Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, kohus)

Vasta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

Kriku kirjutas:Eks mõlemal poolel ole natuke õigus. Eestis teenivate liitlaste sõjaväelaste kuritegevust ei saa välistada (nagu ühegi teise inimgrupi oma), kuid muidugi tuleks katsuda seda minimeerida (mis seni on päris hästi õnnestunud).

Akf, juba pikkade siin oldud aastate jooksul ei ole liitlased meie maal kuritegevusega tegelenud. Väärteod, seda jah, ja seda lihtsalt ei saagi välistada, küll aga takistada - ja just seda brittide MP tegigi. Mis krd jama selle ümber nüüd on tekitatud, vaat seda minu väike aju aru ei saa.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kõnealune kiljatus on lihtsalt üks tahk meil väga populaarsest NIMBY hoiakust.
Minu tagahoovis/linnas/koduteel ei või olla tuulikuid/tehaseid/autoteid/liitlasvägesid jne.
Läheb aega mööda ja hakkame lugema, kuidas liitlaste lennukid teevad müra- ja keskkonnareostust ning kuidas tankid lõhuvad metsa.
Liitlaste reakoosseisu käitumine teenistusvälisel ajal pole selgelt nii suur probleem, et sellele niipalju tähelepanu tasuks üldse pöörata.

Liitlaste sõdur ei ole ju mingi imeinimene, tavaline 20ndates aastates, kes on läbinud mingi ca 6-kuulise väljaõppe ja saadetud siia. Kui siia poleks saadetud, oleks saadetud A-stani. Koos kaasnevate probleemidega. Seda ma küll keelduks uskumast, et liitlaste ohvitserid ja vanemallohvitserid sedasi vormis, alkopudelitega ringi töllaks. Nõuka ohvitserid (lennuväelased) tegid seda küll, olen lapsena seda omajagu näinud.

Paraku aga NIMBY meid ei toida, selleks, et oma elu paremaks saada, tuleb kaasuvate häiringutega arvestada, olgu selleks siis tehasemüra, liitlaste hävitajate möirgamine taevas või mõne vähem kodust kasvatust saanud Briti reamehe õline nägu.

Varastamine ja muu kriminaalne värk on liitlaste puhul (erinevalt nõuka sõjaväest) üsna vähetõenäoline. Õlise näoga meie ajateenijatel olen ma mina üks kord käskinud õllepurgid ära visata ja edaspidi juua kuskil privaatsemas kohas kui Statoili bensiinijaamas (juhtub ka meil, näete).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

nimetu kirjutas:
Politsei reageerimine - on see asutus ikka nii hõredaks tehtud, et patrulli annab oodata.

On küll, jah. Isegi tiba suuremas linnas ei pruugi kedagi kohale ilmuda.

On see ikka nii hull lugu? Isiklik kogemus - pärast helistamist nii ca 5 minuti pärast olid kohal meeskonnas 1 politseinik ja 1 piirivalvur (piirikate kordon on lähedal), kuna lugu oli väike, siis ainult püstolite jm erivarustusega, aga igatahes autos oli raskemat rauda kaasas.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kriku »

metssiga kirjutas:Akf, juba pikkade siin oldud aastate jooksul ei ole liitlased meie maal kuritegevusega tegelenud. Väärteod, seda jah
Esiteks on kuri- ja väärteo piir mitme koosseisu puhul õhuke ja ajas muutuv ning teiseks ei pruugi me päris kõikidest juhtumitest teadlikud olla - aga sel tasemel pole vaidlusel mõtet. Minu postituse mõte oli selles, et kuritegevuse minimeerimine on seni hästi õnnestunud ja võimalike üksikute juhtumite pärast on mõttetu pöördesse minna, sest kuritegevust täielikult välistada ei saa üheski inimgrupis.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas nimetu »

Isiklik kogemus

Mul on ka isiklikke kogemusi. Ühes keskmise suurusega linna kesklinnas toimus pisike kaklus. Kutsusin politsei. Ligi pool tundi ei tulnud kedagi. Selleks ajaks jõudsid mehed ja naised laiali minna.
Üldiselt on võtnud vähemalt 15 minutit, et keegi üldse ilmuks.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

https://www.elu24.ee/7262659/lennutoota ... koholimuuk
Kas arvate ikka veel, et Tapal naise suhtes kasutati, juriidiliselt öeldes, ülemäärast jõudu? Naised on ohtlikud (mis ei tähenda üldse seda, et mehed ei ole :D )
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

Kriku kirjutas:
metssiga kirjutas:Akf, juba pikkade siin oldud aastate jooksul ei ole liitlased meie maal kuritegevusega tegelenud. Väärteod, seda jah
Esiteks on kuri- ja väärteo piir mitme koosseisu puhul õhuke ja ajas muutuv ning teiseks ei pruugi me päris kõikidest juhtumitest teadlikud olla - aga sel tasemel pole vaidlusel mõtet. Minu postituse mõte oli selles, et kuritegevuse minimeerimine on seni hästi õnnestunud ja võimalike üksikute juhtumite pärast on mõttetu pöördesse minna, sest kuritegevust täielikult välistada ei saa üheski inimgrupis.

Point ongi selles, et ega me ei tea - kas peamegi teadma enne nt kohtuotsust? - ja selle üle ei olegi mõtet vaielda, küll aga selle üle, kuidas ajakirjandus ühte või teist asja kajastab. Kui kunagi oli ajakirjandus "neljas võim", millega iga tervemõistuslik inimene ju nõustub, siis nüüd on nad võtmas endale juba "kolmanda võimu" rolli. Kes krt seda neile on andnud, mida nad endast mõtlevad ja mis see kõik on? Lõhnab halvasti Frankfurdi nõiaköögi aroomide järele. No mis on välja keerutatud sellest Tapa juhtumist, mis iseenesest IMHO ei tähenda mitte kui midagi? Lihtsalt kultuuramarksistlik klassika, lugege Antonio Gramsci teoseid ja need on nagu käsiraamat ka selle juhtumi kajastamiseks selles nn ajakirjanduses.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas metssiga »

nimetu kirjutas:
Isiklik kogemus

Mul on ka isiklikke kogemusi. Ühes keskmise suurusega linna kesklinnas toimus pisike kaklus. Kutsusin politsei. Ligi pool tundi ei tulnud kedagi. Selleks ajaks jõudsid mehed ja naised laiali minna.
Üldiselt on võtnud vähemalt 15 minutit, et keegi üldse ilmuks.

Mis ma oskan öelda? Ega ühe kogemuse alusel järeldusi teha ei saa (see käib täpselt ka minu kohta :D )
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas aht0 »

antanana kirjutas:
aht0 kirjutas:Lugupeetav. Esmalt lihtne küsimus: kas Te arvate et liitlaste üksused peaksid Eestis julgeolekugarantiina olema?

Loomulikult on vastuse sellele jaatav. Sellest hoolimata on mul kaks väga lihtsat soovi.
1. Liitlane ei tohiks käituda nagu vene pätt.
2. Kui liitlane siiski käitub nagu vene pätt, paluks mitte tegeleda tema õigustamisega. Julgeolekugarantii ei pea tähendama eneseväärikusest loobumist.

aht0 kirjutas:Minu 2 senti: kuni liitlassõdurite liberty ei too kaasa vägistamisi või relvastatud rööve (mis ei olnud sugugi tundmatud nähtused kui meid okupeeris NL armee), las olla nagu on.

Liitlaste sarnased teod Jaapanis ja Saksamaal (ja ma ei räägi vahetult sõjajärgsest perioodist, 21. sajandilgi on neid toimunud) on avalikes allikates piisavalt hästi dokumenteeritud. Ma tõesti väga-väga loodan, et meil asjad kunagi selleni ei jõua, aga "las olla nagu on" suhtumine annab võimaluse probleemidel kasvada. Ka pisipättustega tuleb tegeleda, et kord oleks majas.


akf Kriku võttis asja hästi kokku
Kriku kirjutas:Minu postituse mõte oli selles, et kuritegevuse minimeerimine on seni hästi õnnestunud ja võimalike üksikute juhtumite pärast on mõttetu pöördesse minna, sest kuritegevust täielikult välistada ei saa üheski inimgrupis.


Minu poolt.
1. Miks Sa sead liitlastele kõrgemad standardid kui meie oma elanikele ja/või sõduritele? Selline käitumine on silmakirjalik. Või on nüüdsel ajal nii et meie ajateenijad-kutselised on vabal ajal ainult kodus, karsklased ja aitavad aiamaal kõik vanaema? Samamoodi minnakse sõpradega välja maad mustaks jooma ja raputatakse sõjaväeelu korraks seljast maha, mingil hulgal on sekeldused politseiga. Ainus vahe on siin see et meie ajateenijatel-kutselistel on võimalik oma tsiviilsõprade sekka märkamatult "ära hajuda", liitlastel seda luksust pole - jäävad kohalike taustal silma paistma.
2. Jääb selgusetuks kas Sinu arvates liitlased käitusidki nagu "vene pätid", või misasja? :wall:

Reaalsuse aktsepteerimine ei ole automaatselt 'õigustamine'. Vana-Roomas oli leegionäride distsipliin ja karistused hoopis karmimad - sisuliselt inimõiguslased saaks südari kui praegu keegi üritaks nende meetodeid ja reegleid rakendada. Isegi see ei takistanud mehi vabal ajal semudega joomast ja sageli ka omavahel kaklemast. Rääkimata relvadega arveteklaarimistest - millel olid roomlaste määrustikus vägagi karmid tulemused.

Järeldus: pole mõtet vinguda inimloomuse aspektide üle, mida ei saa muuta. Kuni liitlased otseselt kuritegusid toime ei pane, las olla. Just nimelt, "las olla". Kui ei ole siin liitlasi, on siin varem või hiljem võõrsõdurid idast, ajalugu käib spiraalis.. Kahest halvast valid parima. See ei ole õigustamine, see on valik. Avalikus kohas joomine, kaklused jne - selleks on politsei/SP.

Demagoogilised võrdlused - kas on vaja neid tingimata loopida? "Vene pätt vs lääneliitlane". Enne kui venelased Eestist 90ndatel ära läksid, juhtus nende sõduritega siinmail nii üht kui teist. Näiteks Viljandis oli Spetsnazi väeosa. On täiesti meeles relvastatud rööv Viljandis, NLi sõjaväelase poolt, tollastest krimiuudistest. Lihtsalt üks lambinäide. NLi ajal toimunud intsidentidest rääkimata. Kas meil on liitlastega midagi võrreldavat olnud?
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas nimetu »

Mis ma oskan öelda? Ega ühe kogemuse alusel järeldusi teha ei saa (see käib täpselt ka minu kohta :D )

Täiesti nõus. Võib-olla oli minu kõige esimene postitus sellel teemal ka veidi ülepingutatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Arvan, et enamik liitlaste kritiseerijatest pole piisavalt vanad, et mäletada, mis toimus siis, kui vene väed Eestis olid. Parem briti poismeeste väärteod kui vene sõdurite kuriteod.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Taaniel Tina »

Ma ei saa ikka aru, mis väärteo need britid toime ikkagi panid, või missugused britid?
Brittide SP rühma tegevuse kohta ma oma arvamuse avaldasin. Minu arust oli see OK!
Aga sellest, mis toimus ennem seda, kui brittide SP sekkus, on olemas mingid "Selgetnägijate tuleproovi" tüüpi seletused.
Kes seal kellele kallale läks, sellest mina ei ole aru saanud.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Arnold »

https://www.postimees.ee/7265305/purjus-briti-sodurid-rikkusid-elroni-rongis-korda-politsei-tostis-nad-jogeval-maha No ei ole joodikud ühestki rahvusest "napsikindlamad" eestlastest! Peaks nagu ninnu-nännutamise ära lõpetama - kelle riigis jorsid taidlevad!?
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Lemet »

Sedavõrd tihedad juhtumused tekitavad pigem küsimusi briti kontingendi juhtimise tasemes. Millegipärast ei meenu selluseid intsidente ei ameeriklaste, ei taanlaste ega prantslastega.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
hjl85
Liige
Postitusi: 6358
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Arvan, et enamik liitlaste kritiseerijatest pole piisavalt vanad, et mäletada, mis toimus siis, kui vene väed Eestis olid. Parem briti poismeeste väärteod kui vene sõdurite kuriteod.

Piisavalt mäletan aga see ei ole õigustusest, et teised tegid veel rohkem
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist