Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, kohus)

Vasta
Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Taaniel Tina »

Lisan ka oma seisukoha.
Seda kas ja palju oli ennem alkot pruukinud, ma ei käsitle. peatun ainult brittide SP käitumisel. Ja seal ei näe ma küll brittidel mingit süüd.
1. Läks rüseluseks. OK. Vähemalt oli ühel poolel (brittidel) oidu kutsuda kedagi, kes olukorra maha rahustaks. Kutsus oma SP. Briti SP võttis ühendust Eesti Politsei dispetšeriga - sealt ei saadud aru, mida soovitakse. Briti SP reageeris olukorrale. Minu arust nagu kõik OK!
2. SP rahustas olukorra maha. Mingil põhjusel eestlane ei tahtnud vist rahuneda ja ta pandi asfaldile pikali, et keegi rüseluse käigus viga ei saaks. Minu arust nagu kõik OK!
3. Üks naine ründas SP rühma. Üks britt tõmbas ta jõuga eemale, astus selle naise ja muu rühma vahela ja konkreetselt andis häälega ja ka käega märku, et see naine taganeks. Rohkem mingit jõudu ja vägivalda ei kasutanud. Minu arust nagu kõik OK!
4. Pärast anti kõik üle kohale saabunud võimu esindajatele. Minu arust nagu kõik OK!

Mina näen siin küll palju suuremat süüd Eesti poole esindajatel.
1. Hakata purjus peaga vähemuses maadlema SP-ga on ikka ülim lollus selle mehe poolt.
2. Tungida kallale SP-le on ülim lollus selle naise poolt.
3. Tapa linnapea mögin, et Briti SP peaks rohkem järgima kohalikku kultuuriruumi, on ülim lollus linnapea poolt. Mida see SP oleks siis pidanud tegema? Vaatama pealt ja libistama kõrvale õltsi, et olla rohkem kohalike moodi või??? :wall:
4. Politsei reageerimine - on see asutus ikka nii hõredaks tehtud, et patrulli annab oodata. Kui mul oleks valida Briti SP minuti jooksul või Eesti Politsei teadmata aja jooksu, siis kõhklemata valiksin brittide SP.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1583
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas ambur123 »

Nõus, et nö südametunnistusega vaadates ei leia (praeguse info) pinnalt Briti SP-le küll midagi ette heita. See aga ei tähenda, et neid selle eest juriidiliselt rünnata ei saaks. Palju asju saab teha enda (ja rahva enamuse) sisemise õiglustunde seisukohast küll igati õigesti, ent paragrahvi valguses valesti.

Huvitav nüanss see, et 112 dispetšer ei saanud inglise keelest aru. Kui siin mõni välismaalane vajab politseid või kiirabi või kutsuks päästjaid tulekahjule, siis jääbki väljakutse teenindamata? Keegi ei eelda polüglotti toru otsa, kuid elementaarne inglise keele oskus võiks ju dispetšeritel olla.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas nimetu »

Politsei reageerimine - on see asutus ikka nii hõredaks tehtud, et patrulli annab oodata.

On küll, jah. Isegi tiba suuremas linnas ei pruugi kedagi kohale ilmuda.


Palju asju saab teha enda (ja rahva enamuse) sisemise õiglustunde seisukohast küll igati õigesti, ent paragrahvi valguses valesti.

Eks siis kohtud selgitavad välja kas oli mingit õiguseriivet või mitte. Mina suurt probleemi ei näe.
antanana
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 19 Mai, 2021 1:08

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas antanana »

Miskipärast tundub siin domineerivat liitlaste apologeetika, ilmselgelt inimeste poolt, kes ei ole nii konkreetse sündmuse kui ka üleüldiselt Tapa ja ümbruse elustikuga kursis. Tuletaks meelde, et avalikus kohas (st. väljaspool selleks ettenähtud territooriumi) alkoholi tarbimine on Eesti seaduste kohaselt keelatud. Avatud alkoholipudelitega ringitöllerdavad liitlased on Tapal ja ka Tallinn-Tapa rongides paraku üsna sage nähtus ja ma ei hakka siin ühegi riigi esindajaid eraldi välja tooma. Olen näinud, kuidas rongis õlut joovad liitlased (ei olnud britid) lällasid ja piletöör pidi neid korduvalt korrale kutsuma. Tänagi kassasabas seistes vaatasin, kuidas mundris liitlased (ei olnud britid) ladusid letile suuri ja kange sisuga alkoholipudeleid. Tõepoolest ei paista neil olevat suuremaid piiranguid alkoholi tarvitamisel. Küll aga peaksid nad tõsisemalt teadvustama, kus ja kuidas see tegevus lubatud on ja et joobes lällamine ei pruugi kohalikele (nende keelsusest sõltumata) meeldida ning võib eskaleerida konflikte, mida kaine peaga ei juhtuks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:Eks siis kohtud selgitavad välja kas oli mingit õiguseriivet või mitte. Mina suurt probleemi ei näe.
Selles mõttes ei näe mina ka probleemi, et kõik osalenud tunduvad olevat saanud seda, mis neile ära kulus. Probleem seisneb lonkavas koostöös Eesti politseiga (dispetšer ei valda inglise keelt ja liitlastel pole Tapa politseis kontakti, kes valdaks) ning kohtuvaidlus kui selline võib tulla tüütu ja mainet kahjustav.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1626
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas OLAVI »

Iga klienditeenindaja ei peagi kõiki erinevaid võõrkeeli täielikult valdama, aga igal teenindajal peaks olema niipalju oidu, et võõrkeel äratunda ja suunata kõne kohe keeleoskajale töötajale.
Ehk siinkohal pole probleem vist mitte niivõrd konkreetses töötajas, kui süsteemi töö puudulikus organiseerimises?

(Osa aega tagasi kajastati juhtumit meedias kus omanik pidas kinni (relvastatud?) kurjategijad Ameerikanurga´l (Tall-Tart maantee, Jüri ringi juures) ja ka siis ei suutnud dispetser saada aru Eestikeelsest jutust et kus ja millega on tegu ning tüübid pääsesid jooksu.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1240
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Siki »

Veel Virumaa Teatajast: "Küsimus pole kakluses" (tasuline artikkel):

https://virumaateataja.postimees.ee/725 ... e-kakluses

Karikatuur "Sai pisut müratud":

https://virumaateataja.postimees.ee/725 ... karikatuur
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas aht0 »

antanana kirjutas:Miskipärast tundub siin domineerivat liitlaste apologeetika, ilmselgelt inimeste poolt, kes ei ole nii konkreetse sündmuse kui ka üleüldiselt Tapa ja ümbruse elustikuga kursis. Tuletaks meelde, et avalikus kohas (st. väljaspool selleks ettenähtud territooriumi) alkoholi tarbimine on Eesti seaduste kohaselt keelatud. Avatud alkoholipudelitega ringitöllerdavad liitlased on Tapal ja ka Tallinn-Tapa rongides paraku üsna sage nähtus ja ma ei hakka siin ühegi riigi esindajaid eraldi välja tooma. Olen näinud, kuidas rongis õlut joovad liitlased (ei olnud britid) lällasid ja piletöör pidi neid korduvalt korrale kutsuma. Tänagi kassasabas seistes vaatasin, kuidas mundris liitlased (ei olnud britid) ladusid letile suuri ja kange sisuga alkoholipudeleid. Tõepoolest ei paista neil olevat suuremaid piiranguid alkoholi tarvitamisel. Küll aga peaksid nad tõsisemalt teadvustama, kus ja kuidas see tegevus lubatud on ja et joobes lällamine ei pruugi kohalikele (nende keelsusest sõltumata) meeldida ning võib eskaleerida konflikte, mida kaine peaga ei juhtuks.


Lugupeetav. Esmalt lihtne küsimus: kas Te arvate et liitlaste üksused peaksid Eestis julgeolekugarantiina olema? Kui vastuseks on "ei, kindlasti mitte", siis edasi pole vaja lugeda.

Mõned loll-lihtsad ja universaalsed tähelepanekud: sõdurid on täisjõus noored mehed (enamasti, naisi on vähemus), s.t testosteroon möllab ja meri on põlvini. Kui hoida suuremat hulka selliseid koos rangete reeglite raamides elamas, siis vabadusse sattudes juhtubki eeldatav: lastakse end lõdvaks - millega käib enamasti kaasas alkohol ja konfliktid.
Meie kaitseväelastel on linnaloal variant minna koju ja nemad ei ole linnapildis nii nähtavad, võõrüksustel ei ole sellist võimalust, nii minnaksegi allüksusega vabal ajal kuskile joomaurkasse. Ei saa korraga hoida siin võõrüksusi ja tahta et nendega ei oleks üldse mingeid intsidente - mitte üks normaalne ülemus ei hakka oma alluvaid 24/7/365 kasarmus kinni hoidma - siinkohal meenutaks koroonakriisi piirangute nutulaule kus ülileebed piirangud tõid kaasa massiivse nutukoori elanikkonnas [aga.. kasarmureziim on ju 10x rangem].

Ühe maailmas enim alkoholi tarvitava rahvana pole meil tegelikult mingit moraalset õigust sel teemal möliseda: meie oma mehepojad/eevatütred ei pea end sugugi paremini ülal ning pahatihti kaasneb nendega ka kuritegevus. Vaadates mõningaid sotsiaalmeedias ringlevaid videosid (tõsi küll, pole näha konflikti algusosa) antud konfliktist, olid peamised nähtavad plõksijad ka meie.. oma inimesed :wall:

kuidas mundris liitlased (ei olnud britid) ladusid letile suuri ja kange sisuga alkoholipudeleid.

so fucking what? ka meie kaitseväelased ja politsei/piirivalve on seda praktiseerinud. PPA'le tuli lausa ca 7a tagasi Tallinnast range ametlik korraldus vormis olles alkoholi mitte osta, ei sobivat. Tavaline teema oli peale vahetust otse toidupoodi minna ning õllesõbrad loomulikult muu tavaari seas ladusid letile ka oma pudelid. Säästis aega, võrreldes kõigepealt kasarmusse mineku, riiete vahetusega ning siis poodi sõudmisega.. 20a tagusest KL'i õppustest meenub viinaviskamine vormis auto pagasiruumi juures (v.a autojuht), kus peale õppuse lõppu arutati õppusel toimunut. Või mindi vormis poodi pudeli järgi ja jätkati a la saunas- polnud ka eriti harv.

Minu 2 senti: kuni liitlassõdurite liberty ei too kaasa vägistamisi või relvastatud rööve (mis ei olnud sugugi tundmatud nähtused kui meid okupeeris NL armee), las olla nagu on. Vabal ajal toimuvasse joomisse ei ole muhvigi teha (sõltumata sõdurite rahvusest on see teema olnud läbi ajaloo) ning sõduritel on vaja a)rutiinist välja saada ja b) suhelda oma kaasvõitlejatega mitteformaalsetes oludes. Psühholoogia ABC. Võimalikud kaklused on paratamatus ning selle jaoks on SP/politsei. Kui tahad endid kaitsma siia non-aggressive nonentities (ei suutnud välja mõelda vastavad eestikeelset terminit), siis sorry aga neist ei ole palju tolku.

Mis siis õrnahingeliste kohalike jaoks aktsepteeritavad alternatiivid oleks? Muuta Tapa kinniseks sõjaväelinnaks? Teha sõjaväeosade juurde spetsiaalsed sõduride joogiaugud ja keelata neil mujale minek? Saata NATO üksused koju tagasi? (idanaabrile see meeldiks, üllatab et selliseid keisse vähe on olnud, organid ei ole vist ära tabanud et oma provokaatorid võiks saata sõduritega tüli norima).

PS. Kui näed avalikus transpordivahendis alkoholitarbijaid kes ei saa käitumise sobimatusest aru, siis vingumise asemel a) lähed räägid juhiga ning uurid mis tema arvab. b) juhiga kokkuleppel helistad politseisse ja kutsud PPA patrulli kokkulepitud kohta vastu. Kogu teema. Olen ise seda teinud (suvaliste eraisikutega küll seni). Kui tegu on sõduritega, siis jääb oma eksinud lambukeste politsei käest kätte saamine allüksuse mureks.
Runkel
Liige
Postitusi: 2809
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Runkel »

Kriku kirjutas:
nimetu kirjutas:Eks siis kohtud selgitavad välja kas oli mingit õiguseriivet või mitte. Mina suurt probleemi ei näe.
Selles mõttes ei näe mina ka probleemi, et kõik osalenud tunduvad olevat saanud seda, mis neile ära kulus. Probleem seisneb lonkavas koostöös Eesti politseiga (dispetšer ei valda inglise keelt ja liitlastel pole Tapa politseis kontakti, kes valdaks) ning kohtuvaidlus kui selline võib tulla tüütu ja mainet kahjustav.
Kui SP kõneles täiuslikku koknit, siis võib koolis õpituga jänni jääda.
Learn the Cockney accent with Jason Statham OT
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

Siki kirjutas:Veel Virumaa Teatajast: "Küsimus pole kakluses" (tasuline artikkel):

https://virumaateataja.postimees.ee/725 ... e-kakluses

Karikatuur "Sai pisut müratud":

https://virumaateataja.postimees.ee/725 ... karikatuur

Kogu selle loo juures on just Virumaa Teataja tegevus lihtsalt häbiväärne - ülespuhumine, väänamine, halvustamine. Tea mis selles pesas nüüd juhtunud on, siiani on ikka mõistlik, st päris ajakirjandusliku mulje jätnud :(
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
antanana
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 19 Mai, 2021 1:08

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas antanana »

aht0 kirjutas:Lugupeetav. Esmalt lihtne küsimus: kas Te arvate et liitlaste üksused peaksid Eestis julgeolekugarantiina olema?

Loomulikult on vastuse sellele jaatav. Sellest hoolimata on mul kaks väga lihtsat soovi.
1. Liitlane ei tohiks käituda nagu vene pätt.
2. Kui liitlane siiski käitub nagu vene pätt, paluks mitte tegeleda tema õigustamisega. Julgeolekugarantii ei pea tähendama eneseväärikusest loobumist.

aht0 kirjutas:Minu 2 senti: kuni liitlassõdurite liberty ei too kaasa vägistamisi või relvastatud rööve (mis ei olnud sugugi tundmatud nähtused kui meid okupeeris NL armee), las olla nagu on.

Liitlaste sarnased teod Jaapanis ja Saksamaal (ja ma ei räägi vahetult sõjajärgsest perioodist, 21. sajandilgi on neid toimunud) on avalikes allikates piisavalt hästi dokumenteeritud. Ma tõesti väga-väga loodan, et meil asjad kunagi selleni ei jõua, aga "las olla nagu on" suhtumine annab võimaluse probleemidel kasvada. Ka pisipättustega tuleb tegeleda, et kord oleks majas.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas wudu »

antanana kirjutas:Loomulikult on vastuse sellele jaatav. Sellest hoolimata on mul kaks väga lihtsat soovi.
1. Liitlane ei tohiks käituda nagu vene pätt.
2. Kui liitlane siiski käitub nagu vene pätt, paluks mitte tegeleda tema õigustamisega. Julgeolekugarantii ei pea tähendama eneseväärikusest loobumist.

Nullindate teisel poolel andsid inglise poissmehed ja nende peod meie ajakirjandusele palju tööd. Briti sõdurite ja siin käinud inglise poissmeeste sotsiaalne taust on suures osas arvatavasti sama.
Neid inglise poissmehi ei saanud võrrelda "vene kaakidega", nii ei saa ka briti sõdureid võrrelda "vene pättidega". Nii ühed kui ka teised ei ole mingid aadlike (sõja) kooli kasvandikud, vaid noored mehed, kes tahavad lõõgastuda ja see käib elu juurde, et vahel lähevad asjad üle võlli. Vahet ei ole mis rahvusest nad on.

"Paluks mitte tegeleda tema õigustamisega"
See on huvitav. Mõned ei ole kohtunikud ja timukad korraga ühes isikus ja neid ei köida kohene hukka mõistmine vaid nad püüavad mõista. Kuid tavaliselt kiputakse katseid mõista võtma kui õigustamist.
Kui püüda mõista, miks Hitler tegi nii või naa, siis alati leidub keelgi, kes kukub emotsionaalselt paukuma, et tegeletakse Hitleri tegude lahjendamisega ja püütakse Hitlerit õigustada.
Kui püüda mõista, miks Putini Venemaa on nagu ta on, siis leidub alati keegi, kes emotsionaalselt kukub kisama, et keegi on Putini kasulik idioot ja mõjuagent.

Briti sõdurite mõistmine annab võimaluse asju nii sättida, et jama oleks siiski vähem nendega.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miskipärast tundub siin domineerivat liitlaste apologeetika, ilmselgelt inimeste poolt, kes ei ole nii konkreetse sündmuse kui ka üleüldiselt Tapa ja ümbruse elustikuga kursis. Tuletaks meelde, et avalikus kohas (st. väljaspool selleks ettenähtud territooriumi) alkoholi tarbimine on Eesti seaduste kohaselt keelatud. Avatud alkoholipudelitega ringitöllerdavad liitlased on Tapal ja ka Tallinn-Tapa rongides paraku üsna sage nähtus ja ma ei hakka siin ühegi riigi esindajaid eraldi välja tooma. Olen näinud, kuidas rongis õlut joovad liitlased (ei olnud britid) lällasid ja piletöör pidi neid korduvalt korrale kutsuma. Tänagi kassasabas seistes vaatasin, kuidas mundris liitlased (ei olnud britid) ladusid letile suuri ja kange sisuga alkoholipudeleid. Tõepoolest ei paista neil olevat suuremaid piiranguid alkoholi tarvitamisel. Küll aga peaksid nad tõsisemalt teadvustama, kus ja kuidas see tegevus lubatud on ja et joobes lällamine ei pruugi kohalikele (nende keelsusest sõltumata) meeldida ning võib eskaleerida konflikte, mida kaine peaga ei juhtuks.


Oh seda pehmot inimhinge :wall:
Tegelt on valik lihtne, kas lällavad vene sõdurid või lällavad liitlaste/oma sõdurid.
Purjus peaga tegude tegemine on tõesti kole, aga ega noorte äksi täis meeste puhul seda välistada ei saagi.
Seda enam, et kaadrisõjaväelasi on taoliselt ka raskem distsiplineerida nagu ajateenijate puhul see käib.

Puutun ise üsna tihedalt kokku liitlaste õhuväelastega Keila kandis (käivad seal poodides näiteks) ja õliseid silmi pole veel juhtunud nägema. Sestap tuli ka see teemapüstitus vähe üllatuslikuna. Tapa elustik oleks kindlalt ka vaesem, kui seal taolisi vägesid sees poleks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kriku »

Eks mõlemal poolel ole natuke õigus. Eestis teenivate liitlaste sõjaväelaste kuritegevust ei saa välistada (nagu ühegi teise inimgrupi oma), kuid muidugi tuleks katsuda seda minimeerida (mis seni on päris hästi õnnestunud).
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

antanana kirjutas: on mul kaks väga lihtsat soovi.
1. Liitlane ei tohiks käituda nagu vene pätt.
2. Kui liitlane siiski käitub nagu vene pätt, paluks mitte tegeleda tema õigustamisega. Julgeolekugarantii ei pea tähendama eneseväärikusest loobumist.
Liitlaste sarnased teod Jaapanis ja Saksamaal (ja ma ei räägi vahetult sõjajärgsest perioodist, 21. sajandilgi on neid toimunud) on avalikes allikates piisavalt hästi dokumenteeritud.


Akf, teie esimeste soovidega olen 101% nõus, siiski on küsimus - kuskohas, krt küll, te näete päti kombel käitumist?? Ja liitlaste teod Jaapanis ja Saksamaal - mis krd möla te ajate??? Et Prantsuse armee senegali laskurid 1945 kusagil Baieris naisi vägistasid? Neid juhtumeid oli vähe, kõik läksid sõjakohtu alla ja said karistada! Liitlaste teod WTF.
Aga lõpetuseks - tere tulemast militaar.netti!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist