Ajateenija toetus

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Kriku »

aj1972 kirjutas:Kadedus ja ahnus...
Ei kumbki - mina olen vanusegrupist ammu väljas ning lapsed ka juba suuremad.
affa
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas affa »

Kui on soovi, et laps kasvaks tingimustes, mida teine vanem suudab pakkuda+kohustuslik elatusmaks, siis ei saa seda keegi keelata. A kui on soov tagada korralikud tingimused ja riik kohustab 9-11 kuud sissetulekuta olema, siis oleks soliidne, et riik kompenseerib kaotatud tulud. Lastetud ajateenijad saavad minuarust autoliisingud ja eluasemelaenud maksepuhkusele sättida, laps seevastu tahab peaaegu iga päev süüa ja mugavalt sittuda ja vähemalt esimesel eluaastal (on jäänud mulje, et ajateenijate lapsed on keskeltläbi titeealised) on viimane tegevus pea samakallis kui esimene.
Mitte, et kiimagi võitev kadedus siinkirjutajalegi võõras oleks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Kriku »

Ülal on eri asjad segi aetud.

Riik ei pea kompenseerima ajateenija kaotatud tulusid. Põhimõtteliselt. Seda teed minek tähendaks ühtlasi üleminekut palgaarmeele, mille palgad võistlevad tööturul kõigi ülejäänud elualadega.

Kompensatsioon tähendab vajalike kulude kompenseerimist (antud juhul lapse ülal pidamiseks) teatud asjaolude tõttu (antud juhul vanema kutsumine ajateenistusse). See peab lähtuma reaalsest vajadusest ning sellest, mida isikud kulutaks samal eesmärgil ilma kopenseerimist vajavate asjaoludeta. Olenemata sellest, milles kompensatsiooni vajadust tingivad asjaolud seisnevad.

Ma tõesti ei oska seda lihtsamalt seletada :dont_know:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Krikul on (laias laastus) õigus - see 900.- rutsi ongi omamoodi riigipoolne "indulgents" juhuks, kui meie valikulise ajateenistuse juures noor issi peaks teenistusse sattuma :|

Lihtsalt minu arvamus - ei pretendeeri lõplikule tõele :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 988
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis tuleks järgmise satsiga aega teenima. Riigi kulul ülalpidamine pluss 3X900 euri iga kuu. :mrgreen: Saaks siit kodukontori ja laste hullarist minema üheksaks kuuks :D

Kui see sünniaeg nüüd ainult ka kuidagi 20 aastat hilisemaks keerata siis oleks plaanil jumet. :cry: Unistada ju võib... :D
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas tuuba »

mu arust väga hea reklaamüritus! palju neid lapsi siis ajateenijatel on? ehk sadakond kokku aasta peale ja saja tuhande eest pidevat promo KVle on odav.
lisaks on asi ka pikema vaatega--kui põnnile hiljem saab rääkida, et vaata siis kui su issi püssiga ringi jooksis, maksis riik sulle iga kuu kena raha, ehk seob nii mõnigi tänu sellele lastetoetusele oma hilisema elukutsevalikuga--hakkab sõduriks :)
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 449
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Ega neid lastetoetuse saajaid just palju pole. Täpseid numbreid mul pole anda. Aga seda, kas neid on palju või vähe, võib igaüks ise tuletada järgnevast.

Võtan 2019 alusandmed:
1. Elussündide arv Eestis 14 099
2. Ema keskmine vanus esimese lapse sünnil 28,2 aastat
3. Nüüd tuletame natuke, et teada saada isa keskmine vanus lapse sünnil, kasutame sobiva näidikuna abiellumisstatistikat
3.1 Keskmine vanus esmaabiellumisel naistel 30,4 ja meestel 32,3 ehk mehed vaatavad keskmiselt 1,7 aastaid nooremaid naisi.
3.2 Selle põhjal võime teha mõistliku eelduse ja väita, et meeste keskmine vanus esimese lapse sünnil on 29,9 aastat.
4. Ajateenija keskmine vanus oli 20,4 aastat (standardhälve 1,6 aastat)
5. Mida veel arvestada - kogu aastakäik ei jõua ajateenistusse, seega osa noorte isade lapsi langeb meid huvitavast valimist välja, mitte Eesti kodakondusega langevad samuti välja, madalama haridustasemega ja kehvema sotsiaalse staatusega saadakse laps/lapse nooremana. Jätkuv trend kaitseväes on ajateenistusse tulevate haridustaseme tõus (põhiharidusega või selle alusel omandatud kutseharidusega oli 26%) ja nii edasi.

Kui siit nüüd pisut edasi arvutada - mida ma ei viitsi hetkel rohkem teha - saaks eelneva põhjal 99,7% tõenäosusega inimese täpsusega arvu öelda ja see arv on 3500 ajateenija puhul väike.

Ühesõnaga - marginaalne probleem. Kulu sellele on väike aga võimalik tulu suur. Ma näen siin suurepärast võimalust kaitseväel kandideerida aasta lapsesõbra tiitlile. Kaitsevägi kui kõige kõrgema lastetoetuse maksja riigis. "Kaitsevägi toetab sind ja sinu lapsi." Iga poliitik annaks sellise valmisreklaami nimel kasvõi pool jalga ära :twisted:
Tegelane5
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Tegelane5 »

strateegiline sõdur kirjutas: Ühesõnaga - marginaalne probleem. Kulu sellele on väike aga võimalik tulu suur. Ma näen siin suurepärast võimalust kaitseväel kandideerida aasta lapsesõbra tiitlile. Kaitsevägi kui kõige kõrgema lastetoetuse maksja riigis. "Kaitsevägi toetab sind ja sinu lapsi." Iga poliitik annaks sellise valmisreklaami nimel kasvõi pool jalga ära :twisted:
100% nõus, täiesti marginaalne probleem. Lisaks peaks suurema jao lapsevanemaid/ajateenijaid välja sõeluma juba kehtiv seadus:
§ 43. Ajapikenduse andmine lapse ülalpidamiseks või puudega isiku hooldamiseks
-Kui üks laps on alla kolme aastane saab ajapikendust;
-Kui on kaks last saab ajapikendust; Mis defacto tähendab seda et kahe lapse vanem ajateenistusse ei lähe. Ja kui too reamees iga kuu riigile 2*900 euri maksma läheks siis seda enam. :lol:
https://www.riigiteataja.ee/akt/116062016011
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist