Relvade, vormi ja muu varustuse kodus hoidmine

Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas sammal.habe »

mäletan üheksakümnendatest, et sattusin ühte kesk-eesti malevasse mille staabis seina peal rippus (tagala?)pealiku käskkiri relvade hoiutingimuste asjus. ent meelde jäi hoopis viimane lõik tollest tatsipaust - mitteametlikud relvad tuleb hoida korralikult peidetuna, välistamaks kõrvaliste isikute ligipääsu. kasutada ainult äärmise vajaduse korral.
need olid muidugi 90ndad ja pole ka enam meeles mis malevaga toona tegu oli...
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas A4 »

Kapten Trumm kirjutas:
mart2 kirjutas:Keskladude süsteemi võib mitte usaldada. Samuti ei pea usaldama kohtusüsteemi, kuid ilmselt ennem kohtuotsust keegi seda vist temalt ei küsigi?
Ma tahtsin öelda seda, et kaitseliitlaste hulgas on teatud skepsis asjade tegemise suhtes "KV moodi", sh varude ja varustuse kuhjamisele teadaoleva asukohaga "keskladudesse". Ka nende hulgas, kes endale laskemoona ei varu. Ma olen selle pea 15 a jooksul seda täheldanud päris palju. Etteruttavalt ütlen, et minul kalashi hunniku padruniga heintes pole, kuid ma ei kiirusta hukka mõistma neid, kel midagi varutud on. Enamik sellest ei tekita mingit ekstsessi ja nende relvadega vehib väike vähemus.

See ei väljendu ainult moonas ja lõhkeaines, vaid kui korraldada KL-ste elamiste lausläbiotsimine (oletame, et seda saab teha), siis igasugu "tukke" tuleb sealt välja hulgi. Põhjenduseks ilmselt, et kui tuleb päev H, siis pole järsku ametlikust laost võtta (Simmid otsustasid hääletult alistuda, kesklaod koos kokku kuhjatud said vastase õhurünnakus rängalt pihta ja sealt ei saa midagi). Sellest ka vanasti hirmus kihk rivisõidukeid kodus hoida. Oli kunagi isegi skandaal, kus Harju maleva tegelasel oli BTR kodus.

KV-s sellest tõsiasjast enamasti aru ei saada (või ei taheta saada), sellest ka Sinu ütleks, et asjatundmatu kommentaar. :oops:

Diskleimin kah, et taolist omaalgatuslikku (ja ebaseaduslikku relvastumist) ei poolda. Ja ei soovi postiga kuidagi õigustada taolist tegevust.
Mis puudutab seda, et Kaitseliit või Kaitsevägi justkui „ei saa aru“ mõnede kaitseliitlaste usaldamatusest „keskladude süsteemi vastu“, siis tuletaks meelde, et meil on täna tuhandeid kaitseliitlasi, kellel on ettenägematute asjaolude puhuks kodus mitte sporaadiliselt kokkukogutud ja aegunud laskemoon ja antikvaarsed relvad, vaid tabelrelvastusse kuuluvad automaadid, täpsuspüssid ja vist ka kuulipritsid – koos moonaga. St kui keegi muretseb selle pärast, mis juhtub „keskladudega“, siis on igal korralikul kaitseliitlasel võimalus seda „riski“ maandada täiesti legaalsel moel, mis on ka kvantiteedi, kvaliteedi ja sõjalise kasuteguri poolest pehmelt öeldes kõrgem kui Mosin-Naganti kärbik ja MP-lisalaengud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma pidin umbes nädal tagasi võtma maha nooremate ja kogenumate tuhinat, et hakkame väljaõppe raames metsa peidikuid kaevama ja koostama plaane puhuks, kui lattu jõudes valvavad seda juba ühe teise riigi Ratnik varustuses mehed, AK-12 kaelas.

Sellised arusaamad ole sugugi mitte 1990ndate meeste metsavennaromantika, ma lihtsalt kommenteerin seda, mida ma kuulen. Selliseid asju räägivad mehed, kes toona alles liivakastis mängisid. Ise ma sugugi taolisi asju muide ei propageeri (saan juba aru, et see pole päriselt võimalik). Miks sellised arusaamad on, siin oleks ehk koht korra kriitiliselt peeglisse vaadata, A4?

Äkki on probleem sama, mis gräffitiga, illegaalselt joonistatakse öösi terveid maju täis, pakud ametliku koha - pole soovijaid kuskil. :dont_know:
siis on igal korralikul kaitseliitlasel võimalus seda „riski“ maandada täiesti legaalsel moel, mis on ka kvantiteedi, kvaliteedi ja sõjalise kasuteguri poolest pehmelt öeldes kõrgem kui Mosin-Naganti kärbik ja MP-lisalaengud.
KL relvade kodus hoidmise süsteemi võiks nimetada kui "mittetoimiv" (kahepoolsetel põhjustel muide) ja koju saab ainult automaadi või püstoli, kõik lahinguväljal mõju omavad relvad jäävad siiski endiselt "kesklattu".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas A4 »

Kapten Trumm kirjutas:Ma pidin umbes nädal tagasi võtma maha nooremate ja kogenumate tuhinat, et hakkame väljaõppe raames metsa peidikuid kaevama ja koostama plaane puhuks, kui lattu jõudes valvavad seda juba ühe teise riigi Ratnik varustuses mehed, AK-12 kaelas.

Sellised arusaamad ole sugugi mitte 1990ndate meeste metsavennaromantika, ma lihtsalt kommenteerin seda, mida ma kuulen. Selliseid asju räägivad mehed, kes toona alles liivakastis mängisid. Ise ma sugugi taolisi asju muide ei propageeri (saan juba aru, et see pole päriselt võimalik). Miks sellised arusaamad on, siin oleks ehk koht korra kriitiliselt peeglisse vaadata, A4?

Äkki on probleem sama, mis gräffitiga, illegaalselt joonistatakse öösi terveid maju täis, pakud ametliku koha - pole soovijaid kuskil. :dont_know:
siis on igal korralikul kaitseliitlasel võimalus seda „riski“ maandada täiesti legaalsel moel, mis on ka kvantiteedi, kvaliteedi ja sõjalise kasuteguri poolest pehmelt öeldes kõrgem kui Mosin-Naganti kärbik ja MP-lisalaengud.
KL relvade kodus hoidmise süsteemi võiks nimetada kui "mittetoimiv" (kahepoolsetel põhjustel muide) ja koju saab ainult automaadi või püstoli, kõik lahinguväljal mõju omavad relvad jäävad siiski endiselt "kesklattu".
Siin hakkab segamini minema see, mis tegelikult on mõistlik ja vajalik versus see, mida mõned (või siis paljud) indiviidid parema teadmise puudumisel mõistlikuks ja vajalikuks peavad.

Esiteks, ma tean väga hästi, et koju antakse vaid käsitulirelvi (ja isiklikku varustust) ning kõik suuremad torud, masinapark, moonavarud, üksusevarustus on nendes „keskladudes“. Kaitseväe reservüksuste puhul on sealsamas ka vormid, isiklik varustust ja käsitulirelvad. Aga kui lähtuda eeldusest, et sõda ei puhke üleöö, vaid selleks on siiski mingi eelhoiatusperiood vähemalt paarist päevast kuni paari nädalani, siis ei ole see ka mingi sisuline probleem (ja selles valguses ei ole ka kaitseliitlaste käsitulirelvade kodus hoidmine minu jaoks isiklikult olnud kunagi elu ja surma küsimus). Kui meie sõjalised planeerijad peaksid lähtuma eeldusest, et vaenlase sissetung võib toimuda praktiliselt null-tunnise eelhoiatusega, siis me juba täna mitte ainult ei püüaks maksimaalset hulka varustust-relvastust-moona hoida hajutatuna vms, vaid ilmselt hoiaks alaliselt ka püssi all vähemalt paari pataljoni lisaks Scoutsile ja eFP-le. „Miskipärast“ seda aga seni vajalikuks ei peeta, ning ma arvan, et nii tehakse mitte meie juhtide ja planeerijate lollusest või laiskusest, vaid mingitel objektiivsetel põhjustel.

Jah, alati jääb ülesse risk, et meie luurajad magavad midagi kapitaalselt maha, või et vaenlane suudab neile „konna keetmisega“ koti pähe tõmmata vms. Aga see risk ei ole minu arvates piisavalt suur selleks, et õigustada alaliselt kogu meie SA-struktuuri jaoks mõeldud kraami ja laskemoona totaalset hajutamist, et see risk 100% maandatud oleks. Igaüks saab sellest ilmselt ise kah aru, kui hakkab mõtlema kasvõi selle peale, kuidas hajutatult (ja/või hukukindlalt) ära ladustada kasvõi üheainsa jalaväepataljoni u 800 käsitulirelva, u 50 sõidukit, mitukümmend miinipildujat ja TT-kompleksi ning üsna mitme päeva jagu lahingumoona. Hajutada niimoodi, et laskemoon ja elektroonika ei rikneks. Hajutada niimoodi, et seda kraami ka reaalselt valvata suudetakse. Hajutada niimoodi, et lisaõppekogunemise või mobilisatsiooni korral kõik reservväelased jõuaksid neile ettenähtud varustuselementide, isikliku ja meeskonnarelva ning liiklusvahendini selliselt, et mobilisatsioon võtaks aega maks. ööpäeva, mitte terve nädala. Hajutada niimoodi, et sellise hajutamise kulud kaitse-eelarvet uppi ei löö.

Kui see mõttetöö on tehtud ning „tulemused“ ka kõigile realiikmetele selgitatud, siis äkki kaovad ka need „uskmatud Toomased“, kes arvavad, et kohe-kohe on vaja kogu relvastusele ja varustusele vaja peidikuid hakata kaevama. Või teisisõnu – kui „süsteem“ on siin midagi halvasti või valesti teinud, siis ilmselt seda, et pole suudetud kõigile selgitada, et üleminek rahust sõjani ei toimu 6 tunni jooksul, vaid et tõenäoliselt saavad kõik „keskladudest“ kätte nii isikliku- kui üksusevarustuse-relvastuse.


Selle kõige seos mõnede inimeste kollektsioneerimiskirega (või selle tajutud põhjendustega) jääb mulle seejuures endiselt segaseks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selle targutuse sõnaline maht ei suuda tegelikult varjata seda, et autoril puudub tegelt ettekujutus meeleoludest ja valitsevast mentaalsusest.
Üllatavalt paljud kaitseliitlased ongi riigikaitse korralduse suhtes kriitilisevõitu meelestatusega. Mis ei tee neid kuidagi halvemaks.
Jah, loomulikult seletame (mina sealhulgas) ja me ei propageeri mingeid alternatiivseid riigikaitse variante.
Paraku aga kui mehel on valida, kas lugeda Kunnast või ametlikku eduraportit, siis loetakse ikka esimest.
Mäletan neid aegu, kui see CV90 hange käis, siis neid suitsunurga- ja telgijutte stiilis "nii palju raha, aga tank ta pole ikka" oli tõesti palju.
Kogu kunst on see tuhin/energia kanaliseerida õiges suunas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:
mart2 kirjutas:Keskladude süsteemi võib mitte usaldada. Samuti ei pea usaldama kohtusüsteemi, kuid ilmselt ennem kohtuotsust keegi seda vist temalt ei küsigi?
... Põhjenduseks ilmselt, et kui tuleb päev H, siis pole järsku ametlikust laost võtta (Simmid otsustasid hääletult alistuda, kesklaod koos kokku kuhjatud said vastase õhurünnakus rängalt pihta ja sealt ei saa midagi). Sellest ka vanasti hirmus kihk rivisõidukeid kodus hoida. Oli kunagi isegi skandaal, kus Harju maleva tegelasel oli BTR kodus.
KV-s sellest tõsiasjast enamasti aru ei saada (või ei taheta saada), sellest ka Sinu ütleks, et asjatundmatu kommentaar. :oops:...
Kahju, kui inimese lugemise-ja mõtlemise oskus kehvaks jääb.
a) Kohut ei huvita absoluutselt, kas antud endine kaitseliitlane usaldab või mitte keskladude süsteemi. Kohut ei huvita ka akf KTrummi arvamus selles teemas. Mis siin asjatundmatut on?
b) Olen ise Kaitseliidu liige, mul poeg kaitseliitlane ja allüksusega 2.brigaadi juures kirjas. Lisaks ports teisi tuttavaid. Midagi ikka tean. Elu käib ka väljaspool Suur-Tallinna... Akf A4 juba vastas selle punkti kohta hästi - "... St kui keegi muretseb selle pärast, mis juhtub „keskladudega“, siis on igal korralikul kaitseliitlasel võimalus seda „riski“ maandada täiesti legaalsel moel, mis on ka kvantiteedi, kvaliteedi ja sõjalise kasuteguri poolest pehmelt öeldes kõrgem kui Mosin-Naganti kärbik ja MP-lisalaengud."
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

a)Ma ei olegi midagi öelnud kohtu kohta, kas huvitab või ei huvita. Lihtsalt üritasin selgitada, mis probleem on või miks see probleem on. Kes tahab, saab aru, kes ei taha, arendab oma eduraportöörlust edasi, vaba maa...
b)Kui sa arendad ise Kamina bürokraatidele omast kirja/suhtluse stiili (minu arvamus ja vale arvamus), siis ei maksa ka imestada, et sinu kannatusi ei mõisteta.

Ma ei kaitse ega õigusta taolist omavolilist relvastumist, lihtsalt probleemi mõistmiseks tuleb ehk rohkem süveneda ja ametlikust mantrast kaugemale vaadata :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas A4 »

Aga igaks juhuks kordan siis lühemalt ja arusaadavamalt üle. 1. Täiesti usun ja tunnistan, et mitte ainult paljudel kaitseliitlastel, vaid ka teistel reservväelastel ja tavakodanikel võivad olla suured mured tänase ladustamissüsteemi osas, kui nad on läbi lugenud Kunnase hingestatud ja veenva, kuid sisuliselt üsna vildaka tulevikustsenaariumi. 2. Aga see mure on paljuski alusetu. 3. Kui kuskil on probleem, siis mitte tsentraalses ladustamises, vaid selles, et ei suudeta tavakodanikele ja -kaitseliitlastele süsteemi toimimist piisavalt hästi ja veenvalt selgitada.

Selle kõige seos „omavolilise relvastumisega“ jääb mulle endiselt arusaamatuks. Või õigemini, see seos oleks mulle arusaadav juhul, kui rangelt oleks keelatud käsitulirelvade ja nende moona kodus hoidmine. Või kui need „iserelvastujad“ jääksid vahele mitte suvaliste käsitulirelvade, uunikumide ning väikeste ja suvaliste lõhkeainekogustega, vaid üritaksid endale koju varuda seda, mida „ametlikult“ koju ei anta – nt suured kogused 5,56 või 7,62mm moona. Või CG laengud ja miinipildujamiinid koos „torudega“, mitte aga lisalaengud jne.

Seda, et sellised kollektsioonid on sügavalt ebaseaduslikud ja keelatud, on kaitseliitlastele (või õigemini, kõigile kodanikele) räägitud juba 10+ aastat koos iga-aastaste kohtuasjadega. On ka korduvad kampaaniad selleks, et kogutud nodi vabatahtlikult ja ilma karistusega PPA-le või Päästeametile ära tuua koos võimalusega „legaliseerida“ ära käsitulirelvad, mida kodus tohib tegelikult hoida. Kui anno 2020 keegi sellest ikka veel aru ei saa, siis on minu arust naljakas põhjendada seda sellega, et tegemist on „usaldamatusega keskladude süsteemi vastu“. Vastupidi –lollus on selle nähtuse aus nimetus.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:a)Ma ei olegi midagi öelnud kohtu kohta, kas huvitab või ei huvita... Kes tahab, saab aru, kes ei taha, arendab oma eduraportöörlust edasi, vaba maa...
Minu algne postitus käis konkreetselt kohtu ja antud teo kohta. See kas keegi ja kuskil alatasa eduraportöörlust näeb on rohkem psühholoogide teema ja mind jätab külmaks.
b)Kui sa arendad ise Kamina bürokraatidele omast kirja/suhtluse stiili (minu arvamus ja vale arvamus), siis ei maksa ka imestada, et sinu kannatusi ei mõisteta.
Kahjuks ei tea, mille poolest on eriline KaMIni eriline bürokraatia stiil, sest pole seal päevagi töötanud. Kui keegi siin kannatab, siis keegi teine omas bi-polaarses maailmas.
Ma ei kaitse ega õigusta taolist omavolilist relvastumist, lihtsalt probleemi mõistmiseks tuleb ehk rohkem süveneda ja ametlikust mantrast kaugemale vaadata :oops:
Milline on ametlik mantra? Kas see, mida sinagi heaks ei kiida - ebaseaduslike relvade ja lõhkeaine kogumine/hoidmine? Vabandusi/selgitusi võib leida absoluutselt igasuguseid ja eri kaalukusega, kuid see ei muuda tegu legaalseks.
Vastama siin ei pea, võib saata ka privasse.

Borjale - tuult külvad, tormi lõikad. 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart2 kirjutas:Borjale - tuult külvad, tormi lõikad. 8)
..kuda see personaliseeritud vanasõna teemaga seostub :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

Kapten Trumm kirjutas:Ma pidin umbes nädal tagasi võtma maha nooremate ja kogenumate tuhinat, et hakkame väljaõppe raames metsa peidikuid kaevama ja koostama plaane puhuks, kui lattu jõudes valvavad seda juba ühe teise riigi Ratnik varustuses mehed, AK-12 kaelas.
KL relvade kodus hoidmise süsteemi võiks nimetada kui "mittetoimiv" (kahepoolsetel põhjustel muide) ja koju saab ainult automaadi või püstoli, kõik lahinguväljal mõju omavad relvad jäävad siiski endiselt "kesklattu".
Kaks küsimust (ei ürita kuidagi "ära panna", tõsimeeli küsin):
1. Kas neil noorematel ja kogenumatel on kõigil KL relv juba täna kodus? Kas nad on juba seadusliku võimaluse ära kasutanud või nad niisama kiruvad. On selles kirumises ka mõni asjalik iva?
2. Miks KL relvade kodus hoidmise süsteem ei toimi? Mis need kahepoolsed põhjused on?
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas mongol »

1. Ei ole.
2. Toimib.
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selle kõige seos „omavolilise relvastumisega“ jääb mulle endiselt arusaamatuks. Või õigemini, see seos oleks mulle arusaadav juhul, kui rangelt oleks keelatud käsitulirelvade ja nende moona kodus hoidmine. Või kui need „iserelvastujad“ jääksid vahele mitte suvaliste käsitulirelvade, uunikumide ning väikeste ja suvaliste lõhkeainekogustega, vaid üritaksid endale koju varuda seda, mida „ametlikult“ koju ei anta – nt suured kogused 5,56 või 7,62mm moona. Või CG laengud ja miinipildujamiinid koos „torudega“, mitte aga lisalaengud jne.
Samal põhjusel, miks sodivad inimesed majafassaade täis või osalevad illegaalsel kiirendusvõistlusel.
Et olla piisavalt rebel.

Samas seost usaldusväärsusega siin 1:1 ei ole. Kui isiku kodust leitakse 2 karpi padruneid, ei tähenda, et tegemist oleks ebausaldusväärsega või suisa Märt Ringmaa (Lasnamäe pommimees) järglasega. Kuigi jah, korda eiravate hulgas taolisi kindlasti on, siis 1:1 seost siin pole. Kindlasti puudub siin taoline seos, et isik, kes on endale koju midagi varunud, on automaatselt ebausaldusväärne ja temaga luurele ei minda.

Kaadrikaitseväelased on ka kahtlemata mittetolerantsemad igasugu taoliste rikkumiste suhtes. Kui keskmine vabatahtlik. Seda peab ka arvestama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

strateegiline sõdur kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Ma pidin umbes nädal tagasi võtma maha nooremate ja kogenumate tuhinat, et hakkame väljaõppe raames metsa peidikuid kaevama ja koostama plaane puhuks, kui lattu jõudes valvavad seda juba ühe teise riigi Ratnik varustuses mehed, AK-12 kaelas.
KL relvade kodus hoidmise süsteemi võiks nimetada kui "mittetoimiv" (kahepoolsetel põhjustel muide) ja koju saab ainult automaadi või püstoli, kõik lahinguväljal mõju omavad relvad jäävad siiski endiselt "kesklattu".
Kaks küsimust (ei ürita kuidagi "ära panna", tõsimeeli küsin):
1. Kas neil noorematel ja kogenumatel on kõigil KL relv juba täna kodus? Kas nad on juba seadusliku võimaluse ära kasutanud või nad niisama kiruvad. On selles kirumises ka mõni asjalik iva?
2. Miks KL relvade kodus hoidmise süsteem ei toimi? Mis need kahepoolsed põhjused on?
mongol kirjutas:1. Ei ole.
2. Toimib.
Tänan vastuse eest. Asi selge. Ühesõnaga tavapärane sõduri jutt, et kõik on kehv. Kurtjad ise käsitulirelva juba olemasolevate võimaluste raames koju võtta ei taha, aga vot kui miinipilduja saaks siis ehk küll võtaks. Neli miini samuti. Paneks diivani alla hoiule :twisted:

Ma ise arvan, et korralikult toimivat süsteemi on mõtet ülesehitada liikudes lihtsamalt keerulisemale ja seni kuni lihtsamaga hakkama ei saa, pole mõistlik ka keerulisema juurde liikuda. See ei tähenda, et KL poleks inimesi, kes suudavadki ka miinipilduja või 155 mm haubitsa koju võtta. Kuid enne sinna liikumist ehk püüaks automaadist alustada.

Kõik asjalikud mõtted on endiselt oodatud. Kiruda võib ka, eks seegi ole ehk millekski hea.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliitlaste pahandused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ühesõnaga tavapärane sõduri jutt, et kõik on kehv.
Ei ole tavapärane sõduri jutt.
Loomulikult on probleem KA soovijates ja nende (tahte) vähesuses, aga olukord, et relvaladudes ootavad relvurid kannatlikult, miks siis vabatahtlikud ei tule juba relvadele järgi, on ka selge fatamorgaana.

Ma nt arvan, et ilma selgesõnalise KL ülema korralduseta, et rohelistel üksustel olgu 2021 lõpuks relv kodus, ei hakka ka midagi paremuse poole liikuma. Inimesel toob relv kodus kaasa lisariske, kaadri jaoks on see lisatöö ja -lisaprobleem (äkki juhtub veel midagi), siis saavad relvakapid otsa ja üldse algab kohe aastainventuur ja nii see protsess loksubki.

Lisaks veel eespool nimetatud rebeli-efekt, mida ma seletasin.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist