www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Mai, 2021 2:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2314 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 155  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 16:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Aug, 2015 19:48
Postitusi: 476
tuuba kirjutas:
akf Herem on vist ülendatud Ühendatud Balti Ühendriikide kaitsejõudude ülemaks?
KVJ ülesanne ongi korraldada Eesti Vabariigi sõjalist kaitset. On ilmselge, et kui kaitse on efektiivsem koos lähedaste naabrite ja liitlastega läbirääkides ja koordineerides, siis seda peabki KVJ eelistama või vähemalt tõsiselt kaaluma. Näiteks võib tuua merekaitse teemas esitatud stsenaariumi, kus B3+Poola suudaksid koos välja panna piisavalt võimeka arvu ühesesse süsteeme integereeritud ning selles koos töötavaid laevu, mis vähendaks tunduvalt Vene tegevusvabadust Läänemerel. Ning seeläbi suurendab ka kõigi, sh ka Maarjamaa, julgeolekut. Seda, kas idee on ka teostatav, seda peab näitama analüüs, läbirääkimised ning poliitilised otsused ja palju muud. Mulle tundub, et selline etteheide näitab pigem sõnavõtja enda piiratud nägemust kaitsevaldkonnast.

_________________
My fair lady.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 16:52 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Mär, 2019 14:27
Postitusi: 481
Tsiteeri:
Viimane, kelle arvamust selles küsimuses [riigieelarve tasakaalu] usaldada, on praegune rahandusminister Martin Helme. Tema rahanduspoliitikat võiks nimetada leninlikuks. Nimelt puudusid Leninil süsteemsed seisukohad finantsküsimustes, täpselt nagu puuduvad Helmelgi. Olid vaid mõned eri aegadel eri artiklites esitatud üksteisele vastukäivad mõtted, mida mõned kiitsid kui leninliku revolutsioonitaktika paindlikkust.


https://epl.delfi.ee/arvamus/majandusnu ... d=91047975

_________________
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 16:54 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Okt, 2010 19:24
Postitusi: 383
Asukoht: harjumaa
Krikule:

"Minul on võimatu omalt poolt aksepteerida olukorda, kus öeldakse, et on mingid konkreetsed seadmed ja need seadmed tuleks nüüd kohe ära osta. Niimoodi need asjad ei käi. Tegu on ikka väga reglementeeritud hankeprotsessiga. Me peame kõik need sammud läbi tegema, siin ei ole võimalust osta ühte konkreetset süsteemi. Ma ei tahaks sellist asja isegi arutada," lausus Luik.

Minu kommentaar siis:
No krt, kaitseminister peaks ju teadma, et pikaajaliselt on juba arutatud rannakaitse ja õhutõrje vajadust, mingisugused tulemused võiksid olemas kah olla?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 16:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Juul, 2005 16:48
Postitusi: 1286
Harald Hirmus kirjutas:
No aina paremaks läheb... ilmselt vähendati mingil põhjusel palgafondi, niisama ei hakka keegi seda tegema, kui ei taheta firmat põhja lasta. Kui on argumenteeritud põhjus, siis peab aru saama ja ilmselt pakutakse mingit muud kompensatsiooni või alternatiivi. Olen ise tööandja alal, mille tegevus keelati päevapealt, kui kriis Eestisse jõudis. Tuleb leida lahendused.
Kui oled tööandja, siis ilmselt oskad veidi arvutada ja saad aru, et reaalsummas siiski kaitseeelarvet vähendatakse, kui skp väheneb.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 16:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32064
Tsiteeri:
Sest õhukaitsest- poolakad maksavad 300 miljonit ja saavad selle eest kolm patareid Patriote. Kui ma nüüd õieti mäletan, siis on mõjutatav ala kuni 160 kilomeetrit. Opereerimiseks eeldab üks patarei 90 meest. Millised kompleksid siis ikkagi 250 miljoni eest võimaldavad kogu Eesti õhuruumi (45 000 ruutkilomeetrit pindalas) kaitsmist?


See kompleks leiutati NSVL-s 1960ndatel ja kannab nime S-200. Ka Poola (veel) kasutab.
Selle viimased versioonid S-200D "Dubna" omasid tabamiskaugust suurtel kõrgusel 300 km.
250 miljoni Eest saab sellise küll ja natuke täiendada kah.

Paraku, Iisraelis ega ka USA-s pole sellist leiutatud. Sellisega tulistati mõni aeg tagasi Süüria lähedal alla Türgi F-4 ja venelaste Il-20. Ja Musta mere kohal ka üks reisilennuk, mis asus tabamise hetkel ca 200 km kaugusel, seega laskekaugus näib usutav olevat. Tõsi, taktikaliste märkide vastu ilmselt vähe andekas.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 17:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Mär, 2014 15:31
Postitusi: 749
EKRE trollidega väitlemine on täiesti mõttetu ressursside raiskamine. Sisuliselt on riigikaitsest huvitatud ühiskonna osa seotud tõrvikupoiste demagoogilise jura ümberlükkamisega kartuses, et roosade salaamiajudega asjast üldse mitte midagi jagav ühiskonna osa võib teha omariiklusele karuteene ja nõustuda teadmatusest riigikaitse õõnestamisega. Kui viimaseid lehekülgi lugeda, siis ka siin foorumis pole mingisugust sisulist arutelu tekkinud, sest igale argumenteeritud väitele tuleb vastuseks trollide poolt lihtsalt demagoogiline meistriteos eesmärgiga juhtida kõrvale tähelepanu järjekordselt Helmede lolluselt. Ma ei teagi, kas hullem variant on see, et siseminister ja rahandusminister ei suuda oma suuvärki ja mõttelendu üldse kontrollida. Või see, et nad tahavadki riigikaitse eelarvet vähendada, aga ei suuda oma otsusele kindlaks jääda ning nüüd oma mõtteid keeravad ja väänavad. Mõlemal juhul ei tohiks peaminister seda mõttetust ja ebastabiilsust enam tolereerida, sest see kandub lõpuks ka nimetatud ministeeriumide töösse edasi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 17:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1373
tuuba kirjutas:
Kordan veelkord--me elame juba 29 aastat iseseisvas riigis, selle aja peale peaksid olemas olema igat kaitsevaldkonda hõlmavad kavad nii 1, 5,10 ,20 ja 100a plaanis, seega poleks midagi lihtsamat ,kui sahtlist välja võtta need ÕT või rannakaitse vms plaanid ja lasta käiku--raha ju on.
Nagu selgus, meil pole ju isegi plaani B, milles ka Soomel oleks oma roll. Plaanide ja planeerimisega on kehvasti, asjaloo teeb hullemaks see, et rahaga jällegi probleeme pole - (riigi)laenu ju tagasi ei pea maksma, nagu hinnatud majandusmehed kõnelevad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 17:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Juul, 2008 11:30
Postitusi: 90
Ma mõtlen kas vanal Helmel on piir valmis ehitatud, või seal ka mingi raha, projekteerimine ja muu bürokraatia segab?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 17:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Nov, 2005 20:19
Postitusi: 1647
Asukoht: Tallinn
Veiko Palm kirjutas:
Vabadussõjas saadeti kiiresti rindele isetehtud soomusautod näiteks. See on, ilma igasuguse irooniata, imetegu ja näitab inimese loovust kõige paremini. Need mehed olid ikka kõvad mehed. Aga ... mõne kuu pärast olid ka enamus masinatest remondis või käigus väljas. Ja mitte lahingkaotustena. Rahu ajal ei oleks vist selle eest pead paitatud? Kes kurat sellist rämpsu ostis?!?

Riigikaitse eelarve teemas muidugi OT, aga ei saa mitte vaiki olla. Soomukid, olgu tankid või tollal Eestis soomusautod, vajavad ju intensiivse ekspluateerimise korral, nagu lahingutegevus, regulaarselt põhjalikku hooldust või lausa remonti. Eesti soomusautod seda rohkem, et ühe osalise sõnul olid need "suure haamriga põlve otsas kokku taotud". Käigust väljas olid need muidugi remondi ajal, aga mitte muidu/mingitel muudel põhjustel. Kõige esimene sa Estonia sai nii raske, et ei saanud üldse rindele-tollastele teedele saata, kuid see oli Tallinnas sisekaitses, kuni ümber soomustati. Ja osa neist olid relvastuses kuni 1940. aastani, ainult küll sisekaitseülesannete täitmiseks, aga ikka sõiduvõimelisena :) NB! Kõu kohta ei käi see jutt mitte kuidagi!

_________________
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 17:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Jaan, 2013 12:56
Postitusi: 119
trs kirjutas:
Kui viimaseid lehekülgi lugeda, siis ka siin foorumis pole mingisugust sisulist arutelu tekkinud, sest igale argumenteeritud väitele tuleb vastuseks trollide poolt lihtsalt demagoogiline meistriteos eesmärgiga juhtida kõrvale tähelepanu järjekordselt Helmede lolluselt.

Ma ei saa selle väitega nõustuda, sest meistriteosest on asi ikka väga kaugel, rohkem selline kehvema matemaatikaga põhikooli tase.

Ma olin alguses sügavas hämmingus, et mis sihtgrupile Helmed üritavad riigikaiste õõnestamisega imponeerida või mis kasu neile sellest võiks tõusta? Arvasin seni, et riigikaiste on üks teemasi, mis on EKRE toetajatele oluline. Siinsete Helmede toetajate argumente ja loogikat, või selle puudumist, jälgides olen aru saanud, et esinetakse sellele seltskonnale, kellele meeldib kui asju otse välja öeldakse. See, kas väljaöeldul üldse mingit faktilist või loogilist sisu on, pole absoluutselt oluline. Oluline on, et tatti pritsitakse, siis on näha ja kuulda, et töö käib ja ei istuta niisama midagi tegemata. Selles suhtes on siit foorumist läbi käinud paralleelid bolševikega (20'ndate kandis) mõneti tabavad - improviseeriti käigult ja muudeti täiesti suvaliselt argumente ilma igasuguse läbiva loogikata aga nende toetajaid see kuidagi ei kõigutanud niikaua kui sõimati piisavalt kõvasti mõnda ebapopulaarset ühiskonnagruppi ja lubati oma toetajatele midagi ebarealistlikku aga ilusat kaugemas tulevikus.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 18:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 18169
Tsiteeri:
Ma ei saa selle väitega nõustuda, sest meistriteosest on asi ikka väga kaugel, rohkem selline kehvema matemaatikaga põhikooli tase.

Ma olin alguses sügavas hämmingus, et mis sihtgrupile Helmed üritavad riigikaiste õõnestamisega imponeerida või mis kasu neile sellest võiks tõusta? 


Ikka sellesamale 12 % valijatest, kes polnud suutelised isegi EKRE valimislubadustesse peidetud matemaatilist rumalust ära tundma.

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 18:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Mär, 2014 22:53
Postitusi: 791
tuuba kirjutas:
Krikule:

"Minul on võimatu omalt poolt aksepteerida olukorda, kus öeldakse, et on mingid konkreetsed seadmed ja need seadmed tuleks nüüd kohe ära osta. Niimoodi need asjad ei käi. Tegu on ikka väga reglementeeritud hankeprotsessiga. Me peame kõik need sammud läbi tegema, siin ei ole võimalust osta ühte konkreetset süsteemi. Ma ei tahaks sellist asja isegi arutada," lausus Luik.

Minu kommentaar siis:
No krt, kaitseminister peaks ju teadma, et pikaajaliselt on juba arutatud rannakaitse ja õhutõrje vajadust, mingisugused tulemused võiksid olemas kah olla?


Huvitav kust muidu on Kaitsevägi saanud hinnad tanki pataljonile ja keskmaale kui pole neid läbi arvutatud Sul on mingi tervikteksti mõistmise probleem? Jääb meelde ainult osaline tekst?
Palun ole hea mees loe kõik läbi mis kirjutatakse ning siis avalda arvamust :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 19:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Okt, 2010 19:24
Postitusi: 383
Asukoht: harjumaa
aj1972

Minul on võimatu omalt poolt aksepteerida olukorda, kus öeldakse, et on mingid konkreetsed seadmed ja need seadmed tuleks nüüd kohe ära osta

Võimalik,et olen pime aga ma ei ole kuskilt lugenud ega kuulnud, et Helme oleks väitnud seda " kohe ja ainult need"!

Helme tegi ettepaneku, mida oleks VÕIMALIK küllaltki ruttu pakutava raha eest osta.

Kui Kaminil või Peastaabil või RKIKil on teisi ettepanekuid--palun väga, summa on olemas, augud, mis vajavad tehnikaga täitmist, olemas , pakkuge aga välja ja minge lepinguid sõlmima.
Kavad on olemas---onju???


nii tahaks trollinduse teemal kah sõnada aga noh,las olla :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 19:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Juul, 2005 16:48
Postitusi: 1286
Probleem polegi see, et raha antakse, aga selle juures on see väike AGA - antakse ainult asjade hankimiseks ning muudeks elutsükli kuludeks ei anta, vaid võetakse isegi vähemaks.
See tingib selle, et me peame millegi hankimisest loobuma- ilmselt laskemoona hankimisest, mis tähendab, et sõja korral oleme me sitas seisus, sest meil on vähe moona.

Isiklikult väga kahtlen, et Helmel on mingid pakkumised laual, vaid pigem on hinda keegi pakkunud avalike allikate põhjal.
Näiteks Helme välja pakutud tankide hind tundub olevat Kunnase arvamus - http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?p=634241#p634241


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2020 19:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Okt, 2010 19:24
Postitusi: 383
Asukoht: harjumaa
alari :
Tsiteeri:
Probleem polegi see, et raha antakse, aga selle juures on see väike AGA - antakse ainult asjade hankimiseks ning muudeks elutsükli kuludeks ei anta, vaid võetakse isegi vähemaks.


Pole ma välja lugenud kuskilt , et muudeks elutsükli kuludeks ei anta, pigem võetakse vähemaks.

Siinkohal peavad Kamin ja Peastaap ja RKIK tooma välja need summad, mida on vaja siis antud tehnika ülalpidamiseks (koos inimestega) , mitte kisama, et Helme on loll ja lontrus ja tegelegu oma asjadega.
Nagu näha, on Kaminal (kokku siis kogu sõjandusel) iga aasta ülejääki 30-60 M, ju need soetatavate asjade (300M) iga-aastased kulud sinna summasse ää mahuvad.Ei usu, et selle relvastuse kuludeks aastas üle 5% soetusmaksumusest kuluks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2314 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 155  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt