www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 13 Juun, 2021 5:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 290 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti ohvitserikoolitusest
PostitusPostitatud: 26 Mär, 2021 18:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

mart2 kirjutas:
Multinational Corps Northeast Szczecin kogemus ei ole päris sama mida vajab riigi strateegiline eesmärk või NATO-s näiteks Allied Joint Force Command Brunssum.

MNC NE on muuseas NATO idasuuna ainus "article 5 expert" juba viimased kümmekond aastat..
Aga sinu ammuse teenistuse ajal AJFC BRUNSSUMis seda muidugi ei teatud - sest siis valitses veel Francis FUKUYAMA õnnis "igavene rahuaeg" ning kohalik multitalent Jürgen LIGI üritas ajateenistust ära nullida :lol:

Sestap parem ära targuta ka, eks..

Viimati muutis Borja, 26 Mär, 2021 18:30, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2021 18:20 
Eemal
Liige

mart2 kirjutas:
Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:
... (niisama ka teie poolt juba ohtralt juurdetoodetud "teavituskolonele") jääb umbes sõja teiseks päevaks ilma tööta.
Ja peale seda ei kõlbagi nad enam millekski - sest nende maismaa manöövrisõjapõhine ettevalmistus (+ teenistuskogemus) on olematud ning nende senised bürokraatlikult kunstlikud ametikohad lõpetavad oma eksistentsi.
Sinu seisukoht siis on, et mõnda ametikohta põhimõtteliselt ei olegi vaja (vähemalt SA). Ses osas kaasa rääkida ei oska, kuid sain nüüd aru, mida silmas pead.
Kas teavituse spetsialiste kriisi ajal polegi vaja? :scratch:
Arvan, et kriisi korral on õige teavitamine ja vastase propagandaga võitlemine isegi olulisem kui rahu ajal.
Millised auastmetega nad peavad olema, seda ei oska kommenteerida, kuid usun, et ka neile on SA tegevus ette planeeritud.
Sõja ja rahu ajal on Kaitseväel täita ühed ja samad kohustused, lihtsalt nende rõhuasetused on erinevad. Midagi ei "kao ära" - sisu on muutuv vastavalt olukorrale.
Multinational Corps Northeast Szczecin kogemus ei ole päris sama mida vajab riigi strateegiline eesmärk või NATO-s näiteks Allied Joint Force Command Brunssum.
Igale oma...

Teavituspetsialistid oma tsiviilerialal töötavad enamasti meedia- ja kommunikatsiooni vallas et "silma järgi" Kevadtormi meediagruppe vaadates on iga 3-4 aasta tagant uus meeskond platsis, mis tekitab küsimuse, miks need vanad olijad siis enam ei kõlba ?
Positiivne on muidugi sees, et Eesti meedimaastikule lisandub stabiiselt asjast aru saavaid spetsialiste, ehk ei pea enam pead katkuma teemal "mida see kirjatsura küll nüüd jälle kokku kirjutas"

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2021 19:08 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
mart2 kirjutas:
MNC NE on muuseas NATO idasuuna ainus "article 5 expert" juba viimased kümmekond aastat..
... Sestap parem ära targuta ka, eks..
Esiteks - MNC NE ei ole asi iseenesest vaid kriisi korral allub JFC Brunssumile ja viimases on oi-oi kui palju Ida-Euroopa liikmesriikidest kogenud ohvitsere (kõikides osakondades). Nii et sinu "paukumine" on pigem lapsik jonn kui tõsine analüüs.
Vanemohvitseri kohta "nallakas"... :oops:

Saa sellest juba üle, et ei sinu ega minu kogemusi ei ole hetkel vaja. Kui siiski soov tekib, saavad alati ühendust - kui mitte otse, siis minu puhul Kaitseliidu kaudu.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2021 11:26 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Et kas ma "ikka sain aru", milles "seisnes Kupi nooremohvitseride puudus" - ei, ma ei saanud // sest ma ei lugenudki su seletusi.. mulle piisas täiesti sellest, et sa võtad vastutuse "loomulikult endale".

:lol:
Eks seegi ole "koolituse" näide.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Apr, 2021 20:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Martin Herem kirjutas:
Tsiteeri:
Et kas ma "ikka sain aru", milles "seisnes Kupi nooremohvitseride puudus" - ei, ma ei saanud // sest ma ei lugenudki su seletusi.. mulle piisas täiesti sellest, et sa võtad vastutuse "loomulikult endale".

:lol:
Eks seegi ole "koolituse" näide.

..nõus, Martin - küllap ka see on omamoodi "koolituse" näide.

Minu "koolituses" nimelt igamees vastutas oma otsuste // nende tagajärgede eest :twisted:

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 290 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: