Siil 2018

Vasta
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas HeiniR »

Tuleb välja,et sõdisime Trummiga samas kohas ja samal poolel :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

hai kirjutas:Esimesed kolm päeva ikka väga kõva passimine aga mis seal ikka. Pühapäeval sai natukenegi tanke kinni hoitud ja umbes 500patti lasta. Aga neid kaitsev jalavägi tegi väga head tööd ja kiiresti pidi juba taganema... Positiivse üllatusena tuli lahinglaskmine pühapäeval. Ilus laskmine oli, vaatame nüüd mis see nädal siil meile toob. Loodame, et ikka rohkem tegevust.
Mulle jäävad alati mõistmatuks need passimise teemad - viimastel aastatel kipub uneaega krooniliselt nappima ja kui otsustav "lahing" on kuskil kevadpäiksest kuumal põlluäärel, siis tajud vaikselt, kuidas raadiole ei vastata esimese kutsumisega - tukuvad kurivaimud. Äkki on ülemate probleem? Võin ise öelda, et passimist mina ei harrasta ja vaatan, et meestele meeldib isegi selline pidev, mõistlikus tempos, mõtestatud tegevus.

Kuskil 2006 oli tõesti nii, et ülemad passisid koos sõduritega, äkki vahepealne nihe ongi see soovitud kvalitatiivne muudatus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas HeiniR »

Siinkohal nõustun Trummiga,et pigem jääb niisama “tiksumise” ehk puhkamise ajast puudu. Unetunnid saavad minimaalselt täis vaid autojuhtidel, aga ülejäänud jalavägi laseb nagu orav rattas.
Passimise jutu osas ütlen,et kui tulebki passimist ette, siis see kõik käib ju sõja juurde. Ega tegelikus sõjas ka koguaeg action ei käi, või on vaja lihtsalt tunde või päevi positsioonidel oodata.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja kui uneaega on vähe, siis tegelikult tuleb meeskond maast lahti lüüa varem, sest kumuleeruva magamatusega kestab see ärkamine ja lahinguvõimeliseks muutumine kauem, mingi unejohmase seltskonnaga keerumamaid asju teha on kunst omaette :D

Ja see "killer" kipub olema hommikul 10-11 paiku võimust võttev päike, mille tõttu leiab võitlejaid tukkumas väga erinevates kohtades ja asendites, niiet tihedad sidekontrollid ja ringkäigud, kus võimalik, on suureks abiks :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Chupacabra »

Minu jutt käis siis teisest raketibaasist.
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Larry »

Tundub, et lahingtraumade realistlikkusega nähti vaeva: https://siil2018.postimees.ee/4486717/s ... ge=7838096
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

2 x briti kopterit teevad juba veerand tundi ringe ümber Tallinna kesklinna piirkonna.. huvitav, mis osaga õppuse stsenaariumist see seotud on :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Peeter »

Siili varjuküljest. 6500 st kutsutust jättis 1700 tulemata.

m.postimees.ee/section/122/4487296

Hoolimata kogu teavitustegevusest ja südametunnistusele koputamisest ei tule neljandik lihtsalt kohale. Ma saan aru, et need numbrid hõlmavad vaid RÕKi kutsutuid, kellel oli otse seaduslik kohustus. Lisaks oli veel ju ka KL vabatahtlike kutsumine väljaspool RÕKi.

Mida küll teha? Piinlik lugu, mille suhtes ma ei arva, et trahv oleks lahendus. Midagi peaks muutma kommunikatsioonis või ka praktikas. Näiteks teha neile oma ja pikem RÕK.
Dona nobis pacem!
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Peeter »

Oma mätta otsast ütleksin, et minu motti võtab maha pigem meie poliitilise eliidi keeldumine riigikaitsesse rohkem raha panna ja pidev korrutamine, kui hästi me kaitstud oleme ja, et ohtu tegelikult polegi. Aga oma järgi ei saa ma seda asja otsustada, sest mina tulin kohale. Mis nende meeste kõrvade vahel toimus, seda ma ei tea. Minul nende asemel oleks jube häbi.
Dona nobis pacem!
sada
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas sada »

https://www.err.ee/827966/siil-2018-tug ... sekoostood
Õppusel Siil 2018 on plaanitud osalema kuni 15 000 ajateenijat, reservväelaset, kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat ja liitlasvägede sõdurit.
https://www.postimees.ee/4487296/siilil ... ervvaelast
Siil 2018 (sh. lisaõppekogunemine OKAS) raames kutsuti õppekogunemisele ja lisaõppekogunemisele üle 6 500 reservväelase ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluva kaitseliitlase. Õppekogunemisele ja lisaõppekogunemisele ilmus kohale ligi 4 800 reservväelast ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluvat kaitseliitlast.
Veits hämming nüüd nende numbrite osas:
- Ajateenijaid ja EKV kaadrit on vast kokku kuskil 4000.
- Reservväelasi kutsuti ~6500, tuli 4800.
- Liitlasi ei tea aga mingil üsna suvalisel lehel nägin 2000, eeldatavasti sellest rohkem küll ei ole.
- Kaitseliidu kutsega tulijaid on tavaliselt väike protsent, pigem need, kes mingil põhjusel pole lihtsalt ametlikus RÕK'i nimekirjas. Siinkohal võin muidugi eksida aga varasemast on selline mulje jäänud.

Seda 15000 ei tule nagu kuidagi kokku, isegi kui kõik kutsutud oleks kohale tulnud ja tavaliselt ju kutsutaksegi ülekattega? Või vaadati, et kui tuleb üle 10k, siis järgmine ümmargune number ongi 15k, mis välja hüüda?
______
PS! Näe, aeg on vahepeal edasi läinud, vanasti oli ikka Ansip kõiges süüdi :D
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kriku »

Usaldusväärsem allikas:
Õppusel Siil 2018 on plaanitud osalema üle 13 000 ajateenija, reservväelase, kaitseväelase, kaitseliitlase, naiskodukaitsja ja liitlasvägede sõduri.
http://www.mil.ee/et/reserv/siil2018

---

Ratta valitsusest, Lätist viina ostmisest vms. palun siia teemasse rohkem mitte kirjutada.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kas neid KL kutsega polnud seekord rohkem? "Kollased" olid vist sellega, olenemata sellest, kas nad on reservistid või mitte. Muidu "rohelistes" on enamik ikka RÕKi kutsega, üksikud KL kutsega.
Dona nobis pacem!
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Lemet »

Milling rääkis hommikul kuuest ja poolest tuhandest reservväelasest ja kaitseliitlasest...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Peeter »

Milling teavitusohvitserina teavitab seda, mis parasjagu kusagilt staabist peetakse vajalikuks ning vahel opereerib ilmselt ka ebatäielike andmetega. Praegu tundub, et ainult TVJ omadega. Ma arvan, et täpsed arvud ei olegi avaliku foorumi teema. Küll aga me võime isekeskis arutada selle mitteilmumise nähtuse ja põhjuste ning lahendusvariantide üle esitatud ja mitte just meeldivate andmete põhjal, sest lõpuks oleme meiegi osa avalikust arvamusest.
Dona nobis pacem!
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas nimetu »

Siili varjuküljest. 6500 st kutsutust jättis 1700 tulemata.
Ma saan sellest nii aru, et 4800 ilmus kohale. St seal 1700 hulgas on ka neid, kellel oli vabastus või kes ei saanud kutset kätte. Sellisel juhul ma ei ütleks, et väga hull. Ja isegi sellele vahepealsele paaritunnise teavitusega õppekogunemisele jõudis päris paras hulk mehi kohale.
Kaitseväeteenistuse seaduse ja ülema kaalutletud otsusega vabastati õppekogunemisel ja lisaõppekogunemisel osalemisest üle 700 isiku.
1000 mehe puhul siis uuritakse mitte ilmumise põhjuseid. Loodame, et pärast teeb akf Herem meile kokkuvõtte nendest numbritest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist