ESTSOF

Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas mongol »

Ma kasutan ka polümeerist Magpuli flip-up sihikuid. Väga head on, sain vist lausa niisama või võibolla kümneka eest. Optikat üldiselt üldse ei kasuta, sest ma lihtsalt ei taha patareidele lootma jääda.
EOVJ kasutab täpselt seda, mida soovib ja on üpris loll arvata, et nad ei tea ise, mis neile relvale kruvitud on. Kodanik dixci võib minna algset netispetsialisti informeerima, et meie eriväelasi siin konnatiigis ei huvita mulje, vaid asjade toimimine. Ja nad katsetavad piisvalt põhjalikult oma kola enne soetamist. Kui ikka asjast miskit ei tea, pole mõtet kohe nii paanikasse minna.
professional retard
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 449
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

dixci kirjutas:Mina ei kasuta mingisuguseid sihikuid ....
Tulistad puusalt?
dixci
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 09 Veebr, 2021 14:42

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas dixci »

strateegiline sõdur kirjutas:Tulistad puusalt?
Ei tulista isegi mitte puusalt, keeldun kategooriliselt relvi kätte võtmast.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas Crispy »

Järjest paremaks läheb :shock:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36338
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas Kriku »

nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas nimetu »

ESTOSF-i Mali üksusest artikkel:
https://www.err.ee/1608174355/eesti-erivaelased-malis
Muuseas piltidelt paistab, et missioonile saadetud mehed on lausa nii vaesed, et isegi plastikust tagavarasihikuid pole neile antud. :wink: :lol:

Ahjaa, silma paistis ka see, et prantsuse eriüksuslased kasutavad internetis palju kirutud EOTech sihikuid. Jälle asi, mille kallal tarkpeadel norida.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1240
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas Siki »

Kaitseväe eriüksuslased hüppasid langevarjuga esmakordselt Eestis 6km kõrguselt:

https://www.postimees.ee/7233798/kaitse ... -korguselt
Roamless
Liige
Postitusi: 3793
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas Roamless »

Huvitav, et nad seda Kuusikul tegid.
6kmi pealt kandusid lennuväljast päris kaugele ka, aga see võiski olla planeeritud või siis planeerimatult pilvedest tingitud. Pilvede kohal vabalangedes ja võibolla ka träkkides ongi keeruline plaanitud maandumiskohta jõuda. Sinna jõuab ainult GPSi jälgides, mida videos ei paista. Samuti tundub, et antud juhul polnud kindlasti ülesanne täpselt maanduda, vaid harjutada kõrgtingimustes väljumist. Loomulikult võiski olla maandumisplatsiks valitud just see heinamaa lapp ja mõni lihtsalt targutab oma hüppekogemusest lähtuvalt.
Unforeseen consequences
affa
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Muidu lahedad pildid kaitseväest..

Postitus Postitas affa »

Väikesed kuulid käinud Saaremaal harjutamas.
https://mil.ee/uudised/erioperatsioonid ... -tegevusi/
https://pildid.mil.ee/index.php?/category/62359#content
Õppuse tegevused toimusid erinevates asukohtades üle Saaremaa – Kuressaarest Kuivastuni.

Õppuse tarbeks kasutati ka eramaju, kontorihooneid ja erinevad sadamaid ning osalejate jaoks oli tähendusrikas, et üksused said harjutada reaalses keskkonnas.
Pildid ca 100 m kauguselt majast, mille keldrisse jäid kõik Aino Laide (Aru) sündimata lapsed.
Koperatiivi kaubamaja, millega sama katuse all vist ka kontor, samuti granaadiviske kaugusel. Või no vähemalt peaaegu.

Kuul ise juba peaaegu viis aastat sama koha peal, et juured alla kasvama ei hakka. Kaadrimuudatuste teemas üleval oleva, aastapäevaks loodetavasti lahenduse saavale küsimusele vastuse otsimisel on ta kuidagi sujuvalt radari alt läbi läinud. Liigagi. Või noh, tegevteenistuses olevatest valides alternatiivne kulu vaevalt märkimisväärne on. Peaasi, et kähku ära tehtaks. Muidu siin poliitiline olukord kaunis kummaline, näkkab valijatel veel erakorraline hääleandmine tulema, võivad praeguse toetuse pealt tekkivad jõujooned siin igat sorti ootamatusi tekitada. Selles mõttes kiidan KVJ proaktiivsust.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Muidu lahedad pildid kaitseväest..

Postitus Postitas MilLT »

affa kirjutas: 27 Jaan, 2024 21:06 Kuul ise juba peaaegu viis aastat sama koha peal, et juured alla kasvama ei hakka.
Ei saa aru. Tuleks tihedamini uudiseid lugeda ;) https://mil.ee/uudised/vahetus-kaitseva ... tuse-ulem/
affa
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Muidu lahedad pildid kaitseväest..

Postitus Postitas affa »

Oppaa! Tõstan käe, minu viga. Väikesed kuulid lugeda seega väikesteks meimeriteks, jutu mõtet see muus osas oluliselt ei muuda. Vikipeedia krt..
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Muidu lahedad pildid kaitseväest..

Postitus Postitas Martin Herem »

Minu jaoks oli ülejäänud postituse mõte ka päris segane.
Kaadrimuudatuste teemas üleval oleva, aastapäevaks loodetavasti lahenduse saavale küsimusele vastuse otsimisel on ta kuidagi sujuvalt radari alt läbi läinud. Liigagi. Või noh, tegevteenistuses olevatest valides alternatiivne kulu vaevalt märkimisväärne on. Peaasi, et kähku ära tehtaks. Muidu siin poliitiline olukord kaunis kummaline, näkkab valijatel veel erakorraline hääleandmine tulema, võivad praeguse toetuse pealt tekkivad jõujooned siin igat sorti ootamatusi tekitada. Selles mõttes kiidan KVJ proaktiivsust.
- kiitus on tore. Aga mille eest?
Sakamoto
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:43
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas Sakamoto »

Martin Herem kirjutas: 28 Jaan, 2024 13:37 Minu jaoks oli ülejäänud postituse mõte ka päris segane.
Mina saan affa postitusest nii aru, et pointile pihta saada tuleb esiteks vaadata neid pilte https://pildid.mil.ee/index.php?/category/62359#content
siis lugeda foorumis Saaremaa metsavend Ilp lk.9 lõpu poolsed postitused.
Kokkuvõttes- EOG tüübid käisid, siis valel aadressil Uus tn.18 haarangut tegemas. Aga oleks pidanud seda tegema ca.100m edasi Uus.tn 22 (endise ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee Kingissepa rajooni osakonna peakorteri) aadressil.no nii profülaktika mõttes. :D
affa
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: ESTSOF

Postitus Postitas affa »

Mu kirjalik riigikeele oskus, erinevalt näiteks Juhan Smuulist, keda on selle eest korduvalt austatud (tõsi, viimasel ajal, nagu Kuivjõgi Veljo kirjutas, tuntakse teda põhiliselt sellest, et ta bareljeef ripub kirjanike maja seinal), on minugi arvates nigel olnud. Aga et see nii sitt on, et mu kirjutatust aru saamiseks peab seda mitme mehega tõlkima, tundub üllatav.
Kusjuures Sakamoto tõlge mulle täitsa meeldib, kas ma nii ka mõtlesin, jäägu siinjuures kommenteerimata. Vähemalt avalikult.

Mis puudutab tulevase noore pensionäri viidatud tekstilõiku, siis pean üle küsima, et kas kohe millestki ei saanud aru, või ei ole kindel, et saite õieti aru? Kiitus, muide, on siiras.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist