Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma olen üldiselt slangimise vastane - kui oled siin kauem olnud, küllap oled märganud.
Küll aga ma ei ole suurem asi paindumatuse ja sellise ametkondliku kivipalli pooldaja - sestap arvan, et taolised juhtumid tuleks kiirelt lahendada KV sees (olgu lahend milline tahes), sest kui sündmus ületab uudisekünnise, siis on juba KV kaotaja oma maines. Sest avalik arvamus asub sellisel juhul "väikse inimese" poolele ja eks ajakirjanikud panevad asjale ka vungi juurde (nagu ka antud juhul tehti). Kuna kogemata olen samasuguse tervisehädaga ise olnud (ja tükati annab see tunda ka 25 a hiljem), siis väga kergekäeliselt seda ma ei võtaks, riskid on suured ja selle "kerge režiimiga" kaasnevad omad võlud, nii kaasteenijate moraalile kui ka sellele, et väljaõppekaader seda praktikas ignoreerib. Kui üksus on ikka konkreetselt metsalaagris, siis ei saa ühele vennale sinna telki voodit või soojenduskotti tuua. Või üksusel on jalgsirännak, üks mees rivis läheb jopeväel nagu "võll"?

Mõned aastad tagasi oli Pealtnägijas üks vastupidine lugu. Paar venda, kellel oli diagnoositud mingi põlveprobleem, taheti KV poolt reservi saata, hoolimata, et osalised ise tahtsid teenistuses jätkata. Tol juhul raius KV esindaja nagu rauda, et on õigus ja nii on õige. Minuarust taolisel puhul võiks teatud paindlikkus olla - kui mehel on viga, aga väga tahaks, siis peaks talle sobiva koha leidma, kui aga on viga ja motti ka ei paista olema, siis taolise elemendi peale pole mõtet raha ja vaeva raisata - taolised ei hakka käima ka õppekogunemistel (küll põhjuse leiavad) ja kokkuvõttes kasu tast pole kopika eestki. Kuna ma ise olen taolist kivipalli paar korda kogenud just KV poolelt, siis pole ma ka nii naiivne, et arvata, et kõik mis KV esindaja räägib, kuld on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5188
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas mart2 »

Ei oska kommenteerida konkreetse sõduri juhtumit sisuliselt, aga ...
Kapten Trumm kirjutas:... taolised juhtumid tuleks kiirelt lahendada KV sees (olgu lahend milline tahes), sest kui sündmus ületab uudisekünnise, siis on juba KV kaotaja oma maines. Sest avalik arvamus asub sellisel juhul "väikse inimese" poolele ja eks ajakirjanikud panevad asjale ka vungi juurde (nagu ka antud juhul tehti) ...
KV ei saa, olemata lahendist, takistada ühtegi virisejat minemast ajakirjaniku juurde kaebama ning KV on siin piiratud oma vastuses (isikuandmete kaitse).
Ajakirjanduses loeb klikk aga mitte see, kas on rohkem õigust ühel või teisel. Ajakirjaniku ja kaebajat ei saa süüdistada valetamises, kui ta avaldab ainult valikulise osa tõest.

OT.
Samas selline pikem ajateenistuses hoidmine ja olukorra parandamise püüd ei ole midagi erakorralist, sest paljudes riikides on lausa reegel, et ajateenija saab koju peale riigi poolselt korraldatud ravi lõppu. Nägin ise NL-ajal Kaliningradi sõjaväehospidalis mitut meest, kes said protseduure ja ootasid koju saatmist, kuigi ajateenistuse aeg (2 aastat) oli üle. Ühe silmaga nähtava probleemiga sõduri käest küsisin otse - vastas, et ootab (jala)proteesi ja selle kasutamise treeningut, sest ilma ise kõndimiseta koju ei lasta. Vot nii.
Pole midagi uut siin päikese all.
OT lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

KV ei saa, olemata lahendist, takistada ühtegi virisejat minemast ajakirjaniku juurde kaebama ning KV on siin piiratud oma vastuses (isikuandmete kaitse).
Loomulikult ei saa, aga enamik inimesi kohe meediasse ka ei lähe ning ega ajakirjanik ka igat ühte inimest puudutavat stoorit kohe koostama ei torma.
Tavaliselt eelneb sellele ikka mingi kogus kivipalli ja meediasse minnakse siis, kui asi tõesti üle viskab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas MilLT »

Kusjuures tänapäeval isegi kivipalli väga ei eelne. Igasugused "sotid selgeks" ja "kuuurija" tüüpi saated on muutnud täitsa tavaliseks käiguks selle, et juba esimese asjana tuleb meedia...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Vahelduseks Gruusia kohta:
Kui Gruusia relvajõud esitasid Mirian Bežitadzele teenistuskutse, leidis noormees jumala. Tegelikult ei ole Bežitadze kuigi usklik aga sarnaselt tuhandete teiste noorukitega eelistab ta ajateenistusse minekule usku simuleerida.

Bežitadze kasutas õiguslikku kõrvalteed, mida pakub Piibelliku Vabaduse kirik ja registreeris end preestriks. Vaimulikuseisuse saamiseks pidi ta ilmuma kogunemisele isikuttõendava dokumendiga ja maksma 50 larit (umbes 20 eurot).

Seni on kiriku sõnul saanud vaimulikupaberid umbes 20 000 noormeest, mis võimaldab neil sõjaväeteenistust edasi lükata.

Piibelliku Vabaduse kirik asutati 2017. aastal mitte usulistel kaalutlustel vaid poliitilistest motiividest ajendatuna. Kiriku asutamise taga oli libertaarne poliitiline partei Girchi, mille eesmärk oli aidata noortel grusiinidel ajateenistusest pääseda.

Kirik kasutab ära õiguslikku auku, mille kohaselt on preestritel ja vaimulike koolide õpilastel õigus saada vabastust 18-27 aastastele meestele kohustuslikust ajateenistusest.

Piiskop Acho Hatšidze sõnul on tema kui uskliku kohustus pakkuda inimestele suuremat vabadust.

«Ma meie kristliku kohustusena võidelda süsteemiga, mis on loodud eesmärgiga inimest survestada ja viia ta kuhugi, kus ta ei taha olla,» lausus piiskop.

Valitsuspartei saadikud ei ole Girchi sammudega rahul ning tegid märtsis ettepaneku piirata ajateenistuse kohustusest vabastus ainult õigeusu kiriku preestritele.

Praeguste andmete kohaselt on ajateenistusest vabastuse saanud sel aastal viis moslemit, 165 Jehoova tunnistajat, 50 õigeusklikku ja 6908 Piibelliku Vabaduse kiriku liiget.
https://www.postimees.ee/6675082/20-000 ... preestriks
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

KVJ intervjuust:
Ajateenijate aastane arv peaks tõusma 4000ni aastaks 2022. Olete graafikus?

Ma lähen homme (läinud reedel – O. K.) ministrile ütlema, et me tõenäoliselt ei saavuta seda. See arv ei saa kasvada muudetud diagnooside ja kriminaalse minevikuga inimeste arvelt või selle arvelt, et võtame sisse vähemharituid. See saab kasvada ainult sel juhul, kui ajateenistuse lõpetanud reservväelased kujundavad kutsealuste hulgas positiivset arvamust. 4000ga oleksime serva peal taristu poole pealt, aga tegevväelastega oleksime miinuses. Ajateenijaid välja õpetada saaks, aga on suur oht, et rühmaülema tähelepanu ei jõua piisavalt palju üksiksõdurini. See on suletud ring – me saaks värvata rohkem, oleks vaja rohkem ajateenijaid, kelle jaoks oleks vaja rohkem kaadrit. Tõenäoliselt ongi paar järgmist aastat väga suur väljakutse. Me pingutame. Ma arvan, et me saavutame selle eesmärgi 2023 või 2024.
https://www.postimees.ee/6695241/kaitse ... aslagi-ees
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Ilvese arvates võiks järgmistel valimistel tekkida asjalik komme küsida noortelt kandidaatidelt, kes tahavad pääseda kohalikku volikogusse või riigikogusse, kas nad on ajateenistuse Eesti kaitseväes läbinud.

«See vastus räägib mehest rohkem kui 1000 sõna kihutuskoosolekul. Käemärgid võivad olla rahvuslikud ja soeng konservatiivne, aga kui sisu kõmiseb tühjalt, siis ongi õõnes,» leiab Ilves.
https://www.postimees.ee/6714125/ilvese ... teenistuse

Võiks muidugi, kuigi ega ma eriti aru saa, miks peaks just rahvuskonservatiivi ajateenistuse kaudu defineerima.
teddybbeer
Liige
Postitusi: 362
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas teddybbeer »

Mitte ei võiks vaid peakski, mis aastal see oligi kui ülikooli astumine enam kroonust ei päästnud? 2001? 2002? Sinna külmalt punane joon tõmmata, kui ei taha teenida, milleks peaks juhtima?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..aga tõesti huvitav - pallu te siis näit meie tänasest riigikogu koosseisust EV ajateenijaid leiaksite :?: ma mõtlen neid nooremaid muidugi, kes NArmee ajateenistuse kehtides veel püksi pissisid :roll:

Pakun puusalt - mitte ühtegi :oops: (NB! - VIPreservohved arusaadavalt ei kvalifitseeru :twisted: )
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Tõenäoliselt. Mulle ei tule ka ühtegi pähe :scratch:
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas nimetu »

Esimese hooga suutsin tuvastada kolm Eestis ajateenistuse läbinud riigikogulast.
*Dmitri Dmitrijev läbis ajateenistuse 2000-ndate algul, TTÜ õpingute vahel.
*Kalle Palling olevat lausa seersandi auastmes suurtükiväelane.
*Lauri Läänemets on tagalapataljonis teeninud ning on aktiivne KL liige.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:*Kalle Palling olevat lausa seersandi auastmes suurtükiväelane.
Mina ei näe, kuhu siin ajateenistus mahub: https://et.wikipedia.org/wiki/Kalle_Palling

Mitte et see enam teemasse puutuks.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Markko »

2003-2004 ehk kohe pärast keskkooli lõppu? 2003-2009 ülikoolis õppimine võib tähendada ka selle keskel akadeemilisel puhkusel olemist, et ajateenistus läbida.

Aga teemasse ei lähe jah.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas nimetu »

Mina ei näe, kuhu siin ajateenistus mahub: https://et.wikipedia.org/wiki/Kalle_Palling
2003-2004 teenis. Vaata siit:
https://www.reform.ee/riigikogu-valimis ... le-palling
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tubli on 8)

Kui nüüd ksf nimetu raaliks välla ka riigikogu kõigi "eesti kutseluste" nimekirja ning me saaksime siis võrrelda oma issamaakohust täitnud // mittetäitnud riigikogulaste suhtarvu, oleks täitsa hariv :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ruger ja 11 külalist