Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu üksuse puhul oli KÜ tegevväelasega täitmine kindlasti positiivse mõjuga. Tal kõvasti rohkem aega üksuse arendamiseks ja varem nii ajateenijate kui ka elukutseliste jalaväelastega koos töötanuna oli tal hea taust olemas. KLi allüksuse juhtimine laiendab tema portfelli kindlasti veelgi. Lisaks töötavad KÜ ja KV nii koos ja sünergia saab veel parem.
Minu esimese (reserv)allüksuse ülem oli tegevväelane. Midagi head ma sellest perioodist (ca 15a tagasi) eriti ei meenuta, kui jätta kõrvale see, et antud isik lasi reservväelastest ülemate käskusid lihtsalt üle ja õppuste ajal saime enamasti telgis magada. Mingi allüksuse väljaõpe hakkas tekkima siis, kui tulid reservistidest ülemad.

Olen ka ühe õppuse lõpurivistusel seisnud üsna ühe tegevväelase juhitud kompanii kõrval, selle kompanii arvukus oli umbes poolteist korda suurem minu rühmast. Kindlasti oli seal hea sünergia KÜ ja KV vahe ja veatu asjaajamine, aga kui kompanii praktiline suurus on nii 60 meest, siis eduloost on asi kaugel. Aga noh, olen käinud ka Kevadtormil reservisti juhtid kompaniiga, kus oli kohal täpselt 40 meest.

Ma siinkohal ei ütle midagi ei kaadri ega reservistide kohta, lihtsalt inimesi on erinevaid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3302
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Leo »

Relvade kodus hoidmise teemal mõtlesin justnimel neid, kes on tööpäevadel kodukandist eemal. Endal oli palju aastaid tagasi ka vaja Eestis elades pikemaks ajaks ära minna ja siis viisin relva oma malevkonna relvaruumi. Oli veel selline tore aeg, et malevkonna relvaruumis oli selline kapp, kus hoiti nende isiklikke relvasid, kes mingil põhjusel ei saanud seda kodus hoida (sest on kaugel tööl, kodus on remont, naine joob ja peksab jne). Tänapäeval selline "anarhia" ilmselt võimalik ei oleks, kuid iseenesest oli see hea süsteem, sest relvad olid korralikult luku taga signalisatsiooni ja valvuriga ruumis. Olen kuulnud, et maakondades on tavaline, et 10-15% inimestest on tööl kas kusagil suuremas linnas või isegi välismaal. Seega oleks kompaniil pidevalt 1-2 jao relvad hoiul.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas alari »

Relva peab nagunii malevasse viima, kui oled kodust ära pikemat aega.

(3) Juhul kui tegevliige ei viibi elukohas järjest üle 14 päeva, peab ta väljaspool relvakappi ja relvahoidlat hoitava Kaitseliidu relva ja laskemoona viima hoiule Kaitseliitu.
(4) Juhul kui tegevliige ei viibi elukohas järjest üle kuue kuu, peab ta elukohas hoitava Kaitseliidu relva, laskemoona, erivahendi ja enesekaitsevahendi viima hoiule Kaitseliitu, sõltumata selle elukohas hoidmise viisist.

https://www.riigiteataja.ee/akt/113072018015?leiaKehtiv
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Järjekordne küsitava kasuteguriga bürokraatlik piirang.
Aga kui muu pere on sel ajal kodus? Kui võtan relva luku äraolekul kaasa, ilma selleta pole relvaga suurt midagi teha?
Mille poolest 12 päeva ära on vähem ohtlik kui 17 päeva.
Häda, kui asju imetakse lihtsalt pastakast välja "sest mingi määrus peab olema". :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist