www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Jaan, 2022 3:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2914 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 195  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Riigikaitse eelarve
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2021 13:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kilo Tango kirjutas:
Borja kirjutas:
..üdini nallakas "küsimus" - hea Kriku on ilmselgelt ära unustanud, et meie riigikaitse "palgalistis" oli viimati puudu hoopis jalaväeleitnantidest - mitte järjekordsetest eiteamis "analüütikutest", pasunapuhujatest, hingehoidjatest jne :mrgreen:

Analüütikute, pasunapuhujate ja hingehoidjate ühte listi panemine on tase. See on umbes sama arukas, kui väita, et orienteerujal pole vaja paremaid kaardi lugemise oskusi - kiiremaid jalgu on tarvis.

Ikka tase // muidugi tase // ohvitser peabki taset hoidma :wink:

(1) "analüütikutest" siis - no neid selle mikroriigi riigikaitses jagub niigi: jagub KV peastaapi, jagub kaminasse, jagub ka sinna "kaitseuuringute keskusesse" (võimissellenimioligi). Niiet too "analüütikute lahter" meie riigikaitse palgalistis on ammu täis - mistap oli ka küsimus miski täiesti uue "analüüsikeskuse" juurdeloomisest vaesel ajal (pehmelt öeldes) pidetu

(2) "pasunapuhujatest" - vaatamata vabariigi musikaalse hipsterkonna (ja muu tööraffa) õigustatud pahameelele sai ju üllatavalt ruttu kirik keset küla ning hetkel näib kätte jõudnud üleriiklik konsensus, et pole tõesti riigikaitsekopika asi siin mikroriigis pillipuhumist doteerida

(3) "hingehoidjad" - pole märganud, et tolle anakronistliku instantsi ärakaotamine kaitseväes siin foorumis üldse kelleski mingeid "hingevärinaid" oleks tekitanud

(4) "orienteeruja kaardilugemine vs kiiremad jalad" - ei tea // ei ole mina ala (ja teemasse ei puutu ka). Ise olen aga alati lähtunud jalaväepõhisest juhtmõttest, et parem sitasti sõita kui hästi joosta 8)

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 02 Juun, 2021 17:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
...
(4) "orienteeruja kaardilugemine vs kiiremad jalad" - ei tea // ei ole mina ala (ja teemasse ei puutu ka). Ise olen aga alati lähtunud jalaväepõhisest juhtmõttest, et parem sitasti sõita kui hästi joosta 8)

Vaata Borja, üldine printsiip on selles, et vahet pole, kui kiiresti sa jooksed või sõidad, kui sa kimad vales suunas. Selle õige suuna tabamise jaoks need analüütikud üldjuhul ongi. Ma ei tea, mis kvaliteediga need tegelased EKV-s on, kuid äriettevõtetes on üldiselt analüütikud ühed kõige rohkem hinnatud tegelased üldse.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Juun, 2021 19:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Analüütikuid on ju siin läbi aegade olnud igasuguseid, kui KV arengut läbi aastakümnete vaadata. Kes välja sügavtõsise järelduse, et tanke pole ülepea vaja, sest liitlastel on neid lausa lademes, kes kuulutas, et pommivarjendid on Teise maailmasõja aegne rudiment- igasugu kummalisi asju on need analüütikud oma analüüsides ju analüüsinud. Küll tundub viomasel ajal see kaalutlemise asi olevat siiski kenasti paika loksunud olevat ja selle teadmiskapasiteedi kärpimiine on mõistagi kurb

Üles

PostitusPostitatud: 02 Juun, 2021 20:39 
Eemal
Liige

Jaak Aab arvab, et kärpida tuleks nii, et kärpeid ei oleks.
Utreerin muidugi, kuid ega muud moodi tema juttu kokku võtta ei oskagi.

Tsiteeri:
270 kaitseväelase koondamise kohta ütles ta, et tema seda ei toeta. "See ei ole kõige parem plaan. Ma ütlen selle selgelt välja. Mul on soe soovitus kaitseministrile, vaadaku need read üle," ütles Aab.

"Ma väga loodan, et sellesse kokkuhoidu vaadatakse uuesti sisse ja otsitakse alternatiivseid võimalusi. Ma soovitaksin ka rahandusministril vaadata üle koos ametnikega kaitseministeeriumi eelarve," lisas Aab.

Samuti on Aabi jaoks küsitav kaitseväeorkestri kärpekääride vahele panemine. "Kui alustatakse orkestrist, siis ma küsiksin, mis on see põhjus. Orkestritel on sümbolväärtus," sõnas ta.

https://www.err.ee/1608232425/aab-mul-o ... laanid-ule

Üles

PostitusPostitatud: 02 Juun, 2021 20:40 
Eemal
Liige

Selle "analüütiku" küsimuse tõin mina sisse ja ma palun vabandust, et teid eksitasin. Minu ebaõnnestunud näide, mis viib asjasse mittupuutuva teema arutellu.
Veel kord: ma tahtsin tuua näiteid kärbete mõjust. Koondad personalist, finantsist, õigusest inimesi ja saad vähem ettevalmistatud otsuseid. Vähem analüüsitud olukorda. Kas see on probleem? Saab näha. Äkki liguvad asjad hoopis kiiremini. Pealegi see on ainult üks osa kärpest, mis pealegi toimub läbi tsentraliseerimise.
Minu arvates pole mõtet siin arutada, kas meil oleks vaja rohkem või vähem julgeoleku, strateegia või operatsioonianalüütikuid.

Juhtimiskogemuseta, ideoloogilisest tallalakkujast põmmpea, kes viis läbi kultuurigenotsiidi, rikub inimõiguseid, ei hooli inimestest ja läheb ajalukku kaitsevõime lammutajana! Ja mis peamine - keeldub õhutõrjest

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 0:32 
Eemal
Liige

Akf Martin Herem, Palun lahkesti vahetut tagasisidet/muljeid all-lingitud visiidi osas. Usaldusväärne-adekvaatne-praktiline-kompetentne jne. Võite piiks öelda ka.
https://www.postimees.ee/7263118/kaja-k ... lahindlusi

meie lihtne meel ei salli libatõtt.
Nagu Missisippi vesi, ainult veidi liivaga,
seega vahel veidi võid öelda plaplapla

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 7:21 
Eemal
Liige

Osavõtlik.
Usaldusväärne? Ikka, nagu kõik PMid keda mina kohanud olen.

Juhtimiskogemuseta, ideoloogilisest tallalakkujast põmmpea, kes viis läbi kultuurigenotsiidi, rikub inimõiguseid, ei hooli inimestest ja läheb ajalukku kaitsevõime lammutajana! Ja mis peamine - keeldub õhutõrjest

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 8:48 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

nimetu kirjutas:
Kui muidu suhtun igasugustesse umbusalduse avaldamistesse kehvasti - ma lihtsalt ei näe neil enamasti mõtet - siis seekord arvan, et hoolimata umbusalduse tulemusest, on minister selle täielikult ära teeninud. Selline minister, kes nii tuimalt hämab ja valetab, ei vääri oma kohta. Mida rutem ta sealt kohalt kaob, seda parem.
Seeder samal teemal: https://www.err.ee/1608233106/seeder-la ... -ulevaadet

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 9:17 
Eemal
Liige

Martin Herem kirjutas:
Osavõtlik...
Tänud!

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 9:20 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Võite piiks öelda ka.

Arvestades, et ajakirjanikud loevad seda foorumit, siis pigem mitte...

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 9:23 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Martin Herem kirjutas:
Usaldusväärne? Ikka, nagu kõik PMid keda mina kohanud olen.
Sellega on IMHO kõik vajalik öeldud.

Mitte et ma aru saaks, mis mõtet sellistel küsimustel avalikus foorumis on.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 10:28 
Eemal
Liige

Pole hullu...tead, ega ma ei saa ka heal uuel ajal aru, mis mõtet on avalikes suhtluskeskkondades mõtteid vahetada. Ilmselt lihtsalt inimestel on tükati igav. Sellise positiivse noodiga lõpetame, eks.

Üles

PostitusPostitatud: 03 Juun, 2021 10:31 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
Pigem tuleks RKK paremini tööle panna kui mingi uus asutus luua.

Selle võiks rahulikult välisministeeriumile üle anda. Vähemalt avalike publikatsioonide põhjal on nende seos riigikaitsega vägagi hägune.
Laiemalt on see halb praktika, et iga ministeerium peab üleval mingeid "mõttetanke", kus istuvad sama ministeeriumi endised ametnikud, kellele ministeeriumis mingil põhjusel kohta ei jätku.

Mõni sõna Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest. See keskus pole iseenesest kunagi mõeldudki tegelema vaid kitsalt sõjalise riigikaitse analüüside ja küsimustega, nagu nt RAND oma esimesel aastakümnel või paljud teised tänased USA kitsama fookusega mõttekojad. Vaid keskus teeb oma analüüse, raporteid ja mõttepabereid peamiselt teemadel: 1. mida temalt tellivad peamised „omanikud“ ehk Kaitse- ja Välisministeerium; ja 2. milleks neil on ka ühel või teisel teemal pädevad teadurid, mis omakorda sõltub jälle paljuski sellest, kui palju ja millise profiiliga ametikohtadeks „omanikud“ raha annavad. St põhjalikku analüüsi (suvaline näide) nt Eesti kaitseväe suurtükiväepataljonide taktikast ning koosseisu- ja varustustabelitest pole RKK kõigi nende aastate jooksul tootnud mitte kellegi lolluse või kahjurluse tõttu, vaid põhjusel, et „omanikud“ pole sellist asja vajalikuks pidanud ega tellinud; ega eraldanud keskusele ka palgafondi ja inimesi artilleeria-spetsialistide palkamiseks, kes sellist analüüsi oleksid võimelised tegema. Riigi ja Kaitseväe väiksust arvestades pole ilmselt ka vajadust sellist analüüsi hakata tegema pool-sõltumatu mõttekoja poolt, sellise asjaga saadakse ilmselt hakkama ka Kaitseväe sees. Vaevalt, et mõttekoda siin mingit lisaväärtust annaks.

Kas kõiki praegu RKK poolt tehtavaid analüüse on sellisel kujul tarvis? Kipun arvama, et enamusi on vaja küll, muidu poleks tellitud. Või kui poleks RKK-d, siis oleks need analüüsid valmis nikerdatud ministeeriumites, ainult et riigilt palka saavate analüütikute arv oleks ikkagi sama. Pluss üsna tihti on vaja analüüse ja mõttepabereid välismaailma jaoks, kus edastataks mingit Eestile olulist seisukohta või nõudmist, kuid nii, et seda ei saaks otseselt siduda Eesti riigi ametliku seisukohaga. Utreeritud näide: nt kui prantslastele on vaja anda signaal, et nende praeguse presidendi jutt „Euroopa strateegilisest autonoomiast“ on pehmelt öeldes küsitav.

Mis puudutab seda, justkui „peaks iga ministeerium üleval mingeid oma mõttetanke“, siis on suundumus justnimelt vastupidine. Mõned aastad tagasi neelas RKK alla Välisministeeriumi poolt üleval peetud Välispoliitika Instituudi (säilis RKK koosseisus eraldi „kaubamärgina“). Välisministeerium nüüd maksab kinni u kolmandiku RKK eelarvest, kuid riigile on see kindlasti odavam, kui pidada üleval kahte eraldi mõttekoda eraldi ruumide, halduskulude, tugipersonali jms. Samamoodi tellivad RKK-lt (raha eest) oma spetsiifilisi analüüse Riigikantselei (laiapindne riigikaitse), Maaeluministeerium (kriisi- ja sõjaaja toiduvarud), majandusministeerium (energiajulgeolek jms). St ei putita iga ministeerium omaenda eraldi mõttekodasid ellu kutsuda ja üleval pidada. Lõppeks on RKK viimastel aastatel olnud üsna edukas sponsorrahade ja omatulu teenimisega, st asi, millega riigiasutus tegeleda ei saaks. Mis omakorda võimaldab palgal hoida rohkem teadureid – ainult et mitte maksumaksja raha eest.

Ja kui nüüd otsaga jõuda välja teemasse, ehk kaitse-eelarvesse ja kärbetesse, siis olen üsna kindel, et ka RKK-d tabab sarnaselt kõigi teiste Kaitseministeeriumi valitsemisala asutuste ja „rahasaajatega“ samasugune solidaarne (personali)kärbe.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Juun, 2021 0:18 
Eemal
Liige

Ma järelkuulasin Vikerraadio reporteritundi , seal asjatundjad rahanduse ja majanduse vallast ( ei olnud praeguse valitsuse ministrid ) arvasid et majanduskasv on nii võimas et reaalset kärpimist vaja pole . Pigem oli mureks Eesti energiajulgeolek , maksusüsteemi muutmine ja meeletu ning samas mõttetu raha betooni tampimine ( kergliiklusteed mis algavad mitte kusagilt ja viivad mittekuhugi ) .

Üles

PostitusPostitatud: 06 Juun, 2021 13:39 
Eemal
Uudistaja

Kuna pühapäeva hommikul midagi teha eriti pole, siis võtaks kokku enda mõtted, kus saaks kokku hoida selliseid väiksemaid kulusid, mis koos annaks äkki mingi efekti. Mingile absoluutsele tõele ei pretendeeri, kuna pole ühegi nimetatud valdkonna spetsialist ja pole üldpilti, aga lihtsalt isiklikud seisukohad, kuidas mulle endale kui välisele vaatlejale tundub.

Varem juba mainisin - ajakirjade ja ajalehtede väljaandmine. Kas see toetab Kaitseväe olemasolu eesmärki? "Sõdur" ja "Sõdurileht". Kui lugejaid ja turgu on, siis vähemalt sõjandusajakirja saaks välja anda erakätes olev meediafirma?

Siis kas igas Kaitseväe üksuses peab ilmtingimata olema teavitus-/meediaspetsialist? Võiks ju ka moodustada eraldi üksuse ja ülesandeid vastavalt vajadusele jagada.

Suitsetamise keelamine territooriumil: eelkõige pikaajaline kokkuhoid. Esiteks ei pea välja ehitama enam suitsunurki (sinna ilmselt läheb nii mõni tuhat eurot iga suitsunurga kohta - pingid, prügikastid, sillutis, võtab ruumi ka). Kaitseväelaste tervis paraneb, on paremas füüsilises vormis, kulub vähem raha ravi peale. Äkki mõni kopsuvähk isegi jääb olemata. Kuigi vanglaga Kaitseväe võrrelda ei saa, aga vähemalt nende puhul Riigikohus leidis, et suitsetamine ei ole kinnipeetavatel põhiseadusjärgne õigus, mis jätaks ilma eluks vajalikust.

Vormikomplektide vähendamine - seni vist väljastatakse kõigile 2 välivormi komplekti? Võib-olla nendele üksustele või ametikohtadele, kelle ülesanne ei ole viibida pidevalt välitingimustes, väljastada ainult 1 komplekt? Kui staabitöötaja peaks mõned päevad olema metsas, siis vast ajab selle ühe komplektiga ka ära?

Kontorikulude vähendamine. Ilmselt mõnes kohas prinditakse mingitel põhjustel paljud asjad välja paberile, kuigi digitaalsed lahendused on ammu olemas (tehakse seda harjumusest, puudub väljaõpe lahenduste kasutamiseks, tööprotseduurid on kehvad ja näevadki ette, et mingeid asju tuleb paberil teha). Üks minu viimastest kokkupuudetest oli sellise kohaga nagu Kaitseväe Arstlik Komisjon, et kuigi neil kogu terviseinfo on andmebaasides digitaalselt, siis ometi kõik materjalid prinditi veel eraldi paberitele välja ka - minu jaoks sügavalt arusaamatu.
Tuleks konkreetselt paberi kasutamine ära keelata nii palju kui see on võimalik, nagu tegi Microsoft 90-ndatel ettevõttesiseselt. Saaks füüsilist paberi hulka vähendada, on kohe töökoormus väiksem selle registreerimisel, säilitamisel ja hävitamisel, asjad käivad kiiremini ja lihtalt pole vaja paberit nii palju sisse osta.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2914 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 195  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: