www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

ESTSOF
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=70&t=42319
1. leht 10-st

Autor:  X-Raptor [ 14 Okt, 2005 17:55 ]
Teema pealkiri:  Eriüksused

Kes teab midagi!?
Ajakirjandusest jooksis mõned päevad tagasi läbi huvitav informatsioon- Luurepataljon hakkab eriüksuse tarbeks isikkoosseisu värbama.

Tundub, et vist hakatake väeosa looma.

Siin oli vist ka üks foorum: Luurepataljon.

Mujal maailmas: Cign, Alfa, KSK,Rohelised paretid, Delta, Ranger, Võõrleegion jne. Need on olnud aastaid.

Olen kuulnud, et eestis tegelt ju on eriüksused olemas. Kas need samamoodi värbavad ja kuidas saada rohkem infot.

Mismoodi ette peaks valmistama , füüsiliselt, kaua see kestab jne

Ette tänades

Autor:  ringo4 [ 14 Okt, 2005 22:51 ]
Teema pealkiri: 

minu arust hakkatakse praktikas kasutama seda tiimi aastal 2009.füüsiline vorm peab olema ligi 300 punni.instruktoreid päris täpselt ei tea kas on läänest või eestist.igatahes langevarjuhüpped saab selgeks ja nälgimise, ning unega võitlemise samuti.rohkem ma infi edastada ei või.

Autor:  Rändur [ 15 Okt, 2005 9:47 ]
Teema pealkiri: 

Ei tea selle luureüksuse kodukal küll ei olnud juttu 300st punnist.

Autor:  ringo4 [ 16 Okt, 2005 11:17 ]
Teema pealkiri: 

Seda ma kuulsin saunas ühe ohvitseri käest, aga eks need sauna jutud ole teada.

Autor:  sturmkommando [ 17 Okt, 2005 11:43 ]
Teema pealkiri: 

www.mil.ee/estsof

naised saunas las räägivad, loe parem ise

ps. on olemas kindlasti kohe rohelised baretid,
roheliste parettide kohta aga näppu ei annaks.

Autor:  X-Raptor [ 17 Okt, 2005 17:08 ]
Teema pealkiri: 

see web ei toiminud, kuid sain päevalehe artiklist meili aadressi ESTSOF@mil.ee, millele saab oma sõjaväelise CV saata.


Kuule, mida nendest nn Rohelistest barettidest tead, kus nad tegutsevad? Ma pole sellisest üksusest kuulnudki.

8)

Kel veel mingit infot, ootan huviga....

Autor:  ringo4 [ 17 Okt, 2005 19:06 ]
Teema pealkiri: 

eks ma homme töö juures uurin.

Autor:  jag [ 17 Okt, 2005 21:54 ]
Teema pealkiri: 

need rohelised baretid on mingid klounid, kes arvavad et on eriüksuslased. Nõnda ütles mulle KL peastaabi kõrge ohvitser :)

Autor:  Satakas [ 17 Okt, 2005 22:33 ]
Teema pealkiri: 

"roheline barett" peaks üleüldse olema vaid mingi "staatusesümbol"...no ei leia õiget sõna. umbes nagu skautidel käivad käisele igasugused lõkkesüütaja, sääsepeletaja ja vilenööripunuja märgid. et siis: läbid mingi teatud rutiini, kogud siin-seal mingid kellegi poolt paik pandud punktisummad ja siis annab komisjon sulle "rohelise bareti" tiitli. noh ja siis omade meeste ringis oled veidike tegijam.

natuke nagu sõjaväeliste auastmetega aga rohkem meenutab kangelasema tiitlit - kui selle poole pürgid ja välja teenid, siis uhke tunne küll ja teised sinusugused hindavad seda aga laias laastu võid sellega "lutsu visata"

ma nüüd täpsustan, et ma pole kindel, et see seletus ilmtingimata roheliste barettide kohta käis kuigi sellenimelist eriüksust tõesti pole kuulda olnud aga gatahes mingi sarnase värgi kohta kehtib see küll.

kui ma õigesti mäletan, siis on sarnane lugu ka ameerika rangerite värgiga. ei tohiks enam ammu eksisteerida mignit rangerite üksust. olid sellisd vennad kodu- või misiganes sõjas ja seal nad siis teutsesid hästi omapäi ning õppisid kiiresti ellu jääma ning nende traditsiooni jätkatakse. isegi nende algne lahingumäärustik on tänase päevani in ja asjakohane aga ranger ise on taas tiitel, mille saab mingite kursuste läbimisel. seega - praktiliselt peaks siis rangerite tuumiküksus tõesti olemas olema sest keski peab neid kursus korraldama ja osavõtjaid atesteerima aga rangeri "tiitlit" kantakse pärst kursuse lõpetamist lihstalt oma väeliigi sümboolika kõrval ja elatakse teadmises, et "olen jah kõva ranger nüid"

NB! kogu ülaltoodud jutt ei pretendeeri 100% tõele. lihtsalt minuni on teave jõudnud sellisel kujul.

Autor:  kangelaspioneer [ 18 Okt, 2005 16:41 ]
Teema pealkiri: 

Staazika kaitseliitlase ja kaadrikaitseväelasena julgen ma ka nüüd suud pruukida ja öelda... Eesti riigikaitse edendamisele mõjuks kõige paremini, kui KL peastaabi koosseis (eeskätt kõrgemad ohvitserid) väheste eranditega ilma kohtu ja juurdluseta kinni panna. Nimelt on tegemist asutusega, mis kogu riigikaitse toimimist saboteerib peaaegu sama palju kui KAMIN ja KJPS kokku.
Teiseks- kui inimene ei tea, siis ei pea tema mitte suud pruukima. See kehtib selle eriüksuse teema kohta. Tegemist ei ole mitte KL isehakanud rangeritega, kellel üksikvõitleja ja jao tegevuse põhitõed omandamata, vaid seda ettevõtmist organiseerivad äärmiselt kogenud ja võimekad inimesed, kellest mõningaid ma isiklikult tunnen ning seejuures väga sügavalt austan. Ise kahjuks olin sunnitud pakkumise nimetet ettevõtmisega liituda tagasi lükkama, kuna tean et minu füüsilised võimed ei lubaka edu saavutada. (jah, algnõudmised on pea kõigile võimetekohased aga edasine peab olema looduse poolt kaasa antud- minul paraku ei ole). Samas, see on üks neid üritusi, kus tähtis pole mitte võit vaid osavõtt, nii et ei või teada.

Autor:  allohve [ 21 Okt, 2005 12:23 ]
Teema pealkiri: 

100 % kangelaspioneeriga nõus.

Autor:  maus [ 22 Okt, 2005 10:31 ]
Teema pealkiri:  X-Raptor'ile

kui too mil.ee/estsof leht üleval veel oli siis sai "meeltesegaduse" mõjul see ka endale arvutisse salvestatud seega kui sealt mingit täpsemat inffi vaja siis anna teada saan sulle edastada vajalikud lõigud kui vaja :) 8)

Autor:  jag [ 20 Veebr, 2006 19:54 ]
Teema pealkiri: 

Mis sellest ESTSOF teemast saanud on, kas on midagi kuulda? Kui neil mingi tähtaeg on ja valmis üksus mingi aeg peab NATOle ette näidata olema, siis peaks miskit ikka liikuma ja esimese kampaania läbikukkumisel uus käima minema(?)

Autor:  MadMan [ 20 Veebr, 2006 20:08 ]
Teema pealkiri: 

algaja KL liikmena olen kuulnud ühtekomateist, mis kinnitavad kangelaspioneeri sõnu, aga miks need asjad nii on?

Autor:  Kapten Trumm [ 20 Veebr, 2006 21:32 ]
Teema pealkiri: 

Punktide kohta ei tea midagi, aga 70ndate alguses pidi Musta mere laevastiku morpehhi reamees suutma joostma iga päev nahksaabastes 10 km ning kord nädalas 25 km. Seejuures ei olnud morpehhi polk mingi eriväeosa, vaid natuke paremas vormis jalavägi, kes kandis mereväe vormi. Seejuures kõik muu staff kuni kaptenini jooksis samamoodi. Kes on seal käinud, siis baasi lähedal ei ole just tasane stepp ning sooja on enmus aastast 30+ kraadi.

1. leht 10-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/