Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

gooligan
Liige
Postitusi: 1244
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas gooligan »

Kapten Trumm kirjutas:Kas tegemist on mõne ministeeriumi/partei kõiketeadjaga....?
Suht eluvõõraid lausungeid täis post, ütleks.
No kui minu personaalküsimuse peale asi läks, siis pean vajalikuks kinnitada, et mina olen oma kohustused riigi ees kandnud.
2000-2007 olin tööl Keskkriminaalpolitseis. Tööle minnes oli vaneminspektori kuupalk 7200.-kr miinus maksud. Tänaseks on analoogsetel ametikohtadel reaalne sissetulek 1700-1900EUR kuus, kuni 45 päeva tasustatud puhkust, 1-2x aastas ergutuspreemiad, tööautod (enamikel mitte küll 7 päeva nädalas), sporditoetus (tööajast võid 2-3x nädalas asutuse enda jõusaalis käia). Muidugi võiks rohkem ja paremat palka, aga ega see nüüd nii närb ka ei ole. Üsna võrreldavad erasektori keskastmejuhi töötasuga. Muud riigisektoriboonused unustatakse ära.
Endiste kolleegidega suhtlen siiani, oman süsteemist üsna head ettekujutust ka täna.
Al 2007a. töötan puhtakujuliselt erasektoris hulgimüügivaldkonnas ning kokkupuude riigisektoriga puudub.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Õnnitlusi "Foorumi" saatest:
20:43
Aab: Teatud ajal oli see vajalik, kuna riik ei suutnud konkurentsivõimalist palka maksta. Võeti kohustus tulevikku ja me peame selle täitma.

20:42
Iva: Kõik need, kes on tööturule sisenenud, on õigus oma eripension välja teenida. Siin on õigustatud ootuse printsiip. Kunagi oli see vajalik, et erasektoriga konkureerida.

20:40
Rõivas: Kiidan valitsust. Eesti on jõudnud sellesse ajajärku, kus eripensioni ei ole enam vaja.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39986
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tänaseks on analoogsetel ametikohtadel reaalne sissetulek 1700-1900EUR kuus, kuni 45 päeva tasustatud puhkust, 1-2x aastas ergutuspreemiad, tööautod (enamikel mitte küll 7 päeva nädalas), sporditoetus (tööajast võid 2-3x nädalas asutuse enda jõusaalis käia). Muidugi võiks rohkem ja paremat palka, aga ega see nüüd nii närb ka ei ole. Üsna võrreldavad erasektori keskastmejuhi töötasuga. Muud riigisektoriboonused unustatakse ära.
KV-s (minu kuuldu põhjal) peab sul sellisteks hüvedeks olema juba pataljoniülema või vanemstaabiohvitseri ametikoht, mis tähendab min 15 aastat teenistust.
Vaneminspektor peaks KV skaalas vastama leitnandi auastmele. Seda, et politsei käib rahaga suht laialt ümber, olen aga varemgi arvanud (paistab igasugu detailisest välja).
Leitnandi palk võib praegu olla 1400 bruto, autot üldiselt ei ole (ei tea, et kellelgi oleks, aga võib-olla kuskil on), ületunnid (õppused öösel ja nädalavahetusel) asendatakse vaba ajaga, väeosa spordisaalis käia saad (aga KV-s pead ju kehalisi teste ka tegema). Eks preemiat ka saadakse.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas taara »

Trumm, ära võta sõna asjade kohta, millest sul pole mitte kui mingit aimu. Kõik on võetud Politsei- ja piirivalveseadusest.

(2) Vanemspetsialisti ametikoha teenistusastmed on:
1) konstaabel, assistent, inspektor, nooremveebel;
2) vanemkonstaabel, vanemassistent, vaneminspektor, veebel;
3) ülemkonstaabel, ülemassistent, üleminspektor, vanemveebel;
4) komissar, ülemveebel ja
5) vanemkomissar.

8 ) vanemspetsialist 3–9 (palgaaste)

9 (palgaaste) 1200 (palk)
8 1150
7 1100
6 1050
5 1000
4 975
3 950

Vanemkonstaabel, vaneminspektor, veebel 30,00 (teenistusastme tasu)


Lisaks paneb gooligan peaaegu kõigega natuke üle. 10 aastaga on ikkagi palju muutunud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39986
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No seda enam, kui vaneminspektorit võib isegi vanemallohvitseriga võrrelda.
Mina küll ei tea, et KV-s oleks veeblitel 1700-1900 palk ja auto istumise all.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas taara »

Vahi värki. Politseis pole ühtegi sõdurit ega nooremallohvitseri. Kõik alates vanemallohvitserist. Kõik lausa juhivad ja kamandavad kedagi. Huvitav küll keda?

Seda pole ka politseis. Ei ühte, ega teist. Võib-olla mõned üksikud erilised ametikohad. Nii, et jällegi, ära võta sõna asjadest, millest sul pole mitte mingit aimu. Paistad natuke targem välja.

Lihtsalt niisama infokilluks, et 31.dets 2015 aasta seisuga 26 veeblit 1700+ € palka (terve aasta lõikes). Auto kohta ei tea ma midagi ja ei targuta selle koha pealt.
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas A4 »

Kriku kirjutas:
A4 kirjutas:See, et tegevväelased juba täna tegevteenistusest lahkuvad tsiviili tasuvamate erialade peale, sh nii sellised tegevväelased, kellel jääb eripensionist vaid pisut-pisut puudu kui ka need, kellel on eripensioniks vajalik staaž täis teenitud, kuid piirvanuseni on veel kõvasti aega (loe: võimalus suurendada oma pensioni suurus kuni 75%ni viimasest palgast) paradoksaalsel kombel ju kinnitab seda, et pole see tegevväelane (sh pika staažiga) midagi selline ühiskonna heidik, kes tsiviilis pärast pikaaegset tegevteenistust endale enam sobivat, normaalse palgaga või prestiižet töökohta ei leia. Või et tänane eripension neid kuidagi väga hästi süsteemis kinni hoiab. Vastasel korral nad ju ei lahkuks, või mis.
Kui palju selliseid lahkujaid on?
Peast tuletan meelde sellise millalgi nähtud statistika – vanemallohvitseridest ja nooremohvitseridest (ehk nendest, kes on olulised „põllupealse“ kompetentsi omajad või siis olulised vanemohvitseride järelkasvu mõttes) lahkus eelnenud aastatel enne 13 teenistusaasta täitumist tegevteenistusest 50% ning enne 20 aasta lahkumist kokku vist ligi 80%. Vanemohvitseride osas on numbrid kahtlemata madalamad, sest nemad ongi need n-ö pikaajalised teenijad ja just eelkõige neile on ka tänane eripension mõeldud. Kuid mõelda tasuks ka selle peale, et väidetavalt moodustavad piirvanuse (kuni staabiveebli ja majorini 55, ülemveeblitel, kolonelleitnantidel ja kolonelidel 60, kindralitel 65) täitumisel lahkunud kõikidest tegevteenistusest lahkunutest vaid 5%. Ülejäänud lahkuvad varem – kas siis tsiviili teisele tööle või siis tegevteenistuspensionile, millele on võimalik siirduda kohe, kui täitub 50 eluaastat (ehk kasutavad võimalust, mida iseenesest ei saa inimestele ette heita).

Aitäh!

Kriku
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39986
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Antud faktid aga nt mind ei veena kuidagit moodi selle eripensioni väheses tähtsuses - lihtsalt lahkumise põhjus pole pensioni suurus, vaid muud asjad.
Ma mõistagi ei saa pretendeerida mingi representatiivse küsitluse usaldusväärsusega, aga inimestega olen rääkinud (ka siin foorumis) ja mulle paistab lihtsalt, et inimeste lahkumise põhjused on vähe keerukamad ja sügavamad kui ametlikult lauldav väike palk/pension ("mis nagunii kedagi kinni ei hoia"). Mida A4 ka hoolega ketrab.

Et meil on 15- 20a staažiga nooremohvitsere, (kellest 80% lahkub enne 20a täitumist) on iseenesest tiba kurioosne.
Kaadriohvitserid alustavad peale KSK lõpetamist nooremleitnandi auastmes, normaalne edutuse intervall on 5a, 5a pärast peaks saama leitnandiks ja 10a pärast kapteniks. Kui isik on 10 aastat olnud kapten, siis väike ime, et kergitab ühel päeval kaabut, olgu pension või kullast. Kui suudate leida 15+ a staažiga nooremohvitsere, siis nende lahkumise põhjus pole tõenäoliselt mitte väike ja mittemotiveeriv palk/pension, vaid rahulolematus oma ametikäiguga ja raske teenistus. Muidugi on ka võimalus, et ongi püstirumalad (ega vääri ei keskastmekursust ega majorit) ja saamatud, aga vaevalt siis 80%.

Loomulikult on vanemohvitseride "lahkuvus" väiksem. Kindralite oma on kindla peale veelgi väiksem. Kuid see ei tule kuidagi "neile mõeldud eripensionist", vaid sellest, et lõviosa vanemohvitseride kohtadest moodustavad meil nö tubase töö kohad igasugu staabi- ja adminstruktuurides, palk on tuntavalt kõrgem ja töö enam radikuliiti ei tekita, õhtul saad ikka kell 5 koju ja nädalavahetusel metsas üldiselt ei pea olema. See paistab lihtsalt välja personali andmetest, sest Eestis oli KRA 2015. a kaitseväekohustuse aruande andmetel tegevteenistuses aasta lõpu seisuga 547 vanemohvitseri ja 507 nooremohvitseri.

Aga mu mõttekäigu eesmärk polnud anda hinnanguid toimuvale, vaid näidata, et arvamus "nagunii see pension kedagi kinni ei hoia" on argumendina kahtlase väärtusega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Ei tea mitmes kord alustan kirjutamisega selles teemas. Ikka jälle tundub otstarbetuna ja kustutan. Ehk seekord jõuan postituseni.
Esiteks - moded tehke sellest eraldi teema. Minu arvates läheb see üsna kaugele algsest teemast. Kuid pole minu asi õpetada ja seepärast panen ma siis täie rauaga näidatud (uues) suunas. Ja ei kavatse kedagi veenda. Lihtsalt näitan, kuidas üks tegevväelane mõtleb.
Mina
Ei tulnud kaitseväke pensioni pärast. Ma ei mäletagi enam mis see kõik oli - isamaa, huvitav elukutse, kindel sissetulek ... teiste valikute mahamagamine või laiskus ... Pension oli kindlasti teema, kuid mitte elukutse valiku põhjus. Selle peale ei mõelnud. Nüüd mõtlen. Kuid see on omaette teema. Eripensionite kaotamise vastu ma väga ei olegi. Ja miks peakski, kui omal on see tagatud :) ... veel on.
Ei mäleta, et pensioni oleks vanasti põhjendatud väikese palga kompensatsioonina. Pigem räägiti, et teenides kaitseväes, pole sa oma isikliku elu peremees võrreldes teiste kodanikega. Selle eest antaksegi võimalus varem pensile minna ja teha mida tahad. Kuid selle hetkeni tee mis, kus, millal jne kästakse.
Väike palk.
Pigem mitte. Ma pole põhimõtteliselt sentigi pannud arstiabile (sh hambaravi). Ma pole pidanud omale tööriideid ostma. Ma pole muretsenud hariduse ja täiendusõppe pärast. Toit on mulle teenistuses olnud soodsa hinnaga ja lihtsalt saadav. Õppustel tasuta. Põhimõteliselt ei jää kuskil ka vihma kätte. Mingi "voodi+kapp" ikka on. Üksikuna. Ja selle kõige juures - mulle meeldib(s?) see amet. Seepärast ei tahaks ma oma palka (sissetulekut) võrrelda oma sõpradega.
Isikliku elu piirangud.
Erakondlikkuse ja ettevõtluse piirangud on ehk maitseasi. Aga piirang on see küll. Selles rohkem häirib mind ametiühingu puudumine. Sellest veel suuremad piirangud on õppused 24/7. Isegi kui selle eest makstakse mingit lisa, ei ole sa sel ajal oma valikutes vaba (va lahkumine reservi). Ületunnitöö mõiste eksisteerib, kuid valdav enamus sellest tehakse KVs tasuta. Seda ongi raske rahas mõõta ja teatud asju ei ole võimalik "homseks" jätta. Ja siin eksib see, kes arvab, et kindral kell 1700 koju läheb. Mul on mulje, et mida kõrgemale, seda rohkem tasustamata ületunde.
Järgmine, ja minu arvates veel suurem piirang, on teenistuskoht (Tallinn - Tartu - Petseri - Pariis!). Muidugi saab "vingerdada" ja roteeruda a la Filtri tee, Rahumäe tee, Suur-Sõjamäe ... Brüssel, Filtri tee. Ikka on võimalik. Kuid enamus peab siiski tegema läbi otsused Võru - Virru või Võru - erru! Ja siis läheb perega keeruliseks. Ostad korteri ja kolme aasta pärast pead sellele kahjudeta uue omaniku leidma. Või hoiad oma pere kuskil paigas ja ise rändad. Kuni Bagdadini välja.
Pensioni eesmärk.
See, kes need piirangud teatud aastad ära kannatab, saab võimaluse minna oma asju ajama. Kui see võimalus nüüd ära võetakse, siis tuleks ka piirangud, kui teenistuse eripärad, üle vaadata. Siiski pean ma tunnistama, et kaaluda saab vaid erakonna, omavalitsuse, äriühingu ja ametiühingu asju. Mingis vormis ka rotatsiooni põhimõtteid. Kuid tööajaga suurt mängida pole mõtet, sest see teeks sõjaväest paraadarmee.
Mis nüüd saab?
Mitte midagi, ma arvan. Ühiskond (taand)areneb ja meie süsteemid samuti.
Ma isiklikult tunnen küll teatud kindlust tuleviku ees. Veel mõned aastad ja ma saan teha mida tahan. Sissetulek on suurem, kui paljudel kodanikel täna töötades. Ma tunnistan, et vist iga aasta rohkem, tunnen kaitseväes jätkamise motivatsiooni ka tulevasest pensionist. Kuid ma ei venita selle pärast. Samas ei ole mulle kunagi ka muud pakkumist tehtud. Mõned räägivad erinevatest pakkumisi teinud tuntud ettevõtetest, kuid mina ei mäleta ühtegi tõsiseltvõetavat pakkumist.
Järgmine amet sõjaväelasel.
Sõltub inimesest. Kui juhtimisest on täiesti kõrini, siis on palgiveeretaja või kojamehe amet omal kohal. Kes tahab jätkuvalt võtta riske ja otsustada, sellele on ettevõtlus õige koht. Ja sel juhul AINULT LOLL jätab kasutamata võimaluse, rakendada omandatud kompetentse teenuste või toodete müümises kaitseväele . Mina midagi ebaausat ei näe. Ühiskondlikus mõttes on see hoopis suurepärane. Probleem võib tekkida siis, kui sa oled jalaväe taustaga kolonel, kes vaatamata pealehakkamisele ... mingit teist eriala ei tunne :oops: Võib ju rääkida, et suurepäraseid juhte on kõikjal vaja ... samas näen ma tihti seda "oksendamist", mis tuleb superliidritest, kes täna kingavabrikut ja homme gümnaasiumi juhivad ... ühtegi KV taustaga ei tule siiski õnneks meelde.
Lõpetuseks üks tragikoomiline lugu. Üks kindral rääkis. Nõukogude Liidus peeti sõjaväelastest pensionäride elu ohtlikuks esimesel pensioni aastal. Raha on, tegevust mitte ... Ilma irooniata - ma ei tea, et Eestis nii oleks.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

Postitus Postitas toomas tyrk »

Laupäeva õhtune aeg - võib võtta ka mõned minutid heietusteks...

Siin teemas on tegelikult segamini käsitletud kahte erinevat asja. Üks neist on - kuidas teha EKV-st atraktiivne tööandja, nii et EKV võiks valida, keda võtta ja keda jätta. Teine - mis saab inimesest peale teenistuslepingu lõpetamist. Asjad on loomulikult omavahel seotud, aga seos ei ole eriti jäik.

Hetkel on EKV tööandjana (jälle) üsna atraktiivne, aga ei maksa siiski unustada, et ca 10 a tagasi oli olukord üsna teine. Sõjakooli võeti vastu sisuliselt igaüks, kes avalduse kirjutas ja katsed ära tegi. Praeguses olukorras saab ju mängida mõttega, et pension ei ole sõjakooli astujate puhul just esimese järgu küsimus, millega nad arvestavad. Ja tegelikult ka - tööturg on palju dünaamilisem kui enne. jne. jne...

Reaalsus on ka see, et 50+ aastatel teenistuslepingu lõpetanud inimesed on tegelikult aktiivsed. Väga suure tõenäosusega leiavad omale uue väljakutse. Kui neil sellist juba enne taskus ei ole olnud. Ja saavad hakkama. Kui valivad elukohaks mõne Eesti tõmbekeskuse (st. Tallinna ja lähiümbruse :mrgreen: )...

Aga nüüd siis see heietuse aeg. On rida valdkondi, kus (endised) KV ohvitserid kindlasti omavad kogemust, mis erasektoris väga hästi müüb. Üks neist on näiteks täiskasvanute pedagoogika. Minu isiklik kohtumine ühe värvika ex-sõjaväelasega oli just selles valdkonnas. Prince 2 Foundation projektijuhtimise koolitus. Meie grupi õppejõud oli endine briti sõjaväelane. Erru läinud major+ auastmelt (tema jutud ja viimased näited olid sealt maalt, kus ta oli just majoriks saanud. ei ole nii isiklikuks läinud, et tegelikku reservi arvamise auastet küsida). Väga hea õppejõud oli. Oskas rääkida, oma elust ja teenistusest (mis suuresti seisneski erinevate kv projektide juhtimises) häid elulisi näiteid tuua ja lugusid jutustada. Üks neist mul praeguse ajani meeles ja aegajalt räägin edasi. Oli seotud projektijuhtimise teega - kas tegemist on muudatusega, või algse konfiguratsiooni juurde tagasipöördumisega - ühesõnaga, oskas elava näitega teatud nüansse kinnistada.

Mis aga selle jutu juures antud kontekstis oluline - selles nüansi kinnistamise jutus oli ohus tema sõjaväepension. Lühidalt - oma elukutsevalikus oli ta arvestanud, et kõige muu hea ja halva kõrval ootab teda varane kaitseväepension, millele asumise järel saab alustada järgmist etappi elus. Sellest võimalusest ilmajäämine oleks olnud talle väga ebameeldiv. Ei jäänud ilma. Alustas ikkagi uut etappi elus. Oma üllatuseks leidsin just hiljuti, et ta on ka Eesti IT koolituses teinud projektijuhtimise kursusi. Avastasin selle aga, kuna kolleeg käis ITIL Foundation kursusel, kus õppejõuks oli sama mees. Ma kohe ei uskunud, et oli ikka sama. Sest tema jutu järgi tal erilist IT tausta ei olnud. Puhas projektijuhtimine. ITIL on aga tugevalt IT spetsiifiline protsessijuhtimise koolitus. Otsisin pildiga elulugu, ja oli küll sama mees. Ilmselt õpib ikka ja endiselt veel asju juurde.

Oli küll hea õppejõud seal Prince'i koolitusel. Kolleegi väitel samuti oli väga hästi ITIL'it edasi andnud. Aga - selle rahvusvahelise koolitusäri kõrval on tal endiselt alles ka briti sõjaväepension. Ja selle pagasi korjamiseks, mida ta neil koolitustel edasi annab, teenis ta selle pensioni algusest lõpuni kõik ausalt välja.

BTW - mul Prince 2 Practioner ka tehtud. Seal oli ka õppejõuks briti ex-sõjaväelane. Ta rääkis teenistustaustast küll palju vähem, ei oska hinnata, mis selle mehe reservi minemise auaste võis olla. Aga minu jaoks oli küll huvitav kogemus, et mõlemad projektijuhtimise õppejõud olid eruohvitserid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

Postitus Postitas Kriku »

Nüüd on siis leitud analooge mitteomavalt lahe lahendus, et kaitseväelaste pensioniiga olgu sama kui kõigil teistel: https://www.postimees.ee/4503016/kaitse ... i-maailmas
Kaitseministeeriumi muudatust tutvustanud riigikogu liikme Raivo Aegi sõnul on piirvanuse kaotamine vajalik, et piirvanuse täitumisel ja enne vanaduspensioniea saabumist inimesed ei satuks lihtsalt lageda taeva alla. «Otstarbekas on see piirvanus kaotada, et anda võimalus teenida üldise vanaduspensioniea saabumiseni, et pikalt riiki teeninud kaitseväelastel ei tekiks trotsi riigi suhtes, kui mingist hetkest öeldakse, et nad ei ole enam kõlbulikud, nad ei ole suutelised riiki teenima ja saadetakse lihtsalt erru, ilma mingeid täiendavaid kompensatsioonimeetmeid maksmata,» selgitas Aeg kaitseväeteenistuse seaduse teisel lugemisel.
Otstarbekas oleks olnud kogu see jama ära jätta.
Seoses eripensioni kaotamisega loobutakse ka sätetest, mis keelasid tegevväelastel ettevõtlusega tegelemise ja piirasid töötamist väljaspool kaitseväeteenistust.
See on ka huvitav mõte. Eriti see viimane.
nimetu
Liige
Postitusi: 7571
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

Postitus Postitas nimetu »

See on ka huvitav mõte. Eriti see viimane.
Et varsti on lootust näha näiteks RUAGi müügimehi ka EKV aktiivses teenistuses?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Toepoolest - "huvitavaid motteid" tuleb nigu Vändrast saelaudu :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39986
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Otstarbekas oleks olnud kogu see jama ära jätta
Kas selle jama alla loed ka KV eripensionite kaotamise?
Sellised ebameeldivad sammud on kui tunnistus strateegilise planeerimise võime (mille üle siin kamina tegelased alatasa rinda kummi ajavad) nõrkusest.
Kapten Reinhold kirjutas sel teemal juba 13 aastat tagasi, teemaks liialdamine kaadrikaitseväelaste arvuga.
https://parnu.postimees.ee/233005/erik- ... -nii-rikas

Eriti tasuks lugeda:
Pärast pea 20 aastat kestnud rahvusliku riigikaitse ülesehitustööd Eestis oleme äkki, justkui üllatudes jõudnud äratundmisele, et kutseliste kaitseväelaste eest hoolitsemise kohustus on kallis, tülikas ja pikaajaline. Oleme ehmunud ja pettunud justkui laps, kelle alles majja võetud armas kutsikas ühtäkki suureks, alatasa näljaseks ja tülikaks koeravolaskiks on sirgunud.

Sooviksime sellest kohustusest nüüd meelsasti ühepoolselt taganeda, põhjendades seda riigi kehva majandusseisuga ja vajadusega kohelda kõiki kodanikke võrdselt.

Praegu näib, et Eesti riik ei peaks tulevikus tööandjana olema kuigivõrd stabiilsem ja usaldusväärsem kui 40 000kroonise omakapitaliga osaühing. Viie aasta tagant ühepoolselt ülevaadatavaid hüvelubadusi riigiteenistujaile sotsiaalseteks garantiideks nimetada on ilmselge liialdus. Isegi Ukrainas tehtud külmkapi garantii näib peagi olevat kindlam kui Eesti riigi oma.
Ja last but not least (olen seda lõiku siia oma 10 korda kopeerinud, kurtidele kõrvadele):
Kehtiva “Eesti sõjalise kaitse arengukava 2009-2018” alusel kavatsetakse meil üles ehitada kaitsevägi, mille sõjaaja täiskoosseisust moodustaksid kaadrikaitseväelased 16 protsenti.

Külma sõja lõppedes ja veel 1999. aastal kasutas Šveits oma 400 000mehelise reservarmee väljaõpetamiseks napilt 2000 kutselise ohvitseri ja allohvitseriga instruktorkorpust. Lisades siia õhuväe piloodid ja mäekindluste kaitseüksuste personali, püsis kutseliste sõjaväelaste osa armee täiskoosseisust Šveitsis kahe protsendi piires.
Ehk siis, kui pakkuda üle palgasaajate arvukusega (olgu selle põhjuseks kasvõi formaalselt nõue, et SA kompaniid peab juhtima kaadrikaitseväelane) ongi tulemuseks vaid järgnevad sundvisked, sest ühel hetkel hakkab paisuv personalieelarve pärssima muid arenguid. Ja kus siis nüüd need suured strateegilised mõtlejad on...? :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelase eripensioni ärakaotamisest

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:
Otstarbekas oleks olnud kogu see jama ära jätta
Kas selle jama alla loed ka KV eripensionite kaotamise?
Justnimelt selle.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist