Martin Heremi intervjuud

Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas mart2 »

No nii, Borja, sa kohe eeldad nagu akf KTrumm, et ülema pea on a'priori "tühi koht" ! :dont_know:
Ja palju sa neid ümber kasvatasid? 8)
IMHO on nii, et alluval on kohustus anda ülemale nõu/soovitusi, kuid ülemal on õigus neid aktsepteerida või tagasi lükata. Sest tal on üldjuhul mõnda sellist infot, mida nõustaja ei pruugi teada. Ja vastutab alluv siis, kui vaikib ning ülem, kui otsustas valesti. Sõimata olen saanud, kuid karistada mitte. Häbitunnet tagasi vaadates ei tunne.
Aga me kõik teame, et "ideaalmaastiku" ei ole...

P.S. Kui arvestada ülema eri tasemelisi nõustajaid (PS-s isegi rohkem kui 10), siis minu arvates pakutud 10% on tugevalt üle keskmise.
Möönan, et pataljonis on spetsialiste veidi vähem...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Taoliste teemade puhul meenub mulle Eesti soomusrongide (või kasvõi mereväe) loomine Vabadussõja ajal. Kui siis oleks Pitka (kes tegelikult oli sõja-asjanduses amatöör) hakanud ootama kõikide eelnevade ja üle-eelnevate asjade ja eelduste täitumist, oleks juunipööre tulnud vist enne. Oli vaja ja tehti. Hurraa-entusiasmiga.
Kuradi hästi öeldud! Sa ei kujuta ette, kui tihti ma tegelikult mõtlen meie eelkäijatele, kes just nimelt sellisest hurraa-entusiasmist pakatasid ja kel vaid eesmärk seisis silme ees. Need olid ikka kõvad mehed. Samas vaadates ümberringi, usun, et ka praegu ei tule samakõvadest meestest puudu. Või siis loodan. Vähemalt teinud oleme me kõik selleks, et taolised mehed meie väes (nii tegevväelased kui ka reservväelased) olemas oleksid.
Kas soomusrongid ei töötanud? Kas miiniristlejad seisid kütuse ja varuosadeta ning meeskonnata kai ääres (vihje Pitka-nimelisele laevale). Kui täna ütleks Trump, et kuulge sõbrad, lükkame teile kaks fregatti kai äärde, sõitke terviseks, mis me siis teeme?
Ma ei tea, kui hästi Sa seda konkreetset ajalugu uurinud oled, aga see just ju oligi probleem. Ei liikunudki ja läksid ruttu katki ja olid (enamus) sõjaajast hoolduses. Ning pidevas ümberehituses. Ma mingi hetk uurisin seda soomusautode asja proffessionaalsest huvist ja avastasin, et oli vist mai-juuni 1919 ei olnud ühtegi kasutuses (võin räigelt eksida). Kokkuvõttes - mõnel asjal oli rohkem kasutust ja mõnel vähem, kuid paljudel nö põlve otsas tehtud asjadel oli eelkõige moraalne ja psühholoogiline, mitte sõjaline, mõju. Ning ma väga loodan, et Trumpi sellist annetust meile ei tule. Sest ega jätkusuutlikult me seda käigus hoida ei saa (nii nagu kadusid Estonia ja Vanapagan suhteliselt kiiresti ka meie armee relvastusest). Sest vaata - on suur vahe kohe lahingusse sõita ja teine asi seda aastate pikkuselt käigus hoida. Loe ka oma ühte lemmikautorit Suvorivit - tema ju tegi kindlaid järeldusi saabaste õues ladustamise kohta. Et järelikult pidi sõda kohe-kohe hakkama, sest järkusuutlikult ei oleks NSVL sellise sõjaväega (loe - pole RA hooldust ja ladustamist ning vajalikku personali) hakkama saanud.
Jah, see on kahtlemata õige, amatöörid hurraa-patriotismist vaatavad üle asjadest, ilma milleta ei saa. Ja saatan on just detailides.
Aga kui asi läks juba (juhtimis)vilosooviale, siis on paraku ka selline täiesti tõendatud seaduspärasus, et inimesed, kes teevad pikka aega samasugust või sarnase sisuga tööd, omavad kalduvust mugavneda ja teha asju enda jaoks lihtsamaks. Riigisektoris on taoline lihtsustus enamasti teema keeramine igikestvale ja universaalsele rahapuudusele. Ma siinkohal ei soovi viidata kellelegi ega millelegi, lihtsalt kontstanteerin asja tasakaalustatuse huvides, et koos aastatega koguneva professionaalse meisterlikkusega on ka teised asjad, mis samuti kogunevad. Ja tihtipeale kipub see tõde olema seal kuskil vahepeal. Raha- või laiemalt ressursipuudusele viitamine on riigisektoris pahatihti üks levinud elu lihtsustamise viise. Ja proovi vaielda, liidame kokku ja tõesti, mida pole seda pole.
Kahjuks on ka see paljuski tõde. Tõesti on nii, et paljud mängivad "kindla peale", kuid samas - ära kaota usku, paljud meie hulgast tormavad ikka pea ees uutesse väljakutsetesse. Samas võin visata ka kriitikanoole Sinu poole - ise sa ju kuskil heitsid ette meie alaplaneerimist soomusmanöövervõime osas. Ja teisalt ütled, et vaata, tankid on peaaegu tasuta. Kus see loogika on?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ära üle mõtle Trumm!
Kui keegi väga tähelepanelikult ... ei ole vaja intervjuud tähelepanelikult jälgida, võib lihtsalt kuulata mis ma selle kohta ütlen: Ma ei debateerinud Trummiga mitte hetkegi. Ma rääkisin teise mehega juttu, kus tema esitas peamiselt küsimusi. Sa Trumm ei meenunud mulle mitte üks kord. Need teemad, mis intervjuus kattusid siin foorumis käsitletuga ... ongi minu töö Trumm. Ma tegelen sellega pea iga päev ja erineval tasemel juba aastast 1992 elukutselisena. Enne seda tegelesin harrastajana ja väga madalal tasemel.
No ma mäletan, et see Ukraina "keldrite küsimus" on siin arutelul olnud ja siis olid sa analoogsetel seisukohtadel.
Mina ma lihtsalt väga ei usu improviseeritud tsiviilkaitsesse kui toimivasse strateegiasse. Sestap ei pea sellest tõsimeeli rääkimist ka kuigi professionaalseks :)
Aga nagu ma ütlesin - küsimus retooriline ja ma vähemalt kuskil hingesopis loodan, et sa mõistad ka suurepäraselt, miks Soomes asju nii tehakse nagu tehakse.

Tehnilisest aspektist:
Loomulikult - ettevalmistamata keldrisse minek on targem kui 5. korruse köögis istuda (nt õhurünnaku korral). Nagu on kuskil maja sisemuses olevas ruumis olla targem kui akna all.
Kuid teatud mõjutamise intensiivsuse korral ammendab ettevalmistamata kelder ennast üsna kiiresti. Ukraina puhul on küss selles, et venelased piisavat "Stalingradi" ei teinud.
Enamik tsiviilseid paneelelamuid vajub kokku, kui teda mõjutada ülesurvega 0,1 kg/cm2.
NSVL aegne lihtradiatsioonivarje (tugevdatud, mitme väljapääsuga ja filterventilatsiooniga keldrikorrus) pidi kannatama 0,2 kg/cm2.
Sealhulgas tähendas see tavapärast rohkem toestatud keldri lage, et kanda üleval varisenud maja raskust.
Võrdluseks - Paksu Margareta kõrval (sadama poole) asuv III klassi varjend kannatab 2,0 kg/cm2. See on 10 korda rohkem.
Soomlased ütlevad, et nende varjendite standard 1,0 kg/cm2 tagab kaitse 250 kg lennukipommi lõhkemisel 15 m kaugusel.
Ehk siis kokkuvõtteks: ettevalmistamata keldritel tuleb kiiresti lagi ette. Vähegi suurema mõjutamise korral - surmalõks.
WWII ajal suutsid liitlaste pommitajad mitmes saksa linnas süüdata suurpõlengud. Kuigi sakslastel oli rohkelt varjendiks kohandatud keldreid (kuid vähe spetsiaalvarjendeid), oli tulemuseks see, et suurtulekahjude piirkonnas varjendites inimesed hukkusid ikkagi, sest õhukesed välispiirded ei pakkunud kaitset tohutu temperatuuri eest ning hermetiseerimata ruumidesse tungisid õhust raskemad põlemisgaasid ning inimesed lihtsalt lämbusid. Tekkis "praeahi", kus "praad" kõrbes. Selline ehitis nagu eespool oli jutuks (Margareta kõrval) elavad seesolid sellise "praadimise" üle, eeldusel, et ei saada otsetabamust või väga lähedast tabamust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3793
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Roamless »

http://ekspress.delfi.ee/intervjuu/brig ... d=80869259
Igati hea artikkel, ainult kuda on lood selle ülespanemisega siia seoses Maalehes toimunuga?
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Fucs »

Tee ümberjutustus või tsiteeri motiveeritud mahus 8)

Elik ma panen kohe pädeva küsilause, millest juhinduda:

"Palun, kas keegi võiks selle intervjuu kui päevasündmuse ja intervjuu kui päevasündmuseid kajastava teose, ning selle sündmuse käigus nähtud või kuuldud ajakirjandusteose kajastuse siia üldsusele suunata motiveeritud mahus, vormis ja ulatuses, mis vastab päevasündmuste kajastamise vajadusele, ning reprodutseerida ja tsiteerida sealt õiguspäraselt avaldatud teosest tsitaate, refereerides uudisväärtusega sisu, järgides refereeritava või tsiteeritava teose kui terviku mõtte õiget edasiandmist mitteärilistel eesmärkidel?"
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Larry »

Maalehes avaldatud horoskoop on olnud ajalehe aasta oodatuim trükis ja see lehe eksemplar aasta ostetuim, kui keegi sellise artikli luba küsimata oma blogis tasuta avaldab, siis on see tõepoolest rahas mõõdetav kaotus ajalehele. Ekspressi puhul asi nii hull ei ole, vaevalt et Heremi- artiklid nende aasta müüduimad on. :lol: Niiet postitage julgesti! 8)
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Walter2 »

Larry kirjutas:Maalehes avaldatud horoskoop on olnud ajalehe aasta oodatuim trükis ja see lehe eksemplar aasta ostetuim, kui keegi sellise artikli luba küsimata oma blogis tasuta avaldab, siis on see tõepoolest rahas mõõdetav kaotus ajalehele. Ekspressi puhul asi nii hull ei ole, vaevalt et Heremi- artiklid nende aasta müüduimad on. :lol: Niiet postitage julgesti! 8)
Jääb üle siis vaid loota et akf! Herem ei hakka tulevikus horoskoope koostama...
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin, mismoodi sul vanaisadel õnnestus Vabadussõjas käia? Sa oled minust 2 a vanem. Minul käisid Vabadussõjas ikka vanavanaisad. Ühe poole vanaisa on mul sündinud 1924, teise poole oma 1905.
Üks vanaisa sattus WWII lõpuosas korras sõtta, teine vanaisa oli jaamaülem ja seetõttu mobiliseerimisest vaba. Õppursõdurid?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Avatar »

Kapten Trumm kirjutas:...mismoodi sul vanaisadel...
Kamoon - ega 40 kukkudes elu otsa saa.. Või saab või?
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Fucs »

Kas siin saab ka viktoriini küsimuse õige vastuse eest õiguse ise küsida ? :D

Ei ole selles midagi erilist, et 1898 või näiteks 1902 sündinud vanaisadel, sündisid nooremad lapsed seal neljakümnendate alguses ja keskel.

https://www.facebook.com/s6jakool/photo ... =1&theater
Martin Herem kirjutas:Piltidel on minu vanaisad Eesti Vabadussõjas, mõlemad reamehed, Vabadusristi kavalerid.
2867. HEREM (Hermann), Paul-Nikolai-Johann (Johannes) s. 07.02.1898 Vao vald
VR II/3 18.02.1925
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Fucs on teadagi osav - 1p kahest käes.
Tegelikult oligi nii, et nii mina, kui minu vanemad sündisime suhteliselt hilja.
Emapoolne vanaisa sündis 1900 ja tema noorim laps ehk minu ema 1942. Mina omakorda 1973. Ehk 42+32
Isapoolne vanaisa oli veel kõvem. Sündis 1898 ja tema poeg sündis 1942. No ja ...
18 või 20 aastaselt sõtta minna pole ju liiga vara. Esimene oli reamees ja teine kapral.
Nii et Trumm, usu mu sõnu kohe alguses, säästad kõigi aega :lol:
Fucs sinu kord.
muhgel
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas muhgel »

Reamees Harri Moora VR II/3, hilisem akadeemik, ei võtnud talle annetatud VR-i ja diplomit vastu, hinnates oma teeneid mittekohaseks. Peaks Heremi teine vanaisa olema. Kui on tahan punkti :D .
Manused
New Bitmap Image.png
New Bitmap Image.png (750.29 KiB) Vaadatud 5439 korda
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36340
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Kriku »

Vaata kus lugu, seda VR asja ma ei teadnudki.

Harri Moora järeltulijate kohta: http://www.vooremaa.ee/enne-lapsed-siis-teaduskarjaar/

Aliise ja Harri Moora abielu oli mõne kaasaegse meenutuse järgi igas mõttes üks õnnestunumaid.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Aliise ja Harri Moora lapselaste hulgas on samuti tuntud tegijaid, nagu äsja Euroopa aasta parimaks rahandusministriks tunnistatud Jürgen Ligi (Reeda poeg) ja Eesti Kaitseväe Kirde kaitseringkonna ülem Martin Herem (Liis-Maili poeg)..
See on nüüd küll mõnusalt puändikas fakt - et uus KVJ ja tuntud "reformipujään" LIGI on tädipojad :P

Aga mix mitte - ei või iial teada, kus selline lahe "hõimlus" kasulikuks võib osutuda.. riigikaitsele siis muidugi :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Martin Heremi intervjuu 2.01.2018

Postitus Postitas nimetu »

See on nüüd küll mõnusalt puändikas fakt - et uus KVJ ja tuntud "reformipujään" LIGI on tädipojad :P
Paistab, et isegi sakslased teavad seda asjaolu.
Der General ist ein Enkelsohn des estnischen Archäologen Harri Moora und seiner Frau Aliise. Über seine Mutter (das jüngste Kind der beiden) hat er zahlreiche z.T. international bekannte Cousins und Cousinen. Dazu zählt unter anderem der Politiker Jürgen Ligi.[2]
https://de.wikipedia.org/wiki/Martin_Herem
:D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist