Riigikaitse eelarve

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Karilaid ongi Keskerakonna Zhirinovski. Tema töö on lolli juttu ajajda ja siis vaadatakse, kuidas rahvas reageerib.


..eks vaba rahvas vabal maal võib reageerida ju mitut moodi - näit KV veteranid võivad ka jalad perse alt lahti kerida, medalid rinda panna // Toompeale piknikku korraldama minna...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Orkester ja kaplanid on vaid üks osa kõikidest kärbetest. Umbes 10%.
Kärpeid on vaja eelkõige kehtiva RESi raames. Kuid mitte ainult.
KV on viimastel aastatel (ka eelmiste KVJde ajal) vaadanud oma tegevusi üle ja otsinud kohti, mida saaks tõhusamalt lahendada, eesmärgiga suurendada sõjalisi võimeid.
Me võime loomulikult rääkida laenu võtmisest riigikaitseks. Kuid laen on ju pigem asjade hankimiseks, mitte ülalpidamiseks.
Eelmine valitsus otsustas lisada 46milj laevatõrjele. Hange on ettevalmistamisel. Mina loodan, et leping kirjutatakse alla sellel aastal. Et süsteem võimalikult kiiresti päriselt tööle hakkaks, tuleb kohe alustada taristu ja inimeste ettevalmistamisega. Neid inimesi täna ei ole. Kindlasti profileerime kedagi ümber. Aga kindlasti tuleb seoses selle võimega uusi ametikohti luua. Siin tuleb aga ette piirarv. Järelikult tuleb uusi ametikohti luua millegi arvelt.
Sel aastal saame uued mereseire radarid. Loomulikult võime me võtta (ja võtamegi) nende operaatorid KVs olemasolevate inimeste hulgast. Kuid nendegi töö peab keegi ära tegema. Järelikult eelarve mõttes, tekib kohti juurde. KV koguarvu piirides püsimiseks tuleb seega kuskilt vähemaks võtta. :shock:
Nii ongi KVPS (mitte mingi rumal ametnik, lühinägelik KVJ, puuduliku maailmavaatega poliitik jne) teinud ettepaneku, vähendada uute võimete kasuks mingeid teisi valdkondi. Kuna ka nende valdkondadeta päris ilma ei saa, siis kujundatakse need ümber. Ülesanded jaotatakse, ostetakse tsiviilist sisse või midagi muud, peaasi, et annaks ressursside kokkuhoidu uute võimete loomiseks.
Nagu Charles de Gaulles, nii ka mina - ma ei vali võimalikke variantide hulgast, ma otsustan mida me teeme :lol:
Mina võtan vastutuse loomulikult. Kuid ma tahan selgitada ka otsuse tausta.
Paraku on KVga nagu iga pallimänguga. Pealtvaatajad teavad alati täpselt ja eksimatult, kuidas tegelikult peab treenima ja mängima. Treener ja mängijad on lollakad. See et arvaja ise spordialaga õige vähe on tegelenud ja et ta mitte kunagi oma arvamust teoks ei suuda teha, pole oluline.

Orkester (mis minu arvates on väga kõrgel tasemel ja väga lahe kuulata vaadata).
Orkestri vältimatuid üritusi on aastas mõnikümmend. Paraad ja riiklikud vastuvõtud.
Ülejäänut ehk suuremat osa võiks nimetada meelelahutuseks, mis makstakse kinni kaitsekuludest.
Oleks ma nädal tagasi teadnud, et KV ja PPA on ainukesed puhkpillimuusika hoidjad Eestis ... ma poleks nii julge olnud. Ma ei teadnud, et Eesti muusikamaailm on puhkpillimuusika säilimisest eemaldunud ja loodab KV-le/PPA-le. 8)
Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis orkestri tänaste kohustuste näol, on ümberkujundamine ainuõige käik.
Tänased tegevväelastest orkestri liikmed võiksid teenida osakoormusega riigitöötajatena, mis võimaldaks neil nii tseremooniate toetamise kui ka kokkuharjutamise. Seda kõike teeksid nad jätkuvalt KV vormides ja rivikorras. Seda muuseas nimetatakse koondamiseks. Ülejäänud ressurss tuleks suunata sõjalisse riigikaitsesse. Aga eks riik peab nüüd otsustame, kas KVJ jätkab puhkpillimuusika säilitamisega.
Orkestri vajadus sidemeks ühiskonnaga, on kahtlemata väga väljapaistev. Paraku isegi rohkem nähtav kui hingamisaparaadid, maskid ja välihaigla koroona kriisis. Kopterid ja kaitseväelased inimeste otsingutel. Rasketehnika ja kaitseväelased muude õnnetuste juures.
Öelda, et orkester on kaitsevõime üks alustest ja ühiskonnaga sidumiseks hädavajalik, on sama demagoogiline kui lubadus järgmine kord Saaremaale ROLE2 haigla asemel orkester saata.
Ma tulin eile pärast südaööd õppuselt. Vihma sadas. Mõtlesin, et läheks küsiks praegu postil olevalt sõdurilt: mis sind täna motiveerib? Paraku ei huvita see sõduri arvamus mitte kedagi. Keegi teine teab alati täpselt ja eksimatult, mis tegelikult pallimängumeeskonnale õige on. :)

Järgneb ...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kilo Tango »

Akf Herem

Nii palju, kui mina aru saan, on valdav osa siinsetest foorumlastest selle kärpekava probleemkohtadest aru saanud ja mõistavad ka printsiipi (mis, muide, kehtib ka eraettevõtluses), et kui on vaja kärpida, siis alustatakse alati igasugustest pehmetest ja toetusfunktsioonidest ja liigutakse sealt tuuma poole, mitte vastupidi. Karilaiu poolt välja toodud eesmärki lõtku vähendamisest saab ikkagi rakendada siis, kui lõtk on piisavalt suur. Absoluutselt ilma lõtkuta ei saa ükski organisatsioon töötada.

Praegu tuleb selles diskussioonis ikkagi rõhk panna sellele, et kas on õige teha jõustruktuurides (Riigikaitse ja sisekaitse) kärpeid praeguses rahvusvahelises olukorras, kus idanaaber muutub järjest agressiivsemaks.

Üldiselt tundub, et ka rahvas asja olemusest üldjoontes õigesti aru saanud, mida näitab ka reaktsioon esimesele kommentaarile nimetet artikli all, kus 80% pöidlatõstjatest toetab seisukohta, et pigem peaksid poliitikud peeglisse vaatama, kui KV juhataja kallal ülbitsema.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas muhgel »

Martin Herem kirjutas:Ma tulin eile pärast südaööd õppuselt. Vihma sadas. Mõtlesin, et läheks küsiks praegu postil olevalt sõdurilt: mis sind täna motiveerib? Paraku ei huvita see sõduri arvamus mitte kedagi.
Vihmaga postil oleva sõduri jaoks ei ole midagi motiveerivamat kui läbi vihma sahinal ilmuv KVJ kes talle sulni puhkpillimuusikaga CD, nt https://www.lasering.ee/heldur-harry-polda-ja-eesti-kaitsevae-orkester-cd.html, pihku surub, tunnustavalt otsa vaatab ja siis sahinal vihma tagasi kaob.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4872
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Gideonic »

muhgel kirjutas:Vihmaga postil oleva sõduri jaoks ei ole midagi motiveerivamat kui läbi vihma sahinal ilmuv KVJ kes talle sulni puhkpillimuusikaga CD, nt https://www.lasering.ee/heldur-harry-polda-ja-eesti-kaitsevae-orkester-cd.html, pihku surub, tunnustavalt otsa vaatab ja siis sahinal vihma tagasi kaob.


Ei ole nõus, see kes plaadi toob peab olema kaplan kes selle üle annab veel paari meeldejääva psalmi saatel.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas muhgel »

Gideonic kirjutas:
muhgel kirjutas:Vihmaga postil oleva sõduri jaoks ei ole midagi motiveerivamat kui läbi vihma sahinal ilmuv KVJ kes talle sulni puhkpillimuusikaga CD, nt https://www.lasering.ee/heldur-harry-polda-ja-eesti-kaitsevae-orkester-cd.html, pihku surub, tunnustavalt otsa vaatab ja siis sahinal vihma tagasi kaob.


Ei ole nõus, see kes plaadi toob peab olema kaplan kes selle üle annab veel paari meeldejääva psalmi saatel.

Minu viga :(
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Karilaid peab ennast vist lõpliku tõe valdajaks? Miks peaks KVJ käima kooskõlastamas Toompeal, kui sellst lähteülesannet pole olnud. Kui pandi ametisse, on tema otsustada, kas sulgeda mingi väljaõppekeskus või koondada KV-s 200 tugiteenuse inimest.

Küllap asja meedakajastuse eest hoolitsevad ikka asjast puudutatud tegelased väljaspool kaplanaati ja orkestrit. Mäletate kaminast viimast koondamist? Siis andis Terras (toona kamina kantsler) selge suunise, et kaminast koondamisraha välja võtnuid KV tööle ei võeta? Ka siis oli ametnikuvorstidest vingujaid, kes "meedia kallale lasid".

Aga see ilkumine KVJ kallal ületab juba igasuguse piiri. Eriti inimeste poolt, kellel pole KV-ga mingit puutumust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3838
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Jaanus2 »

Karilaid täidab Ühtse Venemaa koostöölepingut - kaitseväge kahjustada vaja, siis tehakse Moskvas toimikusse linnuke. Kokku tuleb loomulikult hoida asjadelt, eriti nendelt, mis kedagi ära võivad tappa. Orkestrilt pasunate ärakorjamisega palju kokku ei hoia ja ka muidu on nad ohutud, orkestreid võiks relvade asemel olla isegi mitu. Kõige parem vägi ongi selline, mis ainult laulab ja jumalat palub ("Malev").
Runkel
Liige
Postitusi: 2840
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Runkel »

Kui poliitikud on esimese tagasiside saanud oma efektiivsuskavadele (mis tingimata ei ole väär), siis kõlbaks neile tegelikult hästi plaan tasapaksu edasi panna. Suureneb eelarve, suureneb ka natukene orkester, tsipa tuleb palka juurde ja natuke rauda, mille taustal pilti teha. Teiseks, ega konkreetseid tegevuskavasid poliitikute antud ülesande täitmiseks poleks pikalt kinni saanud hoida. Midagi tuleb öelda kaasvõitlejatele ja midagi tuleb öelda avalikkusele. See selleks. Nüüd on pall poliitikutele tagasi löödud.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas hillart »

KV on viimastel aastatel (ka eelmiste KVJde ajal) vaadanud oma tegevusi üle ja otsinud kohti, mida saaks tõhusamalt lahendada, eesmärgiga suurendada sõjalisi võimeid.


Sõjalised võimed ei seisne mitte ainult raskes (ja kallist) rauas. Sõjalise võime teine pool on inimesed. Üks ilma teiseta on teovõimetu. Ei toimi mistahes kallis relv ilma inimeseta, kes seda käitaks, ei ole mitte mingit sõjalist mõtet relvastamata inimeses. Nn. exelisõdurid, kes viimastel aastakümnetel meie riigikaitses tooni annavad, seda sõjalise võimekuse teist poolt ei näe (ja arvatavasti nägema ei hakka).

Orkestri vajadus sidemeks ühiskonnaga, on kahtlemata väga väljapaistev. Paraku isegi rohkem nähtav kui hingamisaparaadid, maskid ja välihaigla koroona kriisis.


Selles lauses on kogemata kombel välja tulnud üks väga oluline tõsiasi, kus mistahes kallid vahendid ilma neid käitavate inimesteta vaid vedelevaks rauaks osutub.
Mäletate vahest, kui käimasoleva nakkuskriisi nn. esimeses laines suure promoüritusena meie KV nn. välihaigla (mis tegelikult vaid paar intensiivravi kohta on) Saaremaale saadeti? Esitlus oli suurepärane ja hästi teostatud ning igati kiiduväärt ettevõtmine. Hiljem pole selle nn. haigla kasutamine enam võimalik olnud. Miks? Aga sellepärast, et sellel pole kaadrikaitseväelastest isikkoosseisu ja selles nn. esimeses laines töötavad reservist võetud arstid-õed olid 2. laine korral hõivatud oma põhiametikohal. Ongi käes olukord, kus kallis raud on küll olemas, kuid seda käitavat kaitseväelast pole mitte. Samasugune olukord seisab ees IGA tervet riiki haarava tervishoiukriisi korral ja SÕDA just seda terve riigi jaoks tähendabki.
Miks ma sellest räägin? Aga sellepärast, et möödunud aastakümne jooksul nn. konna keetmise meetodil meditsiinilise kaaderkoosseisu vähendamine kokkuhoiu eesmärgil kuni tänaseni, on viinud selleni, et päeval "X", kui KV oma pärisülesandeid täitma peab ja totaalsest kriisist haaratud on terve riik, ei tarvitse exelis suurepäraseid sõjalisi võimekusi mitte keegi paigalt liigutada ja need jäävad paremal juhul võimalikule vastasele sõjasaagina kusagil suurel väljakul presenteerimiseks (seda väljanäitust on ta viimasel ajal igatahes harrastanud).
Seega peab ka sõjaliste võimekuste arendamisel olema selle eelarve kalkuleeritult tasakaalus sõjalise võimekuse kahe omavahel tihedas seoses oleva poole vahel. Praegu on see tugevalt kaldu elutu raua suunas. :( See, mis tundub väga otstarbekas rahuaja tingimustes, ei tarvitse seda olla, kui mõelda arendatava struktuuri lõppeesmärgi peale, aga relvajõud on ju mõeldud kasutamiseks totaalsetes kriisiolukordades (Sõda seda on.).
Aga küllap on mu jutt nagu kurtidele kõrvadele, sest see oli seda juba siis, kui ma veel teenistuses olin, saati siis veel nüüd, kui ma seda juba omajagu aega ei ole. Ei saa rääkida pimedale maalikunsti ilust ja kurdile muusika võludest - nad lihtsalt ei mõista seda. Mis aga ei tähenda, et üks ilus ja teine võluv ei oleks. :wall: :(
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Karilaiu üleskutse vastukaja:
https://www.err.ee/1608220582/vorklaev- ... mbusaldama

Eriti meeldis mulle Lauri Läänemetsa mõtteavaldus:
"Kaitseväe juhataja on andnud vande Eesti vabariigile ja tegutseb selle hüvanguks. Kui mõni erakond hakkab nõudma tema poliitikale ustavat kaitseväge, siis on midagi väga valesti. Probleemiks ei ole kaitsevägi, vaid probleemiks on kärpeplaan, kus valitsus ei julge teha poliitilisi otsuseid kokkuhoiuks, vaid on veeretanud need asutuste juhtide kaela. Pole midagi halba selles, kui avalikkus riigi tulevikule kaasa mõtleb," lausus Läänemets.

"Kui Keskerakond hakkab nõudma oma poliitilisest kursist lähtuvalt kaitseväe juhatajalt lojaalsust, peab riigijuhtimisest kõrvale astuma erakond, mitte kaitseväe juhataja," lisas Läänemets.
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas ermot »

Heh, minu arvates kukkus asi päris hästi välja, oli see nüüd nii kavatsetud või mitte.

RE pani peale oma vana plaadi, millega kümmekond aastat tagasi sai kõvasti punkte teenitud- tasakaalus riigieelarve. Kahanevate tulude valguses tundub nagu mõistlik samm ja jäädi aupaistet ning kuulsusesära ootama, kodumaalt ja väljastpoolt. Tõsi, kergeid kärpekohti enam ei paista, aga - pigi peab p...se minema! Milleks need riigialamad palka saavad? Tehtagu!

Läks aga veidi nagu nihu. Riigisektor ja eriti see KVJ ei suuda ega taha leida rahva silmis populaarseid kärpekohti, vaid läheb hoopis üllatuslikult tähtsuse omandanud sümbolite kallale. Rahvas on pahane, ajakirjandus saeb nagu saia ja ei mingeid poliitilisi võidupunkte valitsemiskangelasteo eest. Valimised varsti tulemas, koroonakriisi haldamisega juba läks nihu, EKRE astub kandadele ja nüüd veel selline sürpriis!

Kes süüdi? Kes kinga saab? No ikka selle tüüp, kes arvab mingil arusaamatul põhjusel, et tema juhibki Eesti Kaitseväge. Ikka sügavalt tuleb tõelistele otsustajatele suhu vaadata, ennem kui oma peaga mõtlema hakatakse, johhaidii!

Lühidalt, "blaming game" oma valus ja ilus. Samas, nii siiras ja aus reaktsioon poliitikult, et võtab kohe silma märjaks: "Tahtsin parimat, aga välja kukkus nagu alati...". Tasub märgata selliseid koomilisi momente ja nautida mängu ilu. Issanda loomaaed on ikka kole kirju ja milleks ka ei valmistu, ikka nad oskavad üllatada...
No one said survival was fun.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

ermot kirjutas:RE pani peale oma vana plaadi, millega kümmekond aastat tagasi sai kõvasti punkte teenitud- tasakaalus riigieelarve. Kahanevate tulude valguses tundub nagu mõistlik samm ja jäädi aupaistet ning kuulsusesära ootama, kodumaalt ja väljastpoolt. Tõsi, kergeid kärpekohti enam ei paista, aga - pigi peab p...se minema!
Paistab küll, aga need on koalitsioonipartnerile ära lubatud, mistap kogu üritus on tsirkuselaadne.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas ElrikThunderson »

https://www.ohtuleht.ee/1034513/kaitsev ... pressimine

Õhtulehe Viljar Voog on endal elu lihtsaks teinud.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Õhtulehe Viljar Voog on endal elu lihtsaks teinud.

Ise teeks ka kui võimalus oleks. :lol:


Paistab küll, aga need on koalitsioonipartnerile ära lubatud, mistap kogu üritus on tsirkuselaadne.

Tsirkus on veel väga pehmelt öeldud selle jura kohta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist