Suhtlemine avalikkusega

Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas AMvA »

Peeter kirjutas:Minu postituse põhiteema ei olnud mitte Eesti õhutõrje, vaid meedia tegevus (sõnaseadmine) ja meediakajastus ja sotsiaalmeedia kasutamine. Arutelu tankitõrjeinstrumentide ja õhutõrje ümber oli lihtsalt näiteks kuidas selleks meediat kasutatakse. Palun mõttega lugeda, mitte aga valikuliselt keskenduda ühele, sellele kõige viimasele lõigule.

Su ettepanek oli, et KVJ peaks UU toimetuse või siis EKRE juhtidega maha istuma ja arutama hakkama, et ei ole mõtet meedias pullikakat avaldada? Sain ma õieti aru?
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Peeter »

Esimene osa juhtis tähelepanu ajakirjanike hooletule ja pinnapealsele suhtumisele oma töösse, sõnaseadmisse. Ja korduv. Just seda ei tohiks olla, et ajakirjanik võtaks seda sõda Ukrainas nii kergekäeliselt. See on ilmselge ebaprofessionaalsus. See on lubamatu, kui seda tehakse veel riigitelevisioonis ja saates, mida vaadatakse ja käsitletakse veel päeva jooksulgi ja enam.
Teine osa oli tõesti see, et Eestile ei ole kasulik, kui sellised olulised isikud Eesti ühiskonnas, nagu on Herem ja Helmed, peavad sõnasõda kasutades selleks ka ajakirjandust ja sotsiaalmeediat. Ja ka meediaajakirjanikud ise võiksid sellest aru saada. Ja meedia-jutt ei käi mitte ainult UU-st. Jah, mulle meeldiks, kui nad istuksid maha ja klatiksid oma kanakitkumise ära ilma ajalehtedeta. Ei ole vaja (vähemalt praegu) seda, et "kuulatakse raadiosaateid mida mitte keegi ei kuula", "loetaks ajalehti mida mitte keegi ei loe" või "ollakse kursis portaalidega, mida iialgi ei avata" (see siis Delfi).
Mulle täiesti piisab, kui akf Herem kinnitab, et meil on raketivaru piisav.

On üks vana tarkusetera: "Ära vaidle lolliga, rahvas ei pruugi aru saada kumb teist loll on." Ja igaüks võtku seda sellise mätta otsast nagu ise tahab.

Täiendus: Ja ära hakka seletama, et Helmed pole olulised isikud. Kogu see ajakirjandus ja ka osad parteid ja riigimehed on oma käitumise ja tegevusega ise saavutanud selle, et neid kahtlemata tuleb lugeda Eesti ühiskonna jaoks olulisteks isikuteks. Ja paistab, et nii ajakirjanikud, kui ka parteid, kui ka riigimehed on iseenda olulisest rollist selles ka ise aru saanud.
Viimati muutis Peeter, 13 Apr, 2022 12:17, muudetud 1 kord kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas AMvA »

Kas lihtsam lahendus ei oleks, et Helmed peaks lihtsalt oma suumulgud kinni (kui leivaisa loomulikult lubab)
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ajakirjandus on meie ajastu au, mõistus ja südametunnist

Postitus Postitas Peeter »

AMvA kirjutas:Kas lihtsam lahendus ei oleks, et Helmed peaks lihtsalt oma suumulgud kinni (kui leivaisa loomulikult lubab)
Ega alati ei maksa tõesti kõike välja öelda, mida mõtled, olen nõus.
See kehtib mõlemale poole ja veel paljudele. Seal samases tänases Terevisioonis (NB riigimeedia) Saksat puudutavas lõigus väitis saatekülaline, et Saksa kaitseminister oli 24.02 toonud suule lause midagi taolist, et "ja selle laialilagundatud armeega (vmt) pean mina nüüd tänase päeva sündmustega rinda hakkama pistma?" Praeguseks on Saksa andnud teada, et "nemad ei saa rohkem enam mitte midagi riigist välja saata kahjustamata SAKSAMAA kaitsevõimet . NB! Rõhutan siin, et nad ei öelnud mitte, et kahjustamata NATO kaitsevõimet, vaid, et kahjustamata SAKSAMAA kaitsevõimet.. Soovitan üldse kogu see lõik ise üle kuulata. Seda sama ütles ka Helme ja oi milline kisa sellest meie konnatiigis tehti. Ja siingi kehtib see sinu pakutud reegel, et kui üks juba ütles, siis ei pea järgmised sellest üritama kohe skandaali korraldada. Tagantjärgi tuleb välja, et Helme ütles välja asja, millest keegi rääkida ega tunnistada ei tahtnud, aga kisades leierdati seda fakti ikka igale poole.
Aga jah, kui sõda peaks eskaleeruma edasi järgmistesse riikidesse, siis see sakslaste lause kahjuks võib omandada halva kaalu ka nt Poola, Leedu, Läti ja ka Eesti jaoks.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Runkel »

Kaitseväe pressikonverents. KVJ asetäitja kin-mjr Palm:
Kui kaua Ukraina vastu nüüd peab? See sõltub vaid teiste riikide sõjalisest abist. Meie saame suurepäraselt aru Ukraina praegusest seisust. Lihtsalt paneb mõtlema, et kuidas on tekkinud selline olukord, et väike Eesti on number kolm maailmas Ukraina toetaja. See tulenes ju tihtipeale sellest, et pole midagi anda... Meie riigikaitsevalikud on olnud õiged.

Ka nende relvadega, mis meil on, nendega me saame VF väed hävitada. Raha, mida me saame riigikaitsesse, siis seda me vajame ja kasutame hästi.

See on riigi poolt väga suur panus. Täna hommikul vaatasin, et aastatel 1998-2005 oli meil kogu aja peale sama raha.

Meid üritatakse mõjutada ostma teatuid asju. See on olnud tavapärane praktika. Seetõttu on pretsedenditu Raivo Tamme süüdistused, et kui te ei osta, siis olete GRU agendid. Sellist asja ei ole kuulnud ega tundnud. GRU agent on praegu kindlasti veel solvavam nimi kui pedofiil.

See on surve. See on ka arusaadav, et ma muidugi täpselt ei tea, et milline härra Tamme tulu, kui me ausa protsessi tulemusena peaksime ostma neid asju. Aga vaadates minevikku, siis see oleks 10-15 miljonit eurot talle isiklikult. Sellised rahasummad panevad inimesi tegema imelikke asju.
https://www.postimees.ee/7499697/ukraina-soja-viimastest-arengutest-raagib-kindralmajor-veiko-vello-palm

Küsimus ka selles, et kui lobist kasutab üle võlli meetodeid, siis kui otstarbekas on relvafirmal taolist meest pidada?
Milline võiks olla relvafirma huvi müüa relvi GRUst mõjutatud kaitseväele ja kaitsega seotud organisatsioonidele?
Kui on kellegi suhtes kahtlusi, siis tuleks teatada sinna, kuhu vaja.
gooligan
Liige
Postitusi: 1248
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas gooligan »

kas see kodanik oli ka KAMInas selline vinguviiul, kellel üle päeva oma riigi pärast häbi oli?
Ta peaks ju aru saama, kuidas riik toimib. Milline on valitsuse, Riigikogu, ametnike roll? Et

https://www.err.ee/1608562801/meelis-oidsalu-ukski-mtu-ei-saa-olla-ukraina-soja-pudelikael

Mis on pildil valesti?

Esiteks, Eestil ja ka teistel NATO liitlastel puudub Euroopa kaitse strateegia. Ainsana paistab see olevat Ukrainal.

Teiseks, MTÜ-d vajavad otserahastust lisaeelarvest, sest Eesti riik ja lääs tervikuna on suutmatud olukorra leevendusse midagi panustama. Upume protseduurilistesse täpsustustesse ja selle agressiooni alguspunktis häälekalt väljendatud abitusse, mida miskipärast nimetame "ühtsuseks".

Kolmandaks, kolmapäeval esineb riigikogu ees Ukraina president Volodõmõr Zelenski. Ja mul on juba ette häbi selle pärast. Sest Zelenski raiskab kolmapäeval oma väärtuslikku aega. Ja riigikogul pole talle tegelikult midagi sisukat vastu öelda. Meie vastusest aga sõltub kõik: mh Eesti tulevik.

Neljandaks on meil on tegelikult häbi ja me ei suuda seda isegi tunnistada.



Ja ka sellised (eks)tippametnikud peaks pigem proovima optimismi süstima, mitte intervjuude ajal nutma puhkema ja tekitama väheminiformeeritud tavainimestes paanika? Mina vähemalt oma emalt sain väga erutatud sisuga kõne peale seda intervjuud.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96033207/meelis-oidsalu-pisarsilmi-olukorrast-ukrainas-oleme-praegu-selles-faasis-kus-peame-votma-tund-aega-korraga

Oidsalu alavääristab ta oma igapäevase lalinaga kõiki Eesti ametnikke/sõjaväelasi/poliitikuid, kes alates kriisi algusest 24/7 panustanud on. Rahvusvaheliselt tõstetakse meie panust esile, kui ebaproportsionaalselt suurt vs riigi suurus.

Mina isiklikult tunnen küll Eestis uhkust nii riikliku- kui ka MTÜde panuse eest Ukraina aitamisse.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Martin Herem »

Jah, mulle meeldiks, kui nad istuksid maha ja klatiksid oma kanakitkumise ära ilma ajalehtedeta.

Huvitav, kuidas see alguse saaks?
Kas Teil hr Peeter on arusaam AUst?
Kui lugupeetud poliitik(ud) valetavad (väidavad, et oled öelnud mida tegelikult pole öelnud) halvustavalt meedias ja nad ei reageeri ka siis kui sa juhid sellele tähelepanu, siis kuidas sa nendega "tüli lahendad"?
Kui poliitik(ud) nimetavad sind põmmpeaks ja Kremli kasuks töötajaks, seades kahtluse alla KVJi (mitte kodanik Heremi) pädevuse. Kui nad pidevalt seovad sind vihjamisi organisatsioonidega millega sa ei ole seotud, kirjeldavad sinu osalust sündmustes mida pole toimunud, siis kuidas alustad nendega "maha istumist"?
Kui poliitik(ud) väidavad KV kohta midagi halvustavat, mis ei ole tõsi ja mis kahjustab KV usaldusväärsust ning millele tähelepanu juhtimine jääb reaktsioonita, siis mis asi oleks üldse leppimine?
Kui pea iga kohtumine nende poliitikutega saab negatiivse ja vildaka või lausa valedel põhineva kajastuse nende poolt kontrollitud meediaväljaandes, siis mida saab teha KVJ, et toimuks "leppimine"?
Minu arvates ei ole siin mingit tavapärast tüli või riidu. Siin ei ole mingit kogemata inetult ütlemist.
Loomulikult ei ole selline "avalik tüli" kasulik riigikaitsele. Aga palun ütle, mida ma peaksin tegema?
Kui 9.mai 2021 ei keelatud ajateenijatel vormi kanda - kas peaksin ütlema, et anti küll?
Kui Eestil on rohkem kui 2 pataljoni ja TTd rohkem kui ainult treeningvahendid - kas peaksin olema vait? Kas peaksin ajakirjanike, poliitikute ja tavaliste kodanike vastavatele küsimustele vastama, et nii ongi? Mitte kommenteerima?
Kui vaktsineerimisega seoses vabastati 49 kaitseväelast, mitte SADU kõrgelt kvaifitseeritud kaitseväelasi - kas peaksin avalikkusele kinnitama poliitikute versiooni?
Mida peaksin ma ütlema oma tegevväelastest alluvatele, kes esitavad nende väidete kohta küsimusi? Reservväelastele, kaitseliitlatele, kodanikele tänavalt, kui nad küsivad kommentaare poliitiku(te) poolt esitatud kaitseväge halvustavate väidete kohta. Kas peaksin olema vait.
Kuidas sina reageeriksid reservväelaste õppekogunemisele mitteilmumise põhjendustele, mis põhinevad nende poliitikute valeväidetele?
Kuidas sa reageerid ühiskonnas ja (sotsiaal)meedias levivatelekaitseväge (mitte KVJi) halvustavatele valedele, mis on alguse saanud nende poliitikute sõnavõttudest?
Ütle hr Peeter, mida peaks üks KVJ tegema "leppimiseks"?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas on võimalik, et kodanik Tamm on seotud EKRE-ga?
Kui see on nii, siis siin ongi vastus vaevavatele küsimustele.

Huvitav, kuidas see alguse saaks?
Kas Teil hr Peeter on arusaam AUst?
Kui lugupeetud poliitik(ud) valetavad (väidavad, et oled öelnud mida tegelikult pole öelnud) halvustavalt meedias ja nad ei reageeri ka siis kui sa juhid sellele tähelepanu, siis kuidas sa nendega "tüli lahendad"?
Kui poliitik(ud) nimetavad sind põmmpeaks ja Kremli kasuks töötajaks, seades kahtluse alla KVJi (mitte kodanik Heremi) pädevuse. Kui nad pidevalt seovad sind vihjamisi organisatsioonidega millega sa ei ole seotud, kirjeldavad sinu osalust sündmustes mida pole toimunud, siis kuidas alustad nendega "maha istumist"?


See pole mulle adresseeritud, aga lubagem üks remark.
Ei saagi "reageerida" või "leppida", kui mõnede poliitikute endale võetud roll on valitsust, riiki või kaitseväge trollida.
Lepid ühes asjas ära, trollivad järgmise asjaga, et oma valijate poolehoidu võita. Jõudu ja kannatust!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas parkija »

Seda et : Ma olen EKRE le kui erakonnale mitu korda kirjutanud teemal - lõpetage jama , ärge levitage valeinfot , see kahjustab erakonda ja Eesti Riiki ja muidugi , ei mingit tagasisidet , ikka jätkuvalt aetakse jama suust välja , jääb loota valimistele , kus valijad oma tahet väljendavad ning EKRE valimiskünnist ei ületa .
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Peeter »

Aitähh vastuse eest. Tunnistan, et minul seda öelda on lihtne sõnakõlks võrreldes sellega kuidas tegelikult oma soovitatud mõtet ellu viia. Ja selle pärast ka lisasin, et mulle täiesti piisaks akf-i, st Teie kinnitusest, et rakettidega on Eestil kõik korras.
Tänan veelkord vastuse eest. Ja jõudu ja kannatust soovin kah.
Lugesin veelkord ja mõtlesin veelkord järele ja täiendan veel: Ma täiesti mõistan, et olukord ongi probleemne ja sellega tuleb tegeleda ja sellele tuleb vastata. Miks ma kirjutasin, ongi see, et lugedes neid vastuseid (st laskumist sellisesse sõnasõtta) tekkis minus hetkeks samamoodi see efekt, et "tea kumb neist nüüd siin see loll vasikas on kellega võidujookstes vaieldakse?" Inimesed, eriti veel "tavalised", ei pruugi üldse tajuda muud, kui et "Herem jälle vaidleb Helmetega" vmt. Aga ma ei taha, et isegi oleks võimalus, et meie Kaitseväe juhatajast tekkiks selline kujutlus inimeste peades, kes oma igapäevastes asjatoimetustes ei ole antud asjadega päris kursis ja kellede jaoks see lihtsustatud kujul nii võib paista. Sellepärast kirjutasingi, et minu arvates ajalehtede kaudu nendega niimoodi diskuteerida vb ei ole kõige paremlahendus. Soovin Teile veel kord jõudu ja jaksu oma ametis.

Trumm, kes see Tamm on? Mulle jäi selgusetuks. Kui pead silmas mind, siis mina ei ole ja pole ka kunagi olnud. Ja ma ei ole ka seotud Ekre-ga. Pole seotud ka ühegi teise parteiga.
Viimati muutis Peeter, 14 Apr, 2022 11:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jutt on erukolonelleitnat (või reservkolonelleitnant) Raivo Tammest
https://et.wikipedia.org/wiki/Raivo_Tamm
Kes selle GRU teema üles võttis, kuna tema firmast ei osteta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Peeter »

Kapten Trumm kirjutas:Jutt on erukolonelleitnat (või reservkolonelleitnant) Raivo Tammest
https://et.wikipedia.org/wiki/Raivo_Tamm
Kes selle GRU teema üles võttis, kuna tema firmast ei osteta.
Aitähh vastuse eest. Mõtlesingi juba, et ma küll ei tea, et ma ennast kuskilgi kunagi mingi sellise aliase taha oleks peitnud.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Martin Herem »

Inimesed, eriti veel "tavalised", ei pruugi üldse tajuda muud ...
Minu arvates hakkad "tõele" lähemale jõudma. Kui ma ei "vaidleks", siis tavalised inimesed arvaksid, et kõik ongi nii nagu härra(d) ütlevad.
Ja ega ma alustanud vaidlusest, vaid selgitamistest väära info esitajatele. Aga näe ei mõjunud. Proovid veel - ei mõju. Aga näed, et vale levib ja mõjub ka. Mis teed siis? Vaidled? Ei vaidle, vaid selgitad kõrvalseisvatele inimestele kuidas tegelikult asjad on. Vaidlemisel ei näe ma mingit mõtet, sest tegemist pole erinevate seisukohtadega, vaid erinevate eesmärkidega.
Näited
1) UU kirjutab, et vaktsineerimata reservväelased õppekogunemisele ei saa. Ma ei tea kes on autor, või kes tellis.
Annad väljaandele teada, et lubatakse küll. Palud eksitava info maha võtta.
Ei võeta. Sellest hetkest on tegemist valetamisega.
2) Erakond küsib kohtumisel 9.mai vormikandmise keelamise kohta.
Selgitad, et antud juhul ei ole keelatud, vaid lubati tulla tsiviilriietes. Võib olla 10 aastat varem soovitati või keelati.
Edaspidi näed aga umbes kord kahe kuu jooksul nende inimeste väiteid, et kaitseväes või lausa KVJ poolt keelati ... Ja inimesed näevad ka. Nemad sellel kohtumisel ei olnud.
Järgmisel kohtumisel poole aasta pärast selgitad uuesti. Palud ekstra - ärge levitage seda infot enam, see ju ei vasta tõele. Teate küll. Vähem kui kuu pärast näed, kuidas nende inimeste meediaväljaanne jätkab samade väidetega.
Tahad mõnda näidet õhutõrjest? :wall:
Ja siis sa ütled, et "piisab KVJ kinnitusest, et rakettidega on kõik korras" ... milliste rakettidega? Miks ei peaks midagi korras olema? Miks üldse peab KVJ "piisavalt kinnitama"?
Aga selle pärast, et keegi valetab. Mitte ei eksi, vaid valetab.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Peeter »

Ütlen jälle kõigepealt: Aitähh vastuse eest.
Jah. Loen ja võtab ohkama kohe. Eks igaühel võib teinekord mingeid uitmõtteid olla, aga jah kui sulle ikka teada antakse su ekslikusest ja sa seejärel kah oma artikleid parandada ei taha.... See on juba pahatahtlikus. Kas lollusest või tarkusest, see on juba iseasi, tark pahatahtlik on veel hullem kui agar aga loll.
Ja olen nõus- ega valele vastamata jätta kah ei saa. Jõudu ja jaksu selleks, sest ka see lisatöö- noh see vastamisetöö vajab tegemist.
Ma vähemalt üritasin kaasamõelda, ja just sellest aspektist, et KVJ maine rahva seas oleks hea ja et ühiskondlikku naginat vähem oleks. Aeg niigi keeruline.
Ja kui ka kuhugile praegu ei jõudnud, siis loodan, et ka ülejäänud milneti jälgijad (ja mitte ainult) neid postitusi lugedes mõistsid paremini miks ja mida KVJ oma suhtlemisel avalikkusega taotleb. See ju ka oluline. Ma arvan, et ma pole ainuke, kelles neid selgitusi lugedes mõtted selgemaks said. Iga postitus, või artikkel või esinemine teeb seda. Ja see on ju tegelikult hea!

Lõpetuseks. Nüüd sina vormis, nagu akf-idega ikka ju! Surun mõõtes käppa, et nii tähtis mees võtab vaevaks minuga diskuteerida ja oma seisukohti või mõne olukorra raame/asjaolusid selgitada. Eriti veel, et sellist aega leitakse tänases päevas. Isegi tavaoludes ei pruugi selleks vaba mahti ju alati leida. Nii, et veelkord: surun mõttes käppa! Ka metsavenna saates osalemise eest!
Jõudu ja jaksu sulle oma elus ja tegemistes ja (lõbusama huumoriga): "Ja kui sul abi peaks vaja olema, siis helista! Kui oskan ja tean, siis ikka aitan!"
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas mart2 »

Saan aru, et praegu on nädalavahetus, kuid KV juhtkond peaks sügavalt mõtlema, kuidas reageerida sellele - download/file.php?id=35135&mode=view
https://arileht.delfi.ee/artikkel/96477 ... -kanalites

Esmaspäeval hakkavad tervhambad närima, sest pilt ei tundu ilus. :oops:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist