Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, kohus)

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kes keegi oskaks mulle selges eesti keeles seletada taoliste materjalide riigisaladuse vajadust (selmet lihtsalt AK võiks olla)

Salajane info kandis kolme liiki NATO saladuste tasemeid: piiratud, konfidentsiaalne ja salajane.
Nende hulgas olid näiteks materjalid 2009. aastal Tartus Balti kaitsekolledžis toimunud meditsiinistaabi ohvitseri kursustest edasijõudnutele. Leiti ka kaitseväe välismissioonilt ja õppuselt pärit salvestisi ja objekte.


Et mis iva on pidada NATO saladusteks 12 a tagasi Eestis toimunud meditsiini staabiohvitseri kursuse mingi kokkuvõtet? Mis seal välismissioonil on salajast, kas Scoutsi sõdur tulistab nüüd vastast jalge vahelt, kummargil asendist?

Selliste probleemide üks tahk on "mõttetu ülesalastamine". Tegelikkuses materjalides midagi salajast niiväga polegi ja saladusega töötajad ka seda saladusena ei käsitle.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Walter2 »

Eks salastajad tahavad ka tööd ja palka saada. :P Pigem ikka rohkem liigsalastamist kui üks hetk avastus, et midagi jäi salastamata ning ripub vabalt netis.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kapten Trumm »

liigsalastamine+fekaal ventikas=üldine hämming.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:Kes keegi oskaks mulle selges eesti keeles seletada taoliste materjalide riigisaladuse vajadust (selmet lihtsalt AK võiks olla)

Salajane info kandis kolme liiki NATO saladuste tasemeid: piiratud, konfidentsiaalne ja salajane.
Nende hulgas olid näiteks materjalid 2009. aastal Tartus Balti kaitsekolledžis toimunud meditsiinistaabi ohvitseri kursustest edasijõudnutele. Leiti ka kaitseväe välismissioonilt ja õppuselt pärit salvestisi ja objekte.


Et mis iva on pidada NATO saladusteks 12 a tagasi Eestis toimunud meditsiini staabiohvitseri kursuse mingi kokkuvõtet? Mis seal välismissioonil on salajast, kas Scoutsi sõdur tulistab nüüd vastast jalge vahelt, kummargil asendist?

Selliste probleemide üks tahk on "mõttetu ülesalastamine". Tegelikkuses materjalides midagi salajast niiväga polegi ja saladusega töötajad ka seda saladusena ei käsitle.
Kolm põhimõttelist viga -
1) salastatuse astme määrab saladuse kandja (paber, file, heli, vms.) algataja kohe, kui asub seda tootma. Kui ühes NATO riigis on tase määratud, siis teises ei tohi seda ilma päritolumaa nõusolekuta seda muuta.
2) teiseks on siin mitu korda esitatud hüpoteetiline väide, et tegelikult sellist saladusele vastavat sisu ei ole. Oletada võib igaüks mida tahab, kuid tegelikku sisu me ei tea (puudub teadmisvajadus) ja seega leelotada ei maksa. Toon lambist ühe võimaliku variandi - erinevate keemiliste ühendite kasutamine ... näiteks...
3) kui on salastatuse märge, siis saladusega töötajad peavad seda vastavalt käsitlema, nende isiklik arvamus ei loe. Kui nad seda nõuet ei ntäida, siis pole varsti vahet, kas lendu lastakse mingi rühma nimekiri (SOF?) või ladude koordinaadid! :evil:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..tubli, mart - püüdlik oled :wall:

Ja kui kol-ltn NOVIKOVil oligi mingi kiva templiga madalaväärtuslik jura kodus, siis "tühistame" ta ikkagi ära - no lihtsalt põhimõtte pärast // sest raffast on meil ju sitaks :P :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas:..tubli, mart - püüdlik oled :wall:
Ja kui kol-ltn NOVIKOVil oligi mingi kiva templiga madalaväärtuslik jura kodus, siis "tühistame" ta ikkagi ära - no lihtsalt põhimõtte pärast // sest raffast on meil ju sitaks :P :twisted:
Tõmba hinge, rahune ja mõtle...
Esiteks - mitte "kui oli", vaid tal oli kindlasti, sest muidu poleks ka kõige püüdlikum kohtunik asja läbi lasknud.
Teiseks - mida tähendab leitud "madalaväärtuslik"? Sa ju ei tea. Mina ka mitte. Tsitaat -
... Salajane info kandis kolme liiki NATO saladuste tasemeid: piiratud, konfidentsiaalne ja salajane...


Tasuks mõelda, miks üldse tekkis KAPO-l huvi tema korterit läbi otsida? Esiteks peab olema läbiotsimise luba ning pole kuulnud, et KV ohvitseride kodudes lambist käiakse :write:

Püüdlikusega pole siin miskit pistmist, kuid eeldasin sinust vähe kainemat mõtlemist. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Salajane info kandis kolme liiki NATO saladuste tasemeid: piiratud, konfidentsiaalne ja salajane

..ära pln tao mulle pähe nende oma "võlusõnadega" siin tsitaadis - ma olen nimelt teenistuses piisavalt palju väärtusetut bürorämpsu näinud, kus iga paberi pealdises samasugused "maagilised võlusõnad" on :mrgreen:

Ja meediaartiklist läbikäinud NOVIKOVilt äravõetud dok-de lühidane kirjeldus võimaldab mul (kuniks pole teada vastupidist) neid "püha templiga" pabereid vabalt kompostiks kvalifitseerida..
Ning muuseas - oleks seal midagi olulist olnud, NOVIKOV praegu perearstina ilmselt ei praktiseeriks // METSAVASe kõrvalkongis istuks järsku hoopis :lol:

Aga tubli ja püüdlik oled, mart - pane edasi :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
smr
Liige
Postitusi: 869
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas smr »

Borja kirjutas:-- olen valmis pea panti panema, et KÕIGIL siin foorumis esinevatel ohvitseridel on olnud oma kodus "asju", mis kandsid "ülipühasid" salastatuse tasemeid - piiratud / konf / salajane / misiganes muu - ja olgu sees siis NATO / EU / siseriiklik..

Kas ma olen viimasest paarist leheküljest õigesti aru saanud: EKV ohvitserkonna hulgas on normaalne käituda nagu tiba, vilistada reeglitele, peaasi et _temal_ oleks mugav ja mõnus. Ning kui keegi reeglite rikkumisele tähelepanu juhib, hakatakse tema kallal võtma ja ülbitsema?
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas mart2 »

smr kirjutas:
Borja kirjutas:-- olen valmis pea panti panema, et KÕIGIL siin foorumis esinevatel ohvitseridel on olnud oma kodus "asju", mis kandsid "ülipühasid" salastatuse tasemeid - piiratud / konf / salajane / misiganes muu - ja olgu sees siis NATO / EU / siseriiklik..
Kas ma olen viimasest paarist leheküljest õigesti aru saanud: EKV ohvitserkonna hulgas on normaalne käituda nagu tiba, vilistada reeglitele, peaasi et _temal_ oleks mugav ja mõnus. Ning kui keegi reeglite rikkumisele tähelepanu juhib, hakatakse tema kallal võtma ja ülbitsema?
Kõik ei ole sellised, mõned hindavad ilmselt enda järgi.

Borja kirjutas:
Salajane info kandis kolme liiki NATO saladuste tasemeid: piiratud, konfidentsiaalne ja salajane
..ära pln tao mulle pähe nende oma "võlusõnadega" siin tsitaadis - ma olen nimelt teenistuses piisavalt palju väärtusetut bürorämpsu näinud, kus iga paberi pealdises samasugused "maagilised võlusõnad" on :mrgreen:
Ja meediaartiklist läbikäinud NOVIKOVilt äravõetud dok-de lühidane kirjeldus võimaldab mul (kuniks pole teada vastupidist) neid "püha templiga" pabereid vabalt kompostiks kvalifitseerida...
Nojah, kui sa loed üle rea, siis ei märkagi, et "dok-de lühidane kirjelduse" juures olid artiklis ka olulised väljendid - "nende hulgas" ja "leiti ka".
Seega kasutades sinu väljendit - kui ei ole teada vastupidist, siis võib sinu seisukohta vabalt kompostiks kvalifitseerida!
(kuna sulle ega mulle neid pabereid ei näidata, siis ei ole sul võimalik seda eitada...) :D


Isiklikud pöördumised palun erasõmumi teel. Tänan ette.

Kriku
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
AndresTy
Liige
Postitusi: 953
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas AndresTy »

Andke nüüd andeks või peksa, aga jutt nagu poleks Eesti kaitseväelasel Eesti Vabariigi seaduste täitmine kohustuslik ja tal on õigus käia seadusega ringi oma suva järgi, kuuluks nagu mingite mõjuagentide õõnestustegevuste varasalve. Karta on, et selline rumalavõitu - õigusriigi, kui EV riigikorraldusliku tugisamba vastane - nihilism on ka vastuolus Eesti Vabariigile antud truudusvandega.

Kui muidugi sellele eelmisele riigile antud vanne kangem pole...

Aga soovitan eriti kõvapäistele omale pähe raiuda mõiste - ÕIGUSRIIK!
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

AndresTy kirjutas:..selline rumalavõitu - õigusriigi, kui EV riigikorraldusliku tugisamba vastane - nihilism on ka vastuolus Eesti Vabariigile antud truudusvandega.

Kui muidugi sellele eelmisele riigile antud vanne kangem pole...

..need püüdlikkandiliselt "õiged" mõtteavaldused on muideks selges vastuolus postitaja enda signatuuriga:
Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...

Aga tegelt ju vaid järjekordne lame isikupõhine rünnak siin teemas - teiste samasuguste pikas reas :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas:
Aga tegelt ju vaid järjekordne lame isikupõhine rünnak siin teemas - teiste samasuguste pikas reas :mrgreen:

Anna andeks, Borja, aga paraku oled ju sina siin teemas ainus, kes õigustab saladusastme märgisega kaitstud dokumentide mitte-reeglitepärast käitlemist. Ning väidad, et selline käitlemine on OK.

Ei ole OK.

Kuna sa oled ainus sellise käitumise õigustaja, siis paraku kipuvad ka vastused tulema peamiselt sinu postitusele ja kipuvad vahest ka ehk isikut riivama.

Sry
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Mudakoon »

smr kirjutas:
Borja kirjutas:-- olen valmis pea panti panema, et KÕIGIL siin foorumis esinevatel ohvitseridel on olnud oma kodus "asju", mis kandsid "ülipühasid" salastatuse tasemeid - piiratud / konf / salajane / misiganes muu - ja olgu sees siis NATO / EU / siseriiklik..

Kas ma olen viimasest paarist leheküljest õigesti aru saanud: EKV ohvitserkonna hulgas on normaalne käituda nagu tiba, vilistada reeglitele, peaasi et _temal_ oleks mugav ja mõnus. Ning kui keegi reeglite rikkumisele tähelepanu juhib, hakatakse tema kallal võtma ja ülbitsema?
Ei , ei ole. Ei , ohvitseride , allohvitseride ega ka sõdurite hulgas nii. Võib - olla "kunagi" , mõnes üksuses , oli ... :dont_know:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas oleeg »

Eeee... mmmm... Ma eksisin.

terv
o
Viimati muutis oleeg, 10 Jaan, 2022 22:57, muudetud 1 kord kokku.
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Veiko Palm »

Austatud oleeg - kaitseväes
ei ole personalidokumendid riigisaladus. Mõned üksikud detailid väga piiratud seltskonna puhul jah, tõesti. Kuid Sinu väide ei ole õige.

Olen tähele pannud, et paljud inimesed ajavad sassi riigisaladuse ja mitte-avaliku teabe (tuntud ka kui asutusesiseseks kasutamiseks). Ja veel - osad isikuandmed on tõesti AK märkega, kuid see on nö ühepoolne. Kui asutus annab mulle dokumendi, et mul on ravitud neid ja neid haiguseid, siis see on varustatud AK templiga, ehk piiratud on inimeste ring, kes seda näha tohivad. Kuid kui inimene ise otsustab selle avalikuks teha, on see tema asi. Oma enda isikuandmed on ikka sinu enda asi, ei saa sind keegi keelata.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist