvitserikoolitusest

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Te olete siin kahe kindrali peale kokku neid HEREMi kallutatud küsimusi mulle juba 3 x ümber trükkinud - no ei tasu vaeva. Ma ei kavatse nagunii neile mingeid vastuseid punnitama hakata.

Sest reaalses teenistuses on teil pseudoväeliikide täiskolonelide ülejääk ning jalaväeeriala nooremleitnantide puudujääk - ja (pseudo)põhjendusi sellise jama õigustamiseks jääb teil ülegi :lol:
Muuseas, viimasest auastmete andmisest jäi mulle peale HEREMi "kiirkorras" kolmanda kindralitärni silma ka see, et uute kolonelleitnantide nimekirjas tuvastasin ma õkva kolm nime - kelle minuteada ainus sõjaline "kvalifikatsioon" oli too infoajastu "maagiline võlusõna" teavitamine :mrgreen:

Et kellega koos te üldse sõda sõdima kavatsete hakata - "teavituskolonelidega" vä :?:
Sest jalaväeleitnante teil ju teatavasti ei jagu (ilmselt pole teie prioriteetide listis).....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Q.E.D.
:)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Sest reaalses teenistuses on teil pseudoväeliikide täiskolonelide ülejääk ning jalaväeeriala nooremleitnantide puudujääk
Ma vabandan, aga kaitseväekauge inimesena ei saa praegu mitte midagi aru.

Nood täiskolonelid, kui nad teenistuses on, siis nad eelduslikult ikka midagi vajalikku teevad ka...? Kui neid ei oleks, siis peaks kellegi teise panema samu asju tegema?

Kui nad mitte midagi vajalikku ei tee, siis peaks ju küsimuse teisiti asetama - et miks eksisteerivad nende ametikohad?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas mart2 »

Jätaks nüüd need vanemohvitseride kohad kõrvale?
Neid kolonele ja kolonelleitnante nagunii ei ole mõtekas kasutada ajateenijate väljaõppeks ning nende teenistusest vabastamisel/pensionile saatmisel/mitteedutamisel ei ole mingit mõju nooremohvitseride arvu tõstmisele. Ma saan aru, et mõni arvab, kui personali ülempiiri sees "visata välja" paar koloneli, siis saaks mõne leitnandi juurde. Kahjuks nii see ei toimi, sest nooremohvitseride pealetulemine sõltub ikka soovijate arvust. Tänavalt sunniga ei too...

Miks on just nii palju vanemohvitsere? Tunnistan ausalt - ma ei tea. Ja ega mina ei peagi teadma, sest enamus tausta dokumentidest (ametijuhendid, ametikoha analüüsi, jms.) on minimaalselt AK. Pensionäridel teadmisvajadus puudub.
Me võime arvata mida tahame, kuid tõestamiseks sellest ei piisa. Ainult jonnimiseks ... :scratch:

PS. Borja, ma ei ole Heremi ja Palmi sõber (ega ka vaenlane). Lihtsalt mõtisklen vanuripõlves, viskiklaas käes ja paitan lapselapse pead.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Poti soldat »

Eks see kas erinevate väeliikide ohvitseride väljaõpe on õigetes proportsioonides võib ju isegi õige küsimus olla, aga ma nagu ei näe kuidas kolonelid siinkohal asjasse puutuvad. Ega kolonele ei panda rahuajal nooremleitnantite ametikohta täitma, vahet pole kas nad on maaväe või mõne "pseudoväeliigi" kolonelid. Sõjaajal võib muidugi igasugu imelikke asju juhtuda, vene kodusõja alguses oli valgetel ohvitseride ja sõdurite osakaal niivõrd paigast ära et osad ohvitserid pidid isegi lihtsõduritena võitlema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Kriku »

Võiks ju ette kujutada, et kui vanemohvitseride ametikohti oleks vähem, siis maaväelise taustaga isikud, kes neile muidu jõuaksid, oleksid teenistuse lõpuni kompaniiülemad näiteks ning nende alluvad siis jääksid madalamatele ametikohtadele pidama... Aga see küsimus taandub IMHO ikka sellele, kui palju on vaja vanemohvitseride ametikohti. Kui need ametikohad on põhimõtteliselt vajalikud, siis pole IMHO vähemalt ses seoses oluline, kust väeliigist nende täitjad pärit on. Võib olla oluline mingis muus seoses (pädevus ametikoha täitmiseks jne), aga see on teine asi.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas A4 »

Praeguses, n-ö rahuaegses Kaitseväes on tegevteenistuses u 1200 ohvitseri, kelledest mitte rohkem kui pooled on vanemohvitserid. Vanemohvitseride ametikohtade arv (st vanemohvitseride ametikohad, mis on täitmata või siis mehitatud nooremohvitseridega) peaks olema umbes samas suurusjärgus. Kui keegi nüüd tormab jälle rääkima „püramiididest“ ning noorem- ja vanemohvitseride arvu ebaproportsionaalsusest, siis tuletaks meelde, et mobiliseeritud, SA-kaitseväe koosseisu lisandub vanemohvitsere minimaalselt, nooremohvitsere (rühmaülemad, kompaniiülema abid jms) lisandub aga sadades.

Kas ca 600 vanemohvitseri terve sõjaaegse kaitseväe, peastaabi, kahe brigaadi, u 20 pataljoni, toetuse väejuhatuse, side relvaliigi, erioperaatorite, luure, kahe „pseudoväeliigi“, NATO Põhjadiviisi staabi ja NFIU peale on palju või vähe, on ilmselt maitse küsimus. Kui keegi arvab, et on ikka liiga palju, siis võiks kohe tuua mõned konkreetsed näited ametikohtadest, mis võiksid vanemohvitseri asemel olla täidetud nooremohvitseriga. Usun, et selliste näidete leidmiseks ei ole KVJ-il vaja „professionaalset eksperti“ aastaks tööle võtta „staabianalüüsi“ koostamiseks.

Aga kui selliseid näiteid keegi ka leiab, siis profaanina küsiks ma vastu, et mis sellest kokkuvõttes muutub või paremaks läheb, kui vanemohvitseride ametikohad treida ümber nooremohvitseride omadeks? (Eeldusel, et ametikohad ise auastmest olenemata on vajalikud – kui algab jutt ebavajalikest ametikohtadest, siis võiks need kah näidetena esile tuua). Kas inimesi läheb siis vähem vaja? Kas allüksustesse instruktoreid hakkab rohkem jaguma? Kas palgakulud vähenevad olukorras, kus Kaitseväes makstakse juba aastaid palka ametikoha, mitte auastme eest?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Kriku »

A4 kirjutas:Kui keegi arvab, et on ikka liiga palju, siis võiks kohe tuua mõned konkreetsed näited ametikohtadest, mis võiksid vanemohvitseri asemel olla täidetud nooremohvitseriga.
Minu arvates ei ole ka see praegu küsimus. Nood nooremohvitserid ju ka ei osaleks ajateenijate väljaõppes. Küsimus on selles, kas neid ametikohti üldse on vaja, mitte selles, mis auastmes isikutega need mehitatud on.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas A4 »

Kriku kirjutas:
A4 kirjutas:Kui keegi arvab, et on ikka liiga palju, siis võiks kohe tuua mõned konkreetsed näited ametikohtadest, mis võiksid vanemohvitseri asemel olla täidetud nooremohvitseriga.
Minu arvates ei ole ka see praegu küsimus. Nood nooremohvitserid ju ka ei osaleks ajateenijate väljaõppes. Küsimus on selles, kas neid ametikohti üldse on vaja, mitte selles, mis auastmes isikutega need mehitatud on.
Nõus, see praegu nagu ei ole küsimus. Aga eelnevaid samalaadseid arutlesid meenutades julgen võtta tugevamat sorti mürki, et kohe-kohe sellised ettepanekud või küsimused mõne kaasfoorumlase poolt ka formuleeritakse. Nagu ka ettepanekud, et hulga tegevväelaste ametikohti võiks üldse asendada reservohvitseride omadega jne.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Mõlemas brigaadis teenib hetkel 1 ÕV eriala lõpetanud nooremohvitser. Ja täidab seal ÕV toetuse ülesandeid. Põhjadiviisis ka.
Kes peaks LuKis tegelema ÕV või MeV küsimustega? MaV eriala ohvitser?
Kas logistika (sh rahvusvahelised veod) on MeV ja ÕV ohvitseridele üle jõu käiv?
Kas pärast mõnda aastat "pseudoväeliigis" teenimist, võiks ohvitser teenida ülal nimetatud kohtades ja siis ringiga (targemana) jälle "pseudoväeliiki" tagasi jõuda? ... et ühel hetkel töötada rahvusvahelises staabis oma eriala või üldväe ohvitserina.
KVA ja BDCOLi teenistuskohana mainimine on üleliigne, kui mitte arvestada, et need ohvitserid õpetavad seal ka maaväelasi MeV ja ÕV teemades. Ja paljudes adminküsimustes pole jälle vahet.

Vanemohvitseride jutt on aga nii seosetu, et tuleb vist lihtsalt pimestavast vaenust kellegi või millegi vastu.

Lõpuks teema algusesse tagasi. Kas Borja ikka sai aru: milles seisneb Kupi nooremohvitseride puudus?
Ma võtan loomulikult vastutuse endale, kuid juhin tähelepanu kvaliteedi küsimusele - 1:44 ei ole rahuldav kui tahame tõsta reservväelaste kvaliteeti.
Kui vaja või tahame, siis võime ajateenijate väljaõpet mudugi ka veel kehvema suhtarvuga läbi viia.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Veiko Palm »

Martin Herem kirjutas:Lõpuks teema algusesse tagasi. Kas Borja ikka sai aru: milles seisneb Kupi nooremohvitseride puudus?
Ma võtan loomulikult vastutuse endale, kuid juhin tähelepanu kvaliteedi küsimusele - 1:44 ei ole rahuldav kui tahame tõsta reservväelaste kvaliteeti.
Kui vaja või tahame, siis võime ajateenijate väljaõpet mudugi ka veel kehvema suhtarvuga läbi viia.
elupõlise ja parandamatu eduraportöörina kannan ette, et elu pole kunagi nii hea olnud - mitte kunagi pole meil nii palju tegevväelaseid olnud, mitte kunagi pole meil niipalju nooremohvitsere olnud, mitte kunagi pole meil niipalju maaväe nooremohvitsere olnud, mitte kunagi pole meil niipalju maaväe nooremohvitsere ajateenistuses olevate sõduritega tegelemas olnud, mitte kunagi pole meil sõjakooli (maaväe) kursused nii suured olnud, mitte kunagi pole meil niipalju inimesi sõjakooli tulnud õppima maaväe ohvitserideks. Selline rida siis.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Vanemohvitseride jutt on aga nii seosetu, et tuleb vist lihtsalt pimestavast vaenust kellegi või millegi vastu.
Loll jutt suhu tagasi - mul pole siin midagi "pimestavalt vaenata" :mrgreen:

Abs. enamus teie "ilma väeliigita" pseudoväeliigi taustaga "administratiivkolonele" (niisama ka teie poolt juba ohtralt juurdetoodetud "teavituskolonele") jääb umbes sõja teiseks päevaks ilma tööta.
Ja peale seda ei kõlbagi nad enam millekski - sest nende maismaa manöövrisõjapõhine ettevalmistus (+ teenistuskogemus) on olematud ning nende senised bürokraatlikult kunstlikud ametikohad lõpetavad oma eksistentsi.
Ja kõigi selliste kummaliste kolonelide "tootmiseks" kulunud ressurss // sellise riigikaitseeelarvet kurnava adminbürokraatliku ning sõjalises mõttes kasutu "kultuurikihi" loomine ongi olnud vaid tühi töö ja vaimunärimine.

Et kas ma "ikka sain aru", milles "seisnes Kupi nooremohvitseride puudus" - ei, ma ei saanud // sest ma ei lugenudki su seletusi.. mulle piisas täiesti sellest, et sa võtad vastutuse "loomulikult endale".
Sest see ongi sinu otsene vastutus (ja möödalask) - kui sinu olles ühena kahest viimasest KVA ülemast ja ka ühena kahest viimasest PS ülemast üheaegselt on meil täna VR eliitjalaväepataljonis puudu jalaväeeriala nooremleitnantidest (ning tuleb ajateenijate plaanitud sissevõttu vähendada) :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas A4 »

Borja kirjutas:....nende senised bürokraatlikult kunstlikud ametikohad lõpetavad oma eksistentsi.
Huvi pärast küsin, et kas nt Toetuse väejuhatuse ülema ja staabiülema ametikohad on „bürokraatlikud kunstlikud ametikohad“ ning lõpetavad sõja korral oma eksistentsi alati ja igal juhul? Või ainult sel juhul, kui nendel ametikohtadel on parajasti sinist või musta vormi kandvad ohvitserid?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Abs. enamus teie "ilma väeliigita" pseudoväeliigi taustaga "administratiivkolonele" (niisama ka teie poolt juba ohtralt juurdetoodetud "teavituskolonele") jääb umbes sõja teiseks päevaks ilma tööta.
Ja peale seda ei kõlbagi nad enam millekski - sest nende maismaa manöövrisõjapõhine ettevalmistus (+ teenistuskogemus) on olematud ning nende senised bürokraatlikult kunstlikud ametikohad lõpetavad oma eksistentsi.
Sinu seisukoht siis on, et mõnda ametikohta põhimõtteliselt ei olegi vaja (vähemalt SA). Ses osas kaasa rääkida ei oska, kuid sain nüüd aru, mida silmas pead.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:... (niisama ka teie poolt juba ohtralt juurdetoodetud "teavituskolonele") jääb umbes sõja teiseks päevaks ilma tööta.
Ja peale seda ei kõlbagi nad enam millekski - sest nende maismaa manöövrisõjapõhine ettevalmistus (+ teenistuskogemus) on olematud ning nende senised bürokraatlikult kunstlikud ametikohad lõpetavad oma eksistentsi.
Sinu seisukoht siis on, et mõnda ametikohta põhimõtteliselt ei olegi vaja (vähemalt SA). Ses osas kaasa rääkida ei oska, kuid sain nüüd aru, mida silmas pead.
Kas teavituse spetsialiste kriisi ajal polegi vaja? :scratch:
Arvan, et kriisi korral on õige teavitamine ja vastase propagandaga võitlemine isegi olulisem kui rahu ajal.
Millised auastmetega nad peavad olema, seda ei oska kommenteerida, kuid usun, et ka neile on SA tegevus ette planeeritud.
Sõja ja rahu ajal on Kaitseväel täita ühed ja samad kohustused, lihtsalt nende rõhuasetused on erinevad. Midagi ei "kao ära" - sisu on muutuv vastavalt olukorrale.
Multinational Corps Northeast Szczecin kogemus ei ole päris sama mida vajab riigi strateegiline eesmärk või NATO-s näiteks Allied Joint Force Command Brunssum.
Igale oma...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist